"

Telsiz

" araması için 8229 sonuç listeleniyor

Kullanımınıza Uygun Telsiz Modelleri Trendyol'da!

Telsiz, günlük hayatın birçok noktasında kullanılan işlevsel bir haberleşme aracıdır. Cihaz, günümüzde özellikle güvenlik güçleri tarafından ülkenin her yerinde kullanılır. Ayrıca denizciler, anne-babalar, güvenlik görevlileri, çaycılar ve diğer pek çok kişi yaşamı kolaylaştırmak için bu ürünü tercih eder. Mobil, akıllı ve bluetooth bağlantılı telsizler, teknolojik donanımına göre de fiyatlandırılır. Yetişkinlerin farklı amaçlarla kullanabileceği telsizlerin yanı sıra çocuklar için oyuncak telsiz çeşitleri de bulunur. Bu ürünlerin bazen sadece görüntüsü telsize benzer, ses veya haberleşme işlevi görmez. Bazen de kısa mesafelerde sesi duyurma özelliği ile oyunların daha renkli hâle gelmesini sağlarlar. Bu yazımızda avcılardan askerlere, ebeveynlerden çocuklara kadar pek çok kişinin kullandığı telsiz çeşitlerinden bahsedeceğiz.

Teknolojinin gelişmesiyle 1896 yılından bu güne kadar kurtarıcı bir unsur olan telsizler, radyo dalgaları yardımıyla haberleşme olanağı sağlayan teknolojik ürünlerdir. Ayrıca teknolojinin hayat kurtaran buluşları arasındadır. Havada, karada ve denizde farklı model ve frekanslarıyla bas konuş telsiz seçenekleri, her alanda yanınızda olmayı başarır. Bu cihazlar el ve araç için olması yanı sıra sabit şekilde de olabilir. Ayrıca özel kullanım amaçlarına yönelik olarak da farklılaşan modelleri vardır. Bu cihazların frekans bant seçiminde mesafe ve arazinin şekli etkili olur.

Trendyol, bu teknolojik ürün ile büyük destek verip telsiz önerisi ile yardımcınız olmayı hedefler. Bu ürünlerin doğru seçilmesi, sizi zor durumdan kurtarabilir. Teknolojinin geldiği en güzel noktalardan birisi olan telsiz cep telefonları sayesinde aynı hat üzerinden yurt dışı gibi çok uzun mesafelerde bile iletişimde bulunabilme şansına kavuşabiliyorsunuz. Bu cihazların parçaları arasında anten ve kablosu, mikrofon ve besleme ünitesi sayılabilir. Bu cihazın çalışması için gerekli olan elektrik enerjisini besleme üniteleri sağlar.

Elde kullanılan cihazlarda ise, enerjiyi Ni-Cd ve doldurulabilir pilden oluşmuş batarya bloğu sağlar. İç hatlarıyla cihazın ses iletimi bölümleri şunlardır: Alıcı bölümü, verici bölümü, çıkış ya da güç katı, sentezör, ses çıkış katı, ara frekans bölümü şeklindedir. Telsiz anteni ise, cihazın üzerine takılan lastik kaplı ve bükülebilir olan helis bir antendir. Telsiz mikrofon da cihazın üstünde bulunur. Bu cihaz ile iletişimde, teknik özellikleri aynı olan ve aynı frekanslarda çalışan iki benzer cihaz gereklidir. Çoğu avcı, kamp ve güvenlik telsizi bu mekanizma ile çalışır.

Ayrıca bilinmesi gereken diğer bir temel husus ise, telefon haberleşmesinde olduğu gibi aynı anda konuşmanın mümkün olmadığıdır. Yani bunlarda sıra ile konuşulmalıdır, tarafların biri konuşurken diğeri dinleme modunda olması gerekir. Bu cihazlar ile haberleşme; verici yani gönderme yapan konumundaki cihazdan yayılan elektromanyetik dalgaların, alıcı yani dinleme yapan durumundaki cihaz tarafından alınması ile şeklinde olur. Ülkemizde telsiz kullanımı bazı şartlara bağlanmıştır. Kullanılmasına izin verilen cihazların antenleri, üzerinde orijinal haliyle gelir. Ayrıca cihaz antenleri de belli standartlara bağlanmıştır. Yani bu cihazlarda anteni ek kablo ya da harici şekilde uzatmak yasaktır.

Kullanım Alanlarına Göre Telsiz Modelleri Nasıldır?

Kullanım Alanlarına Göre Telsiz Modelleri Nasıldır?

Bu cihazlar iletişim olduğu sürece ihtiyaç duyulacak cihazlardır. Bu sebeple de teknoloji geliştikçe farklı fonksiyon ve özelliklerde farklı modelleri üretilir. Sürekli gelişim göstererek her seferinde bir öncekinin daha üst modelleri ile hayatın vazgeçilmezi haline gelirler. Çekim mesafesi, coğrafi koşullara göre farklılık gösterir. Seçtiğiniz modeli kullanacağınız yerler bu konuda büyük önem arz eder.

Telsiz modelleri menzil durumuna ve donanım özelliklerine göre farklılık gösterir. Neredeyse tüm durumlara uygun modelleri bulunur. Örneğin; 25 km ve 30 km telsiz çeşitleri bazen ilçeler arası iletişimi bile sağlayabilir. Bunun yanı sıra 50 km menzilli telsiz de şehirler arası haberleşmede kullanılabilir. Menziline seçeneklerine göre örnek verilecek modeller arasında, 100 km menzilli telsiz yer alır. Bu modeller normalden farklı olarak GPS konumlandırma, ses kaydı, grup/tek/tüm çağrı fonksiyonları da bulunur. Bu telsiz modeli çift hatlı telsiz telefon konumundadır.

Modellerin menzil açısı, donanımını ve kullanım alanlarını ciddi anlamda değiştirir. Bu durum irtibat içinde olduğunuz kişi sayısınca da değişim gösterir. Örneğin; 12 kişi ile irtibatta kalmak için çaycı telsiz seti denilen seçenekler ikili telsiz, 3 lü telsiz ya da 4 lü şeklinde de kullanılır. Özellikle 3’lü telsiz, günlük hayattaki işleri bir hayli kolaylaştırır. Çaycı telsizi de denilen bu alet sayesinde birden fazla noktadan haber almak mümkündür. Bu modellerin dışında daha büyük donanıma sahip modeller de vardır. Profesyonel telsiz ve lisanslı telsizler bu bu modellerin arasında yer alır. LCD ekran, alfanümerik tuş takımı, grafik kullanıcı arayüzü, son arayan ve aranan listesi, konuşan kimliği, menü yetkilendirme yanı sıra bilgisayar destekli onarım ve seçmeli çağrı gibi özellikleri bulunur.

Bebek sahibi olanlar içinde geliştirilen bebek telsizleri vardır. Bu modeller sayesinde bebekleriniz uyandığı zaman ağlarsa ya da bebeğiniz ağladığında sesini duymadığınız durumlarda endişeye kapılırsanız bu endişelerinizi ortadan kaldıran ve geceleri rahat uyumanızı sağlayan çok faydalı bir cihazdır. Mini telsiz denilen bu ürünler, evdeki güvenliği de sağlar. Bu modeller sayesinde telsiz haberleşme sistemi daha farklı konuma gelmiş ve bilgi aktarım ve alım süreçleri de hızlanmıştır.

Bebefon olarak da adlandırılan bu cihazlar iki adettir. Bir tanesi annenin başının ucunda diğeri ise bebeğin başının ucunda bulunur. Bu sayede bebek gece uyanıp ağladığı zaman, anne cihazdan bebeğinin sesini duyarak hemen uyanır ve gidip bebeğini ile ilgilenebilir. Aynı zamanda mutfakta yemek yaparken ya da oturma odanızda dinlenirken bebeğinizin uyanıp huysuzlandığında oturduğunuz yerden kolaylıkla duyabilir, görüntülü telsiz özelliğiyle ne durumda olduğunu görebilirsiniz. Bu sayede işlerinizle meşgul olurken, bebeğinizi de kontrol ederek kötü durumlardan kaçınmış olursunuz. Kısa mesafeli telsiz çeşitlerinden olan bu ürünler, içiniz rahat bir şekilde işlerinize odaklanmanıza da yardımcı olur. Bu cihazlar küçükten büyüğe her duruma uyan, teknolojik aletlerdir. Telsiz cihazları, kullanım alanına göre farklı kategorilere ayrılır.

El ve araç telsizleri de bulunur ve bu modellerin kullanım durumuna göre farklı çeşitleri vardır. Birçok farklı modelleri bulunsa da, teknolojik aletler gibi doğru kullanımı alanlarına göre seçim yapılması önemlidir. Bu cihazlarda model seçenekleri işlevsel özelliklerine göre farklılık gösterir, Trendyol sayfalarında bu cihazlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Daha profesyonel anlamda gelişmeleri gündelik hayat dışında özel bilgi ve mevduatlar için yararlı olup olası durumlara karşı önlem alınması sağlanmıştır. Bu cihazlar, özel kullanımdan idari işlemlere ya da arama kurtarmada süreçlerinden otel işletmeciliğine kadar birçok sektörde ve iş alanında başarılı şekilde kullanılır. Ancak bu cihazlar üzerinden haberleşmede, gizlilik derecesindeki mesajların iletilmesi uygun değildir. Özel güvenlik telsizlerinde bu hususa dikkat etmek gerekir.

Ayrıca bu modellerin yanı sıra lisanssız, kulaklıklı, sabit, ikili, standart, cafe ve bluetooth telsiz çeşitleri de vardır. Bu ürünlerin her biri kullanım amaçları farklı olan haberleşme telsizleri arasında yer alır. Örneğin; oyuncak telsiz çeşitleri, genellikle çocukları eğlendirmek için kullanılır. Tekne telsizi ise çeşitli irtibatlar kurmanıza yardımcı olur. Deniz telsizi de haberleşmeyi sağlayan önemli cihazlardandır. Sürücülerin kullandığı araç telsizi çeşitleri ise son derece işlevsel ve hayatı kolaylaştıran ürünlerdendir.

Telsiz Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Telsiz Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Genel olarak el telsizleri ile yapılan haberleşmede, karşıdan alınan sesin en iyi duyulduğu yer tespit edilmelidir. Sonrasında da yapılacak iletişim bu yerden yapılmasına dikkat edilmelidir. El için olan modellerin, sınırlı batarya kapasitesine sahiptir. Dolayısı ile lüzumsuz tekrarlar ve çağrılar ile verimsiz bir haberleşme telsiz bataryasının şarj ömrünün çok kısalmasına ve sonuçta cihazın çok çabuk devre dışı kalmasına neden olur. Örneğin; 5 km menzilli telsiz telefonu büyük bir inşaat şantiyesinde kullanıyorsunuz, acil bir durumda yaşanması durumunda bu telsiz cep telefonu sizin ya da çalışan kişilerin hayatını kurtaracak önemli bir yardımcı olacaktır. Yüksek menzilli telsizler de aynı işlevi yerine getirir.

Araç modelleri ile yapılan haberleşme, genelde el telsizleri kadar zor olmamakla birlikte lüzumsuz tekrarları azaltmak gerekir. Ayrıca haberleşme verimini arttırmak için el modellerinde olduğu gibi durarak kullanılmasında fayda vardır. Yine menzillerine göre alınacak modellere dikkat edilmelidir. İletişim kuracağınız alanı göz önünde bulundurup ona göre kullanım yapılmalıdır. 8 km telsizler geniş kullanım alanı sebebi ile sıklıkla tercih edilir. Bu alan içerisinde her yerde kolaylıkla kullanılabilir. İnşaat şantiyelerinden otellere, tatil köylerinden kampüslere kadar geniş kullanım alanı vardır. Arazi telsizi çeşitleri de bu amaçla kullanılabilir. Ayrıca otomatik gürültü susturma özelliği de bu cihazın kullanımını daha konforlu hale getirir. Eğer menziliniz 5 km civarında ise 5 km telsiz çeşitlerinin kullanımı iletişimi daha güçlendirecektir. Ancak kullanacağınız mesafe fazla ise 5 km telsiz telefon ihtiyaçlarınızı karşılamaz, yüksek performans sunmaz. Bu durumda uzun menzilli telsiz kullanmak gerekebilir.

Bu cihazlar menzile göre değişen modelleri yanı sıra bataryalarına göre de farklı modelleri vardır. Modellerin büyüklüklerine göre telsiz telefon pilleri genellikle 2 ile 4 pil arasında değişiklik gösterir. Bu cihazları aktif şekilde kullanacaksanız, yedek piller acil durumda kurtarıcınız olacaktır. Önceleri sadece askeri iletişim için kullanılan bu cihazla teknoloji ilerledikçe ve ihtiyaçlar arttıkça hayatın her alanında girmeye başlamıştır. Özellikle kablolu, kablosuz ve elektronik telsiz çeşitleri güvenlik amacıyla kullanılan modellerdir. Bunların bazıları kısa mesafe telsizi iken bazıları ise uzun menzillerde de çeker.

Telsiz Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Telsiz Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bu cihazlar, radyo dalgalarıyla haberleşmeyi sağlayan araçlardır. Bu nedenle bu cihazların seçiminde, kullanılan alanlara seçeneklerin tercih edilmesinde fayda vardır. Telsizler normal cep telefonlardan farklı olarak çalışır, bu sebeple de bu cihazların duruma bağlı olarak farklı özellik gösteren bir yapıları vardır. Seçim yaparken dikkat edilmesi gereken önemli nokta bu cihazın kullanım mesafesidir. Mesela; telefon telsizi kullanacağınız mesafe 50 km ise o zaman 50 km telsizi size uygun seçim olacaktır. Ayrıca 4 lü telsiz kullanacaksanız da eğer mesafeniz 50 km ise gene verimli ses iletimi sağlayacaktır. Ancak cihazlarınızı fazla zorlamak da cihazın etkinliğini azaltan bir unsur olur.

Bebek odasındaki sesi ebeveyn odasına ileten bebekler için olan telsiz seçiminde, bu cihazların kanal seçiminin fazla olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü, kanal seçimi az olduğu zaman evdeki diğer elektronik eşyalardan etkilenebilir ve parazit oluşturabilir. Kanal seçimi fazla olursa parazit meydana geldiğinde kanalı kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda bu tarz bir cihaz alırken dikkat etmeniz gerekenler arasında yer alan bir diğer önemli faktör ise, ışıklı olmasıdır. Bu cihazların ışıklı olanlardan seçtiğiniz zaman hem siz hem de bebeğiniz rahat eder. Cihazın sesi kısık olduğu zamanlarda bile bebeğinizin ses tonunu ışık göstergesinden takip edebilirsiniz.

Ayrıca, teknik özellikleri arasında titreşim fonksiyonu bulunmalıdır. Böylece bebeğin ses tonu ile anne titreşimli olarak uyarılır. Telsiz bataryaları için de dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunur. Bataryayı mümkünse gece sabaha kadar şarj etmeli ve bütün gün batarya bitene kadar şarja takılmamalıdır. Batarya bitmeye yakın ikaz verir, bu sesli veya ışıklı ikazı aldığınız zaman cihazınızı en az 6 saat şarj etmelisiniz. Kaliteli telsiz çeşitlerinden olan bu ürünler, kullanım koşullarına uyulduğu takdirde yıllarca sağlamlığını korur.

Amatör telsizler, konuşmadan ziyade seslerin algılanmasını sağlar. Elbette bir haberleşme telsizi olarak kullanıldığında konuşmalar da duyulur. Fakat uzun süreli konuşmalar, bataryanın ömrünü kısaltacaktır. Bataryalarınızı çok uzun süreli olarak kullanım dışı bırakmamalısınız. Çünkü kullanılmayan bataryalar bayatlar ve iletişimde sorun yaşanmasına neden olur. Çok soğukta veya sıcak bir yerde değil, normal oda ısısında şarj etmek gereklidir. Ayrıca şarj edilirken, cihazınızın mandalına basıp konuşmamak da gereklidir. Trendyol sayfalarında her ihtiyaca uygun telsiz seçeneklerine uygun fiyat avantajları ile ulaşabilirsiniz.

Telsiz Modelleri Bakımı Nasıl Olmalı?

Telsiz Modelleri Bakımı Nasıl Olmalı?

Tüm kullandığınız diğer elektronik cihazlar gibi bunlar da, dikkat edilmesi gereken hassas cihazlardır. Genel olarak etiketinde su geçirmez olduğu yazsa da, uzun süreli su temas olması cihazın etkinliğini kaybetmesine neden olabilir. Ayrıca direkt güneş ışıklarına kalmakta bu cihazları etkileyebilir. Özellikle dijital telsizleri, doğrudan güneş ışığına karşı temastan korumalısınız. Bir taşıma veya bel klipsi ya da telsiz çantası ile kullanmanız durumunda düşürme esnasında veya oluşabilecek zararları engelleyip hasar görmesini engellemiş olursunuz.

Temizlik ve bakımda ilk kural aletin kapalı halde bulunması ve mümkün ise bataryasının çıkarılmış olmasıdır. Elde kullanılan modelleri temizlemek için asla alkol, sprey/sıvı deterjan veya bunlara benzer temizlik maddeleri ya da asit ihtiva eden maddeler kullanılmamalıdır. Aksi kullanımlarda bu maddeler, cihazların kasasına veya içine sızdığında elektronik devrelere zarar verir. En uygun temizlik, hafif nemli bir bez ile yüzey temizliğini yapmak ve akabinde kurulamak olacaktır. Özellikle hoparlörlü, ev ve ofis telsiz telefonu çeşitleri,

bu anlamda yüksek dikkat ister. Ayrıca telsiz ev telefonlarını düşme, kaybolma ve ıslanma gibi durumlardan da korumak gerekir.

Yağmurlu havalarda veya bakım sırasında cihazın üzerinde bulunan çeşitli bölmelerin kapakçıklarının kapalı olmasına özen göstermeyi de unutmamalısınız. Verimini yükseltmek adına kullanıma çıkarmadan önce hem verimini artırmak hem de olası aksaklıkların önüne geçmek için mutlaka cihazın kalibrasyonunu yapmalısınız. Özellikle de şehirler arası telsiz gibi uzun mesafeli cihazlarda kalibrasyon çok önemli ve gereklidir. Kalibrasyon işlemi çok kolaydır, sinyal iletimini kontrol etmek amacıyla bir kaç deneme yapıp ses kalitesini ölçerek yapılır.

Kullanımda her zaman orijinal telsiz şarj aleti yanı sıra cihazın kullanımı için tavsiye edilen bataryanın kullanılmasında fayda vardır. Bu, mobil telsiz çeşitleri için çok önemli bir ayrıntıdır. Telsiz telefon pili ürünlerinin de kullanım süresi vardır. Ortalama olarak 1 veya 2 yılda bir değiştirmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Cihazın kalitesi, çıkış gücü, anten gücü hatta telsizin o andaki duruşu bile kullanım performansını etkiler. Gücün yetmediği durumda ise telsiz güçlendirici ürünleri size yardımcı olacaktır. Trendyol’da her alana uygun modellere ulaşabilir, ürün özelliklerini inceleyerek, cazip fiyat avantajları ile satın alabilirsiniz.

Kullanımı Kolay Telsiz Fiyatları Nasıldır?

Kullanımı Kolay Telsiz Fiyatları Nasıldır?

Bu cihazların fiyatları, çeşitli unsurlara bağlı olarak farklılık gösterir. Bunlar; mesafe, ses, donanım özellikleri, yapısı, şarj edilebilme özelliği ve onarım düzeyi şeklinde sıralanabilir. Bu tarz farklılıklar da cihazların fiyatlarında değişiklik olmasına neden olur. Trendyol, sunduğu bütçe dostu fiyatlar ile herkesin bu cihazlara ulaşmasını sağlar. İndirim ve kampanyalar ile cazip telsiz fiyatları ile satın alabilir, size kesintisiz iletişim keyfine varabilirsiniz. Fiyat seçeneklerini etkileyen bir diğer unsur ise, ürünün donanım özelliğidir. Yani telsiz özellikleri değiştikçe fiyat seviyeleri de değişebilir. Örneğin; 6’lı telsiz fiyatları değişik aralalıklar seyredebilir. Aynı şekilde ip telefon telsiz fiyatları da farklılık gösterir.

Ayrıca bu cihazların kategorileri de fiyatları etkiler. Mesela, bir telsiz telefon fiyat seviyesi ile profesyonel bir telsizin fiyat seviyeleri farklıdır. Şarjlı telsizlerde takım halinde bulunan çantası yanı sıra orijinal içeriği ile belli fiyat aralığında sunulur vardır. Trendyol, çok geniş seçenek alternatifinde ürünler sunar. Beğendiğiniz telsizlerle beğeni listesi oluşturabilir, beğeni listenizde olacak değişiklikten ilk siz haberdar olursunuz. Bu şekilde de avantajlı fiyat seviyeleri ile istediğiniz cihaza sahip olursunuz. Trendyol sayfalarında telsiz yedek parçalarına da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Uzun menzilli telsizler ile diğer modeller arasında donanım olarak ve iletişim mesafesi olarak fark vardır. Bu fark da fiyatlara yansıyan bir unsurdur. İletişimin çok önemli olduğu günümüzde, kesintisiz iletişim için cihazların şarjı çok önemli bir faktör olurken, bu cihazlar için de şarj önemlidir. İletişim sırasında çok fazla şekilde gönderme yapılması ya da alım sırasında uzun süre açık tutulması, otomatik güç koruma özelliğinin aktif olup olmaması kullanım sürenizi etkileyecektir.

Şimdi Telsiz Modelleri Trendyol’da

Şimdi Telsiz Modelleri Trendyol’da

Telsiz seçimlerinizde en uygun bulmak Trendyol aracılığı ile artık daha kolay hale gelmiştir. Seçim yaparken hangi ürünü alacağınıza karar veremiyorsanız, Trendyol’da yer alan telsiz yorumlarını okuyabilir, modeller ve kullanımları hakkında fikir edinebilirsiniz. Gerçek kullanıcılar tarafından yapılmış bu yorumlar sayesinde kullanıcı deneyimleri kolay seçim yapmanızı sağlar. Trendyol her üründe olduğu gibi bu ürünlerde de iade yada değişim konusunda titizlikle davranır, kullanıcı memnuniyetini her zaman ön planda tutar. Telsiz modelleri ve fiyatları işlevine göre değişir. Sahip olmak istediğiniz ürünü sizlere kampanya ve indirimli günler ile avantajlı şekilde sahip olma şansını sunar.

Trendyol, geniş ürün seçenekleri arasından menzili uzun olan modellerden telsiz kulaklığına kadar aradığınız her şeyi kolaylıkla bulup, güvenle almanızı sağlar. Örneğin; akıllı, analog ve android telsiz çeşitleri kuruluşun ürün yelpazesi içerisinde yer alır. Ana ürünler yanı sıra yan ürünlerde de aynı kolaylıkları sunarak, kullanıcıların telsizlerini rahat kullanmalarını sağlar. Bu orijinal yan ürünlerle, cihaz bütünlüğünü bozmadan ve kalitesinden ödün vermeden hizmetine devam eder. Cazip fiyatlarla ve kolaylıkla, her modele uygun orijinal telsiz adaptörü ve diğer yan ürünlerini bulabilirsiniz. Müşteri hizmetleri, olası soru veya sorunlarınız için her zaman yanınızda yer alarak alışverişinizi güvenli hale getirir. Kaliteli ve yüksek teknolojili ürünler, geniş seçenek alternatifi seçim yapmayı kolaylaştırır.

Trendyol’da size bu geniş ürün alternatifini her üründe olduğu gibi bu cihazlarda da sunar. Telsiz markalarının en çok tercih edilen ve yüksek teknolojili ürünlerini sunar. İş için olsun veya özel kullanım için olsun bu cihazlar iletişimi güvenli ve kesintisiz hale getirir. Sadece kendi kullanımızın için değil, çocuklarınızın farklı bir hobi edinmesi için bile bu cihazları tercih edebilirsiniz. Güvenli online alışverişin adresi olan Trendyol, uygun fiyatlarından kampanyalarına, geniş ürün alternatiflerinden yüksek kullanıcı deneyimi sunan platformuna kadar her zaman sizlerin yanında olup, keyifli alışveriş yapmanızı sağlar.