placeholder
"

Terebentin

" araması için 1095 sonuç listeleniyor
Artdeco Kokusuz Terebentin 500 Ml
KARGO BEDAVA
ArtdecoKokusuz Terebentin 500 Ml
199 TL
Sepete Git
Pebeo Terebentin 301/
KARGO BEDAVA
PebeoTerebentin 301/
139,99 TL
Sepete Git
Artdeco Kokusuz Terebentin 100ml
KARGO BEDAVA
ArtdecoKokusuz Terebentin 100ml
89 TL
Sepete Git
Rich Kokusuz Terebentin 500 Cc
HIZLI TESLİMAT
RichKokusuz Terebentin 500 Cc
(5)
Kokusuz Terebentin 500 Cc
69 TL
Sepete Git
Artebella Kokusuz Terebentin
HIZLI TESLİMAT
ArtebellaKokusuz Terebentin
71,99 TL
Sepete Git

Terebentin

Sağlıklı Saç İçin Çam Terebentin Yağı

Sağlıklı Saç İçin Çam Terebentin Yağı

Terebentin saç bakımı üzerinde oldukça etkili bir yöntem olmaktadır. Terebentinin düzenli ve doğru kullanımı ile güçlü ve parlak, sağlıklı görünen saçlara kavuşabilirsiniz. Saç dökülmesinin birçok sebebi vardır. Deri problemleri ve kozmetik etkenler başlıca saç dökülme sebeplerinden sayılabilir. Çam terebentin ile başlıca saç dökülme etkenleri ile mücadele edebilirsiniz. Çam terebentini şampuanınız içinde kullanarak saçlarınızı ve saç derinizi kimyasalların zararlı etkisinden koruyabilir, kimyasal etkisini minimalize edebilirsiniz. Bu sayede saçınızı ve cildinizi kimyasaldan korumanın yanı sıra şampuanınızdan da daha etkili bir sonuç almanız mümkün hale gelmektedir. Saç köklerini ciddi anlamda onarıp beslemesi sayesinde de saç dökülme sorununun önüne geçebilirsiniz. Hızlı saç uzatma konusunda da kullanıcısını memnun eden çam terebentin kılcal damarları uzatıp saç köklerini besler. B vitamini saç uzaması için çok önemlidir. Dolayısıyla B vitaminine sahip çam terebentin yağı kullanarak saçınızın uzamasını sağlayabilirsiniz. Saçlarınız yavaş uzuyorsa çam terebentin kullanarak uzamasını fark edilebilir derecede hızlandırabilirsiniz. Saç dipleri üzerinde oldukça etkilidir. Terebentin sayesinde kepek sorunlarını ve saç derisindeki problemleri önleyebilirsiniz veya var olan probleme müdahale edebilirsiniz. Bu konuda düzenli kullanım önem taşımaktadır. Saç derisini besleyerek kepek oluşuna engel oluyor. Var olan kepek sorunu varsa da önüne geçiyor. Fazla işlem görmüş, boyanmış saçlar için kopmalar olması ancak can sıkıcı bir problemdir. Çam terebentin yağı güçlü ve onarı bir etkiye sahiptir. Böylece saçlardaki kopmaların önüne geçebilirsiniz. Günlük yaşamda sıklıkla kullanılan şampuanlar içerisinde pek çok kimyasal madde bulunmaktadır. Haliyle bu kimyasal maddeler birçok olumsuz duruma da kapı açabiliyor. Saça zarar verirken aynı zamanda doğal yapısını da ciddi oranda bozabiliyor. Kimyasaldan ve yarattığı sorunlardan biraz daha uzak durmak için de çam terebentin tercih edebilirsiniz. Saçların aşırı yağlanma problemine de terebentin ile çözüm bulabilirsiniz. Rutin olarak terebentin kullanımı saçların yağlanma sorununun önüne geçiyor. Saç diplerinizin yağ dengesini korur. Yağ dengesini korumak kuru saçlar için de önemlidir. Eğer saçlarınız kuruysa ve daha yumuşak olmalarını istiyorsanız bu konuda çam terebentin yağı kullanmanız kuru saçlarınızın yumuşamasına yardımcı olacaktır. Ek olarak erkekler sakal için de terebentin yağını sıklıkla tercih etmektedir. Sakalların dökülmesi, seyrelmesi pek çok erkek için bir problem haline gelebilir. Bu durumda çam terebentin kullanımı sakalların seyrelmesini önlemek için uygun bir tercih olacaktır. Çam terebentin sakal dökülmesinde veya seyrelmesinde oldukça etkili bir yöntem olmaktadır. Dilerseniz daha verimli bir sonuç elde etmek için badem yağıyla çam terebentini karıştırarak kullanabilirsiniz. Kıl kökleri hazırladığınız badem yağı ve çam terebentin karışımıyla güçlenerek dökülme sorununuz ortadan kalkacaktır.

Terebentin Yağı Faydaları

Terebentin Yağı Faydaları

Çam terebentin alerji ile mücadeleden baş ağrısına kadar kullanıcısına birçok konuda iyi gelmektedir. Özellikle alerjik bünyeler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Nefes açıcı özelliği vardır. Burnu ve boğazı rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Özellikle üst solunum yolu enfeksiyonunuz varsa çam terebentin kullanabilirsiniz. Doğal bir yöntemle mevsimsel alerji semptomlarını azaltmak için şişeden direkt soluyarak kullanabildiğiniz gibi çam terebentin yağını evinize de dağıtabilirsiniz. Daha rahat nefes alabilmek için göğsünüze ve boynunuza uygulayarak da kullanmanız mümkündür. Ayrıca Hindistan cevizi yağı ile birleştirerek terebentinin etkisini arttırabilirsiniz. Alerjik semptomların önüne geçmesinin yanında terebentin sivilcesiz ve pürüzsüz güzel bir cilt görünümü için de kullanılır. Kimyasal karışımlara sahip kremler, maskeler yerine daha doğal bir yöntem olan terebentin ile kusursuz cilt görünümüne kavuşabilirsiniz. Doğal olduğu için kimyasal ürünlerin yarattığı sorunları da yaşamayacaksınız. Çam terebentin ile yaşla birlikte gelişebilecek olası kırışıklıkların da önüne geçebilirsiniz. Kan dolaşımını hızlandırdığı için kırışıkları engelliyor. Özellikle dudak ve göz kenarlarında oluşacak kırışıklıklar konusunda etkili bir çözüm yöntemidir. Cilt maskenize uygulayarak kolaylıkla kullanabilirsiniz. Çünkü çam terebentin bakteri ve mantarla mücadelede oldukça etkili bir çözümdür. Bakterilerden oluşan hastalıkları antibakteriyel ve antiseptik oluşuyla önler. Hem önleyici hem de tedavi edici bir yöntemdir. Çam terebentin faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Sindirim organlarını uyarmaya yardımcı olması ile doğal bir karaciğer temizleyici olarak da kullanılmaktadır. Limon ve bal ile birlikte tüketerek doğal bir detoks malzemesi haline getirebilirsiniz. Bu sayede vücudunuzdan toksin ve atıkları temizleyebilirsiniz. Sağlık açısından önemli olduğu kadar sağlıklı kilo vermek için de önem taşımaktadır. Çağımızın büyük problemlerinden dikkat eksikliği sorununa çözüm olarak da kullanılmaktadır. Çam terebentin havaya yaydığı koku sayesinde konsantrasyon arttırmaktadır. Kan dolaşımını hızlandırması varis rahatsızlığı için de önleyici bir etki olmasını sağlıyor. Romatizması olan ya da eklem ağrıları çekenler için de bir ağrı kesicidir. Vücut üzerinde hızlı bir ağrı kesici etkisi yaratıyor. Kas ve kemik ağrılarında dindirici etkisi ile sıklıkla tercih edilmektedir. Çam terebentin yağı kullananlar halk arasında basur veya mayasıl adıyla da bilinen Hemoroid tedavisinde de etkili sonucu sayesinde memnun kalmışlardır. Emzirme döneminde süt arttırıcı etkisi ile anneler tarafından da tercih edilmektedir. Göz sağlığına fayda sağlayan çam terebentin idrar yolu rahatsızlıklarında dahi kullanılmaktadır.

Enerji Arttırıcı ve Stres Düşürücü Etkisi ile Terebentin

Enerji Arttırıcı ve Stres Düşürücü Etkisi ile Terebentin

Günlük yaşam ev, iş, okul, aile derken insan üzerinde hayli stres oluşturabilir. Siz de kendinizi stresli hissediyorsanız çam terebentin faydalarından yararlanabilirsiniz. Terebentin yağı doğal bir anksiyete ilacı görevi görmektedir. Meditasyon esnasında sıklıkla kullanılmaktadır. Ortama yaydığı koku stres azaltıcı bir etkiye sahiptir. Yanı sıra limon yağı, bergamot yağı veya buhur yağı kullanarak çam terebentinin etkisini arttırmak da mümkündür. Banyo suyuna katılarak da kullanılabilir. Bu sayede stres ve yorgunluk azaltılabilir. Vücudu rahatlatıcı bir etkisi vardır, yaşam koşturmacası içerisinde oluşan yorgunluk sebepli ağrıları dindirir. Aynı zamanda ruh halinizi iyileştirmek, moralinizi yükseltmek için de kullanılabilmektedir. Zihninizi tazelemek, ferahlatmak istiyorsanız bu yağı kullanarak zihinsel anlamda da rahatlayabilirsiniz. Aynı zamanda kişinin kaygı ve sinir gerginliğini giderir. Hafıza problemlerinde de kullanılmaktadır. Çam terebentin yağı stres azaltıcı bir etkiye sahip olduğu gibi aynı zamanda da doğal bir enerji arttırıcıdır. Günlük yaşam zihinsel ve fiziksel olarak kişiyi yormaktadır ve bir çözüm arayışına sokmaktadır. Bu noktada çam terebentin yağı kullanmak sizi hem fiziksel hem zihinsel anlamda dinlendirir, yorgunluğunuzu alır. Bu sayede düşünme, uyanıklık ve hafızayı geliştirme konusunda kullanıcısına yardımcı olur. Odanızda çam terebentin yağı bulundurarak çalışmanız gereken saatlerde olduğu kadar spor yaparken ya da başka işlerle meşgulken de kullanabilir, rahatlatıcı etkisinden her anınızda faydalanabilirsiniz. Ofisinizde masanızın üzerinde bulundurarak çalışma motivasyonunuzu da arttırabilirsiniz. Evinizde salonunuzda da kullanabilirsiniz. Odaklanmayı artırmak için kullanacağınız çam terebentin yağı aynı zamanda vücudunuz için hoş bir koku olarak da öne çıkmaktadır. Tüm bunların yanında çam terebentin kullanarak aklın netliğini de arttırabilirsiniz. Odaklanmak istediğinizde ve zorlandığınızda çam terebentin yağı kullanarak etkili sonuç alabilirsiniz. Besin olarak tüketildiğinde iştah açar. Bu sayede iştahsızlıktan kaynaklanan enerji problemine de çözüm sunmaktadır. Bir diğer özelliği de biberiye, adaçayı gibi pek çok çayla karışım yapılıp kullanılabilmesidir. Bu özelliği sayesinde ise aroma terapi uygulamaları esnasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Kökeni neredeyse 6.000 yıl öncesine dayanan aromaterapi, bitkilerin kök, yaprak veya çiçeğini damıtarak elde edilen yağlar sayesinde hastalıkları önlemek ve oluşmuş olan hastalıkları da tedavi etmek amacı ile kullanılması demektir.

Temizlikte Doğal Bir Yöntem Olarak Terebentin

Temizlikte Doğal Bir Yöntem Olarak Terebentin

Çam terebentin uygulaması saçtan, aromalara; aromalardan, temizliğe kadar birçok farklı alanı kapsamaktadır. Çam terebentin faydaları geniş bir alana yayılmış durumdadır. Kendini tıp dışında da birçok sektörde göstermektedir. Ayak kokusu pek çok kişinin hayatında olan rahatsız edici bir problemdir. İş hayatından özel hayata birçok alanda kişiyi zor durumda bırakabilir. Ayakkabı kokusu gidermek için onlarca yol denense de etkili bir sonuç almak mümkün olmayabiliyor. Ayakkabı ve ayakta oluşan kötü kokuları gidermek için, ayakkabının dibine bir damla çam terebentin yağı damlatabilirsiniz. Antibakteriyel özelliğe sahip olması sayesinde ayakta ve ayakkabıda kokuya sebep olabilecek bakterileri öldürmek için kullanabilirsiniz. Bu durum kokuyu önlediği gibi ayak sağlığı açısından da önem taşımaktadır. Ayakkabıda olduğu gibi diğer kötü kokularda da çam terebentin kullanarak çözüm bulabilirsiniz. Örneğin evimizdeki çöp kovaları kötü koku konusunda problem olabiliyor. Çöp kutularının arıtılması işlemi ile evin tüm havası da değişecektir. Üstelik çöp kovaları bakteri oluşumuna oldukça müsait yerlerdir. Çam terebentin kullanımı bakteri oluşumunu da engelleyecektir. Çam terebentin ve limon yağı kullanarak bu koku sorununun önüne geçebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey pamuğa bu iki yağdan biraz döküp çöp kutularının dibine yerleştirmektir. Çam terebentin yağı faydaları evin diğer alanlarında da kendisini gösterebilir. Aynı şekilde halılar da evde gün içerisinde oldukça kirlenir. Toz, yemek kırıntıları, lekeler gibi pek çok şey buna sebep olabilir. Özellikle evde kedi veya köpek besliyorsanız evcil hayvanınızın tüyleri de bu kirliliğe eklenecektir. Ayrıca bu durum halılarda kötü bir koku oluşmasına da neden olmaktadır. 15-20 damla çam esansiyel yağı bir kovada suyla karıştırılarak hem antibakteriyel hem de koku giderici özelliklerinden yararlanılır. Çam terebentin halılardaki lekelerin giderilmesinde de oldukça etkili bir yöntem olmaktadır. Yaz aylarında kışın kullanılan yün halıların kokmaması için de kullanılır. Temizlik esnasında cam ve parlak yüzeyler için de doğal bir temizlik yöntemi olarak kullanılmaktadır. Organik ve güzel kokulu oluşu ile zemin temizliğinde, çamaşır makinesi temizliğinde, bulaşık makinesi temizliğinde yararlanılabilir. Tencere ve tavalar için de oldukça etkilidir. Altı yanmış tavalara çözüm sunmaktadır. Öncelikle çam yağı ve kabartma tozu ile macun elde edin. Daha sonra bu elde ettiğiniz macunu tencerelerinizde çıkmayan lekeler, banyonuzda, lavabonuzda veya evinizin herhangi bir yerindeki kirli yüzeyler ya da küfler için kullanabilirsiniz.

Terebentinin Resimde Kullanımı

Terebentinin Resimde Kullanımı

Terebentinin kullanım alanı oldukça çeşitlidir. Terebentin tıpta, sanatta ve endüstride sıklıkla kullanılan mucize bir yağdır. Sanatseverler tarafından hızlı kuruması ve fırça kullanımını kolaylaştıran tutuculuğu sebebi ile tercih edilir. Terebentin sayesinde resmin alt katmanlarının kuruması kolaylaşır. Bu sebeple yağlıboya resim yapan kişilere kullanılması tavsiye edilir. Yağlı boya ile uğraşan kişiler için boyanın kalınlaşması sorun olabilir. Bu durumda terebentini kalınlaşan boyayı inceltmek için kullanabilirsiniz. Terebentinle boyanız kullanılabilir hale gelecektir. Bu sayede boya resim için uygun akışkanlığa gelmiş olur. Ayrıca tiner ile değerlendirildiğinde tinerin aksine boyayı matlaştırmaz, rengin canlılığını ve parlaklığını korumasını sağlar. Resim malzemelerinin uzun süreli kullanılabilir olması önemlidir. Kaliteli malzemeyi tercih ettikten sonra bakımı ve temizliği uzun süreli kullanımı etkiler. Dolayısıyla uzun süreli kullanım için fırçanızın bakımına dikkat etmeniz gerekmektedir. Yalnızca boyama esnasında değil aynı zamanda boyama işlemi bittikten sonra da fırçanıza özen göstermeniz, temizliğini doğru yapmanız gerekmektedir. Fırça temizliği konusunda tiner sıklıkla kullanılan bir yöntem olsa da aslında bilinenin aksine tinerle temizleme yöntemi kullanıcısına çok başarılı sonuçlar vermez. Terebentin ile temizlemek hem fırçanın deforme olmasını engeller hem de etkili bir temizlik sağlar. Ancak kullanırken fırçaları terebentin dolu bir kapta uzun süre bekletmekten kaçınmak gerekir. Fırça temizliğinde terebentin kullanımında terebentin ile kaba temizlik yapıldıktan hemen sonra sabunla temizlenmesi durumunda, en dipte kalan boya artıklarından dahi fırçanızın arınmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede fırçanızı daha uzun süre kullanabilirsiniz. Doğal ya da sentetik yağları inceltmede kokusuz terebentin de işinize yarayacaktır. Kokusuz terebentin yavaş buharlaşır. Bu özelliği sayesinde koku konusunda hassas olanlar için oldukça uygun ve kullanışlı bir üründür. Ancak terebentin ile aynı boyama özelliklerine ve kuruma süresine de sahiptir. Resim yaparken kıyafetlerin boya lekesi olması da olası bir sorundur. Kıyafetlerdeki boya lekelerinin çıkarılmasında da kokulu veya kokusuz terebentinden yararlanabilirsiniz. Terebentin birçok yararı ile atölyelerin ve sanatseverlerin olmazsa olmazıdır. Terebentin doğal maddelerden yapılmıştır ve kullanıcısına zarar verecek herhangi bir madde içermez.

Terebentin Çeşitleri, Özellikleri ve Fiyatları

Terebentin Çeşitleri, Özellikleri ve Fiyatları

Terebentin, çam ağacının reçinesidir. Ağaçtan ayırma yöntemiyle elde edilen bir esanstır. Renksiz bir yapıya, yakıcı ama hoş bir kokusu vardır. Çam terebentin esansı ile çam terebentin yağı aynı şey değildir, aralarında farklılıklar vardır. Çam ağacının gövdesindeki baldan çam terebentin yağı elde edilir. Ancak farklı olarak çam terebentin esansı ise çam ağacının dikenlerinden elde edilen bir esanstır. Çam terebentin yağı asırlardır insanların ihtiyaçları için kullandıkları bir yağdır. Anadolu’da kullanılmasının yanı sıra eski Yunan uygarlıklarında ve hatta Hipokrat tarafından da kullanılmış, güvenilirliğini yüzyıllardır kanıtlamış bir yağdır. Saç kremine veya isteğe bağlı olarak şampuana katarak saçınıza kullanabilirsiniz. Aynı şekilde saç için kullanımında saçlarınızı yıkamadan önce şampuan şişenizi güzelce çalkalayarak kullanmanız ve işlem sonrasında yıkayıp durulamanız sonuç almada yeterli olacaktır. Çam terebentin yağını saç maskesi yapıyorsanız da kullanabilirsiniz. Saçınıza uyguladığınız saç maskesine saçınıza göre çam terebentin yağı damlatarak kolayca kullanabilirsiniz. Aynı zamanda cildiniz için de çam terebentin yağını bir çay bardağı suya ekleyerek kullanabilirsiniz. Aşırıya kaçmadan günde iki kez kullanmanız yeterli olacaktır. Eğer egzama ya da dermatit hastalığı nedeniyle kullanacaksanız direkt kuru cilde masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Doğal oda parfümü yapımında çam esansından yararlanabilirsiniz. Parfüm sektörü için çam esansı sıklıkla kullanılır. Koku olarak genel anlamda kişiler tarafından çokça beğenilen ve tercih edilebilen bir kokudur. Konsantrasyonu arttırdığı gibi stresi da azaltan bir etkiye sahiptir. Bulunduğu ortama ferahlık veren ve rahatlatıcı etkileri olan bir koku türüdür. Evinizde mum veya sabun yaparken rahatlıkla kullanabilirsiniz. Oda kokusu yapımında da sıklıkla kullanılır. Kullanım miktarına göre de piyasaya farklı miktarlarda sunulur. Kişi kapasitesine ve kullanım yoğunluğuna bağlı olarak terebentin 50 ml, 100 ml, 90 ml arasından seçim yapabilirsiniz. Çam terebentinin kullanım alanı oldukça çeşitli olsa da fiyatı uygundur. Uygun fiyata hayatınızın pek çok alanında işinize yarayacak bir ürün alabilir ve günlük hayatta gerek sağlık sorunlarınız için gerekse evinizin temizliği, hijyeni için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sağladığı avantajlarla hemen hemen her evde bulunan çam terebentinin fiyatı miktarına bağlı olarak değişim göstermektedir. Sitemiz üzerinden çam terebentin alabilirsiniz. Başka doğal bakım yağı ihtiyaçlarınız için de Trendyol’u tercih edebilirsiniz.