İlgili Kategoriler
Fiyat
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Yağlı Boya Seti

" araması için 8244 sonuç listeleniyor

Yağlı Boya Seti ile Hayal Gücüne Güven

Hayal dünyasını yansıtmanın en keyifli yollarından biri olan resim yapmak, pek çok kullanıcı tarafından tercih edilen bir hobi türüdür. Resim yapma tekniklerinden biri olan yağlı boya, resim yapma sanatında en etkili olan ve bu sebeple de en çok tercih edilen uğraş olarak kabul edilir. Yağlı boya seti ile yapılan bir çalışma, tablo üzerinde oluşmuş derinlik etkisi sayesinde profesyonel anlamda gelişme kaydetmenize yardımcı olabilir. Bunun yanı sıra boya seti kullanılarak yapılan bir hobi aktivitesi, psikolojik anlamda rahatlama sağlayarak kişiye ruhsal terapi sağlayabilir. Yağlı boya kullanarak oluşturduğunuz çalışmaları daha sonra yaşam alanlarınıza yerleştirerek evinize dekoratif katkıda da bulunabilirsiniz. Yağlı boya uğraşının yeri ünlü ressamların eserlerinde de görüldüğü üzere önemlidir. Siz de Trendyol boya seçkilerini kullanarak, ünlü ressamların çizdiği yoldaki ışığı ve hayal dünyanızı harmanlayabilir, böylelikle çarpıcı tablolar oluşturabilirsiniz. Yağlı boya türünün belki de en keskin özelliği olan uzun kuruma süresi, çoğunlukla boyaların daha uzun süren eserlerde kullanılması ile sonuçlanır. Kullanım esnasında, yağlı boya hobi seti seçkilerinin içerisinden çıkan inceltici malzemeleri kullanarak resim yapma keyfinizi katlayabilirsiniz. Boya&Resim kategorisinin en sık aranan ürün seçkisi yağlı boya setleri; boyadan palete, fırçadan yardımcı yağ ve incelticilere kadar çok geniş bir ürün yelpazesinde, Trendyol ayrıcalığıyla sunulur.

Yeni Başlayacaklar İçin Yağlı Boya Seti Modelleri

Yeni Başlayacaklar İçin Yağlı Boya Seti Modelleri

Yağlı boya konusunda hiç deneyiminiz yoksa, başlangıç seviyesinde alıştırma niteliğinde olan numaralı yağlı boya seti alternatiflerine şans verebilirsiniz. İlk etapta çalışma alanı olarak kullanılacak bir yağlı boya tuvali edinmek ideal bir seçenek olabilir. Bunun yanı sıra çeşitli ebatlara sahip boya fırçaları, olmazsa olmaz boyalar ve palet edinilmesi gereken diğer temel malzemelerdir. Yağlı boya seti başlangıç için tasarlanmış ürün setleri, giriş seviyesinde ihtiyaç duyulan başlıca malzemeleri içeren modellerdir. Bu noktada hem ekonomik anlamda hem de işlevsellik anlamında başlangıç setleri gereksiniminizi karşılayacaktır. Temel malzemelere ek olarak boyaya eşlik eden terebentin, vernik, keten yağı ve inceltici malzemeler de önemli ihtiyaçlar arasında yer alır. Kullanıcılar tarafından başlangıç seviyesi için tercih edilen diğer bir ürün seçkisi de 12’li yağlı boya seti modelidir. Tek seferde 12 farklı renk seçeneği sunan model, giriş seviyesinde alıştırma yapmaya olanak tanıyarak kullanıcının aldığı keyfi artırır.  Başlangıç seviyesinden sonra zamanla gelişerek farklı modellere yönelebilirsiniz. Kullanıcılar genellikle yağlı boya sanatına alıştıktan ve becerileri geliştirdikten sonra yağlı boya tüp set alternatiflerine yönelirler. Farklı renk alternatifleri ile renklerin harmonisinden faydalanarak sevdiğiniz stili keşfedebilirsiniz. Bunun yanı sıra yağlı boya seti önerileri göz önüne alındığında, dikkate değer bir kaide olarak; sınırlı miktardaki kaliteli rengi elde etmek elzemdir. Bu bağlamda çok çeşitte boya almak yerine yaptığınız çalışmanın daha kaliteli bir hale gelmesine yardımcı olacak yağ ve terebentin karışımını kullanmak iyi bir seçenek olabilir. Profesyonel ressamlar çoğunlukla keten tohumu yağı, haşhaş tohumu yağı, aspir yağı ve ceviz yağı gibi yağlar kullanarak çalışmalarını daha derin hale getirirler. Şayet başlangıç seviyesini tamamladığınızı düşünüyorsanız, çalışmalarda derinliği ve estetiği ön plana alan profesyonel yağlı boya seti seçeneklerine göz atabilirsiniz. Başlangıç seviyesi setleri temel olan tüm gerekli materyalleri içerirken, ileri seviyesi setlerindeki ürün içeriği çeşitlenmektedir. Keten tohumu yağı, kategorideki boya setlerinde en yaygın kullanılan yağ türüdür ve bütçe dostu bir ürün seçkisi olarak öne çıkar. Temel anlamda yağlı boya çalışması yapabilmek için ihtiyaç duyulan materyaller; boya tüpü, hobi yağı, vernik, tuval, fırça ve şövale gibi ürün çeşitleridir. Çeşitli markaların kalitesi ile donatılmış ürün seçenekleri, albeninin estetik detaylarla buluştuğu tablolar yapabilmeniz için beğeninize sunulur.

Ayrıcalıklarıyla Yağlı Boya Seti Modelleri

Ayrıcalıklarıyla Yağlı Boya Seti Modelleri

Sanatın ruhundan gelen terapi etkisi ile harmanlanarak, kullanıcıdaki duygu yoğunluğunu artıran yağlı boya setleri, sahip olduğu özelliklere göre sınıflandırılır. Yağlı boya türleri; stüdyo tipi, öğrenci tipi ve artist tipi boya şeklinde gruplandırılabilir. Yanı sıra astım rahatsızlığı olan kullanıcılara ve öğrencilere hitap eden ürün seçkileri, su bazlı olma özelliği ile kullanıcıya herhangi bir rahatsızlık vermez. Öte yandan sentetik boya seçkileri, içerdiği hızlı kuruma özelliğiyle pratik bir kullanım olanağı sunar. Ayrıca hazır yağlı boya seti alternatifi, içerisinde ihtiyaç duyulan materyalleri bulundurması ile kullanıcıların tercihi olan bir seçkidir. Farklı boyama tekniği sunan boya modellerinin yanı sıra yağlı pastel boya seti ürün seçeneğinde ortaya çıkan efekt, standart pastellerin verdiği etkiden ayrıdır. Yağlı pastel boyalar, kullanıldıkları yüzeye daha çabuk yapışırlar. Herhangi bir yüzey veya tuval üzerine uygulanan çalışmalarda boyanın önemi kadar kullanılan fırçanın da önemi vardır. Yağlı boya fırça seti, farklı çalışmalara olanak tanıması ile kullanıcıların talep ettiği bir malzeme seçeneğidir. Fırçalar çoğunlukla sentetiki doğal ve samur kılından üretilerek sunulur. Yanı sıra farklı nesne çizimlerinde ve çeşitli çalışmalarda kolaylık sağlayacak türde fırça alternatifleri vardır. Ahşap ve akrilik sapa sahip fırça seçenekleri; yuvarlak, düz kesik, yelpaze ve kedi dili ipli şeklinde çeşitlenir. Yine aynı şekilde yağlı boya spatula seti ürün alternatiflerine şans vererek, tuval boyutuna bağlı değişen malzeme ihtiyacınızı tek bir seferde karşılayabilirsiniz. İstek ve ihtiyacınıza bağlı olarak, tek veya set halinde edinebileceğiniz yağlı boya hobisi seçkilerine Trendyol ayrıcalığıyla kolayca erişim sağlayabilirsiniz!

Yağlı Boya Seti Fiyatları ve Trendyol’da Alışveriş Ayrıcalığı

Yağlı Boya Seti Fiyatları ve Trendyol’da Alışveriş Ayrıcalığı

Başlangıç düzeyinde çalışma seviyesini geçtikten sonra yapacağınız büyük çalışmalar, küçük boyutlu tüp boyaların yetersiz gelmesi durumuna yol açabilir. Bu soruna çözüm olmak adına üretilmiş “duvar yağlı boya” adı altında sunulan, 1 kg - 2 kg ağırlığındaki ürün seçenekleri işinizi görebilir. Yağlı boya tuval seti seçenekleri ile tek seferde farklı boyutlarda tuvale sahip olurken, yapacağınız çalışmaya bağlı olarak boya seçmeniz ideal bir yol olacaktır. Buna ek olarak boya seçeneklerinin üzerinde yer alan özellikleri inceleyerek; çalışma sonrası pigmentin kuruma süresi, ışığa dayanıklılık, transparanlık ve opaklık miktarı gibi hususlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Söz konusu özellikler, markalara göre değişiklik göstermektedir ve bazı ürün seçeneklerinde mevcut özellikleri artırmaya yönelik yardımcı malzemeler de sunulur. Ürün seçeneklerinde mevcut olan ana renkleri kullanarak elde edilebilen ara renkler, profesyonel bir çalışmanın anahtarı olan imkanları sunar. Seçkin markalara ait ana ve beyaz renkteki ürünleri edinmeniz halinde, ara renklere ulaşma olanağına erişebilirsiniz. Yanı sıra boya karışımlarına ekleyeceğiniz incelticiler, istenen yoğunluğu vermeye yardımcı olur. Çeşitli markalar tarafından standart olarak sunulan 12’li boya takımı modelleri içerisinde ana renklerin tümü bulunur. Yağlı boya seti tavsiye hususunda kullanıcılar tarafından, bu ana renklerin inceltici malzemeler yardımıyla karıştırılarak daha farklı tonda renkler elde edileceğine değinilir. Kirli beyaz, bordo, bej, altın rengi, turkuaz, pembe ve ten rengi gibi çeşitli tonlar çıkarabilmek için yağlı boya tablo seti içerisinde yer alan yağ ve incelticilerden kolayca yararlanabilirsiniz. Ayrıca mevcut boyanın ve içerisinde bulunan pigmentlerin kalitesi, yapılan çalışmayla paralel bir etki gösterir. Hobi malzemeleri özellikleriyle ve fiyatlarıyla, her kesimden tüketiciye hitap edecek genişlikte Trendyol’un avantajlarla dolu dünyasında sunulur.