placeholder
"

Tork Anahtarı

" araması için 723 sonuç listeleniyor
Deve Otomatik Bijon Anahtarı
KARGO BEDAVA
DeveOtomatik Bijon Anahtarı
1.250 TL
Sepete Git
Gedore 757-09 Tork Tornavıda
KARGO BEDAVA
Gedore757-09 Tork Tornavıda
9.499 TL
Sepete Git

Tork Anahtarı Modelleri Trendyol'da!

Pek çok tamirat işinde gerekli olan teknik bir alet olduğundan insanların tork anahtarı nedir diye sormasına sebep olabilir. Bu alet sanayiden ev işlerine kadar size yardımcı olabilecek bir alettir. Bu alet civataları ve çeşitli bağlantı elemanlarını sıkmaya yarar. Gerekli durumlarda bu aletin kullanılmaması halinde bağlantı elemanları kırılabilir ya da gevşek kalarak tehlikeli durumlara sebep olabilirsiniz. Kullandığınız malzemeye ve kullandığınız alana göre belirlenen değere ayarlanan alet bağlantı elemanını tam istediğiniz ölçüde sıkıca sabitlemiş olur. Tork anahtarı çeşitleri kullanılacak alana uygun olarak değişir. Bunun yanında tork kolu, sabitleme ve sıkma işlemi sırasında yaşanabilecek pek çok sorunun önüne geçer.

Kullanacağınız Alana Uygun Modeller

Kullanacağınız Alana Uygun Modeller

Bu aletlerin uygulayacağı kuvvet nm şeklinde gösterilir. 5-25 nm, 5-50 nm, 20-200 nm, 40-200 nm kuvvetinde tork anahtarları daha düşük kuvvetlerde çalışır. Endüstride sık kullanılanlar ise 1000 nm, 2000 nm kuvvetinde tork anahtarlarıdır. Dijital tork anahtarı kullanımı oldukça kolay olan bir alettir. Elektrik sensörüyle çalışır ve dijital ekranı sayesinde kullanılan bükme kuvvetini gösterir. Ayrıca içlerinde bulunan çiplere önceki kuvvetleri kaydeder. Cırcırlı tork anahtarı tercih edebileceğiniz bir diğer çeşittir. Özellikle değerini doğru ayarlamasıyla kullanımı oldukça yaygın bir türdür. Ayarlı tork anahtarı ise müşterilerin memnun kaldığı kullanımı pratik olan diğer bir çeşittir. Hidrolik tork anahtarı ise daha endüstriyel alanlarda kullanım için uygundur. Yüksek seviyeler ile çalışmaya olanak sağlar. Uzun cıvatalarla olan işlemlere uygun olarak tasarlanır. Tork anahtarı kullanımı özellikle bisikletinizin ömrünü uzatmak ve daha güvenli bir sürüşe sahip olmak için oldukça gereklidir. Bisikletlerde bulunan bağlantı alanlarındaki sıkma işlemleri için bisiklet tork anahtarına Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Tamirat İşlerinin Çok Yönlü Yardımcısı

Tamirat İşlerinin Çok Yönlü Yardımcısı

Tork anahtarı uçları birçok farklı şekle sahiptir. Bu şekiller sizin ihtiyacınıza göre farklılık gösterir. Açık ağız, yıldız, ayarlanabilir, akülü tork anahtarları vardır. Bu türler sayesinde sıkmak istediğiniz nesneye uygun olan ucu bulabilirsiniz. Farklı uçlara sahip olmak istiyorsanız Trendyol’da bulunan tork anahtar seti ile her an elinizin altında olabilecek modellere sahip olabilirsiniz. Bu sayede her zaman hazırlıklı olabilirsiniz. Bunun dışında lokma, alyan, lastik, buji, bijon tork anahtarları sayesinde farklı kuvvet gerektiren işlerde özgürce kullanabileceğiniz çeşitli aletler bulabilirsiniz. Bu ürünlerde uygulanacak olan kuvvet doğrudan sizinle ilgilidir ve kuvveti gösteren dijital bir ekrana ihtiyaç yoktur. Aleti elinizle çevirerek uygulanacak kuvveti fiziksel olarak kendiniz ayarlarsınız. Sabitleme işlemini bu şekilde halledebilirsiniz. Oldukça pratik kullanımları ve çok yönlü olmaları sebebiyle tork anahtarı modelleri arasından ister set olarak isterseniz de ihtiyacınız doğrultusunda bir çeşide sahip olabilirsiniz.

İhtiyaca Göre Tork Anahtarları

İhtiyaca Göre Tork Anahtarları

Tork anahtarı fiyatları çeşitlilik gösterir. Ürünlerin farklı boyutlarda olması, farklı uçlara sahip olmaları, manuel olanlar ve olmayanların farklı avantajlar sağlamalarından dolayı fiyat aralığı oldukça geniştir. Ürünlerin isminde geçen 1/2, 1/4, 3/4, 3/8 tork anahtarı kısımlarına özellikle dikkat etmeniz gerekir. Bu sayılar size tork anahtarı ölçüsünü verir. Evrensel, mini, küçük tork anahtarları size daha çok boyutla ilgili bilgi verir ve genellikle ürünün boyutu büyüdükçe fiyatı da artar. Saatli, şarjlı, havalı, dereceli, elektrikli tork anahtarları ise farklı tasarımlara sahiptir ve kuvvet ayarlamaları farklı şekillerde yapılır. Ürünün özellikleri ve kullanım kolaylığı her bir tür için farklılık gösterir. Pnörmatik, mekanik, manuel, elektronik tork anahtarları ise aletin çalışma prensibini gösterir. Genellikle elektronik ve hızlı ürünlerin fiyatı daha fazladır. İhtiyacınız olan her türlü modele Trendyol’dan kolayca ulaşabilir, satın alabilirsiniz.