placeholder
"

Uniball Signo

" araması için 194 sonuç listeleniyor
UNİ-BALL Um-151 Signo Dx Fine 0,7 Mavi
uni-ballUm-151 Signo Dx Fine 0,7 Mavi
(5)
15,50 TL
Sepete Git

Uniball Signo

Uniball Signo

Ev, okul ve ofis alanlarında, yazı yazmak ve çizim yapmak için kalemler kullanılır. Her türlü çizim işleminde en büyük yardımcı kırtasiye gereçleri olan kalemler, farklı teknik özellikleri ile profesyonel alanlarda kullanım için özel olarak tasarlanmıştır. Dayanıklılık ve tutuş açısından konforlu olan kalemler kullanıcılar tarafından daha fazla tercih ediliyor. Özellikle bazı meslek grupları için kalem kullanımı ve seçimi oldukça önemli. Bu meslek grupları arasında mimarlar ve tasarımcılar, konforlu kalem kullanımına büyük önem veriyorlar. Birçok markanın piyasada satışa sunduğu kalemler, model farklılıkları ile farklı alıcıların dikkatini çekiyor. Kalem tasarımında, plastik ve metal gibi malzemelerin kullanımı yaygındır. Kaliteli ve güvenilir bir kalem satın alarak, çizim ve yazı yazma işlemlerinizi daha keyifli ve konforlu bir hale getirebilirsiniz.

Kalemler, kullanım alanlarına göre farklı mekanik sistemlere sahiptir. Örneğin, çizim amaçlı kullanılan kalemler, tutuş açısından konforlu özellikleri ile ön plana çıkıyor. Bu konuda kalemin en önemli bölümünü gövde tasarımı oluşturuyor. Çizim kalemleri genellikle, pirinç, alüminyum, metal ve plastik malzemelerden üretiliyor. Hassas çizimler için sabit kalem tutuşu önemlidir. Bu nedenle çizim kalemlerinin gövdelerinde, elden kolay kaymasını engellemek için lastik malzemelerden üretilmiş sabitleyiciler kullanılıyor. Bu şekilde kullanıcılar, çok daha rahat ve konforlu bir şekilde çizimlerini tamamlayabiliyor. İnce ve kalın ölçülerde tasarlanan kalemlerin kullanımı daha zordur. Bu nedenle çizim kalemleri, genellikle daha orta boyutlu ölçülerde üretilir. Kalem kullanımı uzun süre yapılırsa, el ve bilek bölgesinde ağrı oluşabilir. Özellikle uzun süre kalem kullananlarda bu ağrılar kronik bir hale gelebilir ve kullanıcıların çizim yapma, yazı yazma gibi işlemleri zorlanarak yapmasına neden olur. Konforlu ve kaliteli bir kalem kullanarak, bu tip sorunların önüne rahatlıkla geçebilirsiniz.

Roller Kalemlerin Kullanım Alanları

Yazı yazmak ve çizim yapmak için kullanılan kalemler ayrı özelliklere sahiptir. Yazı kalemlerinde en önemli özellik, kâğıdın üzerinde akışkan bir şekilde hareket ettirilmesidir. Özellikle ofis ortamlarında sıklıkla kullanılan roller kalemler, imza atma, dilekçe hazırlama, yazı yazma gibi birçok işlevde konforlu kullanımları nedeniyle tercih edilir. Roller kalemler, oldukça akışkan ve yumuşak mürekkebe sahiptir. Bu mürekkep, yazılan yazının daha kaliteli durmasını sağlar. Ayrıca kullanıcılar, bu yumuşak mürekkep sayesinde yorulmadan işlemleri tamamlayabilir. Roller kalemlerin mürekkebi özel olarak formüle edilmiştir. Bu sayede hafif tutuş ile olağanüstü düzgün yazılar kolaylıkla yazılabilir. Roller kalemler, yazı yazma ve imzalama gibi işlemler sırasında yorulmamanızı sağlar. Konforlu ve rahat bir şekilde yazı yazma işlemleri roller kalemler aracılığıyla gerçekleştirilir. Roller kalemler, birçok farklı uç, renk, boyut seçeneği ile piyasada satışa sunulmuştur. Kullanım alanınıza ve ihtiyacınıza uygun bir roller kalem satın alarak, yazma işlerinizi eğlenceli ve keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Roller kalemler, yazı yazma konusunda kullanıcılara birçok avantaj sağlar. Bunların başında, tükenmez kalemlerden farklı olarak, sert bir yüzeyde tek bir kâğıda rahatlıkla yazı yazma imkânı geliyor. Tükenmez kalemlerin mürekkebi özellikle tek sayfalık materyallerde fazla akışkan değildir. Bunun yerine kalın kâğıtlarda daha rahat bir kullanıma sahiptir. Roller kalemlerde böyle bir durum söz konusu değildir. Roller kalemleri, tek sayfa ince kâğıt materyallerde bile rahatlıkla kullanabilir, yazma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Roller kalemler, yoğun mürekkepleri sayesinde, fazla bastırmadan kullanılma imkânına sahiptir. Bu sayede hafif bir tutuş sağlayarak, elinizi ve bileğinizi yormadan uzun yazıları rahatlıkla yazabilirsiniz. Üstelik hafif tutuş, yazının renginde ve kalitesinde bir değişiklik yaratmaz. Roller kalemler, bileği yormama özelliği nedeniyle öğretmen ve öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilir. Özellikle öğretmenler, imza atma, yazılı kâğıdı okuma gibi işlemlerde roller kalemlerden sıklıkla faydalanır. Öğrencilerin yazılılarını okumak, uzun süreli kalem kullanımı gerektirir. Bu tip durumlarda konforlu ve rahat yazı yazan kalem kullanımı önemlidir. Öğretmenler, bu nedenle roller kalemleri çantalarından pek ayırmazlar. Roller kalemlerin bir diğer avantajı, yazılan yazıların oldukça güzel görünmesini sağlamasıdır. Roller kalem kullanılarak yazılan yazılar, daha nizami ve kaliteli bir görünüme sahiptir. Günlük hayatta ve önemli işlerinizde kullanmak üzere roller kalem seçeneklerine Trendyol’dan göz atabilirsiniz.

Farklı Uç Seçenekleri ile Konforlu Kullanım

Roller kalemler, kâğıt üzerinde kaygan ve akışkan özellik gösteren bir mürekkebe sahiptir. Roller kalemler ile imza atmak daha kolaydır. Kalemler, imza atma sırasında genellikle kâğıt üzerinden kaldırılmadan kullanılır. Kaygan yapısı sayesinde roller kalemler, imza atmaya en elverişli kalem çeşididir. Roller kalemler ile atılan imzalar daha nizami ve karakteristik bir görünüme kavuşur. Roller kalemlerin bir diğer avantajı, içindeki mürekkep bittiğinde yeniden doldurulma özelliğine sahip olmasıdır. Bu şekilde kaleminiz kullanılamaz hale geldiğinde, yeni kalem almanıza gerek kalmaz. Bunun yerine roller kaleme uygun bir mürekkep satın alarak, kalemi doldurabilir ve tekrar kullanmaya hızlı bir şekilde başlayabilirsiniz. Roller kalemler, model, renk ve uç kalınlığı açısından birçok farklı şekilde piyasada satışa sunulmuştur. Kullanım alanınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun roller kalemlerden, kendinize en uygununu seçmek oldukça kolaydır.

Roller kalemler neredeyse bütün renklerde üretilmiştir. Örneğin ofis ortamında kullanırken, mavi, siyah ve kırmızı renkler daha çok tercih edilir. Kişisel kullanım için ise mat ve parlak renk seçenekleri aldığınız notların daha dikkat çekici ve hoş görünmesini sağlar. Simli roller kalemler de kullanıcılar arasında oldukça popülerdir. Roller kalem seçiminde, ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak bir seçim yapmanız, konforlu kalem kullanımı için önemlidir. Yazı yazmak, imza atmak gibi işlemler için ayrı kalemler tercih etmeniz kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Bu konuda kalem ucunun boyutları önemlidir. Roller kalem uçları birçok farklı alana yönelik farklı seçeneklerle üretilmiştir. Uç kalınlıkları 0,1 mm ile 1 mm arasında değişiklik gösterir. Roller kalem ucunda 0,1 mm uç oldukça ince yapılıdır. Bu nedenle daha zarif ve küçük yazılar yazarken kullanıcılar tarafından tercih edilir. 1 mm uç ise, daha belirgin bir kalem ucu boyutuna sahiptir. 1 mm uçlu roller kalemler genellikle imza atma işlemleri sırasında kullanılır.

Roller Kalemlerin Farkı Nedir?

Tükenmez kalemler ve roller kalemler arasında birçok fark bulunur. Tükenmez kalemlerde kullanılan mürekkep, roller kalemlere kıyasla daha geç kuruma özelliğine sahiptir. Geç kuruma özelliği, tükenmez kalemlerde kapak kullanımının daha az görülmesine neden olur. Roller kalem mürekkepleri daha akışkan ve sıvı yapıda oldukları için kullanılmadığı zamanlarda kapağının kapalı tutulması gerekir. Kapağı uzun süre açık kalan kalemler, daha hızlı bir şekilde bitebilir ve kullanılamaz hale gelebilir. Tükenmez kalemlerde kullanılan mürekkep yağ bazlı bir mürekkeptir. Roller kalemlerde ise su bazlı ve daha jel yapıda mürekkep kullanımı tercih edilir. Tükenmez kalemler, kullanıldığı kâğıdın arkasına geçebilir. Roller kalemlerde ise böyle bir durum söz konusu değildir. Roller kalem mürekkebi hızlı kuruma özelliği sayesinde, sayfaların arkasına geçmez ve yazılarda dağılma gibi durumlar gözlenmez.

Roller kalem seçiminde doldurulma özelliği de ön plana çıkıyor. Bu kalemlerin mürekkebi oldukça uzun süre kullanılabilir. Mürekkebin bitmesi zordur fakat çok sık kalem kullanıyor ve uzun yazma işleri yapıyorsanız, doldurulma özelliğine sahip bir roller kalem edinmeniz faydalı olacaktır. Uzun süreli kullanımlarda, kalem mürekkebinin kullanım süresi kısalır. Bu nedenle mürekkep doldurmak sizi yeni kalem masrafından kurtaracaktır. Doldurulabilir roller kalemlerde dikkat etmeniz gereken bir diğer özellik, kalemin uç yapısının kaliteli bir malzemeden üretilmiş olmasıdır. Mürekkep ıslak bir malzeme olduğu için daha düşük kaliteli kalemler zaman içinde mürekkepten kaynaklı paslanma gibi belirtiler gösterebilir. Bu nedenle kalem tercihi yaparken kalemin uç kısmının kalitesine dikkat etmeli ve yüksek kaliteli kalemleri kullanmalısınız. Kaliteli ve markalı kalemler, ilk aldığınız zamanlarda daha masraflıymış gibi görünse de uzun süreli kullanımlarda size daha büyük bir avantaj sağlayacaktır. Kaliteli ve paslanmaz uca sahip kalemler, nem ve ışık gibi dış etkenlerden etkilenmez ve bu da daha uzun süreli ve sorunsuz roller kalem kullanımını mümkün kılar.

Uniball Signo Serisi ile Üstün Kalite

Roller kalemler, iş, okul ve ev hayatında kullanıma sahiptir. Pürüzsüz ve şık yazı yazmak isteyen kullanıcılar roller kalemlere yönelir. Ofis ortamlarında imza atma işleri için roller kalemler vazgeçilmez kırtasiye malzemeleri arasında üst sıralarda yer alır. Yazılan yazının veya atılan imzanın oldukça net görünmesine olanak tanıyan roller kalemler, konforlu kullanımlarıyla da kullanıcıların ilk tercihleri arasında yer alıyor. Özellikle okul ödevleri hazırlarken roller kalem kullanımı hem tutuş rahatlığı hem de yazı kalitesi açısından sıklıkla tercih ediliyor. Birçok model, renk ve boyut farklılığına sahip roller kalem fiyatları da birbirinden farklıdır. Roller kalemler, tek kullanımlık ve tekrar doldurulabilir özelliklerine göre de geniş fiyat seçeneğine sahiptir.

Roller kalem markaları arasında Uniball markalı kalemler, geniş ve önemli bir yere sahiptir. Kalem üretiminde yıllardır son teknoloji kullanan Uniball, kullanım alanına göre birçok farklı model roller kalem çeşidine sahiptir. Uniball Signo serisi kalemler, olağanüstü rahat tutuşları ve akıcı mürekkepleri ile kullanıcıların ilk tercihleri arasında yer alıyor. Uniball Signo kalem seçenekleri, renk ve uç kalınlığı açısından birçok farklı çeşidiyle piyasada satışa sunulmuştur. Uzun yıllardır roller kalem üretiminde yer alan Uniball, Signo serisinin yeni üyeleriyle kullanıcılara unutulmaz bir kalem kullanma deneyimi yaşatıyor. Uni-Ball Signo Jel kalem, mürekkebindeki farklılık sebebiyle diğer kalemlerden ayrılıyor. Uzun araştırmalar sonucunda geliştirilen Uni-Ball Signo Jel Kalem mürekkebi daha uzun ömürlü ve kalıcı yapısıyla konforlu kalem kullanımı sağlıyor. Jel yapılı bir mürekkebe sahip Uni-Ball Signo kalem, su bazlı yapısı sayesinde çok daha yumuşak yazı yazmaya imkân sağlıyor. Yumuşak ve akışkan yazılar, Uni-ball Signo kalem ile çok daha parlak ve canlı bir görünüme kavuşuyor. Uniball Signo kalemler ile yazdığınız yazılar hızlı bir şekilde kuruyor ve dağılma gibi sorunlar yaşanmıyor. Kullandığınız sayfanın arkasına geçmeme özelliği sayesinde, kâğıt materyallerin her iki yüzeyi de kullanılabiliyor. Böylece konforlu kalem kullanımı, kâğıt konusunda da tasarruf sağlıyor.

Uniball Kalem Çeşitleri

Uni-Ball Signo serisinin tümünde çelik uç sistemi kullanılıyor. Örneğin, Uniball Signo Broad kalemler, üstün teknoloji ile edilmiş çelik uçlar sayesinde ‘paslanmaz çelik uç’ sıfatını sonuna kadar hak ediyor. Paslanmaz çelik uç, roller kalemlerde oldukça önemli bir özelliktir. Mürekkep nemli bir yapıda olduğu için, kalem uçlarında zamanla paslanmaya neden olabilir. Uniball Signo Broad kalemlerde kullanılan paslanmaz çelik uç teknolojisi ile bu sorun yaşanmıyor. Uni Ball Signo UM-153 kalemlerin tümünde rahat yazı yazma ve imza atma işlemleri için kesintisiz çizgiler sağlayan uçlar kullanılıyor. Bu sayede yazı yazarken el ve bileklerde yaşanan yorulma minimuma indiriliyor. Uniball Signo kalem çeşitlerinin tümünde yoğun mürekkep ve çelik uç teknolojisi en iyi şekilde kullanılıyor.

Uniball Signo Broad kalem serilerinde, dünyanın en küçük bilye ucu olarak adlandırılan 0.18 mm ön plana çıkıyor. Uniball Signo Broad kalemler, ayrıntılı ve küçük yazılar yazmak için özel olarak tasarlandı. Günlük hayatta kullanılabilen Uniball Signo Broad, profesyonel çizimlerde de sıklıkla tercih edilen bir kalem. Uniball Signo kalemlerde, markaya özel pencere özelliği bulunuyor. Geliştirilen bu pencere sistemiyle, roller kalem ile belirgin hale getirdiğiniz bölgeleri rahatlıkla fark edebiliyor ve belirlenen noktada durabiliyorsunuz. Uniball Signo kalemler, 2.3 kg basınca bile dayanıklı olacak şekilde geliştirilmiştir. Uniball Signo kalemlerin özel uçları, kırılma, bükülme gibi kalemi işlevsiz hale getiren bütün durumlara karşı oldukça güçlü bir yapıya sahiptir. İğne uç teknolojisinin kullanıldığı kalemlerde, oldukça konforlu ve titreşimsiz bir şekilde uzun yazılar yazabilir, imzanızı daha karakteristik bir şekilde atabilirsiniz. Yazı yazmayı daha keyifli ve eğlenceli hale getiren Uniball Signo Jel kalem serisi ile konforlu kalem kullanımı çok daha kolay bir hal alıyor. Uniball kalem çeşitlerinde, Nano Dia elmas parçacıkları, kalemin uç kısmında yer alıyor. Nano Dia elmaslar, akıcı ve yumuşak yazı yazılmasına olanak sağlıyor.

Uniball Kalemlerin Fiyat Seçenekleri

Uniball kalemler arasında Uniball Signo 207 serisi kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Uniball Signo 207, dış görünüş açısından kalem mürekkebi ile uyumlu renkleriyle dikkat çekiyor. Alışılmış roller kalemlerin dışına çıkan bir tasarıma sahip Uniball Signo UMN 207 serisi özellikle imza atmak için oldukça elverişlidir. Ofis alanlarında kullanımda Uniball Signo 207 mavi renginin kullanımı yaygındır. Uniball Signo 307 serisi ise 0.7 ve 0.5 uç boyutları seçenekleri ile piyasada satışa sunulmuştur. Kullanıcılara farklı uç seçenekleri ile yazı yazma imkânı sağlayan kalemler, yumuşak ve akışkan mürekkepleri ile kullanıcıların dikkatini çekiyor. Uniball Signo kalem serisinin bir diğer üyesi UM-153 model kalemlerdir. Broad serisine ait olan Uniball Signo UMN-153 kalem, mavi, siyah, beyaz, kırmızı, altın ve beyaz renk seçenekleriyle satışa sunulmuştur. Uniball Signo Broad mavi rengi yazı yazma ve imza atma işleri için kullanıcıların tercihleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Siyah materyaller üzerinde yazı yazmaya olanak sağlayan Uniball Signo Beyaz kalem kesintisiz mürekkep akışı ve yumuşak yapısı sayesinde en koyu renkli kâğıtlarda bile belirgin yazı yazmayı sağlıyor.

Yazı yazarken kullanılan mürekkebin yapısı, yazılan yazının görünüm kalitesini etkileyen bir özelliktir. Örneğin imza atarken daha belirgin ve yoğun mürekkepli kalemler, imzanın duruşu açısından oldukça önemlidir. Yazılan yazının daha kaliteli ve pürüzsüz görünümünü, kullanılan kalemin kalitesi belirler. Yazı tarzınızı farklı boyutlara taşıyan roller kalemler ile konforlu tutuşları ve yumuşak mürekkepleri ile yazma ve çizme işlerinizi daha keyifli hale getiriyor. Uniball Signo serisi kalemler dünyaca ünlü bir kullanıma sahiptir. Kullanıcıların ilk tercihleri arasında yer alan Uniball Signo kalem çeşitleri Trendyol’un avantajlarla dolu alışveriş dünyasında, birçok farklı çeşit ile satışa sunulmuştur. Kullanım alanınıza ve amacınıza göre birçok seçeneğe sahip Uniball marka kalemleri hemen şimdi inceleyebilir, zevkinize uygun kalemlere hemen ulaşabilirsiniz. Trendyol’un yalnızca size sunduğu indirim ve kampanyalardan yararlanarak, her bütçeye uygun Uniball Signo kalemleri sepetinize ekleyerek, güvenli ve hızlı alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Üstün yazı yazma konforu sağlayan Uniball Signo kalem fiyatları, birçok farklı seçenek ile Trendyol’da yer alıyor.