"

Viskon Kumaş

" araması için 13320 sonuç listeleniyor

Dikkat Çeken Viskon Kumaş Modelleri Trendyol’da!

Viskon kumaş, pek çok çeşit gibi çok fazla tercih edilen bir seçenektir. Bu tür; özellikleri açısından yüksek oranda nemi emer. Bu sayede rahat ve zarif bir çeşit olarak piyasada çok fazla yer alır. %120 oranında su emme özelliğine sahip olan ürünün şişme ve suyu hapsetme seviyesi de son derece yüksektir. Pamuklu viskon kumaş baskıya elverişli olmasının yanı sıra renkleri canlı tutar ve terletmez. Hava aldığı için müşteri açısından büyük bir rahatlık sağlar. Terleme yapmaz ve esneme oranı da bir hayli fazladır. Ürün modanın kalbini oluşturan kıyafet çeşitlerine can verir. Çok fazla müşteri, özel olarak bu seçeneği tercih eder. Çünkü bu tür; hava şartlarına göre en rahat hissettiren seçenek olma özelliğine sahiptir. Büyük beden giyiminde de son derece sık kullanılır. Piyasada birbirinden farklı viskon kumaş çeşitleri yer alır. Bu çeşitler; müşterinin zevkine, renklere ve desenlere göre farklılık gösterir. İsteyen çiçekli modelleri tercih ederken isteyen diğer düz tonları kullanır. Bu seçenek; kayın ağacından üretilen bir ham madde olarak tekstil piyasasında boy gösterir. Nitelikli ürün kategorisinde yer alan viskon ile pek çok elbise çeşidi hazırlanır. Bu çeşitler, hem yaz hem de kış mevsiminde kullanılmak üzere dizayn edilir. Pek çok açıdan müşteriye farklı seçenekler sunulur. Farklı fiyat seçenekleri olsa da bu seçenek, kendi ham maddesindeki iplikle hazırlanır. Ürünü dilerseniz metrelik viskon kumaş olarak tercih ederek maliyet oranını alt seviyelere indirebilirsiniz. Bu seçenek, son derece rahattır. Aynı zamanda kullanıldığı malzemede şık bir görünüme kavuşmaya da yardımcı olur. Ürün normalden daha fazla esneme yaptığı için genelde büyük beden olarak hazırlanan kıyafetlerde kullanılır. Yapışma yapmama oranı tasarlandığı elbiseye göre farklılık gösterir. Tekstil ham maddesi olarak kaliteli bir seçenek sunan ürünü emicilik açısından da tercih edebilirsiniz. Trendyol ile bu seçeneğin tüm çeşitlerine son derece rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu sayede hem kaliteli hem de keyifli bir deneyim yaşayabilirsiniz. Dilerseniz bu seçeneği hediye amaçlı olarak da değerlendirebilirsiniz.

Konforlu ve Nem Emici Viskon Kumaş Seçenekleri

Konforlu ve Nem Emici Viskon Kumaş Seçenekleri

Dokuma viskon kumaş, yapısında pamuk benzeri selüloz maddesi bulundurur. Ürünün hazırlanma aşamasında selüloz, kimyasal bir tepkimeye uğramaz. Üretimi sona erdiğinde filament haline gelir. Selüloz ise şekil değiştirmeden aynı şekilde kalır. Son dönemde trend hale gelen ve moda dünyasında kaliteli kumaş olarak tercih edilen kategorilerde yer alır. Bu model, son derece kalitelidir. Bundan dolayı kullanıldığı alanlar oldukça geniştir. Ürün baskıya elverişli olmasından dolayı desenli viskon kumaş şeklinde de hazırlanır. Müşteriye pek çok çeşit sunan bu modeli farklı desen ve renklerde tasarlayabilirsiniz. Ürün, krep kumaş içerisinde de kullanılır. Bu durumda krep malzemenin de kalitesini ve esnekliğini yüksek oranda artırır. Fazla kiloya sahip müşterilere ya da terleme problemi yaşayanlara büyük bir konfor sağlar. Hem terletme yapmaz hem de esnek olmasından dolayı kolayca giyilir. Vücutta da rahat biçimde taşınır. Tekstil sektörünün çok fazla tercih ettiği bu malzeme, genel olarak büyük bedenler için konfor yaratır. Bu çeşit; desenli olmasının yanı sıra düz renk viskon kumaş şeklinde de sade giyinmeyi seven müşterilere hitap eder. Renk seçenekleri de oldukça geniştir. Doğal kumaşlar arasında yer alan ürün hava alır. Bu sayede de nemi kolayca emer. Böylece müşterilerin teninde egzama tipi problemlere neden olmaz. Ürün, sayısız kombin seçeneği ile piyasada her zaman kendine yer bulur. Canlılık ve baskı kalitesini koruma gibi özelliklere sahip olması nedeniyle her renk, desen ya da türde kullanılır. Bu seçenek aynı zamanda kalın, esnek, ince viskon kumaş gibi farklı alternatifler de sunar. Kışın kalın tercih edilirken yazın daha ince ve esnek türleri müşteriler için satışa sunulur. Ürün, son derece az bir çekme payına sahiptir. Ürünün çekmesi kullanım ve yıkama şekline bağlı olarak da değişiklik gösterir. Genel olarak bu seçeneğin likralı hali esnekliğini artırma amacıyla kullanılır. Viskon likrasız kumaş olarak üretildiğinde ise esnekliğini kaybetmez. Ürün, tamamen kumaşın nasıl hazırlandığı ile ilgili değişkenlik gösterir. Ürünü gömlek, pantolon, bluz, astar, iç giyim, dekorasyon, abiye, tişört ya da bunun gibi pek çok eşyayı farklı alanda kullanabilirsiniz. Rahat ve kaygan yapısı sayesinde her alanda kullanıldığı gibi hazır giyim alanında da oldukça fazla tercih edilir. Dikiş yapılırken kayan ve kolay dikilen ürün sayesinde hem tekstilcilerin hem de terzilerin gözde malzemesi halindedir. Kolay dikişi, kullanım rahatlığı, sağlıklı ve doğal oluşu gibi temel etkenler nedeniyle çok fazla tercih edilir. Çekme olasılığı olduğu için ürünün genellikle elde yıkanması önerilir. Çok fazla sıcak suya maruz kalan malzeme yıpranmaya neden olur. Bu sebeple ılık suda elde yıkama ya da kuru temizleme yapılması tercih edilir. Yıkamanın sıcak su ile yapılmamasına rağmen yüksek ısıda bulunan ütü ile işlem yapabilirsiniz.

Desenli ve Renkli Viskon Kumaş Tasarımları

Desenli ve Renkli Viskon Kumaş Tasarımları

İthal viskon kumaş büyük beden kadın giyimde çok fazla tercih edilen bir malzeme özelliği taşır. Sayısız oranda hem desen hem de renk seçeneği bulunan bu malzeme ile birbirinden kaliteli ve farklı ürünlere sahip olabilirsiniz. Bu alternatif, salt olarak kendi malzemesinden üretildiği gibi aynı zamanda polyester ya da likra ile karıştırılarak dahi üretimi yapılır. Viskon kumaş yorumları ile bu seçenek hakkında kapsamlı biçimde bilgi edinmek mümkündür. Bu sayede hangi çeşidi seçmeniz gerektiğine daha rahat karar verebilirsiniz. Farklı malzemeler ürünün kalitesini artırıp azalttığı için ana malzemenin nasıl kullanıldığını da inceleyebilirsiniz. Bu alternatifi hem yaz aylarında hem de kış aylarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yaz aylarında özellikle kadın müşteriler bu malzemeyi elbise formunda tercih eder. Bununla beraber aynı zamanda tesettür giyim kullananlar için de oldukça iyi bir seçenek sunar. Yazlık, kışlık viskon kumaş her mevsimde giyilen ve en çok kullanılan kıyafetlerin hazırlandığı bir üründür. Menopoz dönemi açısından da kadınların bu ürünü çok fazla tercih ettiği görülür. Nefes alan yapısı açısından büyük avantaj sağlayan ürün, her mevsimin kurtarıcısı olarak görev alır. Farklı renk ve desen seçeneklerinin yanı sıra sadelik seven müşteriler için tek renk viskon kumaş da müşteriler için sunulur. Sadelikten yana olan müşteriler için hazırlanan tek renk seçeneği düz renk kombinlerinizde kullanabilirsiniz. Yapısında selüloz bulunduran ürün son derece avantajlı ve sağlıklı bir seçenek olarak moda dünyasında çığır açar. Viskon adıyla piyasada bilinse de viskoz ya da rayon olarak dahi adı geçer. Kısmen esnek olan kumaş hafif bir yapıdadır. Vücutta terleme, kaşıntı gibi hassasiyetler yapmadığı için her alanda kullanılabilen bu seçenek, iç çamaşırında da tercih edilebilir. Aynı zamanda rahat kıyafetler elde edebilmek için ekstra esnek kumaşlarla birleştirilerek harmanlanır. Yıkama sonrası çekme ihtimali olan kumaşın bazı türleri de kırışma yapar. Giyilen kıyafetlerin rahatlığı, doğal malzemeye sahip olması, terleme yapmaması ve canlılığını yitirmemesi gibi etkenlere dikkat edilmesi halinde hepsini içinde barındıran bu ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Beğenileri Toplayan Viskon Kumaş Alternatifleri

Beğenileri Toplayan Viskon Kumaş Alternatifleri

Dikkat çeken bu ürün, hemen her alanda kullanım imkanına sahiptir. Farklı kıyafet türleri için kullanılmasının yanı sıra dekorasyon amaçlı tasarlanan kırlent ve yastık kumaşlarında da tercih edilir. Ekstra olarak keten ve pamuk gibi farklı türlerle de karıştırılarak kullanılır. Şalvarlık, eteklik, elbiselik viskon kumaşlar ile büyük beden giyim ihtiyaçları tekstil firmalarınca karşılanır. Bu malzeme ile yazlık kıyafetlerin üretimi de yapılır. Sıcak havalarda terleme yapmayan ve hava alan seçenekler sunan malzeme sayesinde müşterilerin konforlu giyim ihtiyacı büyük oranda sağlanır. Farklı kıyafet türlerinin yanı sıra giysi desenleri için de bu malzeme değişik seçenekler sunar. Puantiyeli, etnik desenli, çiçekli viskon kumaş ile giyiminizi sadeliğin daha ötesine taşıyabilirsiniz. Bu desenler de yazı çağrıştıran ve serin hissettiren kıyafetlere farklı görünümler kazandırır. Çiçek desenlere sahip olan malzeme sayesinde cıvıl cıvıl görünebilirsiniz. Etnik desenler sayesinde daha bohem bir görünüm yakalayabilirsiniz. Ayrıca bahar aylarının sıcak soğuk geçişlerini daha hafif bir şekilde hissetmek adına yine bu kumaş türünü tercih edebilirsiniz. Penye, saten, keten, ipek viskon kumaş seçenekleri; bu hava geçişlerini daha kolay atlatmanıza ve vücut serinliğinizi stabilize etmenize imkan sağlar. Ürünü sadece yaz ve bahar aylarında değil aynı zamanda kışın kullanmak için de seçebilirsiniz. Kışın termal bir etki yaratan ürün ile hem yapışmayan hem de sıcak tutan bir formla kıyafetlerinizi tasarlayabilirsiniz. Yünlü, jakarlı, likralı viskon kumaş sayesinde üşümeden ve terlemeden esnek malzemelerle kışınızı geçirebilirsiniz. Bu seçenek; müşterilere rahat, konforlu ve şık bir görünüm avantajı yaratır. Bu avantaj aynı zamanda doğal ve sağlıklı giyimin de yolunu açar. Hem sağlıklı, hem güvenli hem de şık bir dış görünüş yakalamak için sağlıklı ipliklerle üretilen malzemeyi tercih edebilirsiniz.

Her Yaşa Uygunluk Gösteren Viskon Kumaş Türleri

Her Yaşa Uygunluk Gösteren Viskon Kumaş Türleri

Viskon kumaş desenleri tamamen kişinin zevkine ve tercih ettiği modele göre değişiklik gösterir. Sade renk tercih eden müşteriler için hazırlanan beyaz, kırmızı, siyah viskon kumaş seçenekleri ile hem sade hem de şık görünebilirsiniz. Kombinlerinizi hazırlarken alt kısmı desenli seçip, üst kısmı düz renklerden tercih edip bir bütünlük yakalayabilirsiniz. Dilerseniz tam tersini kullanarak farklı kombinler yapabilirsiniz. Sadelikten yana olmayanlar için çizgili, dökümlü, baskılı viskon kumaş seçenekleri de sunulan ürünler ile sadece kıyafet tercihi yapmayıp aynı zamanda dekoratif amaçlı kırlent ve yastıklarda da kullanabilirsiniz. Ürünün nem alma özelliği de fazladır. Normal koşullarda %11 veya 14 oranında rutubet toplar. Ayrıca şişme özelliği sayesinde %120 oranında su emer. Yüksek su alabilme özelliği ile üzerine boyama ve baskı yapılmasına oldukça elverişlidir. Bu sebeple farklı seçenekler ile çiçek desenli, leopar desenli, yaprak desenli, şal desenli viskon kumaş türleri piyasada çok fazla yer alır. Tercih ise müşterinin beğeni ve zevkine göre değişiklik gösterir. Esneme olasılığı pamuk kumaşa göre iki kat daha fazladır. Fakat yaş haldeyken kuru haldeki oranına göre dayanıklılığı %45 ile %75 oranında düşer. Malzemenin kuru haldeki kullanımı müşteriler ve üreticiler açısından daha avantajlıdır. Ürünün yıkama sonrası çekme ihtimaline karşı ılık su tercih edilmesi ve elde yıkanması önerilir. Hem salt viskon olarak hem de farklı kumaş türleri ile karıştırılarak değişik tür ve kalitelerde kıyafetler üretebilirsiniz. Elyafın düzgün şekilde eğirilmesinden dolayı üründe dokunuş açısından yumuşak bir tuşe elde edilir. Giyimi kolay, cildi kaşındırmayan ve tene hemen uyum sağlayan bu malzemeyi her alanda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu seçenekle pek çok açıdan avantajlı, konforlu ve keyifli bir deneyime imza atabilirsiniz.

Rahat Kullanım Sunan Şık Viskon Kumaş Seçenekleri

Rahat Kullanım Sunan Şık Viskon Kumaş Seçenekleri

Nitelik ve kalite açısından önemli bir kategoride yer alan bu alternatif, tekstil firmalarının bir numaralı tercihi olarak belirtilir. Sağlık ve kullanım rahatlığı açısından çok fazla tercih edilen bu malzeme, evrilerek farklı alanlarda kullanılır. Eski zamanlarda kumaşçılardan temin edilen malzeme yeni dünya ve ticaret sistemine uygun olarak viskon kumaş online satış seçeneğine de sahiptir. Nerede olursanız olun online satış uygulaması ile ürün size fazlasıyla yakın olur. Böylece malzemeye ulaşım konusunda da sıkıntı yaşanmaz. Ürün, kayın ağacından elde edilen bir ham maddedir. Selüloz içeriği herhangi kimyasal bir değişime uğramadığı için kalitesini bozmadan üreticiye ulaşır. Üretici ise müşterilerin ihtiyaçlarına ve zevklerine uygun olarak farklı kalitelerde kıyafet ya da eşyalar tasarlar. Hazırlanan tasarım seçeneklerine son derece kolay bir şekilde ulaşım sağlamak mümkündür. İnternetten viskon kumaş satın al tuşuna basarak malzemeyi satın alıp dilediğiniz yerde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Rahatlık ve konfor arayan müşterilerin ilk tercihi halindeki bu malzeme ile ev dekorasyonundan iç giyime kadar geniş bir kullanım alanına sahip olabilirsiniz. Ürünü hem uzun yıllar boyunca yıpranmadan kullanılan hem de terletmeyen esnek yapısı sayesinde hiç yokmuş gibi hissedebilirsiniz. Ter emici özelliği ve hava geçiren sistemi sayesinde dört mevsim kullanıma uygundur. Hem şık görünmek hem de rahat hissetmek isteyenlerin ilk tercihi olan ürüne son derece kolay yollardan ulaşabilirsiniz. Kaygan yapısı ve terletmeyen özelliği ile vücutta kayarak yumuşak bir dokunuş hissi oluşturur. Ürün aynı zamanda doğal boyama metotlarının kullanıldığı baskı çeşitleri için de oldukça elverişlidir. Tüm bu özelliklere sahip olmak, kalitenin ve konforun tadını tam anlamıyla çıkarmak için ürünü tercih ederek rahat biçimde kullanabilirsiniz.

Kampanyalı Fiyat Seçenekleri Sunan Viskon Kumaş

Kampanyalı Fiyat Seçenekleri Sunan Viskon Kumaş

Doğal yöntemler uygulanarak üretimi yapıldığı için bu malzeme, oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Bu durum, tasarlanan ürünün kullanımında hassasiyeti de beraberinde getirir. Hassas yapısı ile her an bozulup çekecekmiş gibi narin bir yıkama gerektirir. Genelde esnek olarak bilinen ürün, karıştırıldığı farklı malzemeye göre değişkenlik gösterir. Sıkı delikli bir yapıya sahip olduğundan iç göstermez. Görünümü parlak ve kaliteli bir yapıdadır. Renk gücü yüksek olan ürün, en parlak tonları dahi kaliteli gösterebilme özelliğine sahiptir. Bu nedenle baskı ve boyamayı en çok kaldıran malzeme olarak bilinir. Genelde büyük beden giyiminde tercih edilen malzeme, rahatlık ve esneklik açısından tercih edilir. Satın alırken karışım oranına dikkat edilmesi çekme olasılığı hakkındaki fikirleri daha doğru bir şekilde yönlendirir. Özellikle yaz aylarının vazgeçilmezi olan malzeme kış ve bahar aylarında kullanılmak için farklı malzemelerle karıştırılarak uzun ömürlü kullanım imkanı sunar. Kayın ağacından üretilen viskoz iplikler sayesinde doğal ve sağlıklı kumaş şeklinde müşterilerle buluşur. Hem müşteri hem de üretici olarak en çok tercih edeceğiniz bu malzemeyi uzun yıllar kullanarak kaliteli bir seçim yapabilirsiniz. Piyasada farklı fiyat seçeneklerine sahip olan ürün kullanıldığı karışım ya da salt vizkon olmasına göre değişkenlik gösterir. Farklı satış rakamlarına sahip olması ürünün hiçbir şekilde kalitesinden ödün vermez. Viskon kumaş fiyatları her müşteri grubuna farklı seçenekler doğrultusunda hitap eder. Farklı renk, desen ve tür seçenekleri ile hem zevk hem de kullanım yerine göre tercihler yapabilirsiniz. Kalite ve performans açısından birinci sınıf bir ürün olma özelliği taşır. Kaliteli, doğal, sağlıklı ve kullanışlı olan ürüne sahip olmak için Trendyol’un cazip fiyat avantajından yararlanabilirsiniz.

Viskon Kumaş Özellikleri Nelerdir?

Viskon kumaş, nemi çok iyi emme özelliğine sahiptir. %120 oranında nem emme kapasitesi olan bu kumaş sayesinde, viskon ile yapılan kıyafetlerde terleme sorunu yaşanmaz. Ayrıca bu kumaşa uygulanan baskı ve boyalarda kaliteli sonuçlar ortaya çıkar. Viskon, renklerin solmasını engeller. Böylece çok daha parlak ve canlı görünen kıyafetler elde edilir. Son derece esnek bir kumaşa sahip olduğundan konforlu bir kullanım sunar. Kaliteli görünümü ve rahatlığı ile viskon kumaştan üretilen kıyafetleriniz şık bir duruşa sahip olur. Hava alan bir dokusu olduğundan rahat hissettirir. Viskon, kaygan yapıda bir kumaştır. Bu yüzden cildinizi rahatsız etmeyip özgür hissettiren bir dokusu vardır. Viskon kumaş kullanılan kıyafetleri; terletme yapmayan yapısı ve hava alması sebebi ile özellikle yaz aylarında tercih edebilirsiniz.

Viskon Kumaş Ne Demektir?

Kayın ağacından elde edilen bir tekstil hammaddesi olan viskon; kıyafetlerde, ev tekstil ve dekorasyon ürünlerinde kullanılan bir kumaş türüdür. Doğadan elde edilen bir yapısı olması sebebi ile avantajlı özellikleri bulunur. İçerisinde bulunan selüloz sayesinde şekil alırken özelliklerini kaybetmez. Pamuk ile benzerlik gösteren bir yapısı olmakla birlikte, nemi emme ve esneklik bakımından ekstra caziptir. Viskon; genellikle pamuk, yün ve elyaf gibi kumaşlarla karıştırılarak kullanılır. Doğal bir kumaş türü olması, pek çok kullanım avantajı sunar. Şık görünümü ile tercih edilen viskon kumaşlar, tekstil sektöründe önemli bir yere sahiptir. Viskon kumaş, dokusu nedeni ile iç çamaşırları, pijamalar ve yazlık ürünler için sıklıkla tercih edilir. Kaliteli görünümü ve konforlu kullanım sağlaması ile viskon kumaşlı ürünleri seçebilirsiniz.

Viskon Kumaş Naylon Mudur?

Viskon kumaş, bitkisel bir hammadde ile elde edilen doğal bir üründür. Naylon kumaşlar ise sentetik yapıdadır. Çeşitli kimyasal işlemlerden geçirilen bu ürün, plastik ile elde edilir. Isıya duyarlı ürünler olduklarından nem emme özellikleri düşüktür. Birbirlerinden farklı özelliklere sahip kumaş türleri olan bu iki seçenek, üretim aşamaları kısmında da ayrılıklar gösterir. Kullanım alanları düşünülerek çeşitli tekstil ürünlerinin üretiminde yararlanılan viskon ve naylon kumaşlar, farklı tekstil gruplarına yönelik ihtiyaçları karşılar. Kullanım amaçları ve avantajlarını göz önünde bulundurarak tercihte bulunabilirsiniz.