Fiyat
Port Sayısı
Port Özelliği
Access Point Özelliği
Anten Sayısı
Garanti Tipi
Router Özelliği
Adaptör Bağlantısı
Fiyat Geçmişi
Garanti Süresi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Wifi Güçlendirici

" araması için 58 sonuç listeleniyor

İhtiyacınıza Uygun Wifi Güçlendirici Modelleri

Günümüz teknolojisinde internet; bilgisayar sistemlerini birbirine bağlayan ve dünya çapında egemenliğini sürdüren bir iletişim ağı olarak bilinir. Söz konusu internet ağı, kullanıcıları, dünya çapında atılan adımlara yönelik saniyelik bir süre içerisinde farkındalığa ulaştırır. Böylece internet teknolojisi için günümüzün haberleşme sistemi olduğunu söylemek mümkündür. Günümüzde internet ağına erişim için telefon, tablet ve bilgisayar gibi elektronik cihazları kullanırız. Söz konusu cihazlara internet erişimini sağlayan sistem de kablosuz bağlantı alanlarıdır. Wifi anlamını taşıyan access point kablosuz bağlantı alanı; bilgisayar, tablet, telefon, konsol ve oynatıcı gibi teknolojik cihazların kablosuz şekilde internete bağlanabilmesini sağlar. Böylece her yerde egemenliğini sürdüren internet dünyasına adım atmak mümkün hâle gelir.

Yaşam alanlarında kablosuz bağlantıyı sağlamak için modem kutuları bulunur. Günümüzde yaygın olarak kullanılan modem türleri ADSL ve VDSL olarak birbirinden ayrılır. ADSL modemler; telefon hattı üzerinden internet erişimi sağlar. Böylece internet bağlantısı için ek bir kabloya ihtiyaç duymaz. VDSL modemler ise ADSL teknolojisinin daha gelişmiş hâli olarak bilinir. VDSL modemlerden daha hızlı ve güçlü bir internet bağlantısı sağlamak mümkündür. Evde belirgin bir odaya konulan modemin diğer odalarda sinyal gücü oldukça düşük algılanabilir. Böyle durumlarda internet hızı düştüğü gibi çeşitli bağlantı problemleri yaşanabilir. Modemden bağlanan internetin evin her odasına güçlü sinyaller gönderebilmesi için ihtiyacımız olan teknoloji harikası wifi güçlendiricidir.

Zaman içerisinde teknolojiye adım atan kullanıcılar tarafından “internetim çekmiyor” ya da “sinyal gücü çok az” gibi şikayetler duymak mümkündür. Yaşam alanlarında kör noktalara ulaşamayan internet bağlantısı video, film ve müzik gibi hareketli görüntülerin yarım kalmasına yol açabilir. Bunun yanı sıra çekmeyen ya da az sinyal gücüne sahip internet bağlantısı online toplantı ya da sınavların yarım kalmasına neden olabilir. Yaşamı şekillendiren internet bağlantısına sorunsuz bir şekilde erişmek ve hayattan geri kalmamak için bir wifi güçlendirici edinebilirsiniz.

Wifi Güçlendirici Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Wifi Güçlendirici Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Menzil genişletici olarak da bilinen wifi güçlendirici, internetin ulaşmadığı alanlara sınırsız sinyal gönderilmesine yardımcı olur. Wifi güçlendirici, modemden internet sinyallerini başarılı bir şekilde toplar ve biriktirir. Akabinde biriktirdiği sinyalleri bulunduğu ortama eşit alanda yayar. Trendyol’da çeşitli markalar tarafından sunulan birbirinden farklı ve binlerce çeşit wifi sinyal güçlendirici bulunur. Wifi sinyal güçlendirici tavsiyelerinde dikkat çeken modellerden biri Xiaomi markasının sunmuş olduğu üründür. Xiaomi Mi Wifi Pro sinyal yakınlaştırıcı ürün ölü noktalarda bile maksimum performans sunar. 64 cihazla eş bağlantı kurabilen sinyal güçlendirici bir router görevini üstlenerek evin kör noktalarında bile kullanıcıları maksimum bağlantı hızı ile buluşturur. Bu nedenle wifi bağlantı güçlendirici arayanlar tarafından sıklıkla tercih edilir.

Wifi pro sinyal güçlendiriciler modellerine göre kablolu ve kablosuz olmak üzere iki farklı kategoriye ayrılır. Kablosuz wifi güçlendiriciler yaşam alanlarında yerden tasarruf sağlamaya yardımcı olur. Bunun yanı sıra herhangi bir kabloya ihtiyaç duymayan TP-link sinyal genişletici kullananlar tarafından sıklıkla tercih edilir. TP-link modeller kullanım için herhangi bir adaptöre ihtiyaç duymaz. Masaüstü bilgisayarlarda kolaylıkla kullanılan TP-link menzil arttırıcılar kullanıcı beklentilerini karşılayan bir üründür. Laptop wifi güçlendiriciler USB modelde üretilmiştir. Ebatı oldukça küçük olsa da ürün sayesinde maksimum sinyal performansına ulaşmak mümkündür. Wifi güçlendirici usb modeller güçlü bir çekim sinyali sağlamaya yardımcı olur. Bunun yanı sıra prize takılarak kullanılan sinyal arttırıcıların kullanımı da oldukça yaygındır. Prize takılan menzil genişleticiler diğer cihazlara oranla oldukça küçük boyutlara sahiptir. Böylece kullanıcıya yer tasarrufu sağlar.

Wifi Güçlendirici Nasıl Kullanılır? Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Wifi Güçlendirici Nasıl Kullanılır? Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Wireless adaptörü kategorisinde bulunan wifi güçlendiricileri kullanmaya başlamak için cihazın kurulumunu eksiksiz biçimde yapmak gerekir. Wifi güçlendiricisinden en doğru sonucu almak için kurulduğu noktaya dikkat etmek önemlidir. Menzil güçlendiriciyi internet sinyali verici ve alıcısının tam ortasına yerleştirmek yeterlidir. Kaliteli firmalar tarafından üretilen menzil arttırıcılar sinyali eşit şekilde tüm ortama yayar. Böylece kesintisiz bir internet kullanımı sağlar. Her teknolojik cihazda olduğu gibi sinyal güçlendirici seçerken de dikkat etmemiz gerekenler bulunur. Söz konusu kriterler; anten gücü, hız değeri, bant desteği ve tasarım olarak sıralanır. Wifi sinyal güçlendiricilerde bulunan anten gücü güçlü bir bağlantı noktası oluşturur. Ürünün anten seviyesi ne kadar güçlü ise ortamda sağladığı bağlantı seviyesi de aynı oranda yüksek olacaktır. Yaşam alanınız oldukça büyük ise üç anten çıkışlı ürünleri tercih edebilirsiniz. Ancak ufak bir evde internet çekim sorunu yaşıyorsanız yönü değişmeyen ve daha az anten çıkışlı sinyal güçlendiricileri tercih edebilirsiniz.

Modem wifi güçlendiriciler anten çıkışının yanı sıra hız değeriyle de birbirinden ayrılır. Farklı markalar tarafından geliştirilen wifi sinyal güçlendiricilerde 300 Mbps’den 1750 Mbps’ye ulaşan hız değerlerine rastlamak mümkündür. Sinyal güçlendiricinin hız seviyesi arttıkça ölü alanlara ulaştırdığı bağlantı kapasitesi de o kadar güçlü olacaktır. Telefon wifi güçlendiricileri seçerken dikkat çeken hususlardan biri de bant desteğidir. Çift bant desteği sunan wifi sinyal güçlendiriciler hem 2.4 GHz hem de 5 GHz bandında güçlü bir bağlantı sistemi sunar. Böylece son derece hızlı ve pratik bir internet keyfi sürmek mümkündür. Wifi anten güçlendiricileri satın alma noktasında dikkat edilen özelliklerden biri de tasarım öğeleridir. Sinyal güçlendiriciler Usb ya da adaptör şeklinde karşımıza çıkar. Kullanmak istediğiniz alana en uygun sinyal güçlendiriciyi seçkin markaların ürün kategorisinden tercih edebilirsiniz.

Wifi güçlendirici yorumlarında kullanıcılar tarafından araştırılan özelliklerden biri de çekim gücüdür. İnternet ağını güçlendirmek üzere seçkin firmalar tarafından üretilen bağlantı sistemlerinin büyük bir çoğunda güçlü çekiş noktasına rastlamak mümkündür. Bu noktada bazı firmalar wifi güçlendirici uzun menzilli ürünler sayesinde âdeta çığır açacak özelliklere imza atar. Uzun menzilli wifi güçlendiriciler yaşam alanlarında bulunan ölü ağ çekim noktalarını bile aktif hâle getirir. Belirli bir noktadan sinyali güçlü bir şekilde alan güçlendirici, söz konusu gücü eşit oranda yaşam alanlarına dağıtır. Böylece evin en uzak noktasında bile güçlü bir internet bağlantısına ulaşmak mümkündür.

Kaliteli Wifi Sinyal Güçlendirici Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Kaliteli Wifi Sinyal Güçlendirici Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Ağ ve modem kategorisinde wifi güçlendirici araştırması yapan kullanıcılar kaliteli bir ürün peşine düşerler. Çeşitli markalar tarafından üretilen wifi sinyal güçlendiriciler anten gücü, hız değeri ve teknik özelliklerine göre farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Kaliteli ve bütçeye uygun bir wifi sinyal güçlendirici seçmek için öncelikle online alışveriş devi Trendyol’u ziyaret etmeniz gerekir. Bu platformda her bütçeye ve talebe uygun onlarca çeşit güçlendirici ürünü bulmak mümkündür. Onlarca seçenek arasında kaybolmamak için Trendyol’un sınırlandırılmış arama özelliğinden yardım alabilirsiniz. Belirlediğiniz kriterlere göre arama bölümünde marka, renk, fiyat, destek ve benzeri seçimleri yapmanız yeterlidir. Sistem, isteğinize en uygun ürün çeşitlerini kısa sürede önünüze serer. Size de wifi güçlendirici fiyatları arasından bütçenize en uygun seçimi yapmak kalır.

Wi-Fi Güçlendirici Nasıl Kurulur?

Wi-Fi güçlendirici ürünler, tek sefere mahsus olmak kaydıyla CD ile kurularak kullanılır hale getirilir. Kablolu ve kablosuz seçenekleri bulunan bu ürünlere sahip olunduğu zaman kutu içeriğini dikkatli şekilde inceleyerek kullanım kılavuzunda yer alan talimatları izlemekte fayda vardır. Modeme bağlantı sağlanarak değerlendirilen çeşitlerin kurulumunu kablo yardımıyla gerçekleştirmek mümkündür. LAN portu bulunan modeller kablolu bağlantıyı tercih edenler için idealdir. Ürünü çalıştırdıktan sonra LAN portununun bir ucunu cihazınıza bağlayarak kesintisiz iletişimin keyfini çıkarabilirsiniz. Laptop, tablet, cep telefonu gibi taşınabilir cihazlarınıza USP girişi aracılığıyla takıp çalıştırabileceğiniz tek antenli modellerle, internetinizi kopmalardan kurtarabilirsiniz.

Wi-Fi Güçlendirici Nasıl Kullanılır?

Pek çok farklı seçeneği bulunan Wi-Fi güçlendiriciler, model içeriğine göre kullanım farklılıkları sunar. Kablolu ve kablosuz olarak değerlendirebileceğiniz bu ürünler genellikle USB girişine sahiptir. Cihaza takılarak kolaylıkla kullanılabilir. Kurulumunu tamamladığınız ürün kablolu bir model ise LAN portunu takarak çalıştırabilirsiniz. Çift LAN portu destekli modellerle birden fazla cihaza kesintisiz internet aktarmak mümkün olabilir. Prize takıp çalıştırılan ürünlerde kablo gereksinimi olmadığı için cihaza tek seferlik kurulum yapıldıktan sonra kesintisiz sinyal avantajından yararlanılabilir. USB giriş portunun arka kısmına kolaylıkla monte edilebilen antenleri taşıma sırasında çıkararak koruma altına alabilirsiniz. Modeme bağlanarak kullanarak çeşitleri de bulunan bu ürünler, sabit bilgisayarlar için ideal seçeneklerden biridir. İhtiyaç duyduğunuz ürüne sahip olarak pratik şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Wi-Fi Güçlendirici Ne İşe Yarar?

Modemin yeterli sinyal gönderemediği noktalara ve büyük yaşam alanlarının her bir metrekaresine internet sinyali aktaran Wi-Fi güçlendiriciler, kesintisiz iletişim için tercih edilir. İnternet kesintilerini önleyen ve izlem sırasında yaşanan kopmaların önüne geçen sinyal güçlendirici modeller, tüm akıllı cihazlarda işe yarayan avantajlı ürünlerdir. Cep telefonu, tablet, sabit bilgisayar ve laptop gibi cihazlarla gerçekleştirilen işlemlerin kalitesini artıran Wi-Fi güçlendirici ürünlerle, ev ya da iş yerlerinde sinyal performansını iyileştirmek mümkündür. Yaşam alanlarında internetin çekmediği odalara kolaylıkla sinyal aktarımı sağlayan bu tasarımlar, pratik kullanım olanağı sunar. Yaşam alanlarının büyüklüğüne göre 3 ya da 4 antenli alternatiflerden faydalanarak tüm kör noktalarda inter erişimi sağlanabilir. İnternet kesintilerini önleyen bu ürünlerle, deneyiminizi verimli hale getirebilirsiniz.