İlgili Kategoriler
Yıldızlı Ürünler
Fiyat
Aktif Gürültü Önleme (ANC)
Suya/Tere Dayanıklılık
Mikrofon
Bluetooth Versiyon
Dokunmatik Kontrol
Garanti Süresi
Garanti Tipi
Renk
Fiyat Geçmişi
Çift Telefon Desteği
Model
Ürün Değerlendirmesi

Xiaomi Earbuds

Xiaomi Earbuds ile Eşsiz Bir Müzik Deneyimi

Xiaomi Earbuds ile Eşsiz Bir Müzik Deneyimi

Bluetooth teknolojisini kullanan Xiaomi Earbuds kulaklık, kablosuz müzik dinleme ve telefon görüşmesi yapma imkanı sağlar. Bluetooth 2.0 ve üzeri sürüme sahip tüm cihazlara kolayca bağlanan cihaz, iki adet kulaklıktan oluşur. Sağ ve sol kulaklık olarak adlandırılan ve birbirlerine bluetooth teknolojisi kullanarak bağlanan kulaklıklar, aynı zamanda dahili batarya ve mikrofon girişi de içerir. Mikrofon girişi sayesinde telefon görüşmesi ya da online görüşmelerde ses aktarımı sağlayan kulaklıklar yaklaşık 4 saat boyunca tek şarj ile kullanılabilir. Xiaomi Earbuds Bluetooth kulaklık ile sağlanan avantajlardan biri ise kulaklık kutusu. Kulaklıkların küçük olması, taşıma sırasında kaybolmalarını kolaylaştırır. Bu durumu engellemek adına kendine ait kutusu ile birlikte gelen kulaklıklar aynı zamanda bu kutu sayesinde şarj olur. Kutu içinde bulunan dahili batarya, kulaklıkları gün içinde taşımanın yanında aynı zamanda şarj eder. Bu sayede kulaklıklar her kullanım öncesinde tam şarj ile hazır bir şekilde kullanılabilir. Kulak kutusu da belirli aralıklar ile micro usb şarj girişi kullanılarak doldurulabilir. Xiaomi Earbuds olarak kısaltılan modelin dünya çapında ve ülkemizde farklı versiyonlarını görmek mümkün. Ülkemizde Xiaomi Earbuds Basic olarak kullanıcılar ile buluşan model, ilk tasarlanan ürün olarak tanınsa da Xiaomi Earbuds s ya da diğer adıyla Xiaomi Earbuds 2, dokunmatik özelliğine sahiptir. Kulaklıklar üzerinde bulunan ve başlatma, durdurma fonksiyonu sergileyen bu yüzey basic modeli için mekanik tuştan oluşurken Earbuds S modeli için dokunmatik olarak sunulur. Bunun dışında iki modelde kullanılan speaker kalitesi tamamen aynıdır. Xiaomi Earbuds Pro olarak da bilinen ikinci modelden ekstra özellik olarak oyun modu bulunur. Bu oyun modu bluetooth aktarım hızını arttırarak oyunlar sırasında alınan seslerin daha hızlı bir şekilde aktarılmasını sağlar. Bu özellikle önemli bir avantaj sağlasa da Bluetooth 5.0 teknolojisi sayesinde her iki modelde de sınıfının en yüksek ses aktarım ve tepki hızları mevcuttur.

  • Bluetooth 5.0 teknolojisi
  • 7.2 mm sürücüler
  • 10 metre uzunluğunda menzil genişliği
  • 43 mAh batarya
  • 4 saat kesintisiz kullanım imkanı
  • Şarj kutusu ile birlikte 12 saatlik batarya ömrü
  • 4.1 gram ağırlık
  • Şık ve modern tasarım

Xiaomi Earbuds Özellikleri

Xiaomi Earbuds Özellikleri

Xiaomi Mi True Wireleess Earbuds sahip olduğu bluetooth 5.0 teknolojisi sayesinde fonksiyonelliği en üst seviyeye taşır. Güncel ve gelişmiş bluetooth teknolojisini barındıran model, son derece yüksek tepkime hızları ile çalışır. Bu sayede tuşa basar basmaz müzik başlar ve yine aynı sürede durur. Üstelik bu durum cihazdan kulaklığa gelen seslerin kullanıcıya aktarım süresini de önemli ölçüde azaltır. Bu şekilde kısa sürede aktarılan sesler 7.2 mm sürücüler sayesinde üst düzey bas kalitesi ve yüksek ses düzeyi ile kullanıcıya aktarılır. Sürücülerin sağladığı ses kalitesi hem oyunlarda hem de dizi ve filmlerde büyük bir avantaj sağlayarak gerçekçi hissiyatı arttırır. Üstelik kulaklıklar bağlı olduğu cihazdan 10 metre uzakta bile rahatlıkla çalışır. Bu durum arada bulunan cisim ve duvarlardan etkilenmeden geçerlidir. Bu sayede bilgisayar ya da telefon üzerinden müzik dinleyerek evin farklı odalarında dolaşmak mümkün hale gelir. Xiaomi Wireleess Earbuds kulaklıklar küçük boyutlu tasarımına karşın son derece iyi bir batarya performansına sahiptir. Küçük boyutu itibariyle 43 mAh kapasiteye sahip bataryalar içeren kulaklıklar, 4 saate kadar kesintisiz kullanım imkanı sunar. Bekleme süresinin arttığı durumlarda bu sürenin daha yüksek seviyelere çıkması da mümkün. Üstelik kulaklıkların kutusunda bulunan dahili batarya ile bu kullanım süresi 12 saate çıkarılabilir. Gün içinde kısa süreli şarjlar ile kutuyu kullanarak hem kulaklıkları taşımak hem de şarj etmek mümkün hale gelir. Bu durum aynı sınıfta değerlendirilen diğer bluetooth kulaklıkları ile kıyaslandığında son derece avantajlıdır. Özellikle 4.1 gram gibi son derece hafif olan bu kulaklıklar, daha büyük modellere kıyasla aynı sürelerde kullanım imkanı sunar ve benzer batarya kapasitesine sahiptir. Xiaomi Earbuds kullanımı, son derece pratiktir. Kulaklıkların birbirine bağlanması için ekstra bir zahmete gerek kalmaz. Kutusundan çıkarıldıktan sonra sol kulaklık otomatik olarak sağ kulaklığa bağlanır. Bu işlem sonrasında mobil cihazınız ya da bilgisayarınız üzerinden bluetooth ayarlarına girerek kulaklık ile cihaz arasındaki bağlantıyı sağlayabilirsiniz. Kulaklıkların her ikisinden de ses almak için cihaz üzerinden sağ kulaklığa bağlanmak gerekir. Sol kulaklık otomatik olarak sağ kulaklığa bağlandığı için bu durum büyük kolaylık sağlar. Bunun dışında kulaklıkları ayrı ayrı kullanmak da mümkündür. Her bir kulaklığı ayrı kullanarak sadece birinin şarjını harcamak isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda sadece kullanılmak istenen kulaklık kutusundan çıkarılır ve cihaz üzerinden bu kulaklık ile bağlantı kurulur. Bu durum özellikle gün içinde uzun süre kulaklık ile telefon görüşmesi yapanlar için idealdir. Bu sayede sadece bir kulaklık kullanılarak telefon görüşmesi yapılırken diğer kulaklık kutu içinde şarj edilebilir. Her iki kulaklık üzerinde de mikrofon bulunduğu için kulaklıklar ile teker teker görüşme yapılabilir.

Xiaomi Earbuds Bluetooth 5.0 Teknolojisi ile Üst Düzey Performans

Xiaomi Earbuds Bluetooth 5.0 Teknolojisi ile Üst Düzey Performans

Uzun yıllardır pek çok farklı cihazda kullanılan bluetooth teknolojisi, en yüksek performans değerlerini sergilediği 5.0 sürümü ile Xiaomi Redmi Earbuds modellerinde kullanıcılar ile buluşuyor. Kulaklıklarda kullanılan bluetooth teknolojisinin pek çok açıdan önemi var. Bunlardan ilki ve en önemlisi tepki hızı ya da tepki süresi olarak bilinir. Kulaklık ile ses kaynağı cihaz arasında sesin aktarılmasını sağlayan bluetooth teknolojisinin kaynak ile kulaklık arasında ne kadar gecikmeye sebep olduğunu ifade eder. Bu tepki süresi ne kadar az olursa, görüntü ile ses uyumu o kadar iyi elde edilir. Özellikle oyunlarda ve videolarda önemli olan bu durum, bluetooth 5.0 sayesinde en iyi tepki sürelerinin elde edilmesini sağlar. Üstelik Xiaomi Mi Earbuds modellerinde bulunan destekleyici yazılımlar sayesinde, bu tepki süresi ses kaynağı cihaz ile daha uyumlu hale getirilebilir. Bu nedenle Earbuds kulaklıklar müzik dinlemek, oyun oynamak ya da telefon görüşmesi yapmak için rahatlıkla kullanılabilir. Bluetooth 5.0 teknolojisi bilgisayar ve telefonlarda kolaylıkla güncellenebilir. Bu sürüm kulaklıklarda hazır ve güncel olarak geldiği için tüm cihazlarla uyumlu bir şekilde kullanılabilir. Üstelik Bluetooth teknolojisi hem iOS işletim sistemine sahip mobil cihazlarda hem de Android destekli mobil cihazlarda kullanılabilir. Bu sayede Xiaomi Mi True Earbuds Bluetooth 5.0 kulaklık, tüm mobil cihazlarda rahatlıkla kullanılabilir. Bu durum bluetooth desteği olan tüm Windows ve Mac işletim sistemli bilgisayarlar için de geçerlidir. Tüm cihazlar için kulaklıklar ilk kullanım bluetooth eşleşmesine tabi tutulur. Sonraki kullanımlarda kulaklıkların açılması ve cihazın bluetooth ayarlarının aktifleştirilmiş olması yeterlidir. Kulaklıklar ve ses kaynağı cihaz otomatik olarak bağlantı kurar ve kullanıma hazır hale gelir. Bluetooth 5.0 teknolojisinin sağladığı avantajlardan biri de uzun menzildir. 10 metreye kadar olan iç mekan ortamlarında kopma sorunu yaşamadan kulaklığınızı kullanabilirsiniz. Bu durum açık alanlarda, kulaklık ile cihaz arasına hiçbir nesne girmediği durumlarda daha da uzar.

Şık ve Hafif Tasarıma Sahip Xiaomi Earbuds

Şık ve Hafif Tasarıma Sahip Xiaomi Earbuds

Modern tasarım detaylarına uygun olacak şekilde şık ve sade bir tasarım çizgisi yakalayan modelde, düz ve mat siyah renk kullanılır. Bu renk seçeneği hem erkek hem de kadın kullanıcılara uyum sağlamanın yanında her yaştan kullanıcılara da hitap eden bir tasarım olarak dikkat çekiyor. Zarif görünümü elde etmek için son derece küçük bir boyuta sahip olan kulaklık, kulak kepçesinin içine rahatlıkla oturur. Hem kadınlarda hem de erkeklerde pratik ve konforlu bir kullanım sağlayan kulaklıklar bu tasarım detayı sayesinde sporda, yüksek performanslı aktivite sırasında bile rahatlıkla kullanılabilir. Konuşurken ya da yürürken kulaktan düşme sorunu yaşanmaz. İnsanın kulak yapısından yola çıkarak üretilen kulaklık, tasarımı sayesinde kulak yoluna tam oturur. 4.1 gramlık hafif ağırlığı sayesinde burada rahatlıkla durur. Gün içinde yapılan işler sırasında kulakta hissedilmeyecek kadar hafif olan bu kulaklık, hiçbir iş sırasında konforu bozmaz. Buna ek olarak diğer kulaklık modelleri gibi aşırı tasarım detayları ile dikkat çekmez. Sade ve hoş bir tasarım çizgisi sergileyen model, kulakta son derece zarif durur. Bu sayede ister dışarıda yürüyüş yaparken ister evde çalışırken kullanın, farklı ve abartılı modeller gibi dikkat çekmez. Kulaklık yüzeyinde bulunan mekanik tuş tek kontrol kumandası konumundadır. Bu mekanik tuş medyanın duraklatılması ve yürütülmesini sağlar. Son derece sade olacak şekilde tasarlanan bu mekanik tuş, kulaklığın geri kalanı ile de uyumludur. Mekanik tuş üzerinde bulunan küçük led ışık kırmızı ve beyaz renklerde yanabilir. Kırmızı renk kulaklığın kapandığı durumları belirtmek için kullanılırken beyaz ışık da bağlantı kurulması sırasında yanar. Aktif kullanım sırasında kulaklık üzerinde ışık yanmaz. Bu durum kulaklığın çalışması sırasında harici enerji kullanımını minimum düzeye çekmek için de önemlidir. Bu tasarım detayları sayesinde Xiaomi Earbuds modelleri son teknoloji performans sergilerken şık ve mütevazı bir görünüm oluşturur. Bu kaliteli kulaklıklar, Trendyol üzerinden avantajlı seçenekler ile alınabilir. Kulaklıkların ses kalitesini değerlendirmek için üç parametre kullanılır. Empedans değeri, desibel değeri ve bas kalitesi. Empedans değeri, kulaklığın sürücülerinin kullandığı enerjiyi tanımlar ve bu değer yükseldikçe ses şiddeti de artar. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta empedans için üst limittir. Xiaomi Earbuds sürücülerinin empedans değeri 32 Ω olarak verilmiştir. Bu değer çok yüksek seviyelerde olursa, kulaklığın ihtiyaç duyduğu güç ile cihazın sağlayabildiği güç uyum sağlayamaz. Bu durumu engellemek için Earbuds sürücüleri 32 Ω empedans değerine sahiptir. Bu sayede dB yükseklikte ses verebilir. 32 Ω değerindeki empedans sayesinde kulaklıklardan maksimum verimde ses seviyesi elde edilirken cihaz ile uyumsuzluk yaşaması engellenir. Üstelik bu empedans değeri seslerin daha verimli bir şekilde aktarılmasını da mümkün kılar. Düşük empedans değerlerinde ses ve müziklerin içindeki detaylar kaybolurken çok yüksek değerlerde de birbirine karışır. Bu nedenle ideal seviyelerden biri olan 32 Ω için ses seviyesine ek olarak ses netliği de maksimum düzeyde olur. Kulaklık sürücülerinin kalitesininin etkilediği en önemli parameterlerden biri de bas kalitesidir. Özellikle sesin derinliğini belirleyen baslar hem müzik dinlerken hem de video izlerken çok önemlidir. Pek çok şarkının bel kemiği konumunda olan basların olduğu gibi aktarılması müzik kalitesini arttırır. Aynı zamanda yine dizi ve filmlerde heyecan dolu sahnelerde kullanılan yüksek bas efektleri de bu şekilde daha etkili hale gelir. Bu nedenle bas kalitesinin yüksek olması bir kulaklıkta en çok aranan özelliklerden biridir. Aksi takdirde tiz seslerin daha baskın olması sebebiyle ses ve müziklerde hiçbir derinlik elde edilemez. Bas kalitesi sürücünün mekanik hareketleriyle belirlendiği için daha yüksek çap değerlerine sahip sürücüler daha kaliteli işler çıkarabilir. Üretim boyutuna ve sınıfına kıyasla oldukça kaliteli ve büyük sürücülere sahip Xiaomi Mi Earbuds modelleri, güçlü ve tatmin edici baslar sunarak hem müzikleri hem de videoları çok daha keyifli hale getirir. Özellikle ekolayzer ayarı ile dengelenen ses seviyelerinde basları maksimum verim ile hissetmek mümkün hale gelir.

Xiaomi Earbuds Yorumlar

Xiaomi Earbuds Yorumlar

Kulaklık almadan önce incelenmesi gereken verilerin başında gerçek kullanıcı yorumları gelir. Özellikle kulaklık gibi ürünler uzun süre boyunca kullanılan ürünlerdir. Bu ürünlerinde beklentiyi karşılamaması istenmeyen bir durumdur. Bu nedenle Xiaomi Earbuds almadan önce de detaylı bir araştırma gerekir. Bu araştırma sırasında kulaklığın üretici tarafından açıklanan verilere ne kadar yakın sonuçlar verdiği gözlenebilir. Trendyol üzerinde gerçek kullanıcıların, ürünü satın aldıktan ve deneyimledikten sonra yaptıkları yorumları inceleyebilirsiniz. Bu yorumların tamamı ürünü satın almış ve incelemiş kişiler tarafından yapılır. Bu sayede kulaklığın kullanımı sırasında karşılaşılacak olumlu ve olumsuz gerçek kullanıcı deneyimleri kolayca öğrenilebilir. Aldığı övgü dolu yorumlar ile kullanıcıların beğenisini kazanan Xiaomi Earbuds kulaklık, sınıfında en çok dikkat çeken modeller arasında değerlendirilir. Özellikle fiyatına göre kıyaslama yapıldığında oldukça başarılı bir fiyat/performans oranına sahip olan ürün, kullanıcılar tarafından en çok önerilen modeller arasında. Kulaklığın fiyatına kıyasla sağladığı özellikler incelendiğinde kullanıcıların yaptıkları deneyime dayalı yorumlar farklı kategorilere ayrılabilir. Xiaomi Mi Earbuds 2 kulaklıkların kullanıcı deneyimlerine göre en çok beğenilen yönü, yüksek bağlantı hızları. Özellikle kendi sınıfında bulunan diğer modellerin aksine bluetooth 5.0 gibi yüksek bağlantı hızlarına ve kalitesine sahip olan model, çok hızlı bağlantı imkanı tanır. Özellikle kullanıcılar tarafından kulaklığın en çok önerilen yönü yüksek hızı olsa da uzun süreli batarya kapasitesi de etkili parametrelerden biri. Kulaklıklardan her birinin tam kapasite şarj edilmesinden sonra 4 saatlik süre boyunca kesintisiz kullanım imkanı tanıması, Earbuds modellerinin rakipleri karşısında ön plana çıkmasını sağlar.

Xiaomi Earbuds İle Kesintisiz Müzik Keyfi Trendyol’da

Xiaomi Earbuds İle Kesintisiz Müzik Keyfi Trendyol’da

Bluetooth kulaklıklarda kullanım kolaylığını sağlayan en önemli unsur kablosuz kullanma imkanıdır. Bu sayede kabloların sınırlarını kaldırarak sınırsız hareket kabiliyeti ile müzik dinlemek mümkün hale gelir. Özellikle hareket halindeyken büyük avantaj sağlayan bu durum, film izlerken de rahatlıkla kullanılabilir. Bu durum büyük avantajlar sağlasa da kablosuz olan kulaklıkların enerji kaynağı olarak bataryaya ihtiyacı vardır. Bu durum özellikle küçük boyutlarda üretilen kablosuz bluetooth kulaklıklar için zorlayıcı olabilir. Çok küçük boyutlarda ve hafif olacak şekilde tasarlanan Xiaomi Earbuds ile 4 saat kesintisiz görüşme yapmak ve müzik dinlemek mümkündür. Bu süre kulaklıkların bünyesinde bulunan 43 mAh kapasiteye sahip dahili batarya sayesinde mümkün hale gelir. Kulaklıkların daha etkili bir şarj süresine sahip olması ise kulaklıkların taşınmasına ve şarj edilmesine yarayan kutu sayesinde mümkün hale gelir. Kulaklık kutusu olarak bilinen bu kutunun 300 mAh değerinde dahili bataryası bulunur. Bu batarya içinde bulunan enerji de kullanıldığında 12 saatlik bir kullanım süresi mümkün hale gelir. Üstelik gün içinde kulaklıkların taşınması için bu kutu kullanılır. Bu sayede kulaklıkların her taşıma sırasında şarj olması sağlanır. Gün içinde önemli bir süre boyunca şarjda duran kulaklıklar, her ihtiyaç anında tam kapasitede dolu olduğu için Xiaomi Mi Earbuds 2 kulaklık sizi hiçbir zaman yarı yolda bırakmaz.