"

Yavrulu Yatak

" araması için 354 sonuç listeleniyor

Alandan Tasarruf Sağlayan Yavrulu Yatak Modelleri

Günümüz modern yaşam koşullarında fonksiyonel ve ergonomik yavrulu yataklar, evlerde az bir yer kaplayarak uykuya daha çok alan açan, kullanışlı mobilyalardır. Adını işlevinden alan yavrulu yatağın modeline göre alt bölümünde üst kısmındaki eşine yakın ölçülerde bir ya da iki yatak daha bulunur. Tıpkı Rusların ünlü matruşka bebeklerinin içinden benzerlerinin çıkması gibi bu mobilyanın içinde de genelde dışarıdan görünmeyen ek yataklar bulunur. Böylece normalde toplu durumda bulunan ve az yer kaplayan yavrulu yataklar, gereken her an ekstra uyku alanı sağlar. Tüm günü aktif olarak geçirdikten sonra gece rahat bir yatakta uyumak son derece önemlidir. Evimizde misafir ağırladığımız bazı dönemlerde ise çocuk ve yetişkin herkes için aynı konfor seviyesinde yataklar hazırlamak mümkün olmayabilir. Böyle zamanlarda tek kişilik, ikili ve hatta 3’lü yavrulu yataklar imdadınıza yetişir.

Her beklentiye uyacak şekilde, farklı yavrulu yatak modelleri ve fiyatları bulmak mümkündür. Bu tür ürünlerin bazılarında bazalara çekmece eklenerek daha fazla depolama alanı da elde edilebilir. Dar ve küçük daireler, doğru tercihlerin sonucunda satın alınmış mobilyalar ile dekore edilerek hem şık hem de kullanışlı bir duruma getirilebilir. Örneğin küçük bir misafir odasına metal yavrulu yatak ve komodin yerleştirilerek yer sorununa çözüm üretilebilir. Böylece bu alan gündüzleri derli toplu bir hâlde dururken geceleri ihtiyaç duyulduğunda iki ya da üç misafiri rahat bir şekilde ağırlayabilir. Möbleli yavru yatakları, örtü ve yastıklar ile dekore ederek şık bir divan olarak kullanmanız da mümkündür. Metal ya da ahşap malzemeden üretilen bu ürünler; karyola, baza, sedir, taht ya da ranza gibi farklı formlarda olabilir.

Yavrulu Yatak Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Yavrulu Yatak Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Farklı materyaller kullanılarak üretilen yavrulu yatak modelleri içinden, evinizin ihtiyacına göre iki ya da üç kişinin kullanabileceği alternatifleri tercih edebilirsiniz. Bu ürünlerin arasında yaş gruplarına ve değişen beklentilere göre dizayn edilen pek çok farklı model seçeneği bulunur. Bu modüler ve işlevsel mobilyayı yerleştirdiğiniz misafir ya da çocuk odası, anında çok sayıda misafiri ağırlamaya uygun hâle gelir. Ailenin küçük fertlerini mutlu eden modeller arasında ise yavrulu ranza yataklar öne çıkar. Bu ürünler farklı tasarımları sayesinde misafir ağırlamanın yanı sıra oyun oynamak için de alan yaratırlar. Bu yaş grubu için montessori, arabalı ya da prenses gibi daha farklı özelliklere sahip yavrulu çocuk yatağı seçenekleri de mevcuttur. Bir divanı andıran yavrulu sedir yataklar ve gösterişli bir görünüme sahip taht yavrulu yataklar, özellikle misafir odaları için tercih edilebilir.

Bu iki model de toplandığında rahat bir möbleli koltuk görünümüne kavuşur. Yaşam alanının sınırlı olduğu stüdyo daireler ya da öğrenci evleri söz konusu olduğunda sedir ya da taht formunda yavrulu yataklar sıklıkla tercih edilir. Ortopedik bir yatak ile birleştirdiğinizde gece ihtiyacınız olan kaliteli uykuya kavuşmanızı sağlayacak olan bu modeller, gündüz vakti şık birer oturma alanına dönüşür. Hatta sedir yavrulu karyolanızı bir yatak örtüsü ve kırlentler ile dekore ettiğinizde misafirleriniz tarafından zevk sahibi olduğunuz için takdir edilmeniz son derece muhtemeldir. Çekmeceli yavrulu yatak modelleri de özellikle hanımların favori ev eşyaları arasında yer alır. Bu ürünler, yatacak alan sağlamalarının yanı sıra etrafın dağılmasını önleyerek yastık, çarşaf ve yorgan gibi tekstil ürünleri için de depolama alanı yaratırlar. Ahşap materyalin sunduğu zengin renk ve tasarım çeşitliliği sayesinde birçok çekmeceli yavrulu yatak alternatifi bulmanız mümkündür.

Çocuğunuz için Tercih Edeceğiniz Yavrulu Yataklar Hangi Materyallerden Üretilir? Kalitesi Nasıldır?

Çocuğunuz için Tercih Edeceğiniz Yavrulu Yataklar Hangi Materyallerden Üretilir? Kalitesi Nasıldır?

Yavrulu yatak seçenekleri arasında çocuklarınızı mutlu edecek pek çok farklı model bulunur. Bu ürünler kalitesi, sağlamlığı ve sağlığa zararlı olmayan materyaller ile üretilmesi ile öne çıkarlar. Yavrulu çocuk yatak modellerinin geliştirilme aşamasında genellikle mdf ve masif ahşap tercih edilir. Anne ve babaların biricik evlatları konusundaki hassasiyetlerini önemseyen üreticiler, Avrupa standartlarına uygun anti kanserojen boya kullanmaya dikkat eder. Çeşitli sertifikalar ile kalitesi belgelenmiş olan bu ürünler, genellikle 2 yıl ya da daha fazla süre ile garanti kapsamındadır. Ev çatısı şekli ile özdeşleşen yavrulu montessori yatakların yapımında doğal ahşap malzemeler tercih edilir. Bu tür bir ürünün özellikle çocuk beşiklerine olan ihtiyaç ortadan kalktığında tercih edilmesi tavsiye edilir. Yavrunuz 7 yaşına gelene kadar onun gelişimini ve özgüvenini destekleyen bu model, ebeveynler tarafından sıklıkla tercih edilir.

Bu ürünün ek yatak özelliği, çocuğunuzun kardeşi ile odasını paylaşmasına imkân tanır. Yavrulu arabalı yatak ve yavrulu prenses yataklar da hayal dünyası son derece geniş olan çocukların, odalarını kendilerinin dekore etmesine olanak sağlayan özgün modellerdir. Farklı tasarımı sayesinde bazen bir gemiye bazen de uzay aracına dönüşen bu ürünler, uyku zamanını eğlenceli bir oyuna çevirir. Çocukların uyumadan önce enerjilerini iyice atmalarına yardımcı olan ranza yavrulu yatakların çekmece, raf ve kitaplık gibi işlevsel bölümleri de bulunur. Nispeten küçük evlerde yaşayan kalabalık aileler için tasarlanan yavrulu karyolalar, son derece kullanışlıdır. Bu mobilya, bazen arkadaşları bazen de nine ve dedeleri eşliğinde uykuya keyifle dalmanın paha biçilemez anısını çocuklarınıza armağan eder.

Yavrulu Yatak Markalarının Fiyatları Nasıldır?

Yavrulu Yatak Markalarının Fiyatları Nasıldır?

Baza yavrulu yatak modelleri arasında zevkinize ve evinize uyum sağlayacak spor ya da klasik pek çok stil seçeneği bulunur. Yavrulu yatak fiyatları malzeme, boyut ve işçilik gibi kriterlere bağlı olarak farklılıklar gösterebilir. Fakat materyal ve modellerdeki çeşitlilik sayesinde hemen her bütçeye uygun bir ürün bulmak mümkündür. Söz gelimi mdf yavrulu yatak fiyatları, masif ahşap olan modellere göre daha ekonomik bir seçim olabilir. Evinize böyle bir eşya almanın pek çok avantajı da mevcuttur. Bir yavrulu yatak aldığınızda neredeyse tek kişilik karyola fiyatına iki hatta üç uyku eşyasına sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu akıllı tasarım sayesinde evinizin daha düzenli olmasını sağlayacak olan ekstra depolama alanına da kavuşursunuz. Yavrulu karyolanın fiyatını etkileyen faktörlerden bir tanesi de ek yatakların birlikte verilmesidir.

Böyle bir seçenek ilk bakışta muadil ürünlere göre daha pahalı görünse de yatağı ayrı almaya göre daha ekonomik bir alım fırsatı sunabilir. Bazı durumlarda ek yatakların boyutları standart muadillerine göre farklı olduğundan, bulunması zor olabilir. Ranzalı yavrulu yatak modellerine çekmece, raf ve dolap gibi ek üniteler de eklendiğinden fiyatları diğerlerinden farklı olabilir. Özel tasarımları sayesinde çocukları çok mutlu eden bu ürünler, kullanışlı ve uzun ömürlü mobilyalardır. Genellikle okul öncesi çağdaki minikler için en çok tercih edilen modellerden bir tanesi de montessori yavrulu yataktır. Çatılı olarak üretilen bu ürün, masif ahşap kullanılarak üretilir. Ayrıca farklı masalsı ögeler ile desteklenir. Böylece çocuğunuzun hayal dünyası genişler. Bu yatakların estetik bir görünüme sahip olan koruyucu parmaklıkları, fiyatına etki eden faktörlerden bir tanesi olarak gösterilebilir. Dilerseniz siz de Trendyol üzerinden söz konusu ürünler hakkında araştırma yapabilirsiniz.

Yavrulu Yatak Ölçüleri Nelerdir?

Yavrulu yatak ölçüleri arasında iç yatak ölçüsü çoğu zaman 90x200 cm şeklindedir. Aynı zamanda yavru iç yatak ölçüsü 90x190x20 cm olan modeller de vardır. Bu tasarımların yüksekliği 122 cm, genişliği 204 cm ve derinliği ise 94,5 cm olduğu görülür. Bu ölçülerin yanı sıra daha geniş ya da daha küçük ölçülere sahip alternatifler dahi vardır. Alandan tasarruf sağlamaya yardımcı olan yavrulu yatak modelleri oldukça fonksiyoneldir. Bu nedenle avantajlı tercihler olarak ilgi görür. Çeşitli eklentilere sahip olan model seçenekleri son derece işlevseldir. Bunların başında ise raflı modeller gelir.

Yavrulu Yataklar Kullanışlı Mıdır?

Birbirinden farklı tasarım özellikleriyle alandan tasarruf etme imkanı sunan yavrulu yataklar oldukça kullanışlıdır. Küçük ve dar alanlarda kurtarıcı bir rol üstlenen ürünler; aynı zamanda geniş ailelerin de sıklıkla tercih ettiği modeller arasında yer alır. Farklı renk ve model seçenekleriyle seçim kolaylığı sunan pek çok alternatif vardır. Bunların başında ise raflı yavrulu yatak modelleri gelir. Raflarla desteklenen ürünler, işlevselliği ikiye katlar. Başucunuzda yer almasını istediğiniz kitapları yerleştirebileceğiniz kullanışlı bir alan yaratır. Okuma alışkanlığını destekleyen raflı modeller, aynı zamanda oldukça rahattır. Pratik ve ergonomik tasarım özellikleriyle ilgi görür. Farklı kullanım alanları düşünülerek tasarlanan pek çok model vardır. Ölçüler de bu anlamda oldukça çeşitlidir. Çocuklar ve yetişkinler düşünülerek üretilen farklı ebatlarda yavrulu yataklar her kesimden insana hitap eder.

Yavrulu Yatak Modelleri Nelerdir?

Yavrulu yatak modelleri arasında montessori çocuk tasarımları, ranza sistemli tasarımlar ve sedir karyola gibi pek çok farklı seçenek yer alır. Oturma odalarını aynı zamanda birer misafir odasına dönüştürebileceğiniz sedir karyola modelleri, şık olmalarının yanı sıra son derece konforludur. Çocuk gelişiminde önemli bir yaklaşım olan montessori anlayışına uygun yavrulu çocuk yatakları da farklı tasarımlarla sunulur. Estetik açıdan hoş görünüme sahip olan modeller, dekoratif bakımdan çok daha ferah bir ortam vadeder. Bu açıdan oldukça işlevsel kabul edilen ürünler, konforlu olmalarıyla da iyi bir uyku deneyimi sunar. Yavrulu yatak modelleri; pratiklik ve kullanışlılık açısından oldukça avantajlıdır. Kendi kullanım alanı ve amacınıza göre değerlendirmede bulunacağınız pek çok alternatif mevcuttur. Hem oturma odalarında hem de çocuk ve genç odalarında tercih edilebilir modeller vardır.