İlgili Kategoriler
Fiyat
Boyut
Renk
Materyal
Set Tipi
Sipariş Durumu
Ölçü
Stil
Tema / Stil
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Yavrulu Baza

" araması için 16 sonuç listeleniyor

Yavrulu Baza Modelleri ile Alandan Tasarruf Sağla

Hepimiz içinde yaşadığımız mekanları konforlu, hoş ve şık bir hale getirmek isteriz. Yaşam alanımızın istediğimiz gibi tasarlayabilmek kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlar. Evin tasarımı konusunda dikkat edilen pek çok farklı konu olabilir. Seçtiğimiz eşyaların bizi yansıtmasını aynı zamanda kullanışlı, şık ve bütçemize uygun olmasını isteriz. Eşyaların gözümüze hitap edebilmesi ve zevkimize uygun olması kadar kullanışlı olması da oldukça önemlidir. Bu noktada pek çok amaca hizmet eden eşyalar, tercih edilen eşyalar sırasında ilk sıralarda yer alır. Yavrulu yataklı baza tam da bunun için üretilmiş bir üründür. Yavrulu baza tek kişilik kanepe görünümüne sahip olan ancak açıldığında ekstra yatak çıkararak çift kişilik yatak haline gelen bazadır. 2 katlı yavrulu bazalar yer olarak büyük oranda kolaylık sağlayan çift kişilik yataklar olarak genelde yazlıklarda, misafirhanelerde, okullardaki yurtlarda ya da otellerde kullanılır. İhtiyacımıza göre kapladığı alanı büyültüp küçülterek kullanım kolaylığı sağlar. Tekli yavrulu bazalar özellikle misafirler ya da kardeş odaları için daha fazla kalacak yeri daha şık bir görünümle birleştirir. Yatağın altında yer alan yavru bazayı istediğiniz an çıkararak yatak alanını genişleterek çift kişilik bir yatak yaratabilirsiniz. Bununla beraber işiniz bittiğinde odadaki boş alanı daraltmamak ya da daha şık bir görünüm elde etmek için yavru yatağı tekrar kolaylıkla ortadan kaldırabilirsiniz. Yavrulu yataklar pek çok farklı formda tercih edilebilir. Rengini ya da kullanılan maddeyi değiştirebilir. Boyutunu evinize ya da kullanacağınız alana göre ayarlayabilirsiniz. Yavrulu baza bu kullanımıyla oldukça pratik bir eşya haline geliyor. İstenilen her alanda yarattığı kullanım rahatlığı ile tercih edilen yavrulu yataklı bazalar özellikle yatak odasında alan yaratmak isteyenler için kurtarıcı bir model. Örneğin çocuk odalarında kullanılan farklı yavru yataklı baza modelleriyle çocuk odası daha da şık hale gelirken aynı zamanda yatağın kapladığı alanı küçülterek çocuklar için daha da geniş bir oyun alanı yaratılabilir. Bununla beraber yetişkin yatak odasında odanın formunun çift kişilik yatakla daraldığı durumlarda da çift kişilik yavrulu baza tercihi ile odaya farklı bir hava katacaktır. Yavrulu bazalar hem sunduğu farklı modeller ile şıklık ihtiyacınızı karşılar hem de kullanım rahatlığı ile pratik bir seçenek yaratır.

Yavrulu Baza Fiyatları

Yavrulu Baza Fiyatları

Yatak, gün içinde yaşadığımız yorgunluğu atmak için yararlandığımız hayatımızda önemli bir yere sahip olan eşyadır. Yatak seçimi oldukça önemli bir yere sahiptir. Aynı zamanda hassas davranılması gereken bir konudur. Yavrulu baza pek çok açıdan avantaj sağlayan bir üründür. Günümüzde iş ya da okula bağlı olarak şehir değiştirme gibi durumlar sık sık yaşanmaktadır. Bu nedenle eşyalarımız pratik ve bize kolaylık sağlayan eşyalar olmalıdır. Yavrulu yatak baza tam da bu noktada pratik ve rahat bir üründür. Küçük ya da büyük fark etmeksizin herhangi bir odaya yerleştirilen yavrulu baza otomatik olarak yatak sayısını iki ya da üçe çıkarmaktadır. Üstelik toplandığı zaman tek kişilik bir yatak boyutuna dönmektedir. Bu da oldukça az yer kaplamakta ve kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Yavrulu yatak bazaları malzemesine, ölçüsüne ve açılma genişliğine göre çeşitli fiyatlarda sunulur. Yavrulu yatak baza fiyatları markalara göre de değişir. Kullanımının kolaylığını ve ürünün kalitesini deneyimledikten sonra yavrulu baza tavsiye edeceğiniz bir ürüne dönüşecektir. Tek kişilik yavrulu baza alarak dar alanınızı aktif kullanabilir ve iki kişiyi rahatlıkla ağırlayabilirsiniz. Bahsedilen bütün kolaylıkları çeşitli bütçe yelpazesine sahip bu üründe bulabilirsiniz. Yavrulu yataklı bazalar aynı zamanda kişisel yatağınız olarak da kullanılabilir. Kullanım rahatlığıyla birlikte içerisinden çıkan bir küçük boy yatak ile de kullanımının rahatlığını hissedebilirsiniz. Yavrulu yatak bazalarını bütçenize uygun olacak şekilde kızaklı baza ya da ayaklı baza gibi formatlarda alabilirsiniz. Bunun gibi kullanım farklılıkları yatağı kullanacağınız mekâna uygun olarak size çeşit seçme imkanı sunar. Kızak sistemine sahip yavrulu yatak bazalar açma ve kapatma sırasında da sizi zorlamayacaktır. Bütün bu özelliklere ek olarak da yavrulu yatak baza modelleri şık ve mükemmel tasarımıyla gözünüze de hitap edecek niteliktedir. Bütçenize uygun olacak nitelikteki bir baza da çeşitli renk alternatifleriyle karşılaşabilir evinize ya da yatağı kullanacağınız herhangi bir mekana uygun yavrulu yatak bazası seçebilirsiniz. Yatak bazalarının hazırlandığı kumaşlar rengi gösterir nitelikte olduğu için evinizle uyumu rahatlıkla yakalayabiliyor olacaksınız.

Rahat ve Modern Yavrulu Baza Modelleri

Rahat ve Modern Yavrulu Baza Modelleri

Yavrulu yataklı baza sunduğu pek çok seçenekle kullanıcılara pek çok yönden kolaylık sağlıyor. Yavrulu bazayı tek kişilik yavrulu baza olarak tercih ettiğiniz zaman alttaki baza alanı eşyalarını ortadan kaldırıp odayı toparlamak adına oldukça uygun bir seçenek. İstediğiniz zaman altta kalan baza alanına yatak koyarak iki kişilik yatak ya da iki ayrı tek kişilik yatak elde edebilirsiniz. Bu sayede iki alternatif kullanım şekli de size kullanım alanını daraltarak kolaylık elde edebilirsiniz. Yavrulu yataklı baza sahibi kullanıcı yorumlarına bakarak da fikir edinebilirsiniz. Özellikle çocukları için yavrulu yataklı baza tercih eden kullanıcılar ranzanın aksine daha güvenli ve kullanışlı olduğunu ifade etmektedir. Hareketli çocuklar için ranzanın aksine daha güvenli bir uyku ve oyun alanı yaratıyor. Çocuklar ranzaya tırmanırken düşebilir herhangi bir yerlerini incitebilir. Özellikle küçük çocuklardaki keşfetme arzusunu düşündüğümüzde ranzalı yataklar ebeveynler için daha az güvenilir bir seçenek oluyor. Bunun yanında ranzalı yataklar yavrulu yatağa oranla daha büyük olduklarından odanın alanını daraltacak bir eşyaya dönüşebilir. Özellikle çok çocuklu ailelerde her bir çocuk için ayrı oda tasarlamak maliyetli olduğu zaman kardeşlerin aynı odayı paylaşması gerekiyor. Bu durumda odanın alanını daraltmayacak ve çocuklara alan yaratacak eşyaların seçimi oldukça önemli. Yavrulu baza kullananların bu ihtiyaçlarına hitap ederek hem odayı paylaşan çocuklar için yatak imkanı sağlıyor hem de bunu yaparken çocukların alanını daraltmıyor. Aynı zamanda daha toplu ve şık bir görünümü kolaylaştırıyor. Yavru baza kullanılmak istenmediğinde katlanarak alttaki yerine konduğunda etrafta dağınık ve karışık bir görüntü yaratmayarak karmaşayı önlüyor. Misafir odaları için de birden fazla misafirin kalmasına imkan sağlaması açısından oldukça kullanışlı bir seçenek.

Ayrıca bu yatakları istediğinizde değiştirebilir ve keyfine uygun hale getirecek eklemeler yapabilirsiniz. Örneğin yavrulu baza kullanıcılarının tavsiyelerinde yatak olarak kullanmak istemediklerinde üzerine yastık ekleyerek istedikleri bir oturma alanı yaratmak var. Bu tavsiyelerden de görüldüğü üzere yavrulu yataklı baza pek çok kullanım imkanıyla kullanıcılar için oldukça rahat bir seçenek oluyor. Yavrulu baza oldukça kullanışlı ve bir o kadar da pratik bir üründür. Kolayca kullanım sağlanan yavrulu baza tek bir hareket ile açılır ve kapanır hale gelmektedir. Dilerseniz yatak olarak dilerseniz de fazla eşyalarınızı saklayacağınız bir alan olarak değerlendirebilirsiniz. Yavrulu baza modelleri pek çok farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır. İlk olarak tek kişilik yavrulu baza modelleri öne çıkmaktadır. Tek kişilik olarak görünen yavrulu baza, yavrulu bazalar arasında en çok tercih edilen modellerden birisidir. Çünkü tek kişilik yavrulu baza açık olmadığı zamanlarda çok az bir yer kaplamaktadır. Bu nedenle de muhafaza etmesi kolay bir üründür. Tek kişilik yavrulu baza açıldığı anda çift kişilik bir yatağa dönüşür ve yatak kapasitesi bir anda ilk başta sahip olunan kapasitenin iki katına dönüşür. Bu sayede oldukça pratik bir hamle ile iki kişilik bir yatağa sahip olunabilir. Tek kişilik yavrulu baza dilendiği şekilde kullanılabilecek bir yapıdadır. Yatak olarak kullanımının dışında yer dolabı şeklinde de kullanımı mevcuttur. İçine kullanılmayan eşyalar ya da eğer çocuk sahibi iseniz onun oyuncakları yerleştirilebilir. Yavrulu yatak baza bu gibi noktalarda oldukça avantajlı bir eşyaya bürünmektedir. Tek kişilik yavrulu yatak bazanın dışında üçlü yavrulu yatak baza da yer almaktadır. Üçlü yavrulu yatak baza çok çocuk sahibi olan aileler için bir kurtarıcı eşya konumundadır. Çünkü bir oda içinde yatak zaten en çok yer kaplayan eşya sayılır. Bu nedenle tek yatağın kaplayacağı alana üç yatak sığdırmak oldukça avantajlı ve kurtarıcı bir durumdur. Yavrulu baza çeşitleri boylara göre de değişiklik gösterebilir. Modellerin ya da sahip oldukları yatak sayısının yanı sıra yavrulu baza ölçüleri de yavrulu baza seçimini etkileyen noktalardan biridir. Odanın boyutuna, içinde bulunan eşyalara ve odanın düzenlenme şekline göre ölçüler ve yavrulu baza modeli seçilebilir. Kapandığında iki katlı yavrulu baza olan yataklar kullanıcıları pratiklik ve kolaylık açısından oldukça memnun kılmaktadır. Yavrulu baza tavsiye edilebilecek nitelikte bir ürün olmakla beraber kolaylığın ve rahatlığın keşfi için herkesin deneyimlemesi gereken de bir üründür. Yavrulu baza seçimi yaparken tüm modelleri ve boyutları göz önünde bulundurduktan sonra yavrulu baza yorumları kısmından daha önce bu deneyimi yaşamış olan kişilerin düşüncelerini öğrenebilir ve bu doğrultuda karar verebilirsiniz.

Yavrulu Yataklı Baza Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yavrulu Yataklı Baza Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yavrulu yataklı bazalar kullanım alanı açısından kullanıcılara büyük oranda kolaylık sağlıyor. Öncelikli olarak bazanın kullanıldığı malzemenin dayanıklı ve sağlam olması gerekir. Bu durum yavrulu yataklı bazanın kullanım ömrünü bir hayli uzatır. Dayanıklı ve kaliteli malzemeden üretilmiş bazalar kullanım esnasında zamanla şıklığını da kaybetmez. Bununla beraber yavrulu yataklı bazanın kullanım alanını düşünerek bir seçim yapılması çok daha doğru bir yavrulu yataklı baza seçimi yapılmasını sağlar. Yavrulu bazalar pek çok farklı formla kullanıcılara sunulmuş durumda. Bu kullanımlara göre ürünün görünüşü de oldukça değişiklik gösteriyor. Çocuklar için tercih edilen modeller için oyuncak şeklinde, renkli, ve çocuk kullanımı için daha uygun modeller olarak karşımıza çıkıyor. Örneğin çocuğunuz için arabalı ya da prensesli bir yavrulu yataklı baza tercih edebilirsiniz. Yetişkinler için daha sade ve daha şık modeller de mevcut. Kullanım amacına göre 3’lü yavrulu baza ya da iki katlı yavrulu baza işinizi kolaylaştıracak bir seçenek olabilir. Bu modeller yatak alanını daraltırken aynı zamanda da eşyalarınızı toparlayacak bölümler oluşturmakla beraber birden fazla kullanıcının kullanımına olanak sağlar. Bunun yanında yavrulu yataklı bazayı kullanacağınız alanı ürünü satın almadan belirlemek ve ürünün boyutunu da buna göre tercih etmek gerekir. Yavru yataklı bazalar farklı ebatlarda pek çok seçenekle satışa sunulmuştur. Yavru yataklı bazaya ayırdığınız alanla ürünün boyutu örtüşmeli. Aynı zamanda ürünü kim ya da ne için tercih ettiğinize göre de ürünün boyutu değişkenlik gösterebilir. Örneğin bir yetişkin için çocuk boyutunda yavrulu baza tercihi pek de uygun olmayacaktır. Ürünün diğer mobilyalar gibi garanti sağlayacak bir markayla satın alınması kullanıcılara daha da güvenli bir satış seçeneği olacaktır. Yavrulu yataklı bazalar da oluşacak herhangi bir sorunda yetkiliye ulaşabilmek ve bu konuda çözüm sağlayabilmek de oldukça önemli bir noktadır.

Yavrulu yataklı bazaların içinde kullanılacak yatak modelinin ve boyutunun yavru bazaya uyum sağlayacak şekilde tercih edilmesi de oldukça önemli bir konudur. Yatak seçimi bu noktada yavrulu bazayı kullanabilmek ve tekrar kapatabilmek adına yatağın boyutu konusu özellikle dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Yavrulu baza kapalı konumdayken tek bir yatak alanını kaplar. Bu ev içerisinde fonksiyonel bir kullanım sağlar. Dilediğiniz durumlarda ya da ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda yavrulu bazayı açarak daha fazla kişi için yatacak alan oluşturabilirsiniz. İkinci bir yatak olarak kullanabileceğiniz yavru olarak adlandırılan parçanın rahat bir kullanımdaki yatağa dönüşmesi ürünü başarılı ve fonksiyonel kılar. Aynı zamanda yavru olarak adlandırılan ikinci kısmın ana yatak parçasının içinde muhafaza edilmesi de ev içerisinde verimli bir kullanım sağlar. Tek bir yatak görseli sunan yavrulu bazalar iki farklı yatağa dönüşebilecek etkili ve mükemmel bir tasarıma sahiptir. İç içe geçme özelliğine sahip olan bu bazalar tasarımına uygun olarak yavru yatağın girdiği ve çıktığı tarafı perdeli bir yapıyla kapatarak kolaylık ve görsel düzen sağlamıştır. Böylece giriş çıkışın bulunduğu tarafta açık bir alan olmamış ve görsel açıdan kirlilik oluşturmamış olur. Yavrulu bazalar kendi içerisinde çeşitlenerek kullanımı da rahatlatmaktadır. Buna örnek olarak tek kişilik yavrulu baza, çift kişilik yavrulu baza ya da açılım farklılığı açısından ele alırsak ayaklı yaylı baza ve kızak sistemli baza verilebilir. Bütün bu çeşitlilik kullanım kolaylığını ve alternatiflerini de artırmaktadır. Yavrulu bazaların içerisinde bulunan mekanizma sayesinde çok fazla güç kullanmadan rahatlıkla yatağı açabilirsiniz. Böylece herkes rahatlıkla bu tür bazaları tercih edebilir. Açma ve kapatma kolaylığı yavrulu bazaların kullanım hızını artırırken aynı zamanda, zamandan tasarruf etmemizi sağlar. Yoğun iş temposu içerisinde zamandan tasarruf önemli bir kazanç olarak görülmekte ve böyle bir tempo içerisinde hem rahat kullanıma hem de pratik kuruluma sahip bir yatak sizi memnun edecektir. Evinizde ağırladığınız misafirlerinizden gelen yavrulu baza yorumları sizi de memnun edecektir. Yapılan yorumlarda bazanın kullanımının kolaylığı dikkat çeken bir özellik olacaktır. Yavrulu bazaları açma sırasında içerisinden çıkan ikinci yatağın zemin ile teması en ince ayrıntılarıyla düşünülmüş olduğu için açma ve kapatma sırasında zemine herhangi bir hasar vermeyecektir. Evinizde yavrulu baza kullanımından memnun olacağınız bir başka konu ise temizlik kolaylığıdır. Yavrulu bazaların rahat ve hızlı açılabilmesini sağlayan mekanizma ile temizlik sırasında yavrulu bazanızı açarak yatağın kapladığı her alanı rahatlıkla temizleme imkanınız olacak. Bahsedilen temizlik kolaylığı ayaklı bazalarda daha mümkündür. Aynı zamanda kızaklılar da belirli bir derecede bu imkânı size sağlayabilir.

Yavrulu Baza Kullanışlı Mıdır?

Kapladığı yer açısından ve fonksiyonları ile son derece kullanışlı olan yavrulu baza modelleri; kullanım alanları ile dikkat çeker. Görünüşte tek yatak görüntüsüne sahip olan bu tasarımların gizlenmiş, diğer bir deyişle yavrulu kısmında ekyatak gizlidir. Bu yatak sayesinde hem yedek bir yatak olur hem de istenildiğinde bu kısım eşyaların ortadan kaldırılması için kullanılabilecek alana dönüşür. Söz konusu modeller; pek çok açıdan kullanışlıdır. Çocuk odalarında kullanıldığında yedek bir yatağın iki çocuklu odalarda fazla yer kaplanmaması için avantaj sunar. Bu alan; oyuncakların toplanabilmesi için gizli bir bölmeye de dönüşebilir. Misafir odalarında dahi rahatlıkla kullanılabilecek olan yavrulu bazalar yer işgal etmediği gibi aynı zamanda düzenli bir görünüm de sağlar.

Yavrulu Baza Ne Demektir?

Yavrulu baza, tek kişilik yatak görünümünde olan ancak alt kısmında bir ya da iki yatağın daha gizlendiği bölmesi bulunan yatak türüdür. Yer kaplamadığı gibi şık bir görünüm elde edilmesine de olanak sağlar. Küçük odalarda kullanımı tercih edildiğinde daha da kullanışlı hale gelebilir. Yavrulu yatak yer kaplamadığı gibi ekstra alan da sağlar. Yalnızca yatak olarak kullanılmaz. Aynı zamanda bir dolap görevi de görür. Oyuncaklar ortalıkta durmak yerine yatağın yavru bölmesine konularak etraf daha derli toplu gösterilir. Fazla eşyaların konulduğu minik bir bölmeye dönüştürülebilecek alanı bulunan yavrulu yataklar hem çocuk hem de misafir odalarında kullanılır. Kullanımı da oldukça kolaydır.

Yavrulu Baza Ölçüleri Nelerdir?

Yavrulu bazaların pek çok ölçüsü bulunur. Boyuna, enine, uzunluğuna, genişliğine, yüksekliğine ve ayak yüksekliğine göre pek çok çeşidi bulunan yavrulu bazalar kullanışlı yatak türlerindendir. 90x200 ve 100x200 cm gibi standart ölçüler bulunur. Bunlar dışında genişliği 101 santimetre ya da 101,5 olan yavrulu bazalar vardır. Genişliğinin yanı sıra uzunluğu 202 santimetreye kadar çıkan yavrulu yatakların ayak yükseklikleri de istenildiği gibi seçilebilir. Sık tercih edilen ayak uzunluklarından biri de 7 santimetredir. Baza yükseklikleri 37 santimetre olabildiği gibi 56 santimetre olan yavrulu tasarımlar da bulunur.