"

Yazıcı Kablosu

" araması için 3825 sonuç listeleniyor

Doğru Bağlantılar İçin Yazıcı Kablosu Türleri

Markası ne olursa olsun tüm yazıcı özellikli cihazları bilgisayar başta olmak üzere mobil cihazlara bağlayan kablolar, yazıcı bağlantı kablosu olarak adlandırılır. Bu kabloların büyük bir kısmı micro USB veya USB 2.0 olarak bilinen kablolardır. Yazıcı ara kablolarının bir tarafında bilgisayara bağlantı sağlayan type A USB erkek standart port, diğer tarafında ise yazıcıya bağlanan USB type B erkek port bulunur. Bazı yazıcı kablolarında USB 2.0 yerine USB 3.0 port yer alır. USB 3.0 yazıcı kablosu olarak bilinen bu kablo USB 2.0'a göre daha hızlı veri aktarımı sağlarken USB 3.0 portu için bilgisayarda uyumlu soket bulunması gerekir. Genel olarak yazıcı kabloları sayesinde standart yazıcılardan fotoğraf yazıcılarına kadar tüm yazıcı özellikli cihazlar bilgisayar, akıllı telefon ve kamera gibi mobil cihazlara bağlanır. Bu sayede kullanıcı dilediği metin veya görselin çıktısını alır.

Yazıcı Kablosu Çeşitleri ve Özellikleri

Yazıcı Kablosu Çeşitleri ve Özellikleri

USB yazıcı kablosu yazıcı data, power, PC, telefon, bilgisayar, fiş, ethernet, priz kablosu gibi işlevleri de olan USB kablo teknolojisi ile çalışan bir bağlantı aracıdır. Farklı mobil cihazlara bağlantı sağlamak amacıyla farklı yazıcı kablosu modelleri de vardır. Örneğin, Type C yazıcı kablosu, standart yazıcı kablosundan farklı bir ürün olup genellikle taşınabilir bilgisayar, kamera ve akıllı telefonlara bağlantı sağlar. Bu kablonun bir ucu standart yazıcı soketine uygun olup diğer ucu ise Type C USB B girişi için uygundur. USB 2.0 yazıcı kablosu yerine daha hızlı veri aktarımı için USB 3.0 kablo kullanılmak istenirse ve bilgisayarda uyumlu soket bulunmuyorsa yazıcı kablosu dönüştürücü adı verilen ürünler kullanılarak bu sorun çözülür. Söz konusu dönüştürücü sayesinde port ve soket uyumsuzlukları ortadan kalkar. Öte yandan, birden fazla yazıcıyı aynı bilgisayara bağlamak da mümkündür. Bunun için de yazıcı kablosu çoklayıcı adı verilen ve bilgisayardaki soket sayısını artıran bir ürün kullanılır. Yazıcı elektrik kablosu farklı uzunluklarda olabilen bir üründür. Veri aktarımı yapılacak yazıcı ve bilgisayar arasındaki mesafeye göre tercih edilmesi önerilen bu kablolar 15 metreye varan uzunlukta olabilir. Standart olarak 3, 5, 10 metre yazıcı kablosu seçenekleri sunulsa da uzatma kabloları sayesinde daha uzun yazıcı kablosu elde etmek mümkündür.

Yazıcı Kablosu Fiyatları

Yazıcı Kablosu Fiyatları

Yazıcı güç kablosu olarak adlandırılan ürünler marka, model, uzunluk, materyal ve kullanılan teknoloji gibi farklı özelliklere sahiptir. Dolayısıyla bu kablolarda özelliklerine göre farklı bir fiyatlandırma söz konusudur. Tıpkı diğer USB kablolar gibi uygun fiyatlı ürünler olarak dikkat çeken yazıcı kabloları, genel olarak marka dışında uzunluklarına göre fiyatlandırılır. Örneğin, 30 cm'lik mini yazıcı kablosu ile 15 metrelik yazıcı ara kablosu farklı fiyat seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulur. Öte yandan, USB 2.0 yerine USB 3.0 teknolojisi kullanan veya altın uçlu olan yazıcı güç kabloları arasında da fiyat farklılıkları bulunur. Genel olarak özellikleri ne olursa olsun, son derece uzun ömürlü olan ve pratik kullanım avantajı sunan bu kablolar herkes için ulaşılabilir ürünlerdir.

Kaliteli Yazıcı Kablosu Modelleri Trendyol'da

Kaliteli Yazıcı Kablosu Modelleri Trendyol'da

Yazıcılardan metin veya görsel çıktısı alabilmek için mutlaka kullanılması gereken yazıcı bağlantı kabloları, son yıllarda kablosuz yazıcı modellerinin tercih edilmesine rağmen popülerliğini kaybetmeyen ürünler olarak öne çıkar. Kablosuz yazıcı modellerinde bile Bluetooth veya Wireless bağlantı sağlanamadığı durumlarda gerekli olan yazıcı ara kabloları, hemen herkesin ihtiyaç duyduğu ürünlerdir. Siz de yıpranan yazıcı kablosunu yenilemek veya yeni bir yazıcı kablosuna sahip olmak istiyorsanız hemen satın alabilir, yazıcınızı güvenle kullanabilirsiniz. Bu noktada "Yazıcı kablosu nerede satılır?" sorusuna verilebilecek en doğru yanıt Trendyol'dur. Tüm marka ve model seçeneklerini tek bir platform üzerinden size sunan Trendyol sayesinde, yazıcı kablosu ürünlerini yakından inceleyebilir, kullanıcı yorumlarını okuyarak cihazınız için en doğru yazıcı kablosunu seçebilirsiniz. Uygun fiyat seçenekleri ve dönemsel kampanyalar gibi avantajlar sunan Trendyol üzerinden hemen sipariş oluşturabilirsiniz.

Yazıcı Kablosu Nerede Satılır?

Yazıcı kabloları çeşitli markalar tarafından üretilerek Trendyol’da satışa sunulur. Ofislerde ve ev tipi tüm yazıcılara uygun kablolar bulunur. Yazdırma işlemleri için gerekli olan yazıcı kablosu arızalandığında ya da kaybolduğunda yeni bir tane satın alabilirsiniz. Bu durumda yazıcınıza uygun kabloyu nereden satın alacağınızı merak edebilirsiniz. Trendyol, yazıcı kablosu satın almak için son derece ideal bir seçenektir. Kaliteli ve uygun fiyatlı yazıcı kablosu seçenekleri sunar. Farklı markalar tarafından üretilen çeşitli uzunluklarda ve bağlantı tiplerinde yazıcı kablosu modelleri burada yer alır. Kaliteli malzemeden üretilen yazıcı kabloları uzun kullanıma daha dayanıklıdır. Seçkin bir markadan yazıcı kablosu satın alırsanız uzun süre boyunca kullanabilirsiniz.

Yazıcı Kablosu Neden Çalışmıyor?

Yazıcı kablosunun çalışmaması yazıcı ve bilgisayar arasında bağlantı sorunu yaşandığı anlamına gelir. Bu sorunun yazıcı kablosunun bozulmasından, yanlış takılmasından ya da bilgisayarın yazıcıyı tanımamasından kaynaklanma ihtimali yüksektir. Sorunu çözmek için yazıcı kablosunun doğru şekilde takıldığından emin olmalısınız. Kablonun gevşek takılı olması sinyal kaybına neden olan ilk faktördür. Bu durumda yazıcı bilgisayarla iletişim kuramaz. Kablo arızalandıysa da yine aynı sorun meydana gelir. Bilgisayarınız yazıcıyı görmüyorsa kabloda sorun olması muhtemeldir. Bu durumda yeni bir yazıcı kablosu alarak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Yeni ve kaliteli kablo sayesinde bağlantıyı eskisinden daha iyi bir konuma getirebilirsiniz.

Yazıcı Kablosu Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yazıcı kablosu alırken dikkat edilmesi gereken faktörlerin başında yazıcı markasına uyumlu bir kablo seçmek gelir. Her yazıcı markasının farklı bağlantı sistemleri olabileceği için kablo uyumluğu ilk önemli etkendir. Ayrıca kablo uzunluğu da bağlantı için son derece önemlidir. Yazıcıyı bilgisayarınıza bağlamak için yeterli uzunlukta bir kablo seçmelisiniz. Farklı uzunluklarda yazıcı kablosu seçenekleri sunan markalar, ihtiyacınız olan uzunluğu kolayca bulabilmenizi sağlar. Kalitesiz bir kablonun sinyal kaybına neden olacağını unutmamalısınız. Bundan dolayı güvenilir bir markadan kaliteli yazıcı kablosu satın almanız gerekir. Bu sayede bilgisayar ve yazıcı arasında sorunsuz bağlantı gerçekleştirebilirsiniz.