placeholder
"

Yüz Taşı

" araması için 4134 sonuç listeleniyor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yüz Taşı

Yüz Taşı

Yüzyıllardır insanların üzerinde çalıştığı ve yenilik aradığı güzellik sektöründe her geçen gün yeni bir trend ortaya çıkıyor. Bir yandan cilt sağlığını koruma, diğer yandan genç ve diri yüz hatlarına sahip olmak isteyen bireyler ise sorunlarına ameliyatsız, acısız ve kalıcı çözümler aramaya devam ediyor. İhtiyaç geniş kitlelere yayılınca haliyle sürekli olarak deneyecek yeni seçenekler de ortaya çıkıyor. Kullanıcılardan bazıları yeni, teknolojik son moda ürünleri denerken bir kısım da çözümü daha eski, faydası kanıtlanmış ve doğal seçeneklerde arıyor. Aslında amaç sadece genç görünmek değil, bunu yaparken beden ve ruh sağlığını da üst seviyede tutabilmek oluyor. Konu beden sağlığı ve genç görünmek olunca kuşkusuz ilk sırayı cilt bakımı ve cilt bakımı ürünleri alıyor. Özellikle dış görünüşüne önem veren bireyler için kırışıksız, parlak ve genç bir yüze sahip olmak her şeyin başında geliyor. Peki parlak ve genç bir cilde sahip olmanın sırrı nedir? Aslında her şey bireyin kendine iyi bakmasıyla başlıyor. Yani önce sağlıklı yaşam, iyi beslenme, düzenli uyku ve spor; sonrasında harici cilt bakımı ve mümkün olduğu kadar doğal ürünler kullanmak gerekiyor. Doğal ürünler arasında doğal taşlar ve bu taşlardan üretilen çeşitli yüz masaj aletleri dikkat çekiyor. Ülkemizde son yıllarda popülerlik kazanmasına rağmen Uzakdoğu’da yüzyıllardır doğal taşların şifasından faydalanılıyor. Doğal taşları en çok kullanılan ülkelerin başında Çin geliyor ve cilt bakım ürünlerinin yanında alternatif tıpta, hastalık tedavisinde, ruhsal çalışma alanlarında, beden süsleme sanatında kullanılıyor olsa da üretimin başında doğal taşlardan üretilen masaj aletleri alıyor. Bu ürünlerin içinde ise en çok yeşim taşı masaj aleti dikkat çekiyor. Cilde faydası en fazla olduğuna inanılan yeşim taşından imal edilen çeşitli yüz masaj aletleri bulunuyor. Şekilleri ve kullanım bölgeleri farklı olsa da yeşim taşının şifasına sahip tüm masaj aletleri cildi yukarı doğru kaldırma, ütüleme ve pürüzsüzleştirme ortak özelliğine sahip olarak üretiliyor.

Yeşim Taşı Yüz Masaj Aleti

Yeşim taşı yüz masaj aletleri piyasada roller ya da jade roller olarak da bulunabiliyor. Farklı boyutlarda iki ucu yassı silindirden oluşan ürün genellikle pembe ya da yeşil renklerde oluyor. Rollerın genelde tüm vücut için uygun olduğu belirtilse de yeşim taşı yüz masaj aleti kullananlar genellikle yüz için tercih ediyor. Büyük olan silindir kısmı boyun, yanaklar ve alın için, küçük silindir ise göz altları ve çevresi, kaş araları gibi daha dar bölgelerde tercih ediliyor. Ürünün nazik yuvarlama hareketleriyle, kas uzantısı yönünde üçer kez yuvarlanması cildin ödeminin atılmasına, kan akışının hızlanmasına ve çizgilerin açılmasına yardımcı olmasının yanında stresi alıp cildin sakinleşmesini de sağlıyor. Ayrıca üründen fayda sağlamak açısından ise günde iki kere, sabah ve akşam 15 dakikalık masajlar yapılması ve kullanmadan önce buzdolabında muhafaza edilmesi öneriliyor.

Gua Sha Yüz Masaj Aleti

Çincede sürtmek anlamına gelen Gua ve kızarmış cilt anlamına gelen Sha kelimelerinin birleşmesiyle oluşan GuaSha kazımak ya sıyırmak anlamına geliyor. İsminden de anlaşılacağı üzere yukarı doğru sıyırma işlemiyle yapılan masaj kısa sürede fayda sağladığı için Asyalı kadınlar arasında gençlik aşısı olarak adlandırılıyor. Genellikle yüz masaj taşı pembe olarak karşımıza çıkıyor olsa da kuvars, pembe kristal ve yeşim gibi değerli taşların minerallerinden, rollerdan farklı bir formda ve ebatta üretiliyor. Yüz roller taş modelindeki silindir yapının aksine basık, düz kenarları ve ince uçlu yapısıyla yüzün her bölgesine kolaylıkla ulaşım sağlıyor. Özellikle göz çevresi ve çene hattında, mevcut oyuklarından dolayı kolay kullanım sağladığı için sıkça tercih ediliyor. Aynı zamanda anti-aging özelliği olduğundan kullanıcılar tarafından çokça rağbet gören ürünü kullanırken, yüze hafif bir baskı uygulayarak aşağıdan yukarı çekme hareketiyle lenf drenaj masajı yapılması, kullanım önce roller üründe olduğu gibi buzdolabında muhafaza edilmesi öneriliyor.

Yeşim Taşı Yüz Masaj Aleti Kullanımı

Cilt bakımı ve kırışık tedavisini doğal taşlarla desteklemek isteyen tüm kullanıcıların öncelikle derinlemesine bir cilt bakımı yapılması öneriliyor. Cilt tipine uygun bir temizleme jeli ya da sabunuyla temizlenen cildi yine uygun bir tonikle sildikten sonra kullanıcının ihtiyacı doğrultusunda herhangi bir cilt bakım kremi, serumu ya da anti-aging ürününü eşit miktarda cilde uygulaması masajdan maksimum fayda almasını sağlıyor. Aynı zamanda doğal taşı aktive etmek için buzdolabında 15-60 dakika arası bekletmek de etkili bir masajın püf noktalarından biri olarak sayılıyor. Çünkü yeşim taşı ısıya duyarlı ve soğuk yapılı bir taş olduğundan, toksin atılması ve kan akışının hızlanmasında maksimum faydayı sağlamak için ısısı düşük alanda saklamak taşın minerallerinin ortaya çıkmasını sağlıyor. Masaj sırasında yüz taşının çok fazla bastırmadan yumuşak ve kısa hareketlerle kas yönüne doğru uygulanması gerekiyor. Örneğin boyundan çeneye ya da elmacık kemiğinin altından kulak hizasına kadar, kas boyunca küçük hareketlerle uygulandığında bir yandan cildi ütülüyor, diğer taraftan ise kası çalıştırarak yukarıya doğru topluyor. Tabii yeşim taşı yüz masajı uygulamasından maksimum faydayı sağlamak için işlemi bir rutin haline getirmek gerekiyor, bunun için yüz temizleme taşı ürününü haftada en az 4 kere, sabah akşam 15-20 dakika boyunca kullanmak gerekiyor.

Yeşim Taşı Yüz Masaj Aleti Faydaları

Yeşil taş yüz masaj aleti olarak da adlandırılan yeşim taşından üretilen yüz taşlarının en çok tercih edileninin yeşil roller modeller olmasının sebebi yeşim taşının ciltte yarattığı mucizevi etki olarak görülüyor. Öncelikle yüz roller taş soğuk olarak göz altlarına ve çevresine uygulandığında kılcal damarları küçülterek, ödemin atılmasına yardımcı oluyor, böylece bir yandan göz altı torbaları ve morlukları azalırken bir yandan da göz çevresinde oluşan fazla yağ bezelerinin kaybolmasını sağlıyor. Aynı zamanda göz çevresine yapacağınız bu masaj sinüsleri rahatlattığı için kronikleşmiş sinüzit ağrılarını ortadan kaldırdığı gibi bağışıklık sisteminin güçlenmesinde de önemli rol oynuyor.

Cildin üzerindeki lenfatik sıvının lenf bezlerine tekrar gitmesini sağladığı için kan akışı hızlanıyor ve cilt yüzeyi biriken fazla ödemeden kurtularak tekrar parlak bir görünüme kavuşuyor. Özellikle sabah yüzde oluşan uyku ve yorgunluk şişkinliklerinin giderilmesinde büyük fayda sağlıyor.

Cilde uygulanan krem ya da serum gibi ürünlerden hemen sonra masaj yapılması ürünün cilde hızla nüfuzunu sağlayarak daha etkili sonuçlar ortaya çıkmasında etkili olurken, derin çizgiler üzerinde yapılan masaj sonrası ciltte gözle görülür bir gerginlik oluşuyor.

Aynı zamanda yüz masaj taşı kullananlar, doğru kullanım sağlandığında zamanla yüz kontürünün belirginleştiğini, botoks ve lifting etkisi yaptığını görüyor. Düzenlenen kan akışı cilt tonunun eşitlenmesini sağlarken, cilde de devamlı bir parlaklık kazandırıyor.

Yeşim Taşının Bedensel Faydaları

Doğal taşlardan birçoğunun beden ve ruh sağlığı için çeşitli faydaları olduğu kabul ediliyor ve alternatif tıpta şifalandırıcı olarak kullanılmaya devam ediyor. Şifalı taşlarının önde gelenlerinden biri olan yeşim taşı ise cilt sağlığı ve bakımı dışında pek çok alanda kullanılıyor. Vücuttaki toksinlerin atılması, kanın temizlenmesinde de etkili olduğundan yüz temizleme taşı olarak da kullanılmasının yanında, vücuttaki ısı ve kan basıncını düzenlemede etkili olduğu için tansiyon tedavisine destek olarak da kullanılıyor. Taşı uzun süre avuç içinde tutmak vücut ısısını dengeliyor, böylece bedensel rahatlama sağlıyor ve odaklanma sorununu ortadan kaldırıp daha mantıklı kararlar almanıza yardımcı oluyor. Pozitif enerjiyi arttırıcı etkisi, stres, stres kaynaklı oluşan baş ağrılarının ve huzursuzluk yaratan kaygıların azalmasında etkili olduğundan en çok tercih edilen taşların başında geliyor. Aynı zamanda yeşim taşı vücutta kalp çakrasını temsil ettiğinden meditasyon esnasında da çok sık kullanılıyor. Meditasyon sırasında yeşim taşını avucuna alıp, kalp seviyesinde uzunca bir süre tutarak meditasyona devam etmek bir yandan size huzur verirken, kalbinizden geçen olumsuz düşünceleri olumluya çevirmenize yardımcı oluyor ve ruhen bir rahatlama sağlayarak maneviyatınızı güçlendiriyor.

Tüm bu olumlu etkilerin dışında, sonucu tam olarak kanıtlanmasa da eski bir Uzakdoğu inanışına göre böbrek ve safra kesesinde oluşan taşlara iyi geldiği ve doğum sancısını da azalttığı düşünülüyor. Bolluk ve bereket simgesi olarak kabul edildiği için çoğunlukla aksesuar olarak da kullanılıyor.

Yeşim Taşı Yüz Masaj Aletinin Bakımı

Yüzde oluşan ödem, kırışık ve ince çizgilerle mücadelede doğal taş yüz masaj aleti kullanımı ilk sıralarda yer alıyor ancak burada önemli olan nokta, uzmanların da dikkat çektiği üzere, doğru kullanım metodu oluyor; yani kişiye uygun ürünü seçip, önerildiği şekilde kullanmak yüksek verim elde etmek adına önem teşkil ediyor. Her şeyden önce masaj aletleriniz kişiseldir. Dolayısıyla kimseyle paylaşmamanız öneriliyor. İlk aldığınızda bir gece açık havada ay ışığı altında ya da evinizdeki bir saksının toprağına koyarak bekletirseniz, taşın o zamana kadar dışarıdan aldığı enerjiyi nötrlemiş olursunuz. Bu yöntem ayurvedik yaşam felsefesinde, yogiler tarafından yüzyıllardır yapılan doğal taşı topraklama olarak adlandırılıyor, daha sonraki kullanımlarda ise sirkeli suyla yıkayıp güzel bir şekilde kurulamak yeterli oluyor. Yeşim taşı soğuk yapılı bir taş olduğundan, onu buzdolabında muhafaza etmek işlevselliğini arttırıyor; ayrıca kullanım esnasında da bu soğuk yapı yüzdeki, özellikle göz altındaki ödemi kolayca yok ediyor.

Orijinal Yeşim Taşı Özellikleri

Yapılan masajdan en yüksek faydayı sağlamak için her şeyden önce seçilen yeşim taşı masaj aletindeki taşın orijinal olması gerekiyor. Pek çok kullanıcı taş seçiminde kafa karışıklığı yaşıyor. Bu konuda en kesim çözüm orijinal taşın özelliklerini iyi bilmekten geçiyor. Gerçek yeşim taşının yoğunluğunun diğer taşlara göre daha fazla olmasından dolayı ağırlığı sayesinde imitasyon olanından kolayca ayırabilirsiniz. Hat boyunca içindeki renk çeşitliliğinin tutarlı gitmesi, renklerin kesinlikle düz ve donuk olmaması, parlak ve pürüzsüz bir görünüme sahip olması da kullanıcıya gerçek taş seçiminde ipucu veriyor. Ayrıca yeşim taşı yapısı gereği soğuk bir taş olduğundan temas edildiğinde vücut ısısının altında kalıyor. Tüm bu özellikler göz önünde bulundurularak seçim yapmak kısa sürede kullanıcıyı çözüme götürüyor.

Doğal Yüz Taşlarının Mucizevi Etkileri

Doğal taşlardan üretilen yüz masaj aletlerinde sıklıkla karşılaşılan yeşim taşı olsa da ürünün pek çok farklı doğal taştan da yapılan seçeneklerine rastlamak mümkün. Böylece kullanıcı kolayca ihtiyaca yönelik olana karar verebiliyor. Bu noktada önemli olan hangi doğal taşın ne gibi özelliğini olduğunu bilmekten geçiyor. Yeşim taşından sonra yüz masaj aletinde tercih edilen bir diğer seçenek huzur, mutluluk ve enerji vermesiyle adından söz ettiren ametist taşı oluyor.

Adını mitolojiden alan ve sarhoş etmeyen anlamına gelen ametist taşı güçlü enerji temizliği özelliği ile masaj sırasında yaydığı yüksek frekanslı enerjisi sayesinde cilde parlaklık kazandırıyor, etkili yenileme özelliği ile kırışıklıkların ortadan kalkmasına destekleyici etki sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra dikkat dağınıklığını önleme, öfke kontrolünü sağlama, kaygı ve kötü enerjiyi uzaklaştırarak özgüveni artırma gibi özellikleriyle de dikkat çekiyor.

Bir diğer yüz masaj taşı olarak tercih edilen amber taşı piyasada kehribar, İsviçre taşı ya da reçine taşı olarak da bulunabiliyor. Amber taşı ısıtılınca elektriksel ve manyetik özelliğinin açığa çıkması, aynı zamanda sahip olduğu enerji ile bedene temas halinde sıcaklık yaymasıyla tam bir ağrı kesici olarak nitelendiriliyor. Böylece gün içinde oluşan ödem, stres kaynaklı ağrılar amber taşı ile yapacağınız masajın ardından ortadan kayboluyor, negatif enerji gideriliyor ve rahatlama sağlanıyor. Aynı zamanda sahip olduğu yüksek enerji sayesinde bedene canlılık ve enerji verirken, ruhsal sağlığınızı da koruyor.

Son olarak daha çok GuaSha masaj aletleri üretimde kullanılan kuvartz taşı tercih edilen doğal taşlar arasında yerini alıyor. Genellikle beyaz renkte olmasının yanında pembe, dumanlı, sütlü gibi pek çok rengi bulunabiliyor. Ortamdaki elektromanyetik dalgaları emerek, pozitif enerji vererek ruh ve beden sağlığını dengelemekte önemli rol oynuyor. Özellikle cildin maruz kaldığı radyasyon yüzünden oluşan etkileri ortadan kaldırırken, göz çevresine yapılan masajlar sayesinde oluşan göz sıkıntılarının minimuma inmesine olanak sağlıyor. Aynı zamanda baş ağrısını azaltıcı özelliğinin yanında, karın bölgesine yapılan masajlar sayesinde ise sindirimi kolaylaştırdığı ve sindirim sıkıntısı nedeniyle yaşanılan sıkıntıların giderilmesinde etkin rol oynadığı ileri sürülüyor.

Yüz Taşı Masajı Yapma Nedenleri

Yüz masaj aletinin düzenli ve doğru kullanımı sonucunda parlak bir cilde sahip olmak, ciltteki şişkinliğin azalması, sinüslerin rahatlaması ve temizlenmesi, cildin yatışması, sıkılaşması, şekillenmesinin yanında kullanılan ürünlerin daha hızlı ve yüksek oranda etki etmesi gibi nedenler bulunuyor. Bunlar da kullanıcıların aklındaki “Yüz taşı masajı ne işe yarar, yüz masaj taşı nasıl kullanılır, yüz masaj taşı faydaları nelerdir?” gibi soruları yanıtlamış oluyor.

Titreşimli Yüz Masaj Aletleri

Son yıllarda yüz taşı masaj aletlerine olan talebin artmasıyla birlikte, ürünlerin üzerinde geliştirme amaçlı yapılan çalışmalar da dikkat çekiyor. İlk başlarda manuel kullanımla piyasaya sürülen yüz masaj aletlerinin artık şarjla ya da pille çalışan titreşimli modellerini bulmak mümkün oluyor. Üreticiler, yine doğal taşlar kullanarak üretim yapıyor ve faydasından hiçbir şey kaybetmediği gibi çok daha işlevsel hale geldiğini vurguluyor. Aynı zamanda kişilerin bir süre sonra yorucu hale gelmeye başlayan kendi kendine masaj yapma seanslarında verimi düşürmemek adına atılan bir adım olduğu savunuluyor. Titreşimli yüz masaj aletleri değiştirilebilen farklı özelliklerdeki başlıkları ve ayarlanabilir titreşim özellikleriyle kullanıcılara hızlı ve derinlemesine bir masaj keyfi sunuyor.

Yüz Taşları Kullanım Alanları

Gün geçtike kullanım alanları artarak devam eden doğal taşlar, cilt bakımı ve temizliğinin yanı sıra yüz süsleme sanatında, partilerin ve festivallerin vazgeçilmez aksesuarları olarak karşımıza çıkıyor. Festival yüz taşları piyasada pek çok renkte ve boyutta bulunabiliyor. Yüze yapıştırılan taşlar bulmak ve kendinize ait bir tarz yaratmak mümkün. Yapışkanlı yüz taşı kullanım açısından da kolay olduğu için özellikle yüz süslemesine önem veren kadınlar tarafından rağbet görüyor. Oval, dikdörtgen, kare gibi geometrik şekillerin yanı sıra yıldız, damla gibi pek çok çeşitlerde yüz süsleme taşları ışıl ışıl bir parlaklık sağlıyor.

Yüz taşı satın almak için Trendyol’da birbirinden farklı renkte ve şekildeki yüz taşlarını ve yüz masaj aletlerini inceleyebilir, tarzınıza ve bütçenize en uygun ürünü seçebilirsiniz.