placeholder
"

Beyaz Tahta Kalemi

" araması için 3123 sonuç listeleniyor
3A Mini Beyaz Tahta Kalemi &'lı Set 1632
3AMini Beyaz Tahta Kalemi &'lı Set 1632
(336)
Mini Beyaz Tahta Kalemi &'lı Set 1632
16 TL
Sepete Git

Beyaz Tahta Kalemi

Beyaz Tahta Kalemi

Okullarda ve eğitim kurumlarında beyaz tahtaların kullanımı başladığından bu yana beyaz tahta kalemine olan talep de beklendiği üzere artmaya devam ediyor. Eski dönemlerde bu tahtalar sadece okullarda ve dershane gibi özel kurumlarda kullanılırken günümüzde pek çok evde görmek mümkün. Özellikle çocukların çalışmalarını yaparken kullanmaları ya da özel ders gibi durumlarda ihtiyaç duyulması sebebiyle bugün pek çok evde beyaz tahta mevcut. Elbette ki beyaz tahtaya erişimin bu kadar kolay olması beyaz tahta kaleminin kullanımını da arttırıyor.

Beyaz tahta kullanımı özellikle tebeşirle kullanılan siyah tahtalardan sonra büyük bir kolaylık sağlıyor. Yazı yazma kolaylığı, renklerin daha net anlaşılır olması ve kolayca silinmesi gibi sebeplerden dolayı beyaz tahtalar pek çok kurum ve kişi tarafından tercih ediliyor. Bu noktada kullanılan beyaz tahta kalemi de oldukça önemli. Kalitesiz kalemler ile tahtanın yüzeyinin zarar görmesi ve görünümünü kaybetmesi oldukça muhtemel. Bu nedenle beyaz tahta için kullanılan kalemler alınırken kaliteli ürünler tercih edilmeli. Aynı zamanda yeniden doldurulabilen pek çok beyaz tahta kalemi için de kaliteli mürekkepler kullanılmalı.

Kara Tahta ve Tebeşir Kullanımı Riskli

Eski dönemlerden beri başta okullar olmak üzere pek çok yerde kullanılan kara tahtalarda yazı yazmak için tebeşir kullanımı gerekli. Tebeşirler ilk zamanlarda en maliyetsiz seçenekler olarak ortaya çıksalar da aslında pek çok dezavantajı mevcut. Tebeşir kullanımında en büyük dezavantaj yazım kalitesi. Yazı yazmayı son derece zorlaştıran bu sürtünme kuvveti büyük tebeşirler aynı zamanda sağlık için de bir tehdit oluşturuyor. Buna ek olarak yüzeyde çok belirgin olmayan tebeşirler okumayı da zorlaştırıyor ve yüzeyde silik bir görünüme sebep oluyor.

Düşük maliyet hedefiyle üretilen pek çok tebeşir hem eğitmenler hem de öğrenciler için bir risk unsuru. Tebeşirlerin çok ince tozları yazı yazma sırasında ortama bırakması solunum yolları için risk teşkil ediyor. Hem yazma hem de silme sırasında havada uçuşmaya başlayan bu tozlar uzun süre içinde yere çöküyor. Bu süreçte de ortamda bulunan pek çok kişinin ciğerleri ile temas ediyor. Bu durum astım gibi önemli solunum yolları hastalıklarına yol açıyor. Bu riski azaltmak için eski tebeşirlere bir alternatif olarak tozsuz tebeşirler üretiliyor. Bu tebeşirler ya da beyaz tahta kullanımı tebeşirin sağlık için olan risklerini ortadan kaldırıyor.

Avantajlı Beyaz Tahta Seçenekleri

Hem yazım avantajlarını arttırmak hem de sağlıklı bir seçeneğe sahip olmak için beyaz tahta almak son derece kolay. Günümüzde hem evlerde hem de eğitim kurumlarında yazı yazmak ve ders vermek için en iyi alternatiflerden olan beyaz tahtalar farklı boylarda bulunabilir. Kullanım ihtiyacına göre küçük, orta ya da büyük boy beyaz tahtalardan faydalanmak mümkün. Bu tahtalar için sabit ve mobil seçenekler de mevcut. Özellikle mobil seçenekler kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor.

Herhangi bir sınıf ya da odada sabit kullanıma uygun, duvara sabit beyaz tahtalar bulunduğu gibi mobilitesi yüksek tahtalar da bulunuyor. Farklı odalarda ve sınıflarda kullanıma uygun olan bu tahtalar aynı zamanda eğitmenin yanında taşıyarak eğitim vereceği bölgelere tahtayı götürmesine de olanak tanıyor. Bu şekilde taşınabilir beyaz tahtalar sahip oldukları hafif ve pratik ayaklar sayesinde tüm ortamlarda kullanıma olanak tanıyor.

Beyaz Tahta Kullanımının Avantajları

Yakın bir geçmişte yeni ürün olarak görülen beyaz tahtaların günümüzde yer almadığı ortam bulunmuyor. Bu duruma bakıldığında beyaz tahtaların sağladıkları birden çok avantajla kullanıcıları ikna ettiği görülüyor. Beyaz tahtaların siyah tahtalara karşı daha net bir yazım imkanı tanıması en büyük avantajlarından biri. Buna ek olarak rahat silinmesi ve silindikten sonra üzerinde siyah tahtalara kıyasla daha az iz kalması da başka bir avantaj.

Aynı zamanda siyah tahtalarda kullanılan tebeşirlerin sürekli olarak ince ve küçük toz partikülleri olarak bulundukları ortamın havasında uçuşması ve insanların ciğerlerine girerek zarar vermesi de beyaz tahta kullanımını daha avantajlı hale getiriyor. Beyaz tahta kalemleri tebeşir tozu gibi solunum yollarına önemli zararlar veren herhangi bir ürün içermiyor. Bunun dışında beyaz tahta üzerinde kullanılan kaliteli mürekkepler tahtaya özel bir silgiyle kolayca çıkarılıyor. Bu işlem için silgi yerine bir peçete bile kullanılabiliyor. Buna ek olarak belirli aralıklarla bakım yapılması için ıslak bezle silinmesi tahtanın sürekli olarak yeni gibi görünmesi için yeterli oluyor.

Beyaz Tahta Kalemi Çeşitleri

Beyaz tahta kalemleri temelde doldurulabilir ve doldurulamaz olarak ikiye ayrılıyor. Doldurulamaz kalemler ilk dönemlerde daha yaygın olsalar da yüksek maliyet ve düşük kalite gibi sebeplerden dolayı günümüzde genellikle tercih edilmiyor. Doldurulabilir kalemler ise birden fazla kez kullanılabilir. Bu şekilde daha az atık ortaya çıkmış oluyor ve beyaz tahta kalemi için harcanan bütçe de azalmış oluyor. Daha ekonomik olan bu seçenek için kaleme uygun bir mürekkep almak yeterli. Üstelik bu mürekkeplerin kalemin orjinal rengiyle aynı olmasına da gerek yok. İstenen renkte mürekkepler ile kalemin ilk rengini değiştirmek ve istenen renkte yazı yazmak da mümkün.

Bunların dışında beyaz tahta kalemleri sahip oldukları uç çeşidine göre de ayrılıyor. Yuvarlak ve tok uçlu kalemler ilk dönemlerden beri kullanılsa da bunlara alternatif olarak kesik uçlu beyaz tahta kalemi de almak mümkün. Bu şekilde kesik uçlu kalemler özellikle şekil çizme konusunda daha pratik kullanım sağlıyor. Buna ek olarak yuvarlak kalemlerde sıkça yaşanan uç yumuşama ve bozulma sorununu da azaltıyor. Bu durumlara önem veren kişiler yüksek kaliteli kesik uçlu kalemleri rahatlıkla tercih edebilirler.

Doldurulabilir Tahta Kalemleri İle Tasarruf Edin

Beyaz tahta kalemi bitti diye üzülmenize gerek yok. Trendyol üzerinden satılan tüm beyaz tahta kalemi ürünlerini rahatlıkla yeniden doldurarak kullanabilirsiniz. Beyaz tahtalar için üretilen doldurulabilir beyaz tahta kalemi bu doğrultuda birden fazla dolumda kullanılmak üzere üretilir. Bunun için sadece satın alınan kalemin kartuşlu beyaz tahta kalemi olması yeterli. Sahip olduğu kartuş sayesinde yeniden doldurulan bu kalemler defalarca kullanılabilir.

Kalem satın alırken beyaz tahta kalemi ve mürekkebi olacak şekilde alım yapılabilir. Bu durum kalemin çok daha uzun süre kullanılmasını sağladığı için ekonomik anlamda da avantaj sağlar. Doldurulabilir tahta kalemleri için satılan mürekkepler ile birden fazla kalemi defalarca doldurmak mümkün. Buna örnek olarak 500 ml beyaz tahta kalemi mürekkebi verilebilir. Bu mürekkep birden fazla kalemi çok kez doldurmayı sağlar. Saklanırken kapağının açık kalmaması ve havayla direkt temas etmemesi önemlidir. Farklı çeşitleri olan beyaz tahta kalem mürekkebi için en uygun seçenekleri ve fiyatları değerlendirebilirsiniz.

Beyaz Tahta Kalemi Mürekkepleri ve Çeşitleri

Yeniden doldurma özelliği için kartuşa sahip olması gereken bu kalemler tüplü beyaz tahta kalemi olarak da adlandırılabilir. Burada kartuşu temsil etmek için kullanılan tüpün içine koymak üzere farklı mürekkepler bulunur. Mürekkepler renklerine ve kimyasal bileşimlerine göre farklılık gösterir. Su bazlı beyaz tahta kalemi özellikle en sık tercih edilen çeşitlerden biridir. Su bazlı olarak üretilen mürekkepler beyaz tahtada kullanıldıktan sonra insan derisi ile temas ettiğinde herhangi bir kanserojen etki yaratmaz. Bu nedenle su bazlı kalemler daha çok tercih edilir.

Tahta kalemi mürekkeplerinin çeşitlerine ayrılmasında önemli olan noktalardan biri de renktir. Beyaz tahta kalemlerinde farklı renk seçenekleri bulunur. Bu renk seçenekleri ile yazıları ve şekilleri daha ilgi çekici hale getirilebilir. Renkli beyaz tahta kalemi için yine satın alınan mürekkep rengi önemlidir. Aynı zamanda siyah renkli bir kalemi renkli bir mürekkep satın alarak bir sonraki kullanımda renkli hale getirmek de mümkün. Bu noktada kalemlerde renk değişimi de yapabilirsiniz. Bunun dışında beyaz tahta kalemi mürekkebi fiyatları kıyaslandığında sürekli olarak kalem satın almaktan daha düşük bir maliyet oluşacağı kolayca anlaşılabilir.

Su Bazlı Tahta Kalemi Kullanımı

Beyaz tahtalar için kullanılan kalemler eski dönemlerden bu yana farklı kimyasallar kullanılarak hazırlanan mürekkepler ile dolduruluyor. Bu mürekkepler özellikle ilk dönemlerde yüksek oranda kimyasal içerdikleri için insan derisi ile temas durumunda kanser riski teşkil etse de son dönemlerde ortaya çıkan su bazlı mürekkepler sağlığı tehdit etmiyor. Su bazlı mürekkepler geliştirilmiş yazma kalitesi ve kullanım kolaylığıyla da kullanıcılar için harika bir seçenek oluyor.

Özellikle beyaz tahta kullanımında tahta üzerindeki mürekkeplere temas etmek son derece muhtemel. Bu temas durumlarında zararlı kimyasallar içeren mürekkepler insan derisine kolayca işliyor. Bu kimyasalların deri ile temasından dolayı da başta deri kaynaklı olmak üzere farklı kanser türleri insan hayatını tehdit ediyor. Su bazlı mürekkepler ise bu kimyasalları içermez ve bu sayede kanser riski taşımaz. Trendyol ile kolayca bulabileceğiniz su bazlı beyaz tahta mürekkepleri sayesinde kalemlerinizi doldururken hem sağlığınızı koruyun hem de tasarruf edin.

Uygun Fiyat Ekonomik Çözüm

Beyaz tahta kalemleri yüksek fiyatlara sahip değildir ancak sürekli kullanım durumunda sık sık kalem satın almak gerekebilir. Kaliteli ve uzun ömürlü kalemleri Trendyol üzerinden uygun kampanyalar ile satın alabilirsiniz. Beyaz tahta kalemi fiyatları anlamında en iyi kampanyaları yakalamak için takip etmeyi unutmayın. Aynı zamanda sürekli kullanım durumunda küçük maliyet iyileştirmeleri bile büyük karlara sebep olabilir. Bu durum çok sayıda beyaz tahta kaleminin kullanıldığı okul ve kurs gibi eğitim merkezleri için de aynı şekilde geçerli.

Sürekli olarak kalem satın almak yerine elinde bulunan kalemleri uzun süre kullanmak isteyen kişiler ya da işletmeler kalem satın almak yerine beyaz tahta kalemlerine özel mürekkeplerden satın alabilirler. Bu mürekkeplerin kullanımı ile her kalem için maliyet önemli oranda düşmektedir. Özellikle eğitim kurumları gibi yerlerde çok sayıda kalem kullanıldığı için birim fiyattaki azalma genele daha çok etki eder. Uygun kampanyalar ile beyaz tahta kalemi mürekkebi fiyatlarını makul seviyelerde yakalayabilir ve ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

İnce Uçlu ya da Kesik Uçlu Tahta Kalemi Seçenekleri

Klasik beyaz tahta kalemlerinde özel bir uç teknolojisine gidilmez. Normal uçlar yazım için pek çok alternatife kıyasla büyük avantaj sağlasa da yeni geliştiren kalem uçları ile yazmak hem daha pratik hem de daha keyifli. Özellikle ince uç sayesinde pek çok yazı tipi ve şekilde daha estetik şekilde yazılabiliyor. Bu durum özellikle sürekli ders anlatımı yapan eğitmenler için önemli avantaj sağlıyor. Tahta üzerinde şekil çizimi yaparken daha hassas hareketleri mümkün kıldığı için ince uçlu beyaz tahta kalemi tercih ediliyor.

Kesik uçlu beyaz tahta kalemi ise son zamanlarda popülerliği artan kalem tiplerinden biri. Yazma kolaylığı sağlayan bu kalem de aynı zamanda çizilen şekillerin içini doldurma konusunda avantaj sağlıyor. Farklı bir kullanım alanına hitap ettiği için sıradan yazım çalışmaları için çok uygun değil. Kesik uç sayesinde yüzey alanı arttırılan bu kalem yazma işleminden çok şekillerin içini doldurmak için ideal. Aynı zamanda kesik uç sayesinde daha sıkı bir formda üretilen bu kalemlerin kısa sürede deforme olması ve ucunun bozulması muhtemel değil. Aynı durum ince uçlu kalemler için de geçerli ve bu durum kalemlerin ömrünü uzatan önemli bir faktör.

Beyaz Tahta Kalemi İçin Set Seçenekleri

Beyaz tahta kalemlerinde birden fazla seçenek kullanıldığı için çoğu zaman tek kalem satın alınmaz. Birden fazla renk ve uç seçeneğiyle farklı kalemler almak isteyen kullanıcılar için en uygun seçenek ise beyaz tahta kalemi seti. Bir set içinde bulunan birden fazla kalem ile tüm ihtiyaçları karşılamak mümkün. Bu şekilde alışverişi daha ekonomik hale getirmek de son derece kolay.

Beyaz tahta kalemi renkli seçeneklerle farklı kullanım alanlarına açık. Bir set içinde bulunan beyaz renk tahta kalemi, siyah renk tahta kalemi ve renkli kalemler ile her alanda kullanım mümkün. Bu nedenle bir set satın alarak özellikle sık kullanım yapan kişi ya da firmalar tüm ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Set ürünü alırken beyaz tahta kalemi kartuşlu seçeneklerini de set içinde değerlendirebilirsiniz. Bu şekilde yine doldurulabilir kalemlerin avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yazmak İçin Beyaz Renk Seçeneği

Kullanılan beyaz tahtalar için genellikle beyaz renkte mürekkebe sahip olan bir kalem kullanılmıyor. Bu durum tahtaların genel olarak beyaz olmasından kaynaklansa da beyaz mürekkep ile de yapılabilecek çok fazla çizim mevcut. Tahta üzerinde farklı renklerle uyumlu şekilde kullanmak üzere ya da beyazdan farklı renklerde kullanılmak üzere beyaz yazan tahta kalemi farklı seçeneklerle tercih ediliyor.

Bu kalemler genellikle tebeşirlerin beyaz renkte olması sebebiyle tebeşire de benzetiliyor ve sıvı tebeşir olarak da isimlendiriliyor. Bu noktada kalemin içinde bulunan mürekkep beyaz renkli olduğu için ve sıvı olduğu için sıvı tebeşir adı kullanılıyor.

Kolay Silinen Beyaz Tahta Kalemi

Beyaz tahta kalemlerinde kullanılan mürekkep beyaz tahta üzerinden kolaylıkla silinir. Bu mürekkebin silinmesi için kullanılan beyaz tahta silgileri mevcut. Uzun yıllar boyunca kullanılan bu silgiler son derece uygun fiyatlara sahip. Aynı zamanda silinebilir beyaz tahta kalemi olarak da bilinen bu kalemlerin tahtadan silinmesi için silginin bulunması da şart değil. Silgiye erişimin olmadığı durumlarda basit bir peçete ile de tahtayı temizlemek mümkün.

Bunun dışında tahtaya bakım yapmak için düzenli temizlemek yeterli. Temizleme işlemi için nemli bir bez ile tüm tahtayı silmek ve ardından da kuru bir bezle kurulamak yeterli. Bu şekilde haftalık bakım yapıldığında tahta üzerinde bir deformasyon oluşmaz, uzun vadede izler kalmaz.

Beyaz Tahta Kalemi İçin Alternatif Kullanım Alanları

Beyaz tahta kalemlerinin tek kullanım alanı beyaz tahtalar değil. Kağıtlarda da bu kalemlerin kullanımı mümkün. Özel çizimlerde ya da ders anlatımlarında beyaz tahtanın kullanımına benzer olarak kağıt kullanımı da mümkün. Beyaz tahta kalemlerini yine bu kağıtlarda da ders anlatmak ya da çizim yapmak için kullanmak mümkün.

Bu kağıtların tuval benzeri ayaklarla kullanılması her mekanda kullanım sağlıyor. Durum böyle olunca kullanılmak istenen her yere rahatlıkla taşınıyor ve kullanılıyor. Bu nedenle sürekli farklı bölgelerde eğitim veren kişiler için taşıma kolaylığı sağlıyor.