"

Black Mask

" araması için 3919 sonuç listeleniyor

Black Mask Çeşitleri ile Doğru Yüz Bakımı

Kadınların kullanmaktan keyif aldığı black maske binlerce yıldır toprak altında bulunan polifenol maddesinin işlenerek maske haline getirilmesi ile oluşur. Polifenollerin doğal yapısını bozmadan yapılan bu işlemde maske rengini doğal özlerden almaktadır. Dermatolojik olarak mutlaka testi yapılan siyah maskeler, çoğu cilt tipine uyum sağlamakla birlikte alerjik reaksiyona maruz kalmamak adına ufak bir bölgeye deneyip kullanmanız sağlıklı olacaktır.

Black Maske Faydaları

Black Maske Faydaları

Cilt bakımına önem veren insanlar tarafından kullanılan black mask faydaları ve pratik kullanımı ile tercih edilmektedir. Bu faydalar arasında sivilceleri önlemeye yardımcı olması ve bu gibi cilt problemlerinden muzdarip olanlara yarar sağlaması vardır. Aynı zamanda black mask siyah nokta gibi tıkalı gözeneklerin açılmasına ve cildin aşırı yağdan temizlenmesine katkıda bulunur. Cildin nem dengesini kazanmaya yardımcı olmakla birlikte kan dolaşımını artırmasıyla da faydalı bir ürün olmaktadır. Yaşlılık etkilerinin azaltılması ile birlikte cildi de yenilemeye yardımcı olur. Cilde detoks etkisi yaratacak vitamin ve mineralleri içerdiği polifenoller ile sağlamaktadır. Cildi ölü hücrelerden arındırmasının yanında ciltte sıkılaştırarak cildi tazelemeye yardımcı olacaktır. Black mask peel off olması sebebiyle de kullanım kolaylığı sağlamakta ve cilde aydınlık bir ışıltı vermektedir. Kozmetik dünyasında oldukça sık kullanılan ve popüler olan black mask ürünleri, yalnızca kadınların değil erkeklerinde kullanmaya başladığı ürünler arasındadır.

Black Maske Kullanımı

Black Maske Kullanımı

İçerisinde herhangi bir katkı maddesi bulunmayan siyah maskeler, içerdikleri kalsiyum, çinko, potasyum mineralleri ile cilde oldukça faydalı olmasıyla beraber black mask kullanımı da bir o kadar kolaydır. Black mask peel off yani soyulabilen özelliğe sahip olmasıyla kullanımı da pratiktir. Siyah maskeyi kullanmak için hijyenik olarak elinizi kullanabileceğiniz gibi yumuşak kıllı bir fırçadan yardım almanız daha iyi sonuçlar almanıza yarar sağlayacaktır. Gözünüze gelmemesine dikkat ederek yüzünüzün tamamına maskeyi uyguladıktan sonra yaklaşık 30 dakika bekleyin ve maskenin iyice kuruduğuna emin olduktan sonra soyma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Black mask siyah nokta problemi için bu şekilde maskeyi iyice kuruduktan sonra soymanız gerekir. Maskeyi soyma aşamasında yavaş yavaş cilde zarar vermeden yüzünüzü maskeden arındırmanız gerekir. Hassas bir cilde sahipseniz dikkatli kullanmanızda yarar vardır. Siyah maske yapısı ve içerdiği bileşenler ile yüzde bulunan fazla yağ ve kiri alacaktır. Bu sebeple siyah maske kullandıktan hemen sonra cildinizi yine kaliteli ve cildinizin yapısına uygun bir nemlendirici ile nemlendirmeniz daha iyi sonuçlar almanız açısından önemlidir.

Black Maske Çeşitleri

Black Maske Çeşitleri

Black maske kullanımı, pratik olmasıyla tercih edilmekle birlikte farklı çeşitleri ile de cildinize parlaklık ve tazelik vermeyi amaçlamaktadır. Piyasada çeşitli firmalara sahip cilt ürünleri mevcut olmakla birlikte alacağınız ürünün cilt yüzeyine uygun tepki göstermesi ve cilde yarar sağlaması açısından kaliteli olmasına bunun yanında güvenilir markaları tercih etmeye özen göstermelisiniz. Yalnızca siyah maske değil, çeşitli bitkilerin özlerine sahip farklı bileşenlerden oluşan killi yüz maskelerini de cilt yüzeyine yarar sağlaması açısından tercih edebilirsiniz. Çeşitli black mask ürünleri arasından cildinizin ihtiyacını belirleyip ona uygun ürünler seçmeniz en sağlıklı olanıdır. Aynı zamanda black mask yorumlar ve kullanıcı tecrübelerine dayanan içerikleri incelemeniz doğru ürün seçimi ve kullanımı açısından önemlidir. Cildi sıkılaştırma gibi faydalara sahip olan black mask fiyat seçenekleri ile değişkenlik göstermektedir. Fiyatlarının yanı sıra farklı ambalajlara, farklı ürün bileşenlerine ve farklı ebatlara sahip siyah maskeleri de kolaylıkla bulabilirsiniz. Farklı ürün çeşitliliğine sahip olan black mask ürünlerini bütçenize uygun fiyatlar ile Trendyol’da bulabilirsiniz.