Britax Römer Trifix

Britax Römer Trifix

Britax Childcare Group, oto koltukları, pusetler ve mama sandalyeleri dahil olmak üzere güvenilir çocuk bakım ürünleriyle tanınan küresel bir şirkettir. 2016 yılında Almanya'nın Leipheim kentindeki genel merkezine taşınan firma, yeni tesisinin geniş kapasitesi sayesinde ürünlerinin %90'ını Almanya veya Büyük Britanya'da üretir. Güçlü Alman ve İngiliz geleneğine bağlı ve üstün kalitede üretim yapma felsefesini ilke edinmiş firma, Avrupa'da üretim yapma kararlılığını sürdürür. Yasal standartların çok ötesinde emniyet ve hijyen sunan bebek arabası ve oto koltuğu ürünleri bulunan Britax Römer, müşteri memnuniyetini garanti eden ürünleriyle ebeveynlerin güvenle tercih ettiği firmalardan öncü firmalardan biri haline gelir. Çocuk konforunu ve güvenliğini ön planda tutarak tasarımlarını gerçekleştiren Britax, Trifix çocuk oto koltuğu serisinin kusursuz yapı kalitesiyle benzerlerinden öne çıkar. Şimdiye kadar üretilmiş öne bakan araba koltuk modelleri arasında en güvenilir serilerden biri Britax Trifix oto koltuğu serisi şık tasarımlı, sağlam yapılı, araç içinde Isofix + noktaları aracılığıyla yerleştirilen popüler bir oto koltuğu modeller içerir.

Britax Trifix’in sahip olduğu en büyük avantajı, kullanılabilirliğinin her zaman yüksek düzeyde tutulduğu tasarım ve mühendislikle üretilmiş olmasıdır. Tasarımında öne çıkan unsurlar; kolay kullanımlı 5 noktalı emniyet kemer sistemi, herhangi bir darbenin kuvvetini dağıtmak üzere yumuşak, performanslı göğüs pedlerine sahip olması, yüksekliği tek elle ayarlanabilir koltuk başlığı bulunması, çocuğunuz büyüdükçe 7 pozisyondan birine kolay yükseltilebilir oluşu ve olası kötüye kullanımı önlemek için yönlendirme etiketlerini temizleyebilme imkanı sunması şeklinde sıralanabilir. Anlaşılması kolay bir kullanım kılavuzuyla birlikte sunulması da kullanıcı dostu özelliklerinden biridir. Trifix araba koltukları, Isofix klipsleri ve yeni geliştirilen, kancalı ve geniş bir üst bağlama kayışı (Top Tether) ile kurulum kolaylığı sağlar. Çocuğunuz için emniyetli bir seyahat imkanı sağlayan oto koltuğu modellerini araştırırken, Trendyol Britax Römer Trifix yorum alanlarını da inceleyerek farklı kullanıcıların deneyimlerinden faydalanabilir, güvenilir Britax Römer ürünlerine uygun fiyat imkanıyla ulaşabilirsiniz.

Britax Römer Uluslararası Güvenlik Standartları

Römer Trifix oto koltuğu, çocuklarınızla birlikte güvenli bir seyahatin ön koşulu sayılabilecek, oldukça iyi bir tasarıma sahiptir. İnanılmaz derecede rahat ve sağlam görünmesinin yanı sıra, geliştirdiği emniyet teknolojileri ve sistemleri sayesinde üst düzeyde güvenlik sağlar. Uluslararası en yüksek güvenlik standartlarına göre (ECE R14 ve R16) test edilen ve ödüllü oto koltukları üreten Britax Römer tasarımlarında güvenliğine öncelik verir.

Avrupa'da oto koltukları için ilki ECE R129 ve diğeri ECE R44 / 04 olmak üzere güncel iki yasal güvenlik standardı mevcuttur. ECE R44 / 04 onayını karşılamak üzere çocuk araç koltukları, tasarlanmış çarpışma testi mankenleri ve gelişmiş ölçüm cihazları kullanılarak 50 km / s'de önden çarpışmalarda ve 30 km / s'de arkadan çarpışmalarda test edilir. Bu testler sayesinde her bir koltuğun sunduğu koruma seviyeleri değerlendirilir. ECE R44 / 04 onaylı koltukların tümü turuncu renk onay etiketiyle tanımlanabilir. Diğer standart olan ECE R129 (i-Size), birkaç yıl boyunca ECE R44 / 04 ile birlikte var olacak ve daha yeni güvenlik verilerine dayanarak grup 0/0 + / 1 koltuklar için daha gelişmiş güvenlik standartları belirleyen yeni bir standarttır. 2013'ten bu yana yürürlükte olan ve Britax Römer’in gelişmesinde büyük katkısı bulunan i-Size güvenlik standardı, çocukların araç içi koruma düzeyini büyük ölçüde artırır.

i-Size ile standardize edilen bazı temel değişiklikler vardır. Önden çarpışma olasılığına karşı daha güvenli olduğu kanıtlanan arkaya dönük seyahat süresinin en az 15 aya kadar uzatılması, yapılan temel değişikliklerden biridir. i-Size standardıyla, çocuk ve bebek oto koltuklarının güvenliğini ölçen testlere yan darbe testinin eklenerek yandan çarpışmalarda koltuğun sağladığı koruma seviyesi de ölçülür. Yanlış kurulum riskini büyük ölçüde azaltmak için Britax Römer’in 1997 yılındaki bir keşfi olan Isofix bağlantılı koltuklar, standart uygulama haline getirilir. En yeni güvenlik verilerini yansıtan ve ebeveynlere, çocukları için hangi koltuğun uygun olduğu konusunda daha net bir gösterge sunmak da i-Size ile standart haline getirilir.

Römer Trifix i-Size oto koltuğu modelleri, popüler Baby Safe i-Size ana kucağı modelinin ideal bir devam koltuğu olma özelliği taşır. Trifix i-Size çocuk araba koltuğu 15 aydan 4 yıla kadar bir dizi gelişmiş güvenlik özellikleri ile çocuğunuzun güvenli ve konforlu bir seyahat ortamı oluşturmaya yardımcı olur. Güçlü ve dengeli bir uyum sağlayan yeni tasarımıyla Trifix i-Size oto koltuğu modellerini, Isofix ve Top Tether bağlama noktası bulunan tüm araçlarınızda kullanabilirsiniz. Trifix i-Size için özel olarak tasarlanan entegre Isofix bağlantıları, çocuklar i̇çin eşsiz bir koruma sağlamanın yanı sıra, kolay ve güvenli kurulum imkanı da yaratır.

Patentli Üstün Güvenlik Teknolojisi ve Emniyet Sistemleri

Üstün yan darbe koruması: İçerideki entegre SICT (Side Impact), yandan çarpma durumunda çocuğunuz için üstün koruma sağlar. SICT teknolojisi, darbe enerjisini emerken aynı zamanda, çocuğunuzu darbeden uzak tutar. Britax Römer patentli SICT Inside teknolojisi ve destekli yan kanatları sayesinde çarpışma anında çocuğunuza koruma sağlar. Trifix oto koltuğu modelleri SICT-Inside teknolojisi, enerjiyi absorbe ederek darbe etkisini en aza indirir. Bu üst düzey koruma özelliğini etkinleştirmek için özel bir ayarlama yapmanız gerekmez. SICT Inside özelliği, ihtiyaç duyduğunuz her an korumaya hazırdır. Koltuğun iç tarafında yer alan SICT-Inside teknolojisi ailenizle birlikte çıktığınız yolculukların emniyetini artırır.

Britax Römer Pivot Link Isofix Sistemi: Çarpma halinde, patentli Pivot Link Isofix Sistemi, kuvveti önce aşağıya araç koltuğuna ve sonra ileriye daha nazik bir şekilde yönlendirerek çocuğunuzun baş ve boyun yaralanması riskini büyük ölçüde azaltır. Mükemmel ve üstün koruma sağlayan Trifix oto koltuğu, önden çarpışma olan kazalar sırasında çarpışma anında Britax Römer'in patentli Pivot Link Sistemi içeren Isofix teknolojisi çarpışmanın kuvvetini aracın kendi koltuğuna yönlendirir. Darbe etkisini üzerinden aşağıya atan Britax Römer Pivot Link Sistemi, baş ve boyun yaralanmalarını önler.

Rip-Stitch teknolojili Top Tether: İkiz sabitleme noktaları sayesinde, V şeklindeki Top Tether, çocuğunuz için geleneksel bağlara sahip bir koltuktan daha fazla denge ve güvenlik sağlar. Top Tether, araba koltuğunun dönme hareketini en aza indirerek bir çarpışma halinde baş ve boyun bölgesindeki yaralanma risklerini azaltır. Ayrıca, benzersiz dikiş deseni, darbe aldığında kontrollü bir şekilde ve kademeli olarak yırtılacak ve önden gelen darbenin gücünü emecek şekilde tasarlanır. Özel dikiş teknolojili Top Tether, çarpışma esnasında çocuğunuzun öne doğru hareketini en aza indirir.

V şeklinde koltuk başlığı: Çocuğunuzun kafa hareketini kontrol etmek üzere özel olarak tasarlanmış V şeklindeki koltuk başlığı, yandan çarpma durumunda en üst seviyede koruma sağlamanın yanı sıra, en üst düzeyde konforu da sunar. Başlık ve kayış, çocuğunuzun boyuna uyum gösterecek şekilde koltuğun önünden kolayca ayarlanabilir. V şeklindeki baş yastığı, çocukların çarpışma karşısındaki kontrolsüz kafa hareketlerini azaltmak için tasarlanır. Bir kaza yaşanması halinde akıllı V-Tether teknolojisi, çarpışmada oluşan kuvvete orantılı seviyede darbe kuvvetini emerek ortaya çıkabilecek her türlü dönme veya ileri yöndeki hareketi önemli ölçüde azaltabilir.

Derin koruyucu yan kanatlar: Darbelere karşı iyi koruma sağlayan Trifix oto koltuğu modelleri, omuz bölgelerinde Britax SI-pad teknolojisi adı verilen, bir darbe aldığında deforme olacak şekilde tasarlanmış polistren köpük içerir. Koltuğun yumuşak ve yastıklı yan kanatları, yandan gelen darbelerin kuvvetini emmeye yardımcı olan ve yaralanma riskini azaltan koruyucu bir kalkan işlevi görür. Derin, yumuşak minderli yan kanatlara ek olarak, üstün yan darbe koruması sağlayan enerji emici Sl-pad teknolojisinin entegrasyonu ile Trifix oto koltuğunun koruma özellikleri daha da gelişir.

5 noktalı emniyet kemeri: Bir araba koltuğunda emniyeti sağlamanın en güvenli yollarından birisi, çocukları koltuğun koruyucu kabuğunda güvenli ve sıkı tutmaya yardım ettiği için 5 noktalı emniyet kemeridir. Bir çarpışma halinde, emniyet kemeri çarpma etkisinin ikisini omuzlara, ikisini kalçalara ve birini de emniyet kemerinin bağlandığı bacaklar arasındaki beşinci noktaya dağıtır. Darbe şiddetinin 5 noktalı emniyet kemeri sayesinde dağıtılarak azaltılması, çocuğunuzun farklı yönlerden gelen darbelerden korunmasına yardımcı olur.

Yumuşak neopren performans göğüs pedleri: Performans Göğüs Pedleri herhangi bir darbe gelmesi halinde çocuğun öne ve ileri hareketini azaltmak üzere tasarlanmış güvenlik önlemleri arasında yer alır. Yeni, yumuşak neopren performans göğüs pedleri çocuğunuzun göğsüne rahatça oturur. Bir çarpışma halinde çocuğun hareketini azaltmaya yardımcı olur ve 5 noktalı emniyet kemerini daha konforlu hale getirir. Ayrıca, kemer demetini bozmadan yıkayabilmenizi sağlamak üzere kolayca çıkarılabilir özellik taşır.

Çocuğunuzun Kilosuna ve Yaşına Uygun Oto Koltuğu Modelleri

Britax Römer Trifix, şimdiye kadar üretilmiş modeller arasında en güvenilir, öne bakan araba koltuklarından biridir. İyi mühendisliği ve sağlam yapısıyla ebeveynlerin güvenini kazanır. Çocuğunuzun 9 aylık bebeklik döneminden 4 yaşına kadar süren uzun bebeklik ve çocukluk dönemi boyunca aracınızda güvenle kullanabileceğiniz Britax Römer Trifix oto koltuğu modelleri uzun ömürlüdür. 9 kg ila 18 kg arasındaki ağırlığa uygun tasarlanan Trifix oto koltuğu modelleri, 65 cm yüksekliğe, 45 cm genişliğe, 54 cm derinliğe ve yaklaşık 11 kg ağırlığa sahiptir.

76 cm ila 105 cm boyundaki çocukların ihtiyaçlarına mükemmel bir şekilde cevap veren Britax Römer Trifix i-Size oto koltuğu modelleri, herhangi bir araca güvenle yerleştirmek için ideal seçeneği oluşturur. Entegre Isofix konnektörleri ve Top Tether bağlantıları sayesinde kolay ve güvenli bir şekilde kurulur, optimize edilmiş oturma alanı,15 aydan yaklaşık 4 yıla kadar büyüyen bir çocuk için yeterli alanı sağlar. Römer Trifix çocuk oto koltuğunun benzersiz bir dizi gelişmiş güvenlik özelliği sayesinde çocuğunuzun iyi bir şekilde korunacağından emin olabilirsiniz.

Trifix, gelişmiş ergonomik bir tasarıma sahiptir. Koltuğunun oturma pozisyonu çocukların gelişimlerine uygun yapıdadır; yumuşak dolgusu, sunduğu konforlu bacak desteği ve çok pozisyonlu yaslanma gibi özellikleri çocuklara rahat bir oturum sağlar. Mükemmel güvenlik özellikleri ve uzun süre dayanıklı olacak şekilde tasarlanan sağlam yapısıyla Trifix, oto koltuğu fiyat aralığının üst sınırında yer almasına rağmen en iyi araba koltuklarından biridir.

Britax Trifix Oto Koltuğu Kurulumu

Trifix oto koltuğu aracınızın arkasındaki 3. Isofix noktasına bağlanan yeni nesil Isofix + araba koltuklarından biridir. Isofix ve Top Tether bağlama noktası bulunan araçlarda kullanmak için uygundur. Bir üst bağlama ipi kullanan Trifix oto koltuğunu satın almadan önce, 3. Isofix noktası bulunmayan aracınızda kullanıp kullanamayacağınızı öğrenmeniz faydalı olabilir. Britax Römer’in sağladığı kurulum talimatlar açık ve kapsamlıdır. Kurulum talimatları anlaşılır ve basittir. Trifix koltuğunuzu kurmaya yardımcı olacak kolay okunur diyagramlar içerir. Isofix sistemi, koltuğu doğrudan otomobilin Isofix bağlantı noktalarına tuttururken, V-Tether otomobilin arkasındaki üçüncü bağlantı noktasına sabitlenir. Özel göstergeleri, Isofix yakalama kolu kancalarının doğru şekilde takıldığını ve V-Tether'in sıkıca çekildiğini gösterir.

Isofix konnektörleri bir kayışla tabandan çıkar ve arabadaki Isofix konnektörlerine kolayca takılır. Koltuğun, Isofix bağlantılarının başarıyla birleştiğini gösteren her iki yanda birer tane göstergesi bulunur. Isofix bağlantısının tamamlanmasının ardından en üstteki V bağlama kayışını aracınızdaki üçüncü Isofix noktasına bağlamanız gerekir. Üst bağlama kayışında, ipin doğru şekilde sıkıldığını gösteren yeşil bir gösterge şeridi bulunur. Kurulum talimatlarının bulunduğu kılavuz dışında, Britax internet üzerinde bir kurulum videosu yayınlayarak oto koltuğunu kolay kurabilmenize yardım eder. Talimatları dikkatlice takip ederek oto koltuğunuzun kurulumunu dakikalar içinde güvenli şekilde tamamlayabilirsiniz.

Günlük Kullanımda Trifix Oto Koltuğu Özellikleri

Çocuklar için tasarlanan herhangi bir ürünün iyi olduğunu gösteren temel unsurlardan biri, çocuğunuzun onu kullanırken mutlu olmasıdır. Trifix oto koltuğunu kullanırken çocuklar dışarıyı seyredebildikleri ve konforlu koltuklarında rahat oturabildikleri için sıkılmazlar. Britax 5 noktalı emniyet kemer tokasını birleştirmek neredeyse tek elle yapabileceğiniz derecede kolaydır. Kemerin ve baş desteğinin yükseklik ayarı, plastik bir halka üzerinde basit bir çekme hareketiyle gerçekleştirilir. Trifix oto koltuk kumaş kılıfının çıkarılması ve temizlenmesi oldukça kolaydır. Kumaş kılıfı çıkarma işlemi için gereken talimatlar kullanım kılavuzunda ayrıntılı biçimde açıklanır.

Baş desteğinin kılıfının kaldırılmasının ardından koltuğun ana örtüsü sıyrılır. Britax Römer Trifix oto koltuğu kılıfı özellikleri arasında kolay çıkarılabilmesi ve makinede temizlenebilmesi yer alır. Britax Römer Trifix orijinal kılıf kumaşları 30 derecede yıkanarak temizlenebilir. Koltuk kayışlarını ve oturma kısmını sabunlu suyla temizlemek kolaydır. Britax Römer Trifix oto koltuğu havlu kılıfı kullananlar yolculuk sırasında işler oldukça karmaşık hale gelebileceğini ön görerek yanlarında yedek kılıf bulundurmayı tercih edebilir. Koltuk kılıfının kolayca çıkarılabilir ve makinede yıkanabilir oluşu temizliğinin hızlıca yapılabilmesini sağlar. Hızlı çıkarılabilir Britax Römer Trifix yazlık havlu kılıf fiyat etiketi bütçenize uygun aralıklarda yer alır.

Ayrıca, koltuk yatırma mekanizmasının kullanımı da basittir. Koltuğu geriye doğru eğmek için düğmeye basıp ön kenarı kaldırarak koltuğu eğik pozisyonu getirebilirsiniz. Çoklu yaslanma pozisyonu sunan Trifix oto koltuğu modelleri çocuğunuza seyahat sırasında yeterli konforu sağlar. Kolaylıkla ayarlanabilen farklı yaslanma pozisyonları bulunan Trifix oto koltuk, mutlu bir çocukla stressiz bir yolculuk olasılığını oldukça artırır.

Her Açıdan Konforlu Çocuk Oto Koltuğu

Bebeğiniz yürümeye başlayan bir çocuğa dönüştüğünde ihtiyaçları değişebilir, ancak çocukların değişmeyen en öncelikli ihtiyaçları korunma ve güvenliktir. Trifix oto koltuğu modelleri küçük çocuğunuz için her yönden güvenlik sağlar. SICT Inside teknolojili geniş, yastıklı yan kanatlar ve V şeklindeki koltuk başlığı sayesinde çocuğunuz herhangi bir kaza sırasında yandan gelen darbelerden korunurken, patentli Pivot Link Isofix sistemi ve özgün dikiş teknolojisine sahip Top Tether sayesinde önden gelecek herhangi bir darbeye karşı korunur.

Britax Römer Trifix, aracınızla üst seviyede uyum sağlayan bağlantı sistemi Isofix +, darbe emici deformasyonu sağlayan SI-Pad ve yan darbe köpüğü gibi güvenliği artırmak için tasarlanmış birçok özelliğe sahiptir. Küçük çocuğunuz için üst düzeyde seyahat emniyeti istiyorsanız, üstün teknolojik tasarımıyla Trifix oldukça güven veren bir seçenektir. Çocuğunuzun rahatı söz konusu olduğunda konforuyla öne çıkan Britax Trifix oto koltuğu modelleri, koltuk yapım kalitesini üst düzeyde tutar. Çocuğunuz için üstün yapım kalitesini, emniyet ve güvenlikte en üst seviyeyi arıyorsanız, Trendyol'dan Britax Trifix çocuk oto koltuğu modellerinden birini uygun fiyat fırsatıyla hemen satın alabilirsiniz.