Marka
Yıldızlı Ürünler
Fiyat
Renk
Ürün Değerlendirmesi
"

Canon G7X

" aramanız için ürün bulunamadı. Aşağıdakiler ilginizi çekebilir.
Canon C-exv-34 Set Orijinal Toner
Kargo Bedava

CanonC-exv-34 Set Orijinal Toner

4.400 TL
Sepete Git

Canon G7X

Kullanım Kolaylığı ve Görüntü Kalitesiyle Canon G7X

Fotoğraf makineleri geçmişten günümüze teknolojiye paralel olarak gelişme göstermiştir. Eski zamanlarda kullanılan fotoğraf makinelerine göz gezdirdiğinizde şu anda gelinen noktayı çok daha iyi anlamanız mümkündür. Analog fotoğrafçılıktan dijital fotoğrafçılığa geçişle beraber pek çok kolaylık da sağlanmış oldu. Bunlardan biri elbette hayatın her anında fotoğraf çekip anında görebilmek ve yayınlayabilmek olmuştur. Özellikle banyo gibi aşamalar direkt olarak atlanarak büyük bir kolaylığa da imza atılmıştır. Günümüzde hala analog fotoğraf makineleri kullanan kişiler elbette vardır. Ancak bu daha çok zevk ve hobiye dönüşmüştür. Dijital fotoğrafçılık ise günümüzde çok farklı bir boyuta taşınmıştır. Teknolojik ilerlemeler bir yana insanların fotoğraf çekme tutkusu da bu kolaylığın getirilerinden bir tanesi olmuştur. En küçük çocuktan yetişkin bireylere kadar hemen herkes dijital fotoğrafçılık sayesinde dilediği gibi fotoğraf çekip yayınlayabiliyor. Dünyanın fotoğraf makinesi konusunda lider saydığı markalar ise bu hızlı değişime en iyi şekilde adapte olmuş ve birbirinden kullanışlı fotoğraf makinelerini piyasaya sürmüşlerdir. Fotoğraf makinesi denildiğinde ilk akla gelen markalardan bir tanesi olan dünya devi Canon farklı özellikteki fotoğraf makineleri ile insanların bu uğraş ya da hobiden en iyi şekilde verim almasına olanak tanımıştır. Net görüntüler, her yerde çekebilme imkânı, ışık ayarı, netlik ayarı gibi tüm özellikler dijital ekran üzerinden yapılabiliyor. Bu da insanların daha hızlı sonuç almasına yardımcı olan bir etken olarak öne çıkıyor. Dijital fotoğrafçılığa geçilmesiyle birlikte endüstride devrim niteliğinde ürünler üreten Canon, herkesin bildiği gibi Japonya merkezli bir firmadır. Analog makinelerden dijital kameralara geçiş sürecinde olduğu gibi günümüzde de medyanın değişmesiyle beraber ortaya çıkan yeni ihtiyaçlara yönelik Canon’un geliştirdiği özel ürünler var. Özellikle YouTube, Instagram gibi platformlardaki kullanıcıların kişisel yayınları için tasarlanan ve çok olumlu geri dönüşler alan Canon G7X hem kullanım kolaylığı hem de görüntü kalitesiyle öne çıkıyor. Dijital bir fotoğraf makinesi olan Canon G7X’in üzerinde 1,8-2,8 diyaframa sahip yine Canon’un ürettiği sabit lens bulunuyor. Bu lensin açısı 24mm genişliğinde ve geniş açı fotoğraflar çekmek için ideal. Aynı zamanda 4,2 kat optik zoom yapılabiliyor. Bu sayede uzaktaki kareleri de yakalamak mümkün. Diğer yandan her koşulda fotoğraf ve video çekebilmeniz için 12.800 ISO değerine kadar çıkılabiliyor. ISO değerinin yüksek olması karanlık ortamlarda dahi iyi görseller yakalayabilmek için önemli. Bu sayede gece konserlerinde, sürpriz doğum günü partilerinde ve diğer tüm özel etkinliklerde görüntü almak mümkün. İçindeki kullanılan 1.0 tipi CMOS sensör ise 20,1 megapixel sahip. Bu yönüyle güçlü ve kaliteli bir görsellik sunuyor. Ürünün tanıtımda gösterilen hedefi DSLR makinelere yakın performans vermesi olarak belirlenmiştir.

Gerçek Bir Fiyat Performans Ürünü Canon G7X

Canon G7X özellikleri arasında dikkat çeken bir diğer nokta da stabil görüntü kaydetme performansı. Beş eksenli hazırlanan Gelişmiş Dynamic IS ve herhangi bir hareket halinde kadrajı koruyan Auto Level özelliği her koşulda istediğiniz görüntüleri almanıza imkân veriyor. Özellikle hareketli çekimlerde bazı görüntüleri yakalamak zorlaşabilir. Bazı gece çekimlerinde de harekete karşı daha hassas bir ayar gerekebilir. Canon’un getirdiği çözümle tüm bu koşullarda ideal sonucu almaya daha da yakınsınız. Genel tüketici için Canon G7X fiyat olarak da uygun bir ürün. Herhangi bir ek aksesuara gerek kalmadan kompakt bir şekilde ihtiyacını karşılayan cihaz, pratik günlük kullanımlar için hayli ideal. Oldukça küçük bir boyuta sahip olması taşınmasını da çok kolay kılıyor. Vlogger’lar için bir hayli önemli olan anlık çekimlerde hafif boyutu ve ağırlığıyla rahat bir şekilde kullanmak mümkün. Aynı zamanda küçük boyutlu olması onu gizli şakalar hazırlamak için ideal bir kamera hâline getiriyor. Ürün çok kolay kamufle edilebilir, siyah bir görünüme sahiptir. Her ne kadar günümüzde farklı seçeneklerle farklı fotoğraf makineleri sunulsa da hepsinden istenen sonucu almak pek mümkün olmuyor. Canon markası bu konuda oldukça zorlu bir işin altından kalkıyor ve fiyat-performans dengesini çok iyi bir şekilde kuruyor. Fotoğraf çekmenin bir tutku olduğunun bilincinde olan insanlar alacakları fotoğraf makinesinin özellikleri konusunda da son derece hassas davranıyorlar. Canon herkes için en farklı deneyimi sunan markaların başında geliyor. Bu anlamda ürettiği fotoğraf makinelerine bakıldığında farklı ve bir o kadar ilgi çekici özellikler görülebilir. Canon G7X modeli de özellikleri ile sizleri şaşırtacak ve ilginizi çekecek makinelerin başında geliyor. Fiyata göre performansa bakıldığında ise karşınıza oldukça avantajlı bir sonuç çıkıyor. Canon G7X ile sadece fotoğraf deneyimi yaşamazsınız. En iyi şekilde video deneyimi de yaşarsınız. Özellikleri arasında 4k video direkt olarak gözünüze çarpacaktır. Bunun anlamı dilediğiniz yerde fotoğraf çekebileceğiniz gibi birbirinden eşsiz videolar da çekebilmeniz olacaktır. Uzun süreli videolar çekebilir göz alıcı 20,1 megapiksel fotoğraf özelliği ile eşsiz karelere imza atabilirsiniz. Yüksek hızda çekim yapabilmek ise sizin açınızdan en rahat ve kullanışlı özelliklerin başında geliyor.

Canon G7X ile Video Çekiminde Yüksek Kalite

Özellikle dijital kameraların ortaya çıkmasıyla birlikte kişisel kullanımlarda da slow motion görüntü kaydetmek yaygın hale geldi. Tıpkı filmlerdeki gibi çarpıcı görüntüleri estetik bir halde video haline getirmek artık çok kolay. Canon’un bu cihazda sunduğu 50 ve 60 kare Full HD çekim özellikleri de tam olarak bu ihtiyacı karşılayacak düzeyde. Unutulmaz anları daha dikkat çekici bir şekilde çekmek ve saklamak artık mümkün. Üstelik slow motion kayıtlarda görüntü kalitesinin düşmemesi de G7X’in önemli özelliklerinden biri. Cihazda bulunan ND filtre sayesinde ışığın aydınlık olduğu alanlarda da slow motion çekimler yapabilmek daha kolay. Model aynı zamanda DIGIC 7 görüntü işleme özelliğine sahip. Yüksek kaliteli fotoğraf çekimi için görüntülerden kaliteli sinyaller alımı sayesinde daha canlı ve net fotoğraflar elde ediliyor. Işık ve filtre ayarlarını oldukça rahat bir şekilde yapabiliyorsunuz. Bu anlamda aslında Canon G7X oldukça pratik bir kullanıma sahip. Ayarlar gayet anlaşılabilir ve gayet pratik bir şekilde önünüze düşüyor. Tek yapmanız gereken çekim için istediğiniz ayarı elinizle yapmanız. Dijital olduğundan makineniz hemen ayara geçecek ve dilediğiniz çekimi yapmanız için uygun ortamı sağlamış olacak. Canon G7X taşıması da kolay bir fotoğraf makinesi olduğundan bu özelliklerin hepsini rahatlıkla kullanabileceğiniz parklar, bahçeler, manzaralar mevcut olacaktır. Çantanıza koyup dilediğiniz yere giderek en net görüntüleri, en eşsiz manzaraları yakalayabilirsiniz. Canon’un birbirinden kullanışlı fotoğraf makinelerinden biri olan Canon G7X sizleri hiçbir şekilde yarı yolda bırakmamak eşsiz görüntü ayarı ile dilediğiniz kareyi yakalamanıza olanak tanıyacaktır. Arkadaşlarınızla buluşmalarda, doğum günlerinde, düğünlerde aklınıza gelebilecek her ortam ve her yerde Canon G7X’in harika gücünden yararlanabilirsiniz. Çekim kalitesindeki kusursuzluğu alacağınız sonuçlarla görebilirsiniz. Canon sizlere daha önce yaşamadığınız bir fotoğraf deneyimini sunarken aynı zamanda fotoğraf konusunda sizlere çok daha fazlasını katıyor. Canon G7X ile yapılacak alıştırmalar neticesinde fotoğraf gözünüzü çok daha iyi bir şekilde geliştirebilirsiniz. Farklı ayarları deneyerek kendinize has bir tarz bile yaratmanız mümkün olabilir.

Canon G7X’de Yaratıcılığa Fırsat Veren Manuel Özellikler

Kompakt bir fotoğraf makinesi olarak pratik olduğu kadar kişisel yaratıcılığa da alan bırakılmış durumda. Manuel olarak ayarlanabilen ISO değer, enstantane ve diyafram aralığı sayesinde fotoğraf ve video çekerken kontrolü kullanıcın eline bırakıyor. Alternatif çekim düzenlemeleri sayesinde kullanıcılar bazen ışığın, bazen hareketin değiştiği özel koşullarda daha iyi yakalanmış görüntüleri çekebiliyorlar. Kullanıcı kontrolüne bırakılabilen modlardan biri de net odağı. Netlemek istenilen objeye ya da uzak mesafedeki bir alana netleme yaparak estetik görüntüler elde etmek mümkün. Dokunmatik ekran sayesinde netleme işlemi de oldukça kolay gerçekleşmekte. Dokunmatik ekranın değiştirilebilir açısı farklı konularda ve alanlarda çekim yapmayı kolaylaştırıyor. Kameranın arkasına geçemediğiniz dar alanlarda çekim yapılabilmesini de sağlayan bu durum ürünün pratikliğini artırıyor. 7,5 cm çapındaki ekranda bir milyon kırk bin megapiksel bulunuyor. Görüntüleri Canon G7X kamera yan tarafında bulunan HDMI besleme yuvasına bağlanacak kablo ile herhangi bir ekrana yansıtmak da mümkün. Sıradan bir video kamerada aradığınız tüm özellikleri Canon G7X’de de bulmanız mümkün oluyor. İster dar ister geniş alanlarda ister açık ister kapalı alanlarda olsun dilediğiniz kamera çekimini çok rahat bir şekilde yapabiliyorsunuz. Çektiğiniz videoları, fotoğrafları kablosu sayesinde televizyon ya da bilgisayarınızda izleyebilir ve nasıl bir tecrübe edindiğinize şahit olabilirsiniz. Canon G7X fotoğrafla ister iş için ister hobi olarak ilgilenen herkesin ihtiyacını en iyi şekilde karşılayacak şekilde üretilmiştir. Bu anlamda amatör fotoğrafçılar da profesyoneller de Canon G7X fotoğraf makinesini deneyimleyebilmektedir. Verdiğiniz paranın gerçekten kaliteli bir fotoğraf makinesine gitmesini isterseniz Canon bu konuda sizlere en büyük yardımı sağlamaktadır. Canon G7X ister kendiniz ister çocuklarınız için benzersiz bir deneyim yaşatmaktadır. Fotoğrafa meraklı olan çocuklarınız ya da akrabalarınız var ise bu makine ile onları en iyi şekilde hazırlayabilirsiniz. Çünkü Canon’un sunduğu özellikler fotoğrafçılığa hevesli olan kişilerin yaratıcı yönlerini de ortaya çıkmasına olanak tanımaktadır. Sakın aklınıza bu aşamada nasılsa akıllı telefonum var o işimi görüyor diye bir şey gelmesin. Keza bir fotoğraf makinesinden alacağınız verimi bir telefondan öyle gelişigüzel bir şekilde almanız mümkün değildir. Makinede sığ alan derinliği vardır ve bu sayede spot ışıkları çekeceğiniz ortam ya da nesneye çevrilerek ilgi çekebilmektedir. Ayrıca düşük ışıkta dahi çekilmiş olsa hem fotoğraf hem de filmler en ince ayrıntısına kadar yansımaktadır.

Geliştirilen Teknolojik Kolaylıklar ile Canon G7X

Müşterilerine pratik kullanımlar sunan ve teknolojiyi hayatın bir parçası haline getiren Canon, G7X’e Wi-Fi ve NFC özelliği ekledi. App Store ve Google Play Store’dan indirilebilecek Camera Connect aplikasyonu aracılığıyla akıllı telefonla bağlantı kurulabiliyor. Aynı zamanda Canon Connect Station’larla da NFC sayesinde bağlantı kurarak dosya aktarımı yapıp paylaşmak mümkün. Yine Wi-Fi teknoloji sayesinde hızlı bir şekilde verilerin kopyalanması gerçekleştirilebiliyor. Cihazın üzerinde bulunan Wi-Fi tuşu sayesinde özellik kolayca aktive olabiliyor. Fotoğrafları 14 bit RAW olarak kaydetmesi sayesinde çekilen görüntüler dijital olarak işlenerek tekrar düzenlenebilir. Daha fazla müdahale imkanı sunan RAW, profesyonel fotoğrafçılıkta yaygın olarak tercih edilen formattır. RAW çekilen görüntülerde renk, ışık ve diğer pozlama müdahaleleri çok daha gelişmiş bir şekilde yapılabilmektedir. Bir diğer profesyonel eklenti de cihazda var olan Time Lapse modu. Bu sayede uzun aralıklarla belli görüntüleri kaydedip onları hızlı bir şekilde video halinde izlemek mümkün. Profesyonel film ve dizilerde sıkça kullanılan teknikten gün batımları, deniz ve kara araçlarının seyri gibi çok amaçlı olarak yararlanılıyor. Canon G7X ile çekilmiş fotoğraflar da sizlere profesyonel bir deneyimin sonucunu vaat ediyor. Canon G7X fotoğraf makinesi ile fotoğraf verilerinizi çok iyi bir şekilde depolayabilirsiniz. Ekstra aparatları ile bilgisayar ya da cep telefonunuza verileri aktarabilir ya da wi-fi sayesinde online olarak atma işlemini ya da yedeklemeyi yapabilirsiniz. Görüldüğü üzere Canon G7X sadece en iyi görüntüyü yakalamak değil veri paylaşımı ve depolamada da oldukça pratik bir akış sunuyor. Kullanıcı dostu özelliği ile hız ve pratikliği aynı anda sizlere Canon G7X sunmaktadır. Fotoğraflarınızı vakit kaybetmeden en iyi şekilde paylaşabilirsiniz. Çektiğiniz video ya da fotoğrafları sevdiklerinize göndermek ya da sosyal medya hesaplarınızda paylaşmak isterseniz saatlerce uğraşmanıza gerek kalmıyor. Verilerinizi anında paylaşabileceğiniz özellikleri ile Canon G7X bu konuda da oldukça pratik bir deneyim sunuyor.

Canon gx7 Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Canon gx7 vlog çekimleri için de sıkça tercih edilen modellerden biri. Bunun sebebi kullanımının kolay oluşu ve hafifliği. Aynı zamanda kaliteli görüntü vermesi birçok YouTube yayıncısının onu tercih etmesini sağlıyor. YouTube, Instagram, Facebook gibi birçok sosyal mecra için video paylaşımında iyi bir standart yakalamak diğer yayıncıların arasından sıyrılmak için gerekli hâle geldi. Yüksek rekabetin olduğu sosyal medya yayıncılığında en az içerik kadar önemli olan bir diğer şey de görüntü kalitesi. Çekim yapılacak kameranın pratik bir şekilde yayıncı tarafından kullanılması aynı zamanda doğallığın temel özellik ve gerekliliklerden biri olduğu bu tür mecralar için çok önemli. Ufak detayların aslında kaydedilen görüntüde büyük değişkenlik yaratabilmesi, yayıncıların kamera arkasında da dikkatli ve özenli seçimler yapılmasını gerektiriyor. Vlog kamerası Canon gx7 sayesinde hedeflenen kitle için kalite içerik üretiminin ilk adımı atılabilir. Cihazda bulunan 24 mm lens çoğu çekim için oldukça ideal bir değere sahip. Sinemada da sık olarak kullanılan geniş açılı lensler insan gözünün aşina olduğu bir türdür ve insanlığın görsel hafızasında önemli bir yere sahiptir. Özellikle modern kitle iletişim aracı sayılan online yayınlarda da gözün alışık olduğu atmosferi sağlaması bu lensin değerini arttırmaktadır. Pek çok fotoğraf makinesi deneyimlemiş olsanız dahi Canon G7X farkını kullanmadan anlayamazsınız. Canon’un birbirinden farklı ve sayısız çeşitte fotoğraf makinesi bulunmaktadır. Bu anlamda sizlere sunulan Canon G7X iyi bir tecrübe edinmek isteyenler için koleksiyonun en önemli parçalarından bir tanesi oluyor. Kamera çekimi yapmak, fotoğraf çekmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Öyle ki artık bu pratik kullanım ile siz de kendi arşivinizi rahat bir şekilde oluşturabileceksiniz. Canon G7X fiyat konusunda da sizleri zorlamıyor. Performans göz önüne alındığında fiyatın da gayet cazip olduğunu görebilirsiniz. Canon kalitesi ile sizlere sunulan Canon G7X piyasada alabileceğiniz hem en donanımlı hem de fiyat/performans orantısı en iyi ve dengede olan fotoğraf makinelerinden bir tanesi olarak göze çarpıyor. Fotoğraf sanatına meraklı olanların sık bir şekilde tercih ettiği Canon G7X hem amatör hem de profesyoneller için tasarlanmış ve teknolojinin sağladığı imkânlar kullanılarak en iyi fotoğraf ve video deneyimi için üretilmiştir. Fotoğraf sanatına ilgisi olanlar zaten özellikleri ile Canon G7X’in ne denli cazip olduğunu görebilirler. Fotoğrafla yeni ilgilenmeye başlayanlar ise özelliklerinin avantajlarını kısa bir arama yaparak öğrenebilirler. Siz de Canon G7X fotoğraf makinesi ile unutulmaz anlara imza atmak, en keyifli videoları en yüksek çözünürlükte çekmek istiyorsanız Trendyol’un sanal mağazasına girerek fotoğraf makinenizi hemen sipariş verebilirsiniz.