İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Dj Controller

" araması için 26 sonuç listeleniyor
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Birbirinden Çeşitli Tasarımlar ile Dj Controller Sizlerle

DJ controller nedir? sorusunun cevabı; “geleneksel disk kaydedicilerin ve bir mikserin tüm unsurlarını alan ve bunları tek bir sette birleştiren hepsi bir arada bir ünitedir” şeklinde verilebilir. Her modelde olmasa da çoğu model, DJ'lere alıştıkları tüm özellikleri ve kontrolleri vermek için bir dizüstü bilgisayarla birlikte çalışır. DJ kontrolörleri, ünite ve dizüstü bilgisayar arasında sinyalleri ileri geri aktararak çalışır. Kısaca özel bir bilgisayar klavyesi ve faresi gibidir. Tüm gerçek iş, bağlantılı dizüstü bilgisayar tarafından yapılır. Eski tarz mikserler ve analog disk kaydedicileri sesi işlemeye yarayan benzer cihazlardır. Daha sonraları dijital disk kaydediciler piyasaya sürülür ve ses işlemeyi dahili olarak yapar. Bununla birlikte, dizüstü bilgisayarlar daha güçlü hale geldikçe son teknoloji ürünü olan DJ controllerlar, işin ses işleme kısmını dışarıdan yapma avantajı sunar. Ayrıca daha küçük ve taşınabilir olması, dahili işlemci ve benzeri ekstra donanım gerektirmemesi avantajlarından birkaçıdır. Eski modellere göre yeni bir özellik eklemek için donanım yerine sadece program gibi yazılımların yeterli olması hem kullanım hem de bütçe açısından DJ controller modellerini daha cazip kılar. Neredeyse tüm DJ controller USB üzerinden dizüstü bilgisayara bağlanır. Bu, işlenen sesin yanı sıra kontrol sinyallerini ileri geri göndermelerini sağlar. Ses daha sonra standart RCA kabloları aracılığıyla ses sistemine gönderilir. DJ controller temelde MIDI kontrolördür. Çeşitli kontrollerin (faderlar, potlar ve düğmeler gibi) tümü, yazılımın ilgili bölümlerini tetiklemek için bilgisayara MIDI sinyalleri gönderir. Basitçe anlatmak gerekirse USB bağlanarak bilgisayar klavyesi mantığıyla çalışır.

DJ Controller Set Çeşitleri

DJ Controller Set Çeşitleri

DJ controller, parçaları karıştırmanıza ve eşleştirmenize ve EQ'ları tam olarak ayarlamanıza olanak tanır. Bu, yazılım eklendikçe çeşitlenir ve parçalar üzerinde daha çok ve daha ince ayar yapma olanağı artar. Yazılımla birlikte kullanıldığında, DJ controller genellikle yazılım içinde gezinmek ve tıklamak için fareyi kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır. Platter ve volume gibi standart DJ işlevlerinin yanı sıra parçaları değiştirmenize veya seçmenize izin veren düğmeler ve kontroller bulunur. Donanımsal olarak daha çok özelliğe sahip olanlar da mevcuttur ve teknolojilerin gelişmesiyle daha işlevsel DJ controller modelleri kullanıcıların beğenisine sunulur. Fakat sahip olduğunuz DJ setini de yazılımlarla daha işlevsel hale getirmek mümkündür. Parçaları yeniden düzenleme imkânı da sunan DJ controllerlar daha uzun girişler oluşturma, droplar arasında geçiş yapma veya yeni melodiler çalma gibi şeyler yapmanıza olanak tanır. DJ controller modelleri genellikle önceden belli ses dosyaları ve düzenleme ayarları ile birlikte gelir. Fakat bu ayarların hepsi değiştirilebilir ve kişiselleştirilebilir, böylece en çok kullandığınız tüm kontrol ayarlarına kolayca erişebilirsiniz. DJ controller setleri yazılımlar ile birlikte video karıştırmaya da yarayabilir. Aynı ses doğalarında olduğu gibi videolar üzerinde oynayabilir, ses ekleyebilir ve mevcut sese eklemeler yapabilirsiniz. Bir DJ controller Mini, MIDI cihazı, normal bir deck'e çok benzer her şeyi yapsa da sadece kontrolörlere özgü birçok özelliğe de sahiptir. Her DJ controller modelinde olan donanım özellikleri, yüklenen parçaları oynatma ve duraklatma düğmeleri, eski modellerdeki plak oynatan, hızlı ve yavaş döndürmeye yarayan döner tablanın yerine efekt uygulamaları için jog tekerleri, EQ, FX ve ses seviyesi gibi şeyleri kontrol etmek için düğmeler ve tuşlar, parçaların ses seviyesini ayarlama ve parçalar arasında yumuşak geçiş ve Scratch performansı yapma imkanı veren fader’lar, hoparlöre ses çıkışı yapmanıza yardımcı olan kontrolörü bilgisayara bağlamanıza iznin veren kanallar bulunmasıdır. Yazılımlar sayesinde Hot Cue, Sample ve FX’leri kullanabilir ve efektler ekleyebilirsiniz. 2, 4 kanal DJ controller modelleri, 2 veya 4 fiziksel kanala sahip olanlardır ve kanal sayısı kadar ses seviyesi Fader’ı, EQ ve efekt kontrolü bulunur. Bazı modellerde de 2 kanal bulunmasına rağmen yazılımla 4 kanal seçeneği sunabilir.

DJ Controller Fiyat Seçenekleri

DJ Controller Fiyat Seçenekleri

DJ controller fiyat aralıkları sahip oldukları özelliklere, donanım ve yazılım değerlerine, işlevine ve verdiği sesin kalitesine göre değişiklik gösterir. Ayrıca genel olarak markanın kullandığı malzeme kalitesine göre de değişebilir. DJ controller fiyatları oldukça bütçe dostudur, çünkü teknolojinin gelişmesi sonucu bir müzik parçası üzerinde dilediğiniz ayarı yapma, oynatma ve kaydetme olanağı tanır. Birden çok işe yarayan bu cihazlar DJ olma konusunda istekli kullanıcılar ya da hobi olarak ilgilenmek isteyen kullanıcılar için mükemmel ürünlerdir. Zor ve karmaşık bir mantığı bulunmayan bu cihazlar için DJ controller nasıl kullanılır sorusu çok sık sorulsa da cevabı her zaman aynıdır. DJ controller modellerinin hepsi gelişmiş bir klavye ya da mixer gibi kullanılır. DJ controller bilgisayara USB bağlanır ve ses kartı gibi donanımsal eklemeler de genellikle MIDI girişi ya da yine USB ile yapılır. Bazı DJ controller modelleri, dokunmatik ekrana sahiptir ve yaptığınız ayarları görmenizi sağlarken müzik parçalarının bulunduğu kitaplığa da pratik bir şekilde ulaşmanızı sağlar. Çoğu model dokunmatik ekrana sahip olsa da önemli programları kullanmak için bilgisayar bağlantısı gerekir. Fakat üst düzey ve gelişmiş, bilgisayara ihtiyaç duymayan DJ controller seçenekleri de mevcuttur. Bazı DJ controller modelleri ise nostaljik esintiler taşıyan plaklı pikapların dönüşünü taklit eden motorlu bir tabla ile birlikte gelir. Müzik parçalarına Scrtach yapabilmeyi daha gerçekçi kılan bu kontrolör çok sık rastlanmayan modeller arasındadır. Yeni başlayanlar ya da retro tasarımlardan hoşlanıp ilk DJ’ler gibi performans sergilemek isteyenler için bu DJ controller tavsiye edilir.

Tüm DJ Controller Modelleri ve Aksesuarları Trendyol’da

Tüm DJ Controller Modelleri ve Aksesuarları Trendyol’da

DJ controller modelleri, DJ ekipmanlarının teknolojik bir evrimidir. Geleneksel, hacimli ve daha masraflı olan setler yerine tek bir ünitede birçok işlevi gören cihazlardır. Bazı controllerlar bağımsız, dizüstü bilgisayar gerektirmeyen hepsi bir arada birimler olsa da çoğu parça işleme özelliklerini bağlı dizüstü bilgisayar sayesinde üst düzey seviyede ve kalitede yapar. Bu, onları çok daha taşınabilir hale getirir ve daha fazla özellik içermesini sağlar. Her bütçeye ve beceri düzeyine uygun DJ kontrolörleri vardır ve genellikle bir dizüstü bilgisayara bağlı oldukları için ekstra özelliklerle doludur. En önemli avantajı ise DJ controller cihazına sahip olduğunuzda ayrı bir mikser gibi ek üniteler bakmanıza gerek olmamasıdır. Çok büyük ve hantal bir boyuta sahip olmadıkları için istediğiniz yere götürebilir ve DJ controller stand modellerinden cihazınıza uygun olanıyla her yerde kullanabilirsiniz. Yerli ve yabancı markaların yer aldığı Trendyol’da kendiniz ve eviniz için tüm ihtiyaçları karşılayabileceğiniz ürünler mevcuttur. A’dan Z’ye her ürünü bulabileceğiniz ve güvenli alışveriş seçeneklerinden yararlanabileceğiniz Trendyol’da her seviye için DJ controller modelleri de mevcuttur. Birçok işlevi bir arada sunan bu DJ ekipmanını ve stand, taşıma çantası gibi tüm aksesuarlarını Trendyol’da bulabilir, dilediğiniz ürünün açıklamalarını ve kullanıcı yorumlarını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Siz de ister profesyonel ister hobi olarak bir DJ olmak istiyorsanız Trendyol’da bulunan DJ controller seçeneklerinden dilediğiniz modeli hemen satın alabilir ve parçaları karıştırıp kendi mixlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz.