placeholder
"

Kolonya Şişesi

" araması için 5079 sonuç listeleniyor

Kolonya Şişesi

Kolonya Şişesi

Kolonya misafirlere hoş bir karşılama sağlıyor. Türk kültürüne göre gelen misafirlere önce kolonya ikram ediliyor. Kolonyayla hem hijyen sağlanmış oluyor hem de etrafa hoş ve hafif bir koku yayılmış oluyor. Evlerin baş tacı olan kolonyanın şişesi de kolonya tercihinde önemli bir yer tutuyor. Çünkü birçok evin vitrinlerini süslüyor. Aynı zamanda nişan, kına, sünnet gibi büyük davet organizasyonlarında dekoratif olan kolonya şişeleri tercih ediliyor. Bayram ve hasta ziyaretlerinde bu kültürün bir parçası olarak kolonya hediye ediliyor. Böyle toplu organizasyonlarda kolonya hijyenik açıdan da katılımcılara avantaj sağlıyor. Kolonya, bakteri ve mikropları öldürdüğü gibi cilde herhangi bir zarar da vermiyor. Antibakteriyel özelliği sayesinde ufak yaralanmalarda yaranın mikrop kapmaması için kolonyayla temizlemek ilk başvurulan yöntemlerden biri arasında görülüyor. Kolonya seyahatlerde de tercih ediliyor. Yolculuk sırasında sürekli el yıkamak mümkün olmuyor. Ufak kolonya şişeleri sayesinde yolculuklar daha sağlıklı oluyor. Ayrıca otellerde ve halka açık yerlerde sprey şişe kolonyalar iyi birer temizlik yardımcısı olarak kullanılıyor. Sprey kolonya lambalar, kapı kolları gibi sık kullanılan yerlere birkaç kez püskürtülüyor ve ortamda hijyen sağlanmış oluyor. Kolonya şişesi de kolonya kadar önemli. Kolonya şişeleri farklı renk ve şekillerde üretiliyor. Pembe sevenlere özel pembe, mavi sevenlere mavi üretilen kolonya şişeleri şıklıkta birbirleriyle yarışıyorlar. Organizasyonlara özel üretilen şişe türleri de mevcut. Mesela kına gecesine özel üretilen kolonya şişelerinde genellikle kırmızı renkler tercih ediliyor. Hediyelik süslü kolonya şişeleri de davetlilere özel davet edenler tarafından seçiliyor ve şişelere, özel güne ait isimler ve tarihler ekleniyor.

Kolonya Şişesi İle Kendinizi Güvende Hissedin

İçeriğiyle kolonya diğer kokulu ürünlerden ayrılıyor. Diğer kokulu ürünlere göre daha doğal ve daha kolay üretiliyor. Ağır kimyasal maddeler içermiyor. Buna rağmen hoş bir koku sağlıyor. Cilde uygulandıktan sonra içeriğindeki alkolün hızla buharlaşması sayesinde zindelik ve ferahlık veriyor. İçeriğindeki alkol, bakteri ve mikropları öldürüyor, böylelikle tam tamına hijyen sağlanmasına yardımcı oluyor. Seyahatlerde, toplu taşımada, otel konaklamalarında etkili bir dezenfektan olarak kullanılabiliyor. Yine dezenfekte özelliği sayesinde erkekler tarafından tıraş sonrasında tercih ediliyor. Tıraşla tahriş olan yüze serinletici ve ferahlatıcı bir etki sağlıyor. Tıraş sonrasında oluşan kesiklerin mikrop kapmasını önlüyor. Kolonya özel günleri ölümsüzleştirmek için hediyelik olarak sunulabilecek şık alternatifler arasına giriyor. Çünkü uzun yıllar saklanabiliyor. Kolonyalara özel üretilen şık şişeler de kolonyanın hediyelik olarak seçilmesindeki en büyük etkenlerden birisi olarak görülüyor.

Kolonya Çeşitleriyle Misler Gibi Kokun!

Çok sayıda kokuda ve türde kolonya çeşitleri üretiliyor. Hepsi de birbirinden güzel kokuyor. Kolonyaların içerikleri hemen hemen aynı olmasına rağmen kokuları içindeki esanslara göre farklılık gösteriyor. En sık tercih edilen kolonya çeşitleri limon, tütün, zeytin olsa da hemen hemen her meyvenin ve çiçeğin kolonyası yapılıyor. Meyve ve bitki kolonyaları parfüm ve vücut spreylerine alternatif olarak kullanılıyor. Hemen hemen her kolonyanın kokusu içeriğindeki bitki ve meyve özleriyle kalıcılık sağlıyor. Limon kolonyasının kokusu sebebiyle ayıltıcı bir etkisi de var. Ayrıca meyve, bitki ve çiçek kolonyalarının kokuları da çok kalıcı. Parfümden hem daha ekonomik hem de genellikle parfüm gibi birkaç esansın birleşiminden oluşmuyor. Bu da meyve ve çiçek kokularını sevenler için bir avantaj sağlıyor. Yasemin kokusunu seven bir kişi sadece yasemin kokmak için yasemin kolonyasını tercih edebiliyor. Bu meyve ve bitki kolonyalarını parfüm gibi alternatiflerinden ayırıyor.

Tütün ve Limon Kolonyası Evlerin Demirbaşı

Etil alkol, su ve limon esansı işlenerek yapılan limon kolonyası en çok tercih edilen kolonya çeşidi. Limon kabuğu, limon çiçeği, yeşil limon gibi çeşitleri de mevcut. Limon kolonyası doğal kokusu ve serinletici ferahlığıyla çok seviliyor. Cam şişe kolonya ev kullanımı için sıklıkla tercih ediliyor. Cam şişe kolonyanın daha uzun süre muhafaza edilmesini sağlıyor. Plastik cama göre daha dayanıklı olduğu için el çantalarında ve seyahatlerde limon kolonyaları plastik şişede tercih ediliyor. Tütünün keskin kokusundan ilham alınarak üretiliyor. Kokusu fazlasıyla kalıcı olan tütün kolonyasının temel bileşeni tütün esansı. En eski ve en sık tercih edilen kolonya çeşitlerinden olan tütün kolonyası hediyelik kolonyalar içerisinde ilk üçteki yerini daima koruyor. Kokusu keskin olduğu kadar hoş. Bu yüzden de çok seviliyor. Keskin koku sevenler ve limon kolonyasına alternatif arayanlar için ideal. Zeytin kolonyası zeytin çiçeğinin müthiş kokusunu evlere getiriyor. Zeytin çiçeği esansıyla üretilen zeytin kolonyası en çok sevilen kolonya çeşitleri arasında. Misafirliğe gidilirken ve aile büyükleri ziyaret edilirken limon kolonyasına alternatif olarak sıklıkla tercih ediliyor. Genellikle zeytin yeşili olarak üretiliyor ve tamamlayıcı şişeleriyle çok şık görünüyor. Tedavi edici özelliği de var! İçeriğindeki zeytin çiçeği özü mantar ve egzama tedavisine destek olurken aynı zamanda ağrı kesici özellik de sağlıyor.

Hediyelik Kolonya Şişesi İçin Renkli Kolonyalar

Vücut spreylerine en büyük alternatif meyve ve çiçek kolonyaları! Meyve kolonyaları yoğun meyve özleri sayesinde parfüm kadar güzel kokuyorlar. Serinlik ve ferahlık veriyorlar. Antibakteriyel özellikleriyle de tercih sebebi oluyorlar. Armut, elma, hindistan cevizi, muz, vişne, turunç, mango, çilek, kiraz, incir gibi çeşitleri mevcut. Her birisi içeriğindeki meyvenin esansıyla üretiliyor. İçeriğindeki meyvelerin rengine özel üretimleriyle göz kamaştırıyorlar. Üstelik kalıcı bir koku sağlamaları dolayısıyla gün boyu meyve kokusu veriyorlar . Meyve kolonya şişesi için cam şişeler tercih ediliyor. Diğer bir vücut spreyi alternatifi de çiçek kolonyaları. En çok tercih edileni yasemin çiçeği kolonyası. Esansı çok güçlü olan yasemin çiçeği en kalıcı kokular arasında yer alıyor. Beyaz zambak, hanımeli, leylak, sümbül, lavanta, gizli çiçek, kiraz çiçeği, gül en sevilen çiçek kolonya çeşitlerinden bazıları. Çiçek kolonyalarının kalıcılığına rağmen ağır olmaması, hafif ve yumuşak olması sevilerek kullanılmasını sağlıyor. Fresh kokuları sevenler çiçek kolonyalarını da çok seviyor.

Klasik Kolonyalara Aromatik Alternatifler

Aromatik kolonyalar parfümlere sağlıklı bir alternatif oluşturuyorlar. Nostaljik bir kolonya çeşidi olan altın damla kolonyası bunlardan ilki. Altın damla, kırmızı rengiyle kolonya tutkunlarının dikkatini üzerinde topluyor. Altın damla esansı, su ve etil alkolden üretiliyor. Renkleriyle en çok kına, nişan gibi davet ve organizasyonlarda küçük hediyelik şişelerde sunuluyor. Kadın teni kolonyası da alternatif aromatik kolonyalar arasından çok sevilenlerden biri. Bu kolonya içeriğiyle parfüme en iyi alternatiflerden birisi olarak sunuluyor. Kadın teni kolonyası amber ve çiçek esansları içeriyor. Pembe tonlarıyla şık bir görüntü sünüyor. Farklılık sevenlerin bir numaralı tercihi! Ceviz yaprağı kolonyası da aromatik kokusu ve rengiyle bir harika! Yeşil renkte üretiliyor. Yeşil rengi, mükemmel kokusu ve şık bir kolonya şişesi ile birleştiğinde mükemmel bir hediyelik ortaya çıkıyor. Nane kolonyası aromatik alternatiflerinden. Nane kolonyalarında, nane esansı ile okaliptüs esansı karıştırılıyor. Bu koku ekstra ferahlık veriyor. Okaliptüs sevenler bu kokuya bayılıyorlar. Üstelik nane ve okaliptüs özü burun tıkanıklarına da iyi geliyor. Benzer özellikleriyle çam kolonyası da çok seviliyor. Çam ormanında geziyormuş hissi veren çam kolonyasının kokusu da oldukça kalıcı. Fresh koku sevenler için ideal olan çam kolonyası fresh koku sevenler tarafından özellikle tercih ediliyor.

Bebekler İçin Güvenli Bebek Kolonyaları

Hafif ve güzel kokan farklı türlerde esanslarla üretilen bebek kolonyaları klasik kolonyalar dışında en çok kullanılan kolonya çeşitlerinden birisi. Alkollü, alkolsüz seçenekleri olan bu kolonyalar hassas bebek ciltlerinde kullanıma uygun olarak üretiliyor. Bebek kolonyaları diğer kolonyalar gibi yakıcı olmadığı için bebeklerde güvenle kullanılabiliyor. Bu sebeple bebek kolonyaları yenidoğan bebeklere hazırlanmış hediyelikler içerisinde yerlerini alıyorlar. Fresh kokuya sahip olan bebek kolonyalarını sadece bebekler değil herkes çok seviyor. Sprey şişelerde ve kolonya şişelerinde çeşitli boylarda ve türlerde piyasaya sürülüyor. Sık kullanıma uygun olan büyük boy alternatifleri mevcut.

Şıklık Garantili Kolonya Şişesi Çeşitleri

Kolonya hem kozmetik hem de hijyen ürünü olarak çok seviliyor. Çeşitli renk ve kokularda üretilse de kolonyayı en güzel yapan şeylerden biri de şişesi. Seyahat ya da evlerde pratik kullanıma özel üretilen kolonya şişeleri sıklıkla tercih ediliyor. Bunlar pratik kullanım için biçilmiş kaftan! Ayrıca dekoratif amaçlı üretilen kolonya şişeleri şıklıkta parfüm şişeleriyle yarışır nitelikteler. Davetlere ve ev dekorasyonuna özel üretilen şişeler çok çeşitli renk ve modellerde piyasaya sürülüyor. Kare kolonya şişesi şıklıkta ilk sıralarda. Hâkim renkler pembe, mavi, kırmızı. Tasarım şişeler, büyük bidonlarla satın alınan kolonyaları şık sunmak ve davetlerde küçük hediyelikleri hazırlamak için kullanılıyor. Zevke ve konsepte uygun birçok türü mevcut olan kolonya şişeleri ışık saçıyor. Çanta ve evler için farklı boylarda özel olarak piyasaya sürülüyorlar. İhtiyaca yönelik olarak tercih edilmesi amacıyla 1 lt, 400, 250, 100, 30, 25 cc kolonya şişesi çeşitleri mevcut. Bidon kolonya şişelerinde de daha büyük hacimli seçenekler var. Bidon kolonyalar evlerde boş kolonya şişelerini doldurmak ve kolonya depolamak için ideal. Kolonya şişesi fiyatları kullanılan boy ve tasarıma göre farklılık gösteriyor.

Hediyelik Kolonya Şişesi

Cam şişeler şıklığı ve kaliteyi bir arada sunuyor. Cam kolonya şişesi hediyelik kolonyada sıklıkla tercih ediliyor. Boncuk, çiçek, isimlik ve özel kolonya şişesi süsleriyle süsleniyor. Parlak renkleriyle özellikle nişan, kına, sünnet organizasyonlarında davetlilere hediye edilmek üzere tasarlanıyor. Şişe içeriğinde limon kolonyası ya da renkli meyve kolonyaları tercih ediliyor. Nikah, nişan, kına kolonya şişesi çeşitleri çiftin isimlerini içeren şık bir kart ve mini çiçeklerle hazırlanıyor. Hürrem kolonya şişesi kına hediyelikleri arasında tercih ediliyor. Nişan organizasyonlarında da incili, kalpli, tüylü kolonya şişesi hediyelik olarak hazırlanıyor. Nikah hediyesi olarak yıldız kolonya şişesi revaçta. Nikah kolonya şişesi üzerinde çiftin isimlerini içeren yıldız şeklindeki bir kurdeleyle hazırlanıyor. Mantar tıpalı kolonya şişesi de toplu organizasyonlar hediyeleri için şık alternatiflerden birisi. Sünnet kolonya şişesi tercihlerinde mavi tonlar hâkim. Nazar boncuğu ve mavi tonlarındaki şık mini çiçeklerle süslü kolonya şişesi sünnet çocuğunun adını içeren küçük bir kartla tasarlanıyor. Sünnet kolonya şişelerine ‘maşallah’ yazan kartlar da ekleniyor. Bebek kolonya şişesi doğumdan sonra yakın çevreye hazırlanıp hediye ediliyor. Kız ve erkek bebekler için hazırlanan türleri mevcut. Kız bebekler için genellikle pembe kolonya şişesi pembe tül ve minik çiçekler ile süsleniyor. Erkek bebek kolonya şişesi mavi tonlarında tercih ediliyor. Mini oyuncak bebek ve çiçek figürleriyle süsleniyor. Mevlit kolonya şişesi bebeğin doğumundan 40 gün sonra yapılan mevlitlerde misafirlere hediye etmek üzere hazırlanıyor. Mevlide özel şık kolonya şişesi bebeğin cinsiyetine uygun renklerde seçiliyor. Bu şişeler genellikle camdan oluyor. Altın veya gümüş rengi metal tepelikli kolonya şişesi sünnetlerin hediyelikleri arasında ilk sırada. Bu tepelikli modeller Osmanlı motifli kolonya şişesi olarak da adlandırıyorlar. Sünnetlerde tercih edilen hediyelikler arasında kral tacı kolonya şişesi de mevcut.

Dekoratif Kolonya Şişesi

Kolonya her evin ve ofisin demirbaşlarından biri olması dolayısıyla dekorasyonu tamamlayan bir niteliğe sahip oluyor. Şık kolonya şişesi vitrinlerde, televizyon ünitelerinde şık bir görüntü sunuyor. Geleneksel sevenler için çok çeşitli modeller mevcut. Osmanlı motifli, gümüş kolonya şişesi çeşitleri vitrinlerde, yemek masalarında, raflarda çok güzel bir görüntü sunuyor. Antika kolonya şişesi modelleri antika sevenlerin raflarında yerlerini alıyor. Antika modeller arasında, döneminde popüler olan eski kolonya şişesi çeşitleri göz dolduruyor. Dekoratif modeller arasında vazo kolonya şişesi de var. Görüntüsüyle tıpkı vazoyu andıran bu şişe evlerde ve ofislerde çok hoş bir görüntü sunuyor.

Üfleme Cam Kolonya Şişesi

Cam sanatçıları tarafından üretilen değişik renk ve modellerde üfleme cam kolonya şişeleri şıklığın ve zarafetin birer sembolü haline geliyor. Üfleme cam kolonya şişesi özel gün organizasyon masalarının en özel ürünlerinden biri olarak görülüyor. Çünkü el emeğiyle üretiliyorlar. Bu nedenle en güzel hediyelikler arasında yerlerini alıyorlar.

Kolonya Doldurma Şişesi

Genellikle parfümeri, eczane gibi işletmeler tarafından kullanılan pompalı kolonya doldurma şişesi pompası yardımıyla her türlü şişeye kolonyayı kolaylıkla ve istenilen miktarda aktarmayı sağlıyor. Kolonya doldurma şişeleri organizasyonlar için hediyelik kolonya şişelerini evde hazırlamaya da olanak sağlıyorlar. Evlerde kullanıma uygun olan daha küçük bidon kolonya doldurma şişeleri de üreticiler tarafından piyasaya sürülüyor. Bu sayede kalabalık aileler ve kolonya severler ofiste, evde, seyahatte, tatilde kullanacakları kolonyayı dolum şişelerinden kullanım amaçlarına ve yerlerine göre boy boy şişelere dağıtıp kullanıma hazır hale getirebiliyor. Yani büyük bidon kolonyalar depolama avantajı da sunuyor.

Seyahat Kolonya Şişesi

Seyahatler esnasında hijyeni sağlamak için kolonya en büyük yardımcı. El çantasında bile taşınılabilir olması sebebiyle küçük kolonya şişesi seyahatlerin başrolündeki yerini alıyor. Seyahatlerde sprey başlıklı olanlar daha çok seviliyor. Çünkü sadece birkaç püskürtmeyle temizlik ve ferahlık mümkün oluyor. Sprey başlık gereğinden fazla kolonya kullanılmasını ve sızıntıyı engellemesiyle çantalarda güvenle kullanılabiliyor. Her yere sığdırılabilen, yer tasarrufu sağlayan cep kolonya şişesi de seyahat kolonya şişelerinin en sevilenlerinden. Minik boyutlarıyla sürekli el altında tutulabilmesiyle kullanım pratikliği sağlıyor.

Renkli Kolonya Şişesi

Rengarenk yaşamı sevenler için özel ve her boyda üretilen renkli kolonya şişeleri mevcut. Cep boy kolonyalarda, renkli mini boy kolonya şişeleri tarza göre tercih edilebilir özelliklerde piyasaya sürülüyor. En güzelleri metalik renklerdekiler! Cep boy parfüm şişelerini andıran sprey başlıklı metalik renkli kolonya şişeleri her renge, her desene uyum sağlıyorlar. Ayrıca ev dekorasyonuna uygun büyük boy renkli kolonya şişeleri de vitrinlerde şıklığı sağlıyorlar. Halı ve perde rengine uyumlu olarak seçilebilen renkli şişeler televizyon ünitelerinde de çok şık bir sanat eseri gibi duruyorlar. Sünnet, kına, nikah organizasyonlarında renkli şişeler şıklıkları nedeniyle tercih ediliyorlar. Her organizasyona özel farklı renklerde kolonya şişesi sunuluyor.

En Zarif Kolonya Şişesi Çeşitleri Trendyol'da

Günlük kullanımlarınıza, özel günlerinize eşlik edecek birbirinden farklı modellerdeki zarif kolonya şişelerini Trendyol’da bulabilirsiniz. Eğer sizler de düzenlediğiniz organizasyonlardaki hediyelik kolonyalarınızın göz kamaştırıcı olmasını istiyorsanız mutlaka Trendyol seçeneklerini inceleyin. Trendyol birbirinden avantajlı kampanyaları, hızlı teslimat ve güvenli alışveriş seçenekleriyle sizleri bekliyor