İlgili Kategoriler
Boyut
Fiyat
Basım Dili
Setli/Tekil
Fiyat Geçmişi
Yazar
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Kuran-I Kerim Meali

" araması için 137 sonuç listeleniyor

Kuran-ı Kerim Meali Cazip Fiyatlarla Sizlerle

Mensup olduğu dinin gereklerini ve şartlarını öğrenmek isteyen, hayatı bir dine mensup olarak anlamlandırmaya çalışan ya da farklı dinleri ve kültürleri araştıran kişiler, genellikle kutsal kitapları okumak isterler. Böylece dinin yasakları ve yapılması gerekenleri hakkında bilgi edinebilirler. Müslümanlığı merak eden ya da müslüman olmak isteyen kişiler, kitabın orijinal dil olan Arapçayı bilmeyebilir. Eğer siz de bu durumdaysanız, Kuran-ı Kerim meali satın alıp müslümanlığın neleri sevap neleri günah olarak kabul ettiğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca, kişinin örnek bir müslüman olabilmesi için hayatında ne gibi değişikliklere gitmesi gerektiğini, yaratıcısına nasıl ibadet etmesinin uygun olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunun gibi pek çok konuyla ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Kuran meali, kutsal kitapta yazanların okuyanlar tarafından doğru bir şekilde anlaşılabilmesi için hazırlanır. Ancak kelime kelime olmaksızın asıl anlatılmak istenen ifade edilir. Bu kutsal kitabın meali demek, kelime kelime tercüme edilmiş Türkçe Kuran demek değildir. Tercüme eden kişiler aynı zamanda islam alimleridir. Kuran-ı Kerim Türkçe mealini kolayca bulabilirsiniz. Pek çok farklı tercüme arasından araştırma yaparak dili sizin için uygun olanı sipariş verebilirsiniz. Farklı dillerde de tercümeler bulmanız mümkündür. Kuran-ı Kerim İngilizce meali, ilahi kitabı bu dilde okumak isteyenler için hazırlanır. Diğer yandan Kuran-ı Kerim Farsça meali de ilgililer tarafından araştırılır. Bunlara ek olarak kitapların farklı boy seçenekleri de mevcuttur. Kuran-ı Kerim meali cep, küçük, büyük boy olmak üzere farklı boyutlarda okuyuculara ulaşır. Her müşterinin isteğine uygun olan boyları satın alabilirsiniz.

Farklı Dillerde Kuran-ı Kerim Meali

Farklı Dillerde Kuran-ı Kerim Meali

İçinde yaşanılan dünyada her insanın inandığı birbirinden farklı değerler vardır. İnsanoğlu tarih öncesi çağlardan beri yaşamını anlamlandırmaya çalışır. Kendinden üstün bir varlığa şükürlerini, şükranlarını dile getirmek isteyebilir. Bu ibadetler yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır. Seçtiğiniz din hakkında detaylı bilgiye sahip olmanız bu anlamda önemlidir. Ana dilinizde hazırlanan ve tercüme eden alimin yorumlaması ışığında detaylı bir şekilde açıklanan tercümeler, dinin kurallarını açık bir dille size aktarır. Ayrıca hem Arapça hem de Türkçe okumak isteyenler için Kuran-ı Kerim meali karşılaştırmalı olarak derlenerek de sunulur. Semavi dinlerin sonuncusu olan İslam dininin kutsal kitabı Kuran-ı Kerim, 114 sure ve 30 cüzden oluşur. 6236 ayet olarak inen kitap, Hz. Muhammed’in (s.a.v) hafızlara ezberletmesi sayesinde Hz. Ebu Bekir döneminde eksiksiz bir şekilde toplanır. Hz. Osman döneminde ise her müslüman bireyin evinde bulundurabilmesi için çoğaltılır. Başından sonuna kadar ideal bir müslümanın toplum içinde nasıl davranması gerektiğini anlatır. Ayrıca, kötülüğe maruz kaldığında nasıl bir yol izlenmesi gerektiğine kadar her türlü kuralı, iman edenleri ya da etmek isteyenleri, haramları ve helalleri bilgilendirici bir şekilde açıklar. Kuran mealleri Diyanet İşleri tarafından gözden geçirildikten sonra okuyucuyla buluşmak üzere raflardaki yerlerini alır. Onlarca alimin kendi yorumlamaları ışığında hazırladığı farklı Kuran-ı Kerim meali açıklamalı eseri sunar. Okula, işe ya da tatile giderken, günlük hayatın koşuşturmasında taşıma güçlüğü yaratmaması adına tek bir bütün halinde hazırlanan bir Kuran-ı Kerim meali tefsirli satın almak müşterilerce kullanışlı bulunmayabilir. Bu yüzden Kuran-ı Kerim Türkçe meali 30 cüz şeklinde hazırlanan eserler bulunur. Tek seferde hepsini okuyamayacağı kitabı yanında taşımak istemeyen müşteriler için kitap, cüzlere bölünmüş olarak satılır. Satın aldığınız kutsal kitabı gittiğiniz her yere yanınızda götürüp herhangi bir problemle karşılaşmadan okuma yapabilirsiniz. Almış olduğunuz kutsal kitap üstüne notlar alarak okuduklarınızı daha iyi sindirebilir ve okuma deneyiminizi daha lezzetli bir hale getirebilirsiniz. Farklı sayfa sayısı ve ciltlerle satılan kutsal kitapları temin edebilirsiniz.

Kuran-ı Kerim Meali Önerileri

Kuran-ı Kerim Meali Önerileri

Bir ilahi kitabın tercümesini seçerken dikkat edilmesi gereken pek çok özellik vardır. Okuyucuların önem vermesi gereken kriterlerden biri kutsal kitabın çevirmeni olan alimdir. Her tercümenin sayfa sayısı ve kaç cilt şeklinde basıldığı değişkenlik gösterir. Aynı zamanda çevirmenler bu eserleri hazırlarken birbirlerinden farklı şekillerde yorum yapabilir. Okurlara farklı şekillerde içeriği aktarabilir. Müşteriler bu tür farklılıkların varlığından haberdar olup ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak seçimlerini yapabilir. Örneğin Kuran-ı Kerim meali Ali Ünal versiyonunda kitaplar üç ciltten oluşacak şekilde hazırlanır. Kuran-ı Kerim meali Ömer Nasuhi Bilmen versiyonu sekiz ciltten oluşur. Bazıları da Kuran-ı Kerim meali Mahmut Kısa tarafından kısa açıklamalı olarak yazılır ve tek cilt olacak şekilde basılır. Bu usta çevirmenler arasından seçim yapmak müşterilerin kişisel tercihi olur. Uzun ya da kısa versiyonları okuyabilirsiniz. Özellikle günlük işler nedeniyle okumaya çok vakit ayıramıyorsanız, kısa açıklamalara sahip Kuran-ı Kerim meali Bayraktar Bayraklı versiyonunu tercih edebilirsiniz. Kuran-ı Kerim meali Mustafa Öztürk versiyonu da müşteriler tarafından sıklıkla araştırılır. Her ne kadar tüm çevirmenlerin Kuran-ı Kerim’i yorumlama şekilleri farklılık gösterse de bu alimler içerikleri hazırlarken Müslümanlığın kutsal kitabına sadık kalmaya özen gösterir. Yayınevleri tarafından basılmak istenen Kuran-ı Kerim eserleri editörler tarafından incelenir. Eksik olan ya da yanlışlık yapılan kısımlar tespit edilir ve düzenlenir. Bu düzenlemeden sonra yapılan ikinci kontrolden sonra eğer bir hata bulunmazsa kitap onlaylanır. Ardından esere basım izni verilir. Alınan onaydan sonra okuyucuların ilgisini çekebilecek şekillerde basılan kitaplar, kısa süre içinde bu dini tanımak ve anlamak isteyen insanlarla buluşur. Trendyol’da bulunan farklı eserlere göz atıp ilginizi çeken versiyonu seçebilirsiniz.

Açıklamalı ya da Sade Kuran-ı Kerim Mealleri

Açıklamalı ya da Sade Kuran-ı Kerim Mealleri

Her müşterinin isteğine ve beğenisine uygun farklı ürünler sunan Trendyol, çeşitli boyutlarda eserle okuyucuların kutsal kitabı anlamasına yardımcı olur. Farklı sayıda ciltlerde basılan onlarca eser, çevirmenliğini yapan alimin yorumlarına göre hazırlanır. Kuran-ı Kerim meali Ali Bulaç yazımında olduğu gibi sonunda bir sözlük olan versiyonları bulabilirsiniz. İlk tercümeyi yapan Kuran-ı Kerim meali Elmalılı Hamdi Yazır’ın hazırladığı meal kitabı da ilgililer tarafından araştırılır. Kuran-ı Kerim meali Suat Yıldırım tarafından da yazılır. Bu anlamda bir ilahiyat profesörü tarafından yazılan kitaplar da Trendyol’da bulunur. Kur’an-ı Kerim meali Yaşar Nuri Öztürk’ün hazırlamış olduğu versiyonlarla da sunulur. Popüler bir isim olan Öztürk’ün hazırlamış olduğu versiyonlar müşteriler tarafından tercih edilir. Kuşe kağıda basılan ve rahle boy seçeneğine sahip olan Kuran-ı Kerim meali Mustafa İslamoğlu tercümesi de alternatifler arasında yer alır. Pembe, mavi, mor gibi farklı renk seçenekleriyle Trendyol’da bulunan Kuran-ı Kerim meali Feyzul Furkan versiyonu çocukların ve renkli bir meale sahip olmak isteyen yetişkinlerin beğenisine sunulur. 732 sayfa olacak şekilde hazırlanan Kuran-ı Kerim meali Mahmut Ustaosmanoğlu ve diğer pek çok alim tarafından hazırlanan diğer versiyonlar Trendyol’da bulunur. Kuran-ı Kerim meali fiyatı kitapların cilt sayısına ve boyutuna göre değişir. Bunlara ek olarak fiyatlar Kuran-ı Kerim mealinin kaç sayfa olarak hazırlandığına göre de değişiklik gösterebilir. Çoğu zaman hangi kıstasları göz önünde bulundurarak alışveriş yapacağını seçemeyen müşteriler ya da birden fazla kitap arasında seçim yapamayan okuyucular olur. Kafası karışanlar Trendyol’da bulunan müşteri yorumlarından Kuran-ı Kerim meali önerilerini görebilir. Bu eserleri önceden okuyan diğer müşterilerin yazdıklarından yararlanabilirler. Bu yorumları kendilerine yol gösterici olarak kabul edenler kısa ya da uzun versiyonlar arasından seçim yaparak alışverişlerini tamamlayabilir. Müslümanlığın kutsal kitabını ve içeriğin müminlere öğütlerini tam olarak anlamak istiyorsanız, Trendyol üzerinden farklı dillerdeki mealleri satın alabilirsiniz.

Kur’an-ı Kerim Meali Nereden Alınır?

Kur’an-ı Kerim Meali Trendyol’dan alınabilir. Burada Müslüman dinin kutsal kitabının Türkçe çevirisini alarak daha rahat anlayabilirsiniz. Din gereği Arapça olarak yazılan Kur’an-ı Kerim, herkes tarafından okunup anlaşılabilmek için çeviri şeklinde de basılıp yayınlanır. Kutsal kitabın herkes tarafından okunup anlaşılması son derece önemlidir. Bunun için de herkesin anlayabileceği ortak bir dil ile Kur’an-ı Kerim Meali basılır. Kendiniz de alıp okuyarak İslam dinini daha ayrıntılı bir şekilde öğrenip içerisindeki ayet ve sureleri okuyarak ibadetinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kaliteli kağıtlara basılan Kur’an-ı Kerim Meali, senelerce okunmaya ve yıpranıp eskimeden saklanmaya müsaittir. Trendyol’dan Kur’an-ı Kerim Meali alarak dininizin ayrıntılarını kendi dilinizde okuyup rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Kuran-ı Kerim Meali Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kur’an-ı Kerim Meali alınırken orijinal bir baskı halinde sunulmasına ve doğru kişiler tarafından çevrilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Bu sayede dini doğru yorumlamak ve anlamak mümkün hale gelir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da kağıt kalitesi ve cildidir. Cildin dikiş ve tutkal ile yapılması daha dayanıklı bir kitap olduğunu gösterir. Bu tür bir Kur’an-ı Kerim Meali alırsanız senelerce yıpranmadan ya da kopmadan kullanabilirsiniz. Ayrıca orijinal ve tasdikli bir çeviri olduğuna da dikkat etmeniz önerilir. Doğru okumak ve anlamak için hem eksiksiz hem de hatasız olması son derece dikkat edilmesi gereken konulardan biridir.

Kuran-ı Kerim Meali Ne İçin Kullanılır?

Kur’an-ı Kerim Meali, kutsal kitabın doğru bir şekilde yorumlanması için kullanılır. Burada en büyük amaç; kitabın kendi dilinizde olmasıdır. Bu sayede Arapça bilmeden de kutsal kitabı okuyup anlayabilirsiniz. Eserler; her yaştan insanın okuyabileceği şekilde doğru ve yalın bir şekilde çevrilir. Sureler ve ayetler açık aynı zamanda yalın bir şekilde okunabilir. Bu sayede yediden yetmişe herkes kendi dinini öğrenebilir. Okullarda veya kurslarda da Kur’an-ı Kerim Meali kullanılır. Dininizi daha iyi bilmek için Kur’an-ı Kerim Mealini alarak okumaya başlayabilirsiniz. Dilerseniz okuma günleri yaparak arkadaş veya akrabalarınızla da okuyabilirsiniz. Toplantılarda da bilmeyenler için Kur’an-ı Kerim Meali okunarak daha anlaşılır bir bilgi aktarımı olabilir.