"

Muayene Eldiveni

" araması için 1929 sonuç listeleniyor

Hijyenik Müdahaleler İçin Muayene Eldiveni Modelleri

Hayattaki en önemli şey sağlıktır. Sağlığımızı korumak için önemli olan şeylerden biri de kişisel hijyene önem verilmesidir. Bu anlamda el hijyeni için eldiven kullanımı önemlidir. Bu nedenle üretilen çeşitli eldivenlerden biri de muayene eldivenleridir. Muayene eldiveni doğal kauçuk kullanılarak üretilir. Önemli hijyen ürünüdür. Birçok iş kolunda kullanılır. Her iki el için uyumludur. Genelde kliniklerde, hastanelerde, laboratuvarlarda ve muayene yapılan alanlarda kullanılır. Hijyen kuralları göz önünde alınarak üretilir ve her hastaya özel tek kullanımlık eldivenlerdir. Sağlığın korunmasına yardımcı olan bu eldivenler, sağlığı tehdit eden mikroplardan korur.

Muayene Eldiveni Türleri

Muayene Eldiveni Türleri

Muayene eldiveni, 3 ana türden oluşur. Bunlar lateks, vinil ve nitridir. Lateks muayene eldiveni, en çok tercih edilen türüdür. Esnek yapıya sahiptir. İnsanların elini tam olarak kavrar. Hem pudralı hem de pudrasız olarak üretilir. Pudra kullanımına karşı alerjisi olanlar pudrasız muayene eldiveni kullanılır. Ana malzemesi doğal kauçuktur. Diğer bir tür ise vinil muayene eldivenidir. Alternatif doktor eldiveni olarak üretilir. Kauçuk veya pudra alerjiniz varsa bu eldiven türü uygundur. Anti alerjik eldivendir. Özellikle kozmetik ve gıda sektöründe tercih edilir. Bulaşıcı hastalıkları önlemede katkısı önemlidir. Nitril muayene eldiveni ise en kullanışlı olanıdır. Dayanıklıdır ve parmak uçları pürüzlüdür. Bu sayede tutulan şeylerin kolay kavranmasını sağlar. Yarı esnek yapıdadır. Geçirgenlik oranı diğerlerine göre daha azdır. Tam koruma sağladığı için bulaşıcı hastalıkları iletmez. Muayene eldiveni renkli üretim modelleri bakımından da türlere ayrılır. Pembe, siyah, mavi, şeffaf, mor muayene eldiveni şeklindedir. Renkli muayene eldiveni kutu üzerindeki renk deseninden belli olur. Bu nedenle seçim yapmak kolaydır. Bunun dışında veteriner muayene eldiveni üretimi bulunur. Rektal muayenelerde kullanılır ve 80-90 cm uzunluğundadır. Uzunluğu bakımından diğer muayene eldivenlerinden ayrılır. Omuzundan lastiklidir ve basınca karşı dayanıklıdır. Rengi genelde turuncudur.

Muayene Eldiveni Özellikleri ve Faydaları

Muayene Eldiveni Özellikleri ve Faydaları

Muayene eldiveni virüs, mikrop ve bakterilerin bulaşmasında korumaya yardımcı olur. Pek çok çeşidi bulunur. Hem kullanıcı sağlığını hem de dokunulan insanların, eşyaların, yiyeceklerin sağlığını korur. Elleri tam kavraması için çeşitli ebatlarda üretilir. Elastik yapısı ile yumuşak doku hissi verir. Kullanımı kolay ve rahattır. Muayene eldiveni özelliklerine ve kullanım yerlerine çeşitlidir. Lateks alerjisi olan kişiler için lateks içermeyen eldivenler de üretilir. Alerjik durumlar için uygun olan muayene eldiveni nitril olarak üretilendir. Ayrıca muayene eldiveni pudrasız olanlar da alerjik durumlar için kullanıma uygun olanlardır. Pudrasız ve kaygan olmayanlar doktor muayene eldiveni olarak kullanılması en çok tercih edilendir. Kaygan olmaması muayenelerin veya cerrahi müdahalelerin başarılı tamamlanmasını sağlar. Ayrıca parmak uçlarında pütür bulunan muayene eldivenleri ile dokunma hassasiyeti artar. Bu şekilde muayene işlemi daha sağlıklı sonuçlanır. Muayene eldiveni pudralı olunca giyilmesi daha rahat ve kolaydır. Eldivenlerin yumuşak ve esnek olmasından dolayı parmaklarda his kaybı olmaz. Muayene eldivenleri, hijyen ve hassaslık gerektiren bütün işler için pratik ve uygun fiyatlı alternatif sunar.

Muayene Eldiveni Fiyat ve Boyutları

Muayene Eldiveni Fiyat ve Boyutları

Muayene eldiveni, 10’lu, 50’li, 100’lü kutularda satılır. Tek ve üstü satışlar da mevcuttur. Kutu halindeki satışlar daha ekonomiktir. Tek kutu satışı olduğu gibi 2’li, 5’li veya 10’lu kutular halinde de toptan satış durumu vardır. Özellikle muayene eldiveni 100’lü olanlar daha avantajlı fiyatlarla satılır. Eldivenlerin boyutları da çeşitlidir. Small (S), medium (M), large (L), extra large (XL) muayene eldiveni gibi boyutları bulunur. Muayene eldiveni small olanlar el yapısı küçük olan insanlar için uygundur. Muayene eldiveni large olanlar ise el yapısı büyük olanlar içindir. Her kullanıcının el büyüklüğüne göre muayene eldivenleri bulunur. Muayene eldiveni markaları çeşitli seçenekler ile sağlıklı günler sunar. Terleme yapmayan muayene eldiveni pudralı fiyat olarak da uygundur. Pudrasız muayene eldiveni fiyat bakımından diğer eldiven çeşitleri gibi ekonomik yapıdadır. Siz de elinizin boyutuna göre uygun olanı kolay bir şekilde Trendyol internet sitesinden alabilirsiniz. Her an ihtiyaç duyduğunuz bu kaliteli bu ürünlere bütçeleri aşmayan fiyatlarla sahip olabilirsiniz.