"

Nane Yağı

" araması için 1331 sonuç listeleniyor
ORİKA Nane Yağı 20 ml
ORİKANane Yağı 20 ml
(120)
Nane Yağı 20 ml
27 TL
Sepete Git

Nane Yağı

Kaliteli Bitkilerden Üretilen Nane Aroması Çeşitleri

Aromatik yağlar, yüzyıllara dayanan geçmişleriyle hem alternatif tıpta hem de evlerde sıklıkla kullanılan seçenekler arasındadır. Genel olarak bitki, kök, yaprak ya da çiçeklerinden edilen bu ürünlerin kanıtlanmış pek çok faydası bulunur. Sadece tıbbi durumlarda değil, ev içinde istenmeyen haşereleri uzak tutmak için de esansiyel ve aromatik olanlardan faydalanabilirsiniz. Bu seçenekler içinde ulaşımı kolay ve faydalı çeşitlerden biri olan nane yağı, ferah ve taze kokusu ile hemen hemen herkesin sevdiği bir tattır. Mutfakların da vazgeçilmez lezzeti olan bu bitkinin yaprakları; çiğ olarak salatalarda, içeceklerde, kuru haldeyken de çorbaları ve yemekleri süsler. Yapraklardan elde edilen yağ ise yiyeceklerde kullanılabildiği gibi pek çok alanda değerlendirilmeye uygun, faydalı bir seçenek olması sebebiyle sıklıkla tercih edilir. Doğal nane yağı distilasyon denilen bir sistem ile bitkinin suda kaynatıldıktan sonra damıtılmasıyla elde edilir. Yaprakların pres yardımı ile sıkılarak özünün çıkarılması ile elde edilen ürün ise soğuk sıkım olarak bilinir. Bu yöntemle elde edilen katkısız seçenekleri yemeklerinize, ferahlık verici etkisinden faydalanmak için soğuk içeceklere gönül rahatlığıyla ekleyebilirsiniz. Ayrıca cilt bakım rutininize ekleyebilir, eklem ağrılarında masaj yağı olarak kullanabilirsiniz. Doğal yöntemlerle ve yüksek kalitede elde edilen organik nane yağı kolik bebeklerde de kullanabilir. Spazm çözücü ve gevşetici etki yaratan bu ürünü doktor kontrolünde az miktarda bebeklerinize vererek rahatlama sağlayabilirsiniz. Faydaları saymakla bitmeyen nane yağı özellikleri bakımından son derece güçlü bir kaynaktır. İçerisinde bolca mentol bulunan bu aroma, doğal bir serinleticidir. Antimikrobiyal özelliği sayesinde ağız kokusunu, sindirim problemlerini giderir ve mikrobik rahatsızlıkların iyileşmesinde fayda sağlar. Aynı zamanda güçlü bir antioksidan olan bitki, bağışıklığı da kuvvetlendirmeye yardımcı olur. İçeriğinde A ve C vitamini barındırır, bu sayede kaşıntı, iltihap gibi durumlarda kullanarak antiseptik özelliğinden faydalanabilirsiniz. Ateş düşürücü etki gösterir ve solunum sistemini rahatlatır. Soğuk algınlığı gibi hastalıklarda güvenle kullanabilirsiniz. Doğal olması sebebiyle antialerjik bir üründür, ilaç kullanmak istemeyenler için kimyasal ürünlere alternatif olarak en iyi seçenektir. Geniş kullanım alanı ile pek çok konuda bu üründen faydalanabilirsiniz.

Kaliteli Bitkilerden Üretilen Nane Aroması Çeşitleri

Nane, dünya mutfağında en eski geçmişe sahip olan bitkilerden biridir. Akdeniz’e özgü olan bu bitki, dünyaya yayılıp Japonya, İngiltere, Çin gibi ülkelerde kaliteli hasatlardan sonra damıtılarak şişelere girer. Zengin kullanım alanı, onu günümüzde en çok rağbet gören çeşitlerden biri haline getirir. Ancak aromatik yağ sınıfında yer alan bu ürünü kullanacağınız alana göre seçmenizde fayda vardır. Yemek, içecek ya da ilaç, merhem benzeri bir üründe kullanacaksanız aldığınız uçucu nane yağının saf, farklı seçeneklerle karıştırılmış olmamasına özen göstermelisiniz. Bu konuda distile ile elde edilen İngiliz nane yağı doğru bir tercih olabilir. 200’den fazla çeşidi olan nanenin yağı, yemeklerde de sıklıkla kullanılan taze nane yaprağından elde edilir. Özel bir zamanda harman edilen yüksek kalitede yapraklar, steril ortamlarda işin uzmanlarınca yağı çıkarılarak hazır hale gelir. Yüksek düzeyde bir uçuculuk ve mentol oranına sahip Japon nane yağı ise bitkinin çiçeklenme döneminde hasat edilmesi ile başlayan süreçte ortaya çıkar. Renksiz olan bu çeşit, yoğunluk olarak daha hafif olup son derece keskin bir kokuya sahiptir. Doğal mentol içeriği ilk nefeste bile solunum sistemini rahatlatarak grip gibi viral hastalıkların tedavisinde destekleyici etki yaratır. Dünya genelinde en çok tercih edilen Çin nane yağı ise tamamen doğal içeriği ve güçlü etkisi ile çocuklarda da rahatlıkla kullanılabilir. Her ne kadar adında Çin ismi geçse de, bu çeşidin üreticisi Almanya’dır ve bu ülkede 4 yılın en sağlıklı yağı seçilir. Bu seçimde güçlü yatıştırıcı etkisi ve pek çok derde deva olması da etkili rol oynar. Doğal içeriği sayesinde hemen hemen herkes için kullanılabilir bir seçenek haline gelir ve düşük maliyetli bir ürün olması da ürüne erişimi kolaylaştırır. Bu çeşitlerin yanı sıra Türkiye’de yarpuz olarak bilinen yabani nane yağı da sıklıkla kullanılır. Genellikle haşereleri uzaklaştırmak için kullanılan yarpuz, nane familyasına ait bir bitki türü olup yine son derece keskin bir kokuya sahiptir. Özellikle evcil hayvanlarınızı pire, bit gibi parazitlerden korumak için en iyi doğal ilaçtır. Birkaç damla içeriği, kedi ya da köpeğinizin tüylerine dökerek güvenle kullanabilirsiniz. Yine evinizde böcek, karınca istilası gibi bir sorun yaşıyorsanız bu üründen faydalanabilirsiniz. Doğal içeriği sayesinde böcekleri evinizden uzak tutar ve böylece sağlığınız konusunda endişe etmenize gerek kalmaz. Keskin kokusu zihin açıklığına yardımcı olur. Saf içerikli olanları da kurutulmuş ya da taze halinin yerine yemeklerinize lezzet katmak için kullanabilirsiniz. Toksik atıcı özelliği sebebiyle az miktarda kullanarak gevşetici etkisinden de yararlanabilirsiniz. Trendyol’da binlerce çeşit ve marka nane aromasına kolayca ulaşabilir, bütçenize uygun filtreleme yaparak ihtiyaçlarınız doğrultusunda en uygun ürünü kolayca seçebilirsiniz.

Nane Bitkisinin Öne Çıkan Farklı Kullanım Alanları

Nane Bitkisinin Öne Çıkan Farklı Kullanım Alanları

Şifa dolu bu aromayı pek çok yerde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Harici olarak saf nane yağından yüzünüz için faydalanabilirsiniz. Bunun dışında tıbbi nane yağı da alternatif tıp yöntemlerini tercih edenler için destekleyici bir tedavidir. Antiseptik özelliği ile cilt dostu olan bu çeşit, hem cildi nemlendirme de hem de sivilce, akne gibi problemlerde kullanılabilir. Ayrıca saç derisi için de sıklıkla şampuanlarda kullanılan mentol bu bitkinin özünden elde edilir, bu sebeple saç ve saç derisi problemleri için şampuanınıza bir iki damla damlatarak ya da durulama suyuna ilave ederek güvenle kullanabilirsiniz. Kaşıntı, kızarıklık, kepek gibi sorunları kısa zamanda yatıştırıp bu rahatsız edici durumdan sizi kurtarır. Ağız hijyeni ve temiz ağız kokusu için de kullanabileceğiniz bitkinin özünü su ile seyrelterek gargara yapabilirsiniz. Sağlıklı bitkilerden yüksek standartlarda damıtılan bu aromayı bitkinin kullanıldığı her yemek, çorba ve içecekte güvenle kullanabilir, aynı lezzeti yakalayabilirsiniz. Solunum yolları rahatsızlıklarında sıklıkla kullanılan mentolden faydalanmak için de bu naneden elde edilen bitki özünü sıcak suya damlatıp buharını solumak ciğerlerinize ve kapalı bronşlara iyi gelir. Sinüzit gibi sıklıkla tekrar eden rahatsızlıklarda da sinüsleri açmak ve rahat nefes almak için bu ürünü kullanabilirsiniz. Ayrıca sindirim problemlerinde kas gevşetici ve spazm çözücü etkisi ile mucize yaratan bu bitkinin özünü suya damlatarak tüketemeyenler, nane yağı kapsülü şeklinde de kullanabilir. İçeriğinde nanenin saf özü olan ve tıbbi amaçlı kullanılan bu kapsüller vitaminler gibi takviye olarak alınabilir. Özellikle bağırsak ve sindirim problemi yaşayanlar doktora danışarak her gün bir adet kapsül alarak faydalanabilir. Trendyol’da farklı gramaj aralığında bulabileceğiniz nane yağı 50 ml boyutunda bir şişe size uzun süre yeterli olur. Son derece bereketli bir ürün olan bu aromayı, ilaç kullanmak istemediğiniz rahatsızlıklarda alternatif olarak kullanabilirsiniz. Yan etkisi son derece az olsa da eğer aromatik bitkilere alerjiniz olabileceğini düşünüyorsanız haricen kullanımlarda, vücudunuzun tolere edebileceği kadar bir miktarda ürünü cildinize tatbik ederek, kontrol ettikten sonra bir sorun yaşamıyorsanız gönül rahatlığıyla bu malzemeden faydalanabilirsiniz.

Birbirinden Faydalı Bitki Yağları

Birbirinden Faydalı Bitki Yağları

Hoş kokusuyla bile insanı rahatlatan nane yağı faydaları saymakla bitmez. En basit kullanımıyla bitkinin hoş kokusunu bulunduğunuz ortamı ferahlatmak için tütsü olarak kullanabilir ya da buhur yapabilirsiniz. Sinir sistemini gevşeten bu taze koku anksiyete, gerginlik, odaklanamama, panik gibi stres seviyesini artıran kötü hisleri bloke eder. Günümüzde çoğu kişinin sık yaşadığı hareketli bağırsak sendromuna da çok iyi geldiği bilinir. Gaz, ağrı ve şişkinlik durumlarında içeriğinde bulunan mentolün bağırsağın düz kası üzerinde rahatlatıcı bir etkiye sahip olduğu bilimsel olarak kanıtlanır. Bu gibi rahatsızlıklarda bitkinin çayı, kapsülü ya da yağ formu ile rahatsızlığı ilaçsız, doğal yöntemlerle giderebilirsiniz. Baharatlı ağır bir öğünden sonra yaşanan hazımsızlığa da birebirdir. Aroması, mide asidini azaltarak ağrıyı hafifletir. İlaç almadan ya da soda içmeden önce midenizi rahatlatmak için bitkinin çayından ya da özünden deneyerek alternatif çözümleri deneyebilirsiniz. Neredeyse her derde deva olan nane yağı kullanımı sağlıktan, temizliğe kadar uzanan çok yönlü bir alana sahiptir. Spazm çözücü etkisi ile öne çıkan bitkinin özellikle kas ağrılarına da iyi geldiği bilinir. Spor sonrası sık karşılaşılan kas ağrılarında, ağrılı bölgeye bu ürünle masaj yaparak ılık kompres yapmak kasların gevşemesine ve ağrının dağılmasına yardımcı olur. Çok sık karşılaşılan migren ağrıları için de oldukça doğal ve güçlü bir tedavidir. Bunun yanı sıra bitkinin özü sakızlarda ve diş macunlarında da sıklıkla kullanılan popüler bir aromadır. Ağız kokusunu ve soğan, sarımsak gibi yiyeceklerin kokusunu bastırmak ya da temiz bir nefes için mentollü aromasından faydalanabilirsiniz. Siz de ağız içi hijyeni için saf suya birkaç damla damlatarak en doğalından antiseptik ve antimikrobiyal özellikli bir gargara suyu yapabilirsiniz. Ev temizliğinde de bulaşık ya da çamaşır yıkamak için hazırladığınız sulara ekleyebilirsiniz. Mentolün uyarıcı etkisinden, uykusuz ve yorgun zamanlarda faydalanarak enerji toplayabilirsiniz.

Aroma Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Aroma Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Nane son derece verimli bir bitkidir. Özel bir toprak ya da ilkim aramaz. Güneş ve su yardımıyla kolayca büyür ve sıklıkla hasat alınır. Ayrıca 200’den fazla nane çeşidi bulunur ve her bitkinin kendine has özellikleri vardır. Belirli bir grup çeşidinden tıbbi ve aromatik yağlar elde edilir. Bu materyallerin damıtılma ve sterilizasyon aşamaları üretimde en önemli kısımlardır. Elde edilen ürünün tıbbi ham madde olarak kullanılabilecek nitelikte bir kalite olması gerekir. Sıklıkla günlük hayatta nane yağı kullananlar zamanla kazandıkları deneyimle malzemenin kaliteli ya da kalitesiz olup olmadığını kolayca anlar. Ancak her zaman orijinal nane yağını sahtelerinden ayırt etmek mümkün olmayabilir. Bu sebeple aldığınız ürünün içerik listesini mutlaka kontrol etmelisiniz. Yüzde yüz saf olmayan ya da kimyasal işlem görmüş olanları kullanmamaya özen göstermelisiniz. Güvenilir bir satın alma süreci için Trendyol’dan faydalanabilirsiniz. Sizlere kaliteli ve orijinal ürünler sunarak sağlığınızı tehlikeye atmaz. Gıda sınıfından güvenle kullanılabilecek olan organik seçenekler en güvenilir tercihtir. Nane yağı nasıl kullanılır bilmiyorsanız başlangıç olarak içecek ve yemeklerde, kapsül formda olanları direkt su ile yutarak kullanabilirsiniz. Harici kullanımlarda ise Hindistan cevizi ya da badem yağı gibi yumuşak olanlarla seyrelterek kullanabilirsiniz. Ancak burun tıkanıklığı gibi durumlarda doğrudan burun içine damlatmak ya da buruna çekmek tehlikeli olabilir. Solunum yolları için daha çok kaynayan sıcak suya damlatarak, yavaş yavaş buharını solumak hem faydasını artırır hem de sağlığınız için daha güvenli bir yöntemdir. Oral kullanımda birkaç damla yeterli iken kapsül olarak kullanacaksanız günde 2 adedi geçmemeye çalışabilirsiniz. Bu aroma sayesinde hayat kalitenizi artırabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Fiyatlar

Her Bütçeye Uygun Fiyatlar

Kolay ve zahmetsiz yetişen bu bitki, hasadından damıtılmasına kadar geçirdiği tüm üretim sürecinde de son derece ekonomiktir. Ancak çok fazla üründen az miktarda yağ elde edilebildiğinden nane yağı fiyatları genel olarak değişiklik gösterir. Hasat edilen ürünün kalitesi, distilasyon ve sterilizasyon sırasında yüksek verimlilik, steril depolama ve saklama koşulları gibi konular da üretici tarafında maliyeti etkileyen faktörlerden birkaçıdır. Tüm bunların dışında genel olarak bakıldığında uzun ömürlü, bereketli ve ekonomik bir seçenektir. İlk defa kullanacak olanlar için nane‌ ‌yağı‌ ‌20‌ ‌ml şişelerde yeterli olur. Daha uzun süreli ve yoğun bir kullanım durumu varsa tercih edeceğiniz nane yağı 100 ml şişelerde paketlenmiş olanlardan olabilir. Saklama koşullarına uygun depolandığında uzun ömürlü bir yağdır. Faydaları ve kullanım alanı oldukça geniş olan bu bitkiyi kimyasal ürünlerin yerine, doğal alternatif olarak tercih edebilirsiniz. Temizlikten, kozmetiğe, tıptan, parfümeriye kadar geniş bir alanda temel madde olarak kullanılan bu yağ sıklıkla seyreltilerek kullanılır ki, bu da ürünün daha uzun süreli kullanımını sağlar. Bu şekilde ekonomik anlamda tasarruflu bir süreç yönetilebilir. Trendyol’da bu kategoride yer alan ürünleri de son derece uygun aralıklarda bulabilirsiniz. Bu anlamda da ev ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlayabilirsiniz. Birçok farklı markanın, farklı gramajlarda paketlenmiş ürünlerine siz de kolayca ulaşabilirsiniz. Ürünlerin fiyatlarını bütçenize uygun olan aralıkta filtreleme yaparak görebilirsiniz. Daha önceden benzer çeşitleri satın alan kullanıcıların yaptıkları yorumlar size de satın alma sürecinde fikir verir. Trendyol’da yer alan kullanıcı yorum ve değerlendirmelerine göz atarak ürün seçenekleri hakkında fikir edinebilirsiniz.

Trendyol’da Nane Yağı Çeşitleri

Trendyol’da Nane Yağı Çeşitleri

Her evde olması tavsiye edilen ve kurtarıcı bir ürün olan bu bitkinin özleri hem Türkiye’de hem de dünyada geniş bir pazar hacmine sahiptir. Bu da kullanıcıya sunulan ürün çeşitliliğini artırır. Nane yağı nerede satılır ve nereden temin edilebilir diye merak ediyorsanız onlarca markaya ait binlerce şişe ürünü Trendyol’da bulabilirsiniz. Güvenli alışverişin adresi, geniş ürün gamı, ekonomik fiyat seçenekleriyle yüzlerce marka nane yağı Trendyol’da sizi bekliyor. Dilediğiniz markadan, dileğiniz boyutta ürünü kolayca sipariş verebilir, kısa sürede evinize gönderilen ürünü güvenle teslim alabilirsiniz. Trendyol’daki geniş marka ağı, ürün çeşitliliğini yükseltirken fiyatlar arasında da çeşitlilik sunar. Siz de bu çeşitlilik içinde bütçenize en uygun ürünü kolayca bulabilirsiniz. İngiliz, Japon, Çin ve Türk yapımı ürünleri ve farklı formdaki çeşitleri güvenle satın alabilirsiniz. Kullandığınız ürünleri değerlendirip, puanlayabilir. Kolay ulaşılabilen, ekonomik ve son derece kullanışlı olan bu yağı evinize bir kere aldıktan sonra, tekrar tekrar almak isteyebilirsiniz. Kısa sürede birçok ürüne doğal alternatif olduğunu görürsünüz. Çocuklarınızda bile güvenle kullanabileceğiniz bu bitki ev temizliğinde de sıklıkla değerlendirilir, mentol kokan bir evde bu bitkinin enerjisiyle tazelenebilirsiniz. Güne daha enerjik ve sağlıklı başlamak için içme suyunuza birkaç damla damlatarak içebilirsiniz. Yemeklerden sonra da sindirimi kolaylaştırmak için kapsüllerinden faydalanabilirsiniz. Cilt temizliği rutininize de güvenle ekleyebileceğiniz bu yağ sayesinde sıkılaşmış gözenekler, pırıl pırıl bir cilt ve daha genç bir görünüm elde edersiniz. Üstelik antibakteriyel özelliği sayesinde bu bitki çok güçlü bir oksidandır ve cilt sorunları üzerinde de etkili doğal bir ilaçtır. Siz de Trendyol’dan tercih edebileceğiniz bu seçenekleri uygun fiyatlarla satın alabilir, ihtiyaçlarınız doğrultusunda kaliteli bir kazanım elde edebilirsiniz.