Hacim
Fiyat
Çeşit
Ek Özellik
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ürün Puanı
"

Uçucu Yağ

" araması için 10197 sonuç listeleniyor

En Güzel Uçucu Yağ Seçenekleri Trendyol’da!

Esansiyel uçucu yağ, doğal özlerden elde edilen bir içeriktir. Bu ürünler; bitkilerin çiçekleri, hücreleri, kökleri ve kabukları gibi farklı bölümlerinden imal edilir. Aynı zamanda özel kokular taşır ve çeşitli aromaterapi, kozmetik, tıbbi ve gıda sektörlerinde kullanılır. Saf uçucu yağlar, doğal özlerden damıtılarak elde edilen konsantre esansiyel seçenekleri arasında yer alır. Bunun yanı sıra bazı ürünler, cilt bakımı alanında da kullanılır ve cilt bakımını desteklemeye yardımcı olabilir. Tarçın uçucu yağı, tatlı ve şifalı bir kokuya sahiptir. Ayrıca doğrudan bileşenlerle uygulanabilir veya buharlaştırıcılar aracılığıyla çözülebilir. Mür uçucu yağı, esansiyel karışımlarında tercih edilir. Uçucu yağ online ürün siparişlerini Trendyol’dan verebilirsiniz.

Farklı İçeriklere Sahip Uçucu Yağ Çeşitleri

Farklı İçeriklere Sahip Uçucu Yağ Çeşitleri

Hazırlanan içerikler, bitkilerden elde edilen doğal ürünlerdir. Uçucu yağ satın al arak farklı alanlarda kullanım imkanı elde edilebilir. Ürünlerin hoş kokuları ve ruh halinin iyileştirici etkileri, müşterileri cezbeden unsurlar arasında yer alır. Papatya uçucu yağ, cilt bakımında tercih edilir. Ürünler doğal temizlikte ve parfümlerde de kullanılır. Bunun yanı sıra muhteşem kokusu ile kullanıldığı alana ferahlık katar. Paçuli uçucu yağı, egzotik bir koku sağlar. Masajlarda, kas uzatmalarını azaltmak ve rahatlamayı sağlamak için tercih edilebilir. Cilt bakımında, cilt tipinize uygun şekilde seyreltilerek lekelerin giderilmesi, akne tedavisi veya nemli gibi çeşitli bileşenler için kullanılabilir. Defne uçucu yağ, tedavi bakımları için uygunluk gösterir. Günlük bakımlarda da avantaj sunan defne yaprağı içerikli alternatifler, saç bakımının desteklenmesi ve saç derisinin beslenmesi için tercih edilir. Temizlik konusunda da doğal bir araç olarak kullanılan ardıç uçucu yağ, ferah bir ortam imkanı sunar. Birçok farklı kullanım alanı ve indirim fırsatları sayesinde bu ürünler, uygun aralıklarda temin edilebilir. Uçucu yağ indirim fırsatlarına Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Pratik Kullanıma Sahip Ürün Alternatifleri

Pratik Kullanıma Sahip Ürün Alternatifleri

Uçucu yağ çeşitleri, farklı kullanım oranlarına sahip doğal ürünlerdir. Ürünler, bitkilerin çiçeklerinden veya diğer kısımlarından ayrıştırılarak özü çıkarılır. Her birinin kendine özgü özellikleri ve kokuları vardır. Lavanta uçucu yağ, nemlendirici ve stres giderici özelliğe sahip olabilir. Uçucu gül yağı, güzel bir çiçek kokusuna sahiptir. Ürünler aromaterapi, masaj, cilt bakımı ve temizlik ürünleri gibi birçok farklı alanda tercih edilebilir. Ürünleri aromaterapi için kullanabilirsiniz. Uçucu yağ difüzörü, satın alınan alternatiflerin hoş kokularını yaymak için kullanılır. Su dolu aromaterapi difüzörünün içerine birkaç damla ürün ekleyebilir, odayı hoş bir kokuyla doldurabilirsiniz. Organik uçucu yağlar, kimyasal gübre veya pestisit kullanılmadan yetiştirilen bitkilerden elde edilebilir. Kullanım esnasında doğru oranda seyreltme yapmaya dikkat edebilirsiniz. Aynı zamanda güvenli bir şekilde kullanılması için daima önerilen miktarlara dikkat edilmesi gerekir. Uçucu yağ tavsiye önerileri ile kişisel ihtiyaçlarınıza göre aradığınız kokuyu Trendyol’dan alabilirsiniz.

Bütçenize Uygun Aralıklarda Yer Alan Ürün Fiyatları

Bütçenize Uygun Aralıklarda Yer Alan Ürün Fiyatları

Uçucu yağ fiyatları ; farklı markalar, türler ve ambalaj boyutlarına göre farklı şekilde belirlenir. Büyük ambalajlar, birim fiyatı düşük olan avantajlı bir seçenek sunar. Ürünleri cilt üzerinde masaj yapılması için kullanabilirsiniz. Birkaç damla ile aromatik bir banyo yapabilirsiniz. Böylelikle cildinizi yumuşatırken zihinsel ve duygusal rahatlama imkanı elde edebilirsiniz. Uçucu yağ markaları, kalite ve üretim sırasında tercih edilen malzemelere göre fiyat belirlemesi yapabilir. Aynı zamanda fiyatlar, ürünlerin ambalaj boyutlarına da bağlıdır. Ürünleri doğrudan burun yolu ile inhalasyon yaparak kullanabilir, solunum yollarını açarak sakinleştirici ya da canlandırıcı etki elde edebilirsiniz. Adaçayı uçucu yağı, zihinsel netlik sağlanması için kullanılabilir. Ürünler, ev temizliği için de kullanılır. Özellikle antiseptik içeriğe sahip olanlar, temizlik ürünlerine eklenerek bakteri ve mikroplarla savaşmaya yardımcı olabilir. Uçucu yağ seti, çeşitli esansları içeren özel paketlerdir. Uçucu yağ kullananlar tarafından paylaşılan deneyimlerini Trendyol’dan bulabilir, indirim fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

Uçucu Yağlar Nelerdir?

Uçucu yağlar; çeşitli bitki türlerinden elde edilen özler olarak bilinir. Uçucu yağ çeşitleri arasında lavanta, portakal çiçeği, nane, papatya, limon ve kekik bitkileri yer alır. Bununla beraber çay ağacı uçucu yağları naneye benzer keskin kokusuyla dikkat çeker. Diğer uçucu yağ çeşitleri biberiye, yasemin, ylang ylang ve okaliptüs olarak sayılabilir. Genellikle küçük şişeler içerisinde olan bu yağlar, kapağı sıkıca kapalı olacak şekilde saklanmalıdır. Farklı uçucu yağ çeşitleri arasında amber, nioli, pudra, Japon kirazı, sandal ağacı ve sedir ağacı yer alır. Tamamen saf halde olan seçenekler mükemmel aroma elde edilmesini sağlar. Doğal çam, saf paçuli ve hanımeli gibi ilgi çekici kokuya sahip olan diğer seçenekleri de bulabilirsiniz.

Esansiyel Yağ Nedir?

Potansiyel olarak aktif bileşik maddeler içeren bitki çeşitlerinden farklı yöntemler ile elde edilen özlere esansiyel yağ denir. Oldukça yoğun yapıya sahip bu özleri konsantre halde bulmak mümkündür. Esansiyel yağlar, su veya buhar ile damıtma yöntemiyle elde edilir. Bir diğer esansiyel yağ elde etme yöntemi ise soğuk preslemedir. Her iki yöntemde de yoğun miktarda bitki kullanılır. Soğuk presleme ya da damıtma yoluyla elde edilen uçucu yağlar direkt konsantre olarak kullanıldığı gibi bir taşıyıcı yağ ile seyreltilebilir. Oldukça yoğun aromaya sahip bu konsantreler taşıyıcı yağ ile karıştırıldığında güzel koku yaymaya devam eder. Esansiyel yağ çeşitleri içerisinde antioksidan maddeler bulunabilir. Bu ürünler özellikle cilt bakımı için kullanılır.

Uçucu Yağ Ne İşe Yarar?

Farklı aromaya sahip uçucu yağ çeşitleri buhurdanlık içerisinde oda kokusu olarak kullanılabilir. Doğal yapısı sayesinde sıklıkla tercih edilen ürünler, ortam havasını güzelleştirmeye yarar. Bununla beraber konsantre özelliğe sahip bu ürünler, cilt bakımı için tercih edilen malzemelerin içerisine damlatılır. Ayrıca aromaterapi masajlarında rahatlatıcı etki yapar. Ürün içerisinde yer alan bitki türüne göre çeşitli faydalar elde edilebilir. Parfüm hazırlarken de uçucu yağ çeşitlerinden faydalanılır. Nane, biberiye veya çam ağacı gibi keskin aromaya sahip olan seçenekler nefes açma işlemleri için tercih edilir. Güzel kokusuyla ön plana çıkan uçucu yağ çeşitleri parfüm yerine de kullanılabilir.