Sertlik
Uzunluk
Fiyat
Renk
Tip
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Pilates Bandı

" araması için 4013 sonuç listeleniyor

Kullanışlı ve Kaliteli Pilates Bantları Trendyol'da!

Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ile birlikte insan gücüne ihtiyaç oldukça azalır. Çalışma ve ev ortamlarındaki hareketsizlik bedeninize olumsuz olarak yansır. Bu hareketsizliğin önüne geçmek için birçok yöntem vardır. Bunlardan en çok tercih edilen yöntemlerden biri de pilatestir. Vücuda esneklik kazandıran ve bedensel bütünlüğü koruyan bu sporu yaparken birtakım ekipmanlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu aktivitenin vazgeçilmez parçalarından biri olan pilates bandı oldukça gereklidir. Bu sporu yapmayı kolaylaştıran ürünün bir diğer adı da direnç lastiği olarak bilinir. Düzenli olarak egzersiz yapanlar için çok gerekli olan ürün, hareketlerinizden alacağınız verimi yükseltir. Ayrıca kullanım alanları ve faydaları saymakla bitmez. Sadece spor salonlarında değil; evde ve uygun olan her yerde kullanılabilir. Direnç bandı sadece sporcular tarafından kullanılmaz. Fizyoterapistler, merkezlerinde hastalarını eski hareketliliğine ve güçlerine kavuşturmak için de tercih eder. Profesyonel kullananlar haricinde, egzersize yeni başlayanlar da belli teknikleri öğrendikten sonra evde kolaylıkla yapabilir. Direnç derecelerine göre birçok seçeneği bulunur. Müşteriler bu ürünü seçerken kendi güç, kuvvet, kilo ve boy uzunluğunu hesaba katarak tercih yapar. Doğru teknikleri öğrenerek kullanıldığında diğer spor ve ekipmanlara göre daha kısa sürede fayda görmenizi sağlar. Sadece kilo vermenize katkıda bulunmaz. Bununla birlikte fiziksel olarak şekillenmenize ve esneklik kazanmanıza da yardımcı olur. Sizi istediğiniz forma ve güce kavuşturacak pilates direnç bantları için Trendyol’u ziyaret edebilirsiniz.

Konforlu Direnç Bandı Çeşitleri

Konforlu Direnç Bandı Çeşitleri

Bu eğlenceli aktivitenin olmazsa olmaz ekipmanlarından biri de direnç ekipmanlarıdır. Bu ürünler tasarımları itibariyle farklılık gösterebilir. Oldukça farklı kas gruplarını çalıştırması sebebiyle güçlü ve serttirler. Kopmalara ve delinmelere sebebiyet vermeyecek şekilde üretilir. Bu nedenle uzun kullanım ömrüne sahiptir. Ebat olarak küçük oldukları için çantanıza sığar ve her yerde taşınabilir. Bu kolay taşınabilirlik sayesinde her an her yerde üzerinizde bulundurup spor yaparken kullanabilirsiniz. Ev ortamında yapılan sporlardan alacağınız verimi bu ekipmanlarla üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Üstelik kullanımı profesyonellik gerektirmediğinden spora yeni başlayanlar tarafından da seçilebilir. Aerobik bant ile egzersizlerinize profesyonellik kazandırabilirsiniz. Nefes alma odaklı meditasyon içeren yoga egzersizinde de oldukça fazla yarar sağlar. Pilates bandı 3’lü olarak tercih edildiğinde her birinin ayrı ayrı işlevleri olduğu bilinmelidir. Farklı renklerde üretilen bu bantların dirençleri de renkleri açıktan koyuya gittikçe yükselir. Sert, orta ve yumuşak olarak üçe ayrılır. Yapacağınız harekete ve kendi kuvvetinize göre seçim yaparak kullanabilirsiniz. Genel olarak esneme payı azdır ve güçlü olan kauçuk maddeden üretilen mini pilates bandı seçeneği de vardır. Pilates bandı kullananlar arasında oldukça fazla tercih edilen modellerden biridir. Ucu açık ve kapalı üretilen şekilleri de mevcuttur. Ucu kapalı olan halka pilates bandı ürününü isteğinize göre seçebilirsiniz. Açık olarak üretilenlere kıyasla elinizden kaçma ihtimali düşüktür. Bu sayede olası bir yaralanmayı minimuma indirebilirsiniz. Halka şeklindeki pilates bandı tavsiyesi genelde aerobik aktivitesiyle ilgilenen müşteriler tarafından yapılır. Aynı zamanda bu türün kendi içinde direnç çeşitleri bulunur. Düşük, orta ve yüksek direnç olarak ayrılan bu ürünler kısa ya da uzun pilates bandı olarak da üretime sunulur. Spor salonundaki aletlerde saatlerce koşmak ya da ağırlık kaldırmak istemeyenler için oldukça cazip bir seçenektir. Sadece bu ekipmanı kullanarak da istediğiniz verime ulaşabilirsiniz. Hafif ve taşınabilir yapısıyla gün boyu sizinle kalabilir. Oldukça özel bir sistemle üretilir ve kendine has bir tarzı vardır. Evinizi adeta bir spor merkezine çevirecek en uygun pilates bandı fiyatını Trendyol’dan inceleyebilirsiniz.

Doğru Direnç Bandı Seçimi

Doğru Direnç Bandı Seçimi

Dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de alacağınız ürünün kaliteli malzemelerden üretilmiş olmasıdır. Özellikle bu ekipmanlar gibi beden için kullanılacak olan ürünlerde kaliteden ödün verilmemelidir. Yaralanma, sakatlanma gibi olumsuz durumlara ortam oluşturmamak için kaliteli pilates bandı satın almak önemlidir. Kendi beden ölçülerinizi ve kilonuzu tespit ettikten sonra uygun pilates esneme bandını seçebilirsiniz. Direnç ekipmanı almaya karar verdiğinizde boy uzunluğunuzu dikkate alabilirsiniz. Bu alanda tecrübeli müşteriler kendi boy uzunluğunuzdan bir iki santimetre daha uzun bir bant seçmenizi önerirler. Pilates bandı 150 cm, 200 cm gibi seçenekleri ortalama bir boy uzunluğuna sahip müşteriler tarafından tercih edilebilir. Tek bir direnç ekipmanı ile iş görülebileceği gibi kısa parçalı ürünler art arda ekleyerek de kullanılabilir. Bir diğer önemli nokta ise ürünün genişlik oranıdır. Kalınlık seviyesi arttıkça direnç seviyesi de o kadar artar. Yeni müşteriler de profesyonel sporcular da bu önemli hususu atlamamaya özen gösterir. Spora ve ürünü kullanmaya henüz yeni başlayanlar için pilates lastiği orta sert olarak alınmalıdır. Aksi halde fazla yüksek dirençli ürün seçiminiz sakatlanmalara sebebiyet verebilir. Böyle durumlara mahal vermemek adına araştırma yapmakta fayda vardır. Ekipmanların renklere göre farklı dirençlere sahip olduğunu bilmek gereklidir. Yeni başlayanlar için açık renkte, yumuşak ve orta dirençli lastikler uygundur. Belirli bir süredir spor yapan ve kondisyonu yerinde olanlar ise koyu tonlarda yüksek direnç lastikleri seçebilir. Vücudunuz dirençlere alıştıkça koyu tonlardaki alternatiflere geçiş yapabilirsiniz. Bacak ve kol bölgelerinin kuvvetlendirilmesinde yararlı olan lastiklerin doğru seçilmesi çok mühimdir. Araştırmalarınız sonucunda doğru pilates bandı boyutları hakkında bilgi alabilirsiniz. İhtiyacınıza en uygun olanlarını belirleyerek pilates bandı indirimlerini Trendyol’dan takip edebilirsiniz.

Egzersizlerde Direnç Bandı Kullanımı

Egzersizlerde Direnç Bandı Kullanımı

İş hayatı nedeniyle spor salonuna gitme imkanınız sınırlı olabilir. Bu durumda portatifliği sayesinde her yere taşınabilen pilates bacak bandı idealdir. Evde kullanımı oldukça pratik olan bu ürün ile her hareketin etkisini yükseltmek oldukça mümkündür. Ağırlık kaldırmak için kullanılan ekipmanlar kadar verim sağlayabilme özelliğine sahiptirler. Üstelik kullanımı profesyonellik gerektirmez. Şınav ve esneme gibi kolay egzersizlerden alacağınız verime katkı sağlar. Bedeninizde bulunan birbirinden çeşitli kas gruplarını kuvvetlendirmede oldukça etkilidir. Sadece kilo vermek amaçlı kullanılmaz ve bunun dışında pek çok farklı yararı vardır. Uzun süre hareketsiz kalmış bölgelerdeki gerginliği almak için de tercih edilir. Ağır sporların yapılamayacağı zamanlar olabilir. Bu gibi durumlarda güçten düşmemek adına pilates yoga bandı kullanılabilir. Sadece pilates ve fitness gibi alanlarda tercih edilmekle birlikte farklı aktivitelerde de tercih edilebilir. Genellikle müzik eşliğinde yapılan aerobik rutinlerinde de kullanıldığı görülür. Tek seferde alacağınız pilates bant seti ile istediğiniz tüm hareketleri özelliklerine göre yapabilirsiniz. Bu setler farklı uzunluğa, renge ve dirence göre hazırlanır. Masa başı çalışanlarda ya da öğrencilerde görülen kambur duruşu düzeltme noktasında oldukça etkilidir. Kullanım alanı oldukça zengindir. Pilates bandı kampanya dönemleri sayesinde siz de aradığınız ürüne sahip olabilirsiniz. Bu ürün ile çeşitli bölgeleri çalıştırmak da mümkündür. Kol, bacak gibi bölgelere etki edebilir, sırt ve kalça gibi yerlerde de fayda görebilirsiniz. Aynı zamanda vücuttaki kan akışını hızlandırarak şişlik ve ödemleri minimum seviyeye indirir. Yapılan küçük bir hareketle bile çok büyük performans sağlar. Vücudunuzu şekillendirerek sizi istediğiniz görünüme kavuşturur. Ağır bir spor yapılıyorsa öncesinde vücudu buna hazırlamak gerekir. Direnç lastiği vücudunuzu ısındırma konusunda etkilidir. Pilates bandı online alımlara özel fiyatları Trendyol’dan takip edebilirsiniz.