Reeder M7 Go

Kitap Okumanın Teknoloji İle Birleşmiş Hali: Reeder M7 Go

Kitap Okumanın Teknoloji İle Birleşmiş Hali: Reeder M7 Go

Gelişen teknolojiler ile birlikte neredeyse hayatımızda bulunan her madde teknoloji ile bağlantılı hale geldi. Artık yemeklerimizi telefondan söylerken müzik dinlemek için de interneti kullanmaya başladık. Hayatımızın her alanına dokunan bu teknolojik gelişim kitap sektörüne de girdi. Özellikle büyük ekranlı tablet veya telefonların üretilmeye başlanması ile birlikte kitaplar bu aletlerde okunmaya başlandı. Ancak bu durumun ortaya çıkardığı zorlukla kısa zamanda kullanıcılar tarafından hissedilmeye başlandı. Kitaplar genel olarak gözü daha az yoracak bir yüzey olan kâğıt üzerine yazılıyordu. Ancak kitap telefon veya tablet üzerinden okunduğunda ekranın bunun için özel olarak üretilmemiş olmasından dolayı çok hızlı şekilde gözün yorulmasına veya kurumasına neden oluyorlardı. Ayrıca uzun süreli kullanımda gözde bozulmaya neden olmaları da kitapseverlerin bu teknolojiden uzak durmalarına neden oldu. Bu durumu ortadan kaldırmak amacıyla hem tablet özellikleri gösteren, hem de özel ekranı sayesinde göz yormayan Reeder M7 Go çeşitleri üretilmeye başladılar. Reeder çıkış noktası olarak e-kitap okuyuculardır. Gelişen teknoloji ile birlikte binlerce sayfalık kitaplar yalnızca birkaç megabayt büyüklüğündeki dosyalar ile taşınabilmektedir. Bu noktada okuyucuların işini kolaylaştırmak amacı ile ortaya çıkan bu ürünler içlerinde binlerce sayfalık kitapları taşıyabilmeleri ve göz yormayan ekranları ile ilk olarak dikkat çektiler. Ülkemizde ilk olarak 2010’lu yıllarda tanınmaya başlayan firma meraklıları tarafından büyük ilgi gördü. Zamanla kendini geliştirmeye devam eden firma, yurt dışından pek çok yatırım aldı ve son teknoloji ürünü olan e-okuyucular üretmeye başladı. Öyle ki içinde android işletim sistemi bulunan bu yeni okuyucuları ister okuyucu olarak isterse de bir tablet olarak kullanmak mümkün olmaktadır. Özellikle kitap tutkunları hem kitap okuma ihtiyaçlarını giderirken aynı zamanda günlük işlerini yapabilecekleri bir tablete sahip olmalarından dolayı bu ürüne büyük bir talep gösteriyorlar. Reeder’in en büyük özelliği, tabi ki sahip oldukları özel ekran. Diğer elektronik eşyaların ekranlarının aksine herhangi bir ışık kaynağı tarafın aydınlatılmadığı için gözün uzun süreli okumaları yapmasına imkân sağlamaktadır. Ayrıca son üretilen okuyucu tabletlerinde kameraların eklenmesi ile birlikte android bir tabletin yapabildiği neredeyse her şeyi yapabilmeye başlamıştır. Özellikle görüntülü görüşme gibi özellikleri kullanıcılar tarafından oldukça sevilmektedir.

Reeder M7 Go İnceleme

Reeder M7 Go İnceleme

İnternet üzerinde pek çok teknolojik ürünün olduğu gibi Reeder M7 Go tablet incelemeleri bulmak mümkündür. Bu incelemeler temel olarak iki ayrı alana yoğunlaşmaktadır. İlk olarak incelenen bu tabletin dış yapısıdır. Bu noktada ürünün kaliteli materyallerden üretilmiş olması kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmektedir. Tabletin dış kenarlarında kullanılan malzemenin oldukça dayanıklı olması günlük kullanımda başına gelebilecek olaylara karşı koruma sağlamaktadır. Ayrıca ortalama olarak her ele oturabilecek büyüklükte yapılması dolayısı ile tek elle kullanımı desteklemektedir. Bu durum özellikle dış mekânlarda okuma yapanlar için oldukça önemli bir artı olarak karşımıza çıkmaktadır. Reeder kullanan kişiler genel olarak bu aleti evlerinde kitap okumak için değil dış mekânlardayken kitap okuyabilmek için kullanmaktadır. Bunun için hem sağlamlık, hem de ergonomik yapı oldukça önem taşımaktadır. Ayrıca tablet ile birlikte gönderilen şarj kablosu ve adaptör gibi ürünler de oldukça yüksek kaliteye sahip olmaları dolayısıyla dikkat çekiyorlar. İnceleme yapanlar tabletin pek çok özelliğinin bu nesil için yeterli olduğunu ve hatta fiyatına göre oldukça iyi bir ürün olduğundan bahsediyorlar. Genel olarak bir fiyat performans ürünü olarak görülmesinin en büyük sebebini bu durum oluşturmaktadır. İncelemeler sırasında diğer öne çıkan özellikler ise Reeder’in sahip olduğu donanımlardır. Bu tabletler aynı fiyat aralığında bulunduğu ürünlere göre çok daha fazla özellik sunmaktadır. Özellikle Reeder M7 Go işlemci olarak içinde yer alan 1 gb’lık işlemci sayesinde hem tabletinize yüklediğiniz uygulamaları, hem de internet geziniz sırasında açtığınız sekmeleri herhangi bir donma olmaksızın oynatabilmektedir. Ayrıca 8 gb’lık hafıza ile elinize gelen Reeder M7 Go 32gb dâhili hafıza kullanabilirsiniz. Bu şekilde herhangi bir hafıza sorunu yaşamadan uzun zaman boyunca tabletinizi kullanabilirsiniz. Ayrıca benzerlerine göre daha yüksek bir android işletim sistemi ile elinize ulaşması da kullanım arasından büyük bir ayrıcalık yaratmaktadır. Benzer fiyat aralığında bulunan ürünler genel olarak daha düşük android sürümleri kullanmakta ve bu sürümler güncellendiğinde donma gibi sorunlar ile karşılaşılabilmektedir. Bu tabletlerde ise orijinalden yüksek işletim sistemi yüklü olduğu ve sistemi buna göre ayarlandığı için bu gibi sorunlar yaşanmamaktadır. Daha önce de söylediğimiz gibi Reeder M7 Go özellikleri dolayısı ile pek çok benzerinden daha üstün bir noktada durmakta ve bu da onu tam bir fiyat performans ürünü haline getirmektedir.

Reeder M7 Go Tablet Özellikleri

Reeder M7 Go Tablet Özellikleri

Reeder M7 özellikleri, dış yapısı ve iç özellikleri olarak ikiye ayrılabilmektedir. İlk olarak içinde kullanılan Android sürümü neredeyse uygulama mağazasında yer alan tüm uygulamaları desteklemektedir. Bu sayede tam bir tablet olarak kullanılmaya oldukça uyumludur. Uygulama açma hızı konusunda benzeri olan tabletlere göre oldukça hızlıdır. Özellikle çocuklar için tercih edildiğinde önemli bir konu olan oyun oynatma özelliği açısından sahip olduğu 1gb’lik ram ile piyasada bulunan pek çok oyunu rahatlıkla çalıştırmaktadır. Aynı zamanda geniş ekranı ve wifi bağlanma özelliği ile yüksek video izleme performansı sağlamaktadır. İlgili uygulamalara hızlı bir şekilde bağlanmakta ve video kare hızı sayesinde kullanıcısına gayet uygun bir performans sergilemektedir. Son olarak bu tabletin en önemli özelliklerinden biri olan pdf okuma konusunda kullanıcısına büyük bir rahatlık sağlamaktadır. PDF okuma hızı konusunda benzerlerinden daha hızlı şekilde pdf dosyalar açılmakta ve sayfa geçişleri akıcı olarak sağlanmaktadır. Ekran ışığı konusunda özel üretim olmasının bir sonucu olarak göz yormayan ve uzun saatler okumaya imkân veren bir yapıda olmasından dolayı, kitapseverler tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir. Reeder’in donanımsal özelliklerinde ise göze ilk olarak 230 gramlık ağırlığı göze çarpıyor. Benzerlerine göre oldukça hafif yapıda olmasından dolayı rahatlıkla tek elle taşınıyor olması ve çocuklara uygun yapıda üretilmesi büyük beğeni görüyor. İçinde android 8 sürümü yüklü olarak gelen tabletlerde 1gb’lık ram bulunuyor. 1.2 ghz işlemciye sahip olan tablet, artırılabilir hafızaya sahiptir. Donanımsal olarak 8gb’lik bir hafıza ile kullanıcının eline ulaşıyor. Kullanıcı isteğine göre hafıza kartı takarak bu depolama alanını 32 gb ya kadar yükseltebilmektedir. Bu sayede oldukça büyük bir depolama alanı olan tabletiniz olabilecektir. Reeder M7 Go batarya yaklaşık 2000 mah olan batarya gücü ile birlikte oldukça uzun süren bir kullanım saati sunmaktadır. Ön ve arka tarafından 2 mp’lik kamerası olan tablet kullanım amacına uygun olacak sürede yeterli bir çekim gücüne sahiptir. Yalnızca beyaz seçeneği olan tablette farklı koruyucular ile renklendirme seçeneğine sahipsiniz. Sim kart desteği olmasa da internete bağlanabilmesi sayesinde pek çok farklı sosyal medya uygulamasının kullanımına imkân vermektedir.

Reeder M7 Go Kullanıcı Yorumları

Reeder M7 Go Kullanıcı Yorumları

İnternet üzerinde yapılan alışverişlerde yorumlar büyük önem taşımaktadır. Özellikle teknolojik ürünler almak isteyen kişiler öncelikle internet üzerinde yorumları okuyorlar. Bu noktada Reeder M7 Go kullanıcı yorumları ürünün genel olarak herkes tarafından sevildiğini gösteriyor. Yorumlarda ilk olarak belirtilen şeylerden biri, özellikle çocuklar için hem kitap okuma aşkının aşılanması, hem de derslerin takip edilebilmesi açısından oldukça kullanışlı bir alet olduğunu belirtiyorlar. Uzmanlar değişen ve gelişen teknolojinin insan hayatına bir etkisi sonucunda çocukların dikkat toplama sürelerinin kısaldığını belirtiyorlar. Ayrıca çocuklar kitap okumak yerine tabletlere daha fazla rağbet ediyorlar bundan dolayı okuyucu özelliği olan tabletler çocuklarda okuma alışkanlığının oluşturulması için yoğunlukla kullanılıyorlar. Özellikle pandemi dönemi ile birlikte uzaktan eğitime başlaması ile büyük bir tablet ihtiyacı ortaya çıktı. Bu noktada ilk seçeneklerden biri ise Reeder tabletler. Özellikle fiyatına göre sunduğu özelliklerin çokluğu hem çocukları, hem de aileleri mutlu eden yapısı ile oldukça seviliyor. Sahip olduğu pdf okuma hızı ve internet bağlantısı gibi özellikleri ile ailelerin bu tableti bir ders aleti olarak görmelerini sağlarken aynı zamanda pek çok oyunun oynanmasına imkân vermesi ile kullanıcısı olan çocukların da sevgisini kazanmaktadır. Yorumlarda belirtilen diğer bir önemli unsur ise Reeder M7 Go hediye olarak da çok iyi bir seçenek olduğudur. Çocuklar için hediyelik olarak alındığında özellikle kitap okuyucu olarak kullanıldığında çocuk gelişimi için oldukça büyük faydalar sağlamaktadır. Reeder M7 Go ekran kenarlarında kullandığı kaliteli plastik sayesinde düşme ve çarpmalara karşı büyük bir güvenlik sağlamaktadır. Bu durum da yorumlarda sıklıkla belirtilen bir konudur. Alıcılar çocuklarının bu fiyat performans ürünü herhangi bir sıkıntı ortaya çıkmadan uzun zamanlar kullandıklarından söz etmektedir. Benzeri olan tabletlerde yaşanan en önemli sorunlardan biri olan dokunmatik algılaması ve gecikmeler Reeder M7 Go dokunmatik teknolojisi sayesinde ortadan kaldırılmış bu durum da hem kitap okumayı, hem de oyun oynamayı daha zevkli hale getirmiştir. Oyun sırasında yaşanan can sıkıcı gecikmeler ortadan kaldırılmış aynı zamanda da kitap okurken ekran algılama süresi kısaltılarak daha gerçekçi bir deneyim yaşanması sağlanmıştır. Son olarak kullanıcı yorumlarında sıklıkla belirtilen konulardan biri Reeder M7 Go 8gb gibi ortalama bir hafızaya sahip olmasıdır. Bu hafıza kısa ve orta vadede yeterli olsa da uzun süreli kullanmak isteyenlerin hafıza kartı ile tableti desteklemeleri tavsiye edilmektedir.

Reeder M7 Go Kullanımı Avantajları

Reeder M7 Go Kullanımı Avantajları

Teknolojik gelişmelerin hızla yaşanmasının ardından tablet ve telefon kullanımı önemli ölçüde arttı ve kullanım yaşı da oldukça düştü. Bunun bir sonucu olarak da sağlık sorunları ve farklı sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Bu sorunlardan ilki olan telefon ve tabletlerin göz bozulmasına neden olacak yapılarının ve uzun süreli bakmalarda baş ağrısı gibi sorunlara yol açmasını Reeder’lar ortadan kaldırmaktadır. Bu tabletlerin üretim teknolojisinin bir sonucu olarak ekranından herhangi bir ışık yansıtmayarak neredeyse gerçek bir kitap okunuyormuş gibi gözlerin yorulmasını engellemektedir. Reeder M7 Go lcd teknolojisinin gelişmesi ile birlikte ekranlarını daha sofistike bir hale getirmiş ve günlük kullanımda bir tablet gibi okuma yapılacağında ise bir okuyucu gibi çalışmaktadır. Çocukların ekran bakma sürelerinin artması ile birlikte yaşanan göz bozukluklarını büyük ölçüde ortadan kaldıran Reeder hem sağlık hem de eğitim açısından büyük faydalar sağlamaktadır. Ayrıca güçlü bataryası sayesinde daha az şarj edilme ihtiyacı duymasıdır. Bu sayede hem zamanınızdan hem de elektrik giderinizden tasarruf edebilirsiniz. Reeder kullanmanın sağladığı diğer bir fayda ise tamamen maddi açıdandır. Tam bir fiyat performans ürünü olması dolayısı ile M7’nin sahip olduğu pek çok özellik çok daha pahalı ürünlerin pek çoğunda bulunmamaktadır. Kaliteli bir üretim aşaması geçirdiği için oldukça uzun bir kullanım ömrüne sahip olan bu tabletler özellikle sadece pdf okumak için kullanıldıklarında ömürlük cihazlar olarak gösterilmektedir. Reeder’in diğer faydalarından bahsetmek gerekirse ön ve arka kameraya sahip olması ve android işletim sistemi kullanması pek çok kolaylık sağlamaktadır. Günümüzde çıkan pek çok uygulamanın android temelli olması ve pdf dosyaların genel olarak android sisteme yönelik olması ve günümüzde çıkan pek çok uygulamayı rahatlıkla yükleyebilmesi dikkat çekmektedir. Tablet resetleme ve sıfırlama özellikleri ile ortaya çıkan sorunları ortadan kaldırmak için pratik yöntemler içermektedir. Diğer bir önemli özellik ise bu tabletlerin üretim fabrikasının ülkemizde olmasıdır. Bu şekilde yaşanan sorunlar sonucunda ortaya çıkan yedek parça ihtiyacı hızlı şekilde çözülmektedir. Özellikle dokunmatik ekranlarda yaşanan çatlama ve kırılma gibi olaylara karşı oldukça uygun fiyatlara yeni ekran temin edilebilmektedir.

Reeder M7 Go Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Reeder M7 Go Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Reeder yaklaşık 10 yıldır ülkemizde ve dünyada hizmet vermektedir. Ürettiği ürünler ilk dönemlerinde genel olarak okuma yapmaya yönelik olsalar da zamanla bu durum farklılaşmış ve üretilen tabletler, hem tablet özelliği taşırken aynı zamanda da okuyucu olma özelliklerini devam ettirmektedir. Zamanla değişen ve kendini geliştiren firmanın tabletleri tam bir fiyat performans ürünü olmaları ile bilinmektedir. Kaliteli olmaları ve uzun süreli kullanım için uygun olmaları ilk modellerinden beri bir firma görüşü olarak tüm modellerine yansıtılmış bir özelliktir. Firma genel olarak birden fazla modele sahip olsa da en çok bilinen modeli M7 Go’dur. Bunun en önemli sebebi ise neredeyse tüm kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verebilecek özellikleri olması ve bunu oldukça uygun fiyatlara kullanıcılara sunmasıdır. Tek renk olarak üretilen bu tabletler, kullanıcı tarafından renklendirilebilmektedir. Renk seçeneğinin olmaması bir eksi olarak görülebilirse de farklı açılardan kullanıcılara sunduğu imkân ve seçenekler ile bu eksiklik kapatılmaktadır. 1gb’lık işlemcisi ve 8gb’lık saklama alanı ile alanında oldukça ön sıralarda yer alan Reeder M7 Go 16gb gibi saklama alanlarına rahatlıkla ulaşabilmektedir. Ön ve arka tarafında bulunan 2 megapiksel kameralarının yanı sıra oldukça hassas olan dokunmatik ekranı ve sağlam çerçevesi ile de büyük dikkat çekmeyi başarıyor. Günümüzde elektronik teknolojilerinde fiyatlar oldukça artmaktadır. Bunun bir sonucu olarak da özellikle gençler istedikleri veya ihtiyacı olan ürünlere ulaşmakta zorluk yaşamaktadır. Özellikle yaşanan pandemi sürecinde uzaktan eğitim yapılması ve öğrencilerin bu uzaktan eğitime bağlanmak için bir tablete ihtiyaç duymaları Reeder’in bu alanda daha fazla yer almasını sağladı. Çünkü benzer fiyatlara satılan tabletler çok daha az özellik sunmaları ve kullanım ömürlerinin çok kısa olması dolayısı ile kullanıcılar tarafından tercih edilmemektedir. Ancak M7 sunduğu pek çok özelliğin yanı sıra oldukça kaliteli olmaları ve video dinlemek veya kitap okumak gibi işler için özel olarak geliştirildikleri için bu alanda son derece kaliteli hizmet sunmaktalar. Devam eden süreçte de kullanıcılarının yanında olan firma, sunduğu garanti ve garanti dışında kalan kısımlarda ise yedek parçaların uygun fiyatlar ile bulunması dolayısı ile önem taşımaktadır. Siz de ihtiyacınız olan okuyucu tabletleri ve diğer ürünleri kullanıcı puanlarını ve yorumlarını okuyarak Trendyol sitesinden rahatlıkla seçebilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz sıralama ölçütünü kullanarak sizin için en uygun olan ürünü bulabilir; rahatlıkla satın alabilirsiniz.