placeholder
"

Resimlik

" araması için 1181 sonuç listeleniyor

Resimlik

Klasik Çerçeve Resimlik

Klasik Çerçeve Resimlik

Herkesin hayatında iz bırakan pek çok an vardır. Düğünler, bayramlar, yeni ve eski evinizde geçirdiğiniz anlar, okula ilk başlangıç ve mezuniyet gibi pek çok anın yeniden hatırlanması arzu edilir. Bu anları ölümsüzleştirmek ve gelecekte hatırlayabilmek adına ise fotoğraflar gibi kalıcı nesnelere ihtiyaç duyulur. Fotoğrafları saklamak ve sergilemek için ise birbirinden güzel resimlik çeşitleri üretilerek herkesin anılarını kendi beğenisine uygun bir aksesuarla sergilenebilmesi sağlanır. Resimlikler hem eviniz için hoş ve şık birer aksesuar hem de anıların saklanabildiği en uygun köşedir. Gelişen dekorasyon trendlerinden nasibini alan resimliklerin pek çok farklı materyalden üretilen modelleri ve yeni nesil tasarımları bulunur. İp askılı resimlik, makrome, dönen küp, vosvos, paravan, ahşap boyama, akrilik, elektrikli, elektronik, ferforje, kalp şeklinde, küp, mıknatıslı resimlik gibi pek çok çeşit ve model resimlikler kullanıcıların beğenisine paralel olarak üretilir. Hepinizin evinin bir köşesinde var olan çerçeve resimlik modelleri, resimliklerin en klasikleri arasında yer alır. Aslında yeni tasarlanan pek çok resimlik modelinin de alt yapısını bu klasik resimlikler oluşturur. Bu tarz resimlikler duvar ve masa üstü ürünler olarak iki gruba ayrılır. Duvar resimlik modellerinde tablo ve fotoğraflara uygun farklı model seçenekleri yer alır. Masa üstü resimlik türlerinde yine farklı tasarımlı ürünler dikkat çeker. Her iki tür çerçeve resimliklerin de kişiye özel tasarımlı modelleri mevcuttur. Çerçeve tipi modellerde büyük ve küçük resimlik çeşitleri yer alır. Fotoğrafların boyutuna göre resimliklerin boyutları da değişkenlik gösterir. Ayrıca fotoğraf sayısına göre çoklu resimlik modelleri de yine ürün grupları içerisinde yer alır. 2, 3, 4, 5 ve çok daha fazla resim için uygun olarak bu tür resimlikler, birden fazla fotoğrafı bir arada sergilemek isteyenler için uygun bir aksesuardır. Çoklu çerçeveye sahip resimliklerin en çok tercih edilen modelleri arasında ise soy ağacı resimlik modelleri yer alır. Çerçeveli tipi resimlikler kurumsal alanda da kullanıma uygun ürünlerdir. Personel resimlik panosu, mantar pano resimlik ve anaokulu dolap resimlikleri gibi kurumsal alanda kullanılabilen resimlik çeşitleri ürün grupları içerisinde yer alır. Bunlar içerisinde genellikle metal resimlik kullanımı yaygındır. Ancak kurumsal alanda tercih edilen cam resimlik tasarımları da bulunabilir. Otel gibi işletme mekanlarında ise dekoratif açıdan şık durması nedeniyle aynalı resimlik modelleri tercih edilir. Plastik ve pirinç malzemeden üretilen çerçeveli tipi resimlik türleri de kurumsal alanda kullanılır.

Ahşap Resimlikler

Ahşap Resimlikler

Ahşap malzemenin resimlik olarak kullanılması durumu aslında pek yeni olmasa da son zamanlarda üretilen farklı ahşap tasarımların varlığı, resimlik modellerinde ahşap ürünlerin trend olmasına sebep olur. Her türlü mobilya ile kolay uyum sağlaması ve istenilen şeklin kolaylıkla verilebilmesi resimliklerde ahşap kullanımını arttıran özelliklerdir. Ahşap resimlik çeşitleri birbirinden farklı dizayn ve uzun süreli kullanımı ile de kullanıcıların sık tercih ettiği ürünler arasında yer alır. Son zamanlarda özellikle duvara asılan resimlikler kategorisinde ahşap modellerin ağırlıklı olarak kullanıldığı görülür. Ahşap malzemeden üretilen ağaç resimlik modellerinde pek çok materyal de bir arada kullanılır. Ahşap modellerde ledli resimlik gibi aydınlatma detayları ve halat, ip gibi materyallerin kullanımı yaygındır. Aydınlatma ve dekor amaçlı kullanılan LED ışıklı resimlik modelleri ahşap malzemenin ışıkla süslenmesi ile oluşturulur. Özellikle ahşap üründe ipli resimlik modellerinde led ışık ile aydınlatma sık kullanılır. Kullanılan ip nedeni ile halatlı resimlik olarak da adlandırılan bu ürünlerin pano kısmı ahşap malzemeden üretilir. Kullanılan minik mandallar nedeni ile bu tarz resimlik modellerine mandallı resimlik ismi de verilir. Mini peri led ışıkla aydınlatılan resimlik pano tasarımları ile fotoğraflar dekoratif birer obje gibi görünür. Ahşap pano resimliklerin pek çok farklı boyutu bulunur. Kullanacağınız duvarın büyüklüğüne paralel olarak istediğiniz boyutta ürün seçebilirsiniz. Ahşap malzemenin kullanıldığı resimlikler kategorisinde tahta resimlik modelleri de yer alır. Birbirinden orijinal resimlik tasarımlarının yer aldığı bu ürünler arasında en cok dikkat çeken modeller değirmen görünümündeki modellerdir. Değirmen resimlik tasarımları çoklu resimlik kategorisinde değerlendirilebilir ürünlerdir. Değirmenin çevresi boyunca birden fazla fotoğraf yerleştirme imkanı vardır. Bu sayede aile fotoğraflarında aile bireylerinin hepsinin fotoğrafının yer alabileceği dekoratif bir obje olarak kullanılabilir. Değirmen görünümlü resimlikler salon ve oturma odaları için hoş bir dekoratif aksesuardır. Görsel anlamca bir maket değirmen görünümde olan bu ürün oldukça güzel bir tasarıma sahiptir. Bu ürünlerde klasik ahşap rengin yanında kırmızı, sarı, siyah, beyaz gibi renk seçeneği vardır. Özel anlarınızı ölümsüzleştirdiğiniz fotoğrafları, odanızın bir köşesinde sergilemek istiyorsanız, değirmen şeklindeki resimlikler tam size göre bir aksesuardır.

Birbirinden Farklı Resimlik Modelleri

Birbirinden Farklı Resimlik Modelleri

Resimlik modellerinde pek çok yeni nesil tasarımın kullanıldığı ürünler yer alır. Bunlardan biri olan dijital resimlik modelleri, teknoloji çağının bir ürünü olarak dikkat çeker. Dijital tarz resimlikler LCD ekrana sahip birer tablet görünümünde ürünlerdir. Çeşitli boyutları bulunun bu ürünlerin fotoğraf kapasitesi modellerine göre farklılık gösterebilir. Bu model resimliklerin arka bölümde yer alan USB girişi sayesinde hem fotoğraf yüklemesi yapılabilir hem de resimlik şarj edilebilir. Yüklenilen fotoğraflar slayt gösterisi şeklinde belirlenen saniye aralıkları ile değişir. Bu sayede her baktığınızda ayrı bir fotoğrafınızı görebilme şansı elde edersiniz. Nostaljik bir tasarımın yeni nesil uyarlaması olan resimlik kolye modelleri de yine farklı tasarımlar arasında yer alır. Altın, gümüş resimlik kolye ucu seçenekleri olan bu ürünlerin eskitme bakır rengi ve rose gold modelleri de bulunur. Resim koyma bölümünün yer aldığı kolye uçlarının yuvarlak, oval, kare, kalp ve kelebek şeklinde tasarımları ürün grupları içerisinde yer alır. Yalnızca kolye ucu olarak satın alınabilen bu ürünler zinciri ile birlikte de satın alınabilir. Özellikle sevgililer ve yakın dostlar için en ideal hediye seçenekleri arasında yer alan bu ürünler manevi değeri de oldukça yüksek olan ürün modelleridir. Resimlik özelliği bulunan kolyelerle benzer şekilde resimlik kupalar da manevi değeri yüksek hediyelik değişik resimlikler arasında yer alır. Resimlikli kupaların ısı ile aktif olan ve doğrudan resim baskılı olan modelleri bulunur. Isı ile aktif olan resimlik kupalar sıcak su, çay veya kahve ile kullanıldığında üzerine basılan resmin ortaya çıktığı ürünlerdir. Bu ürünler yine sevgili ve yakın dostlar arasında sık tercih edilen hediyelik resimlikler arasında yer alır. Resimlikli kupaların farklı boyutları olduğu gibi, farklı modelleri de bulunur. Bu modeller arasında termos bardak ve kupa bardak gibi seçenekler yer alır. Termos bardak resimlikler dayanıklı plastik malzemeden üretilirken, kupa şeklindeki resimlikler porselen ürünlerden oluşur. Tüm resimlik termos bardak modellerinin elde yıkanması önerilir. Bulaşık makinesinde yıkanması durumunda baskı yapılan fotoğraflar solma yapabilir. Elde yıkama yapıldığı takdirde ürünler uzun süreli kullanıma uygundur. Ahşap, metal, plastik, figürlü binlerce farklı tasarım seçeneği ile resimlik modelleri Trendyol'da sizlerle. Ayrıca tablo, plastik, pleksi, taş, araba, yapboz, yuvarlak, çerçevesiz, şeffaf resimlik seçeneklerinin de yer aldığı tüm bu ürünlere online alışveriş ayrıcalığı ile ulaşabilirsiniz. Trendyol'a özel indirimli ve uygun fiyat seçenekleri ile resimlik ihtiyacınızı Trendyol'dan karşılayın. Şimdi sayfayı inceleyip gerçek kullanıcı yorumlarına bakabilir ve size uygun resimliği sepetinize ekleyebilirsiniz.