İlgili Kategoriler
Renk
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Tombow Olno

" araması için 14 sonuç listeleniyor

Tombow Olno

Tombow Olno

Mekanik uçlu kalem denilince ilk akla gelen markalardan olan Tombow, üstün Japon teknolojisi ile eşsiz tasarım gücünü bir araya getiriyor. Esnek kalem uçları ile versatil kalem sektörüne önemli bir yenilik getiren Tombow’un mekanik uçlu kalemleri dünya genelinde tercih listelerinin ilk sıralarında yer alıyor. 100 yıldan fazla zamandır yazı araç gereçleri ve ofis malzemeleri üreten ünlü Japon firması Tombow Olno serisi uçlu kurşun kalemleri ile büyük beğeni topluyor. Kurşun kalem uçlarından şerit silicilere, farklı türlerdeki kalem modellerinden profesyonel yazı gereçlerine zengin bir ürün gamı bulunan ünlü Japon markası, yüksek mühendislik ürünü çeşitleriyle göz dolduruyor.

Tombow Olno uçlu kalem seçenekleri, yenilikçi tasarım anlayışı ve üstün kalite özellikleri ile dikkat çekiyor. Hem tepeden hem de gövdeden basma olanağı sunan çok özel bir tasarımı bulunan Tombow Olno yorum ve görüş sayfalarında sıra dışı tasarımı ile çok sayıda övgü alıyor. Büyük bir konfor ve kullanım kolaylığı oluşturan esnek gövde tasarımı, bu özel kurşun kalemin sağladığı önemli avantajlar arasında yer alıyor. Dünyaca ünlü markanın Olno serisi uçlu kurşun kalemleri Trendyol’un zengin ürün yelpazesi içinde yerini alıyor. Tombow Olno kalem satın almak isteyenlere oldukça avantajlı satın alma koşulları sunan Trendyol, özel indirim ve dönemsel kampanyalarla kaçırılmayacak fiyat fırsatları sağlıyor.

Eşsiz Japon Tasarımları, Benzersiz Ürünler

Japonya’da 1913 yılından bu yana faaliyette olan Tombow markası adını Japonca yusufçuk anlamına gelen Tombo sözcüğünden alıyor. Japonya’nın kurucu imparatorunu zehirli bir böcekten kurtardığına inanılan ve bu nedenle kutsal sayılan yusufçuk, Japon kültüründe özel bir yer tutuyor. Aynı zamanda şans ve başarıyı simgeleyen yusufçuk, şekil açısından Japonya’ya benzetiliyor ve ülkenin eski adını da ifade ediyor. Bir aile şirketi olarak Harunosuke Ogawa tarafından kurulan yazı ve sanat gereçleri markası Tombow, yaratıcı çalışmalara destek olan ürünleriyle büyük ilgi görüyor. Yüksek kaliteli malzemeden üstün performans ürünleri tasarlayan marka, kuruluş günlerinden bu yana kurşun kalem üretimine büyük önem veriyor. Yoluna yüz yılı aşkın zamandır bir aile şirketi olarak devam eden ve geleneksel değerleri önemseyen marka, kurşun kalem başta olmak üzere çeşitli yazı gereçleri üreterek başladığı yolculuğuna aynı sektörde yenilikçi ürünlerle devam ediyor.

Gelişen Japonya’nın önemli kurşun kalem üreticilerinden biri olarak kısa sürede önemli bir gelişim sağlayan marka, yenilikçi fikirleri ve özel tasarım kaliteli ürün portföyü ile dikkat çekiyor. Tükenmez kalemlerden boya kalemlerine, mekanik uçlu kurşun kalemlerden marker kalemlere pek çok modeli bulunan markanın silgi, kalem ucu, bant gibi kırtasiye ürünleri de büyük ilgi görüyor. 1960’lı yıllarda Mono serisi kalem ve silgilerle büyük bir popülerliğe ulaşan Tombow, bugün de dünya genelinde sevilen ürünler arasında yer alıyor. Pek çok kırtasiye ürünü ile adından söz ettiren markanın 1980’lerde geliştirdiği Zoom serisi yazı gereçleri de tasarım ödüllü çok özel ürünler içeriyor. ABD ve Avrupa başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında ürünleri büyük bir beğeniyle karşılanan Tombow Olno serisi kalemlerde eşsiz bir estetik ve tasarım sunuyor. Olno serisi uçlu kurşun kalemler markanın ikonik modelleri arasında yerini alırken, hem günlük kişisel kullanım hem de profesyonel amaçlı olarak yoğun biçimde tercih ediliyor.

Olno Mekanik Uçlu Kurşun Kalemler

Tombow Olno versatil kalemlerin en önemli özelliğini oluşturan esnek gövde yapısı sağladığı kullanım kolaylığı oluşturuyor. Bu seride yer alan uçlu kurşun kalemler istendiğinde tepeden basmalı, istendiğinde gövdeden basmalı olarak kullanılabilen çok özel bir mekanizma içeriyor. Eşsiz tasarımı sayesinde pek çok uluslararası tasarım ödülüne hak kazanan Tombow Olno uçlu kalem seçenekleri, esneyebilen gövdesi sayesinde kalem uçlarının kolayca çıkmasını sağlıyor. Ergonomik tasarımı sayesinde hem doğru ve rahat bir kavrayış hem de konforlu bir yazım imkânı sunan kalemler, tercihe göre 0.3, 0.5 ya da 0.7 mm uç kalınlıkları ile satın alınabiliyor. Yumuşak tutma yerinin özel dokusunun sağladığı rahat kullanımın yanı sıra uç çıkarma mekanizmaları da eşsiz bir konfor ve rahatlık sağlıyor.

Tombow Body Knock modeli uçlu kurşun kalemler, özel mekanizmaları ile öne çıkıyor. Rahatça kavramayı ve güçlü bir tutuşu mümkün kılan bir tasarıma sahip olan Body Knock modeli kalemler, serinin diğer kalemleri gibi gövdeden bükülebilme özelliği taşıyor. Olno sözcüğü de kökü itibarıyla Japonca’da bükülme, katlanma anlamlarına geliyor. Mekanik uçlu kurşun kalemin esnek gövde yapısı kolayca eğilip bükülebiliyor ancak kırılmıyor. Kullandıkça biten ucu kalemin arka kısmındaki silgi ucuna tıklayarak kolayca çıkarma olanağı olduğu gibi, gövdedeki esnek tutma bölümünü hafifçe sıkarak da uç çıkarmak mümkün oluyor. Gövdede yer alan yumuşak tutma alanına istenen her yönden basınç uygulayarak uçların ileri gitmesi sağlanabiliyor.

Kalemin arka ucunda bulunan kapaklı silgi ihtiyaç olduğunda açığa çıkıyor ve temel silme işlevlerini başarıyla yerine getiriyor. Acil durumlar için kurtarıcı bir işlev taşıyan bu özel silgi, kalemin tasarımını estetik açıdan bütünleyen bir rol de üstleniyor. 3,8 mm çapındaki yuvarlak silgi bittiğinde kolayca yenilebiliyor. İnce uç yapıları ve konforlu kullanımları ile hem okul çağındaki çocuklar için hem de profesyonel yetişkinler için kusursuz bir seçim oluşturan Tombow Olno 0.5 ve 0.7 kalem seçenekleri, yazı yazmadan eskiz çizmeye teknik çizimlerden özel çalışmalara pek çok farklı görevi başarıyla yerine getiriyor.

Tombow Mekanik Kalemlerin Özellikleri

Gelişmiş Japon tasarım mühendisliğini oldukça yaratıcı biçimde mekanik kurşun kalemlere uygulayan Tombow, kurşun kalem uçları ve yazı gereçlerindeki yüksek tecrübesi sayesinde oldukça işlevsel özellikler sunuyor. Farklı incelikteki kurşun kalem uçları eğitim hayatından günlük yaşama, çalışma faaliyeti içindeki ihtiyaçlardan yaratıcı tasarım işlerine geniş bir kullanım alanı sunuyor. Yüksek malzeme kalitesi ve ince bir mühendislik sunan tasarımı sayesinde uzun yıllar gönül rahatlığıyla kullanılabilen mekanik uçlu kurşun kalemler, fonksiyonel özellikleri ile hayatın her alanında göz dolduruyor. Özel tutuş imkânı veren katlanabilir gövde yapısı yumuşak dokusu ile konforlu bir kavrama ve yazma deneyimi sunuyor. Yüksek kaliteli kauçuk malzeme kullanılarak üretilen bu yumuşak kısım, saatler boyunca yazı yazma ya da çizim yapma durumunda dahi ellerin rahat etmesini sağlıyor. Misket limonu sarısından frambuaza, kirazdan böğürtlen rengine, kömür grisinden özel mor ya da pembe tonlara pek çok farklı renk seçeneği sunan Olno kurşun kalemler, farklı beğenilere hitap eden tasarımlarıyla öne çıkıyor.

Olno serisi kalem tasarımlarının vazgeçilmez bir parçası olan oldukça minik, ancak işlevsel klips yapısı, defter arasına kıstırma olanağı sağlıyor. 14,3 cm uzunluğunda ve 1,3 cm çapında olan bu çok özel kalem, sadece 17 gram ağırlığı ile eşsiz bir rahatlık sağlıyor. Mekanik uçlu kurşun kalemin uzunluğu ve çapı, ideal tutuş özellikleri ile birlikte konforlu bir kullanıma yardımcı oluyor. Yumuşak ve bükülebilir gövde yapısına karşın oldukça sağlam malzemeden yüksek dayanıklılık içerecek biçimde üretilen Tombow Olno 0.7 ya da 0.5 mm gibi uç seçenekleriyle tercih edilebiliyor. Farklı yaş gruplarındaki öğrenciler tarafından yoğun olarak tercih edilen ve dayanıklı yapısı ile uzun süre kullanılabilen pembe, beyaz, siyah Tombow Olno mekanik uçlu kurşun kalemler, her beğeniye uygun renk seçenekleriyle dikkat çekiyor. Tasarlanıp piyasaya sürüldüğü Mart 2011 yılından bu yana sevilen bir uçlu kurşun kalem modeli olarak tercih listelerinde yerini alan Olno serisi kalemler, yuvarlak gövde yapılarıyla hem estetik hem işlevsel açıdan beğeni topluyor. Kauçuk tutma bölüm kayma ya da gevşeme gibi sorunların önüne geçerken, yedek uçların oldukça kolay biçimde kaleme takılması mümkün oluyor.

Her İhtiyaca Uygun Uç Kalınlıkları

Farklı ihtiyaçları ve kullanım alışkanlıklarını karşılamak üzere değişik inceliklerde kalem uçları sunan marka, ince uçlu kalem modelleri ile detaylı çizimler ve tasarımlar yapmayı mümkün kılıyor. Tombow Olno 0.5 mm inceliğindeki kalem uçları hem yazı yazmak hem de çizim yapmak için kullanılabiliyor. Biraz daha kalın bir yapıya sahip olmakla birlikte pratik ve konforlu bir kullanım sunan Tombow Olno 0.7 mm mekanik uçlu kurşun kalem seçenekleri de hızlı ve yoğun yazı yazanlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Tombow Olno yorum ve görüş sayfalarında sıra dışı bükülebilir tasarımı ve yumuşak gövde yapısının sağladığı yüksek tutuş özellikleri ile adından söz ettiriyor. Yorulmadan uzun süreler kullanmaya uygun biçimde tasarlanmış, oldukça konforlu bir kullanım sunan ergonomik yapısı uçlu kurşun kalemlerin en önemli avantajları arasında yer alıyor. İdeal uzunluk ve kalınlık ölçüleri sayesinde dengeli bir kavrayış ve kusursuz bir kullanım sağlayan Olno serisi kalem seçenekleri, Tombow markasının çok özel kurşun kalem ucu ve silgi seçenekleri ile birlikte ideal kullanım olanağı sunuyor. Kolay kırılmayan uçlar ve tıkanıklığa yol açmayan iç mekanizma sayesinde kullananları yarı yolda bırakmayan mekanik uçlu kurşun kalemler, üstün performans özelliklerini her koşulda ortaya koyuyor. Doğru kalınlıktaki Olno kurşun kalemi seçmek için kullanım alışkanlıkları kadar, kalemin hangi amaçla kullanılacağı da önem taşıyor. Günlük yazı yazma amaçlı kullanım ile çizim ya da tasarım için kullanım arasında önemli işlev farklılıkları olabiliyor. Kurşun kalem uçlarının doğru sertlik derecesinde seçilmesi, kalınlıklarının ihtiyaca uygun biçimde belirlenmesi kadar önemli bir detayı oluşturuyor. Kurşun kalem uçları kategorisinde de dünyaca ünlü sevilen ürünleri bulunan Tombow, her türlü ihtiyaca uygun sertlik ve incelik düzeyleri sunuyor.

Yüksek kaliteli sert plastik ve yumuşak kauçuk malzemenin mükemmel bir biçimde bir araya gelmesiyle tasarlanan uçlu kurşun kalemler, hem uzun süreli kullanıma hem de düşmelere karşı dirençli bir yapı sunuyor. Küçük çocuklar ya da yetişkinler tarafından da gönül rahatlığıyla kullanılabilen bu özel kalemler, eşsiz mekanizmaları ile uzun yıllar dayanıklılığını koruyor.

Üstün Performanslı Tombow Kalem Uçları

Tombow Mono, Grip, Deep, Klasik ve Olno gibi mekanik uçlu kurşun kalem serileri ile birlikte kullanılmak üzere ürettiği kurşun kalem uçlarıyla da büyük ilgi görüyor. Markanın hem yazı yazma amaçlı hem de profesyonel kullanım için geliştirdiği uç seçenekleri, yüksek kaliteli yapıları ve eşsiz tonları ile öne çıkıyor. Oldukça beğeni toplayan uç kutusu tasarımları çift ağızlı kaydırmalı kapak yapılarıyla hem estetik hem güvenli bir kullanım sağlıyor. Öğrencilik yıllarından itibaren bir alışkanlığa dönüşen Tombow kurşun kalem ve uçları, bulaşmaz içeriği ve iz bırakmayan yapısı ile öne çıkıyor. Kolayca silinmesi hataların daha kolay giderilmesine, vakit ve konsantrasyon kaybı olmadan rahatça düzeltilmesine olanak tanıyor.

Kolay kırılmayan kurşun kalem uçları Tombow Olno kalemlerin uç inceliklerine uygun seçenekleriyle yoğun biçimde tercih ediliyor. Tercihe göre markanın geliştirdiği profesyonel amaçlı kurşun kalem uçları ya da günlük kullanıma uygun öğrenci tipi kalem uçları tercih edilebiliyor. İstenen tonlarda seçenekleri bulunan Tombow kurşun kalem uçları, 0.3 mm gibi daha ince uçlarda H ya da 2H gibi ton değerleri ile öne çıkıyor. Açık gri tonlarındaki bu uçlar profesyonel teknik çizimler için daha uygun bir nitelik taşıyor. Yazı yazma ve genel kullanım için ise HB ya da 2B uç seçenekleri ön plana çıkıyor. Karakalem resim çalışmaları, özel eskiz çizimleri gibi işler için de profesyonel amaçlı üretilmiş, koyu renkli HB ve 2B uçlar ön plana çıkabiliyor. Açık gri tonlar isteyenlerin 0.3 mm gibi daha ince uçlu versatil kalemleri, siyaha doğru yaklaşan koyu renkler isteyenlerin ise 0.7 ya da 0.9 mm gibi kalın uçlu Tombow kalemleri seçmesi tavsiye ediliyor. 0.3 mm inceliğindeki uçlar 2H ile B arasında değişen tonlarda ürünler sunarken, 0.5 mm kalınlığındaki uçlu kurşun kalemler için 2H ile 3B arasında değişen zengin ton seçenekleri bulunuyor. 0.7 mm uçlu kalemlerde H, HB, B, 2B gibi kurşun kalem uçları rahatlıkla kullanılabiliyor. Kurşun kalem uçlarının değerleri sertten yumuşağa, açıktan koyuya doğru giden farklı değerler sunuyor. Bu değerler aynı zamanda Tombow Olno mekanik uçlu kurşun kalemler ile yapılacak işlerin niteliği üzerinde de etkili olabiliyor.

Tombow Olno Kalem Fiyat Avantajları

Tombow Olno kalem satın almak isteyenler için pek çok farklı renk ve model seçeneği bulunuyor. Pembe, beyaz, siyah Tombow Olno seçenekleri yanında canlı ve parlak birçok renk alternatifi arasından seçim yapılabiliyor. Güçlü estetik özellikleri ile her zevke uygun alternatifleri bulunan mekanik uçlu kurşun kalemler, her yaş grubuna hitap edebiliyor. Günlük hayatta yazı yazmak ve not almak için tercih edilen Olno uçlu kurşun kalemler, eğitim hayatının her aşamasında ya da sanatsal çalışmalarda da yaygın biçimde kullanılıyor. Konforlu bir tutuş sağlayan yumuşak gövde yapısı, uzun süreli kullanımda dahi rahatsızlık vermeyen tasarımı, eşsiz ergonomik özellikleri ile öne çıkan Tombow Olno versatil kalem fiyat bakımından da kullanıcı dostu bir düzey sunuyor. Yıllarca sorunsuz biçimde kullanmaya imkân tanıyan dayanıklı malzeme yapısı ve güçlü mekanizma özellikleri, bu çok özel uçlu kurşun kalemlerin dikkate değer nitelikleri arasında yer alıyor. Uzun vadede daha da ekonomik hale gelen kurşun kalem fiyatları, her bütçeye uygun çözümler sunuyor.

Tombow Olno versatil kalem fiyat düzeyleri özelliklerine, rengine ve modeline göre küçük farklılıklar gösterebiliyor. Oldukça işlevsel ve konforlu kullanım özellikleri ile öne çıkan bu kalemler tercihe göre farklı uç kalınlıkları sunuyor. Trendyol, Olno serisi kurşun kalemlerin yanı sıra farklı özellikteki kurşun kalem uçlarına ve silgilere de ürün yelpazesi içinde yer veriyor. Olno mekanik uçlu kurşun kalemler ile birlikte kalem ucu ve silgi modelleri de kolayca satın alınabiliyor.

Trendyol’un ürün gamı içinde hem farklı uç kalınlıklarında hem de farklı renklerde birçok Tombow uçlu kalem seçeneği yer alıyor. Değişik renklerdeki Tombow mekanik uçlu kalemler oldukça uygun fiyat düzeyleri ile gönül rahatlığıyla satın alınabiliyor. Versatil kalem seçenekleri tek tek ya da çoklu olarak satın alınabilirken, çoklu kalem alımlarında özel indirim fırsatları gündeme gelebiliyor. Fırsat ürünü olarak belirlenen ya da outlet kategorisinde yer alan mekanik uçlu kalemler için de özel fiyat düzeyleri sunulabiliyor. Trendyol’un dönemsel kampanyaları ya da özel indirim fırsatları da kaçırılmayacak Tombow mekanik uçlu kalem fiyatları sağlıyor.