İlgili Kategoriler
Fiyat
Giriş/Çıkış Portları
Renk
Garanti Süresi
Garanti Tipi
Okuma Hızı
Fiyat Geçmişi
Yazma Hızı
Kapasite
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

16 Gb Flash Bellek

" araması için 193 sonuç listeleniyor
PROTECH 16 Gb Flash Disk
Kargo Bedava

Protech16 Gb Flash Disk

220 TL
Sepete Git
ultradisk 16 Gb Metal Flash Bellek Usb Bellek

ultradisk16 Gb Metal Flash Bellek Usb Bellek

99 TL
Sepete Git

Önemli Verilerinizi Saklama İmkanı Sunan 16 GB Flash Bellek Çeşitleri Trendyol'da!

Günümüzde pek çok veri, elektronik ortam üzerinde saklanır. Bu durum, dokümanların kaybolması gibi durumları ortadan kaldırarak avantajlı bir kullanım sunar. Teknolojiyi daha verimli kullanabilmek adına ise pek çok elektronik ürün mevcuttur. Flash bellekler de bu alanda kullanılan teknik destek elemanlarından bir tanesidir. Bellekler, sahip oldukları taşınabilir yapıları sayesinde verilerin cihazlar arası aktarımında büyük ölçüde bir öneme sahiptir.

Saklama alanı dolan elektronik aletlerin boşaltılması için de belleklerden faydalanmak mümkündür. İş ve eğitim hayatında da bu ürünler sıklıkla tercih edilir. 16 GB flash bellek modelleri, sahip oldukları geniş kapasiteleri sayesinde yaygın olarak tercih edilir. Bu ürünler, geniş bir kitleye hitap ettikleri için pek çok farklı tasarımla geliştirilir. Gerek tasarım gerekse teknik özellikleri bakımından birçok farklı 16 GB flash bellek modeli mevcuttur. Bu sayede kişiler, ihtiyaçlarına uygun olan modele rahatlıkla ulaşabilir. 16 gb flash bellek, rom veya ram hafızaya sahip değildir.

Teknolojinin gelişmesi ile 16 GB flash bellek modellerinde pek çok ek özellik bulmak da mümkün hâle gelir. İlk olarak birden fazla porta sahip bellek modelleri dikkat çeker. Bunun yanı sıra farklı boyutlarda fakat aynı kapasitede bellek bulmak da mümkündür. 16 GB mini flash bellek modelleri, sahip oldukları minimal tasarıma rağmen çok sayıda veriyi depolamak için kullanılabilir. Bu ürünleri taşımak ve saklamak da çok daha konforludur. 16 GB flash bellek modelleri, üretildikleri materyallere göre çeşitli fiyatlara sahip olur. Teknik donanımlar da ürün değerinde değişiklikler yaratır. Herkes kendi bütçesine uygun geniş kapasiteli bir bellek modeli rahatlıkla bulabilir.

İstediğiniz Boyut ve Özellikte 16 GB Flash Bellek Çeşitleri Nelerdir?

İstediğiniz Boyut ve Özellikte 16 GB Flash Bellek Çeşitleri Nelerdir?

16 GB flash belleklerin birçok çeşidi mevcuttur. Belleklerin modellerinde kullanışlılık ve görsellik alanında önemli farklılıklar vardır. Kullandığı teknolojik ürünlerde şık bir görünüme önem veren kişiler için renkli 16 GB flash bellek modelleri son derece idealdir. Bu alandaki ürünlerde çok geniş bir renk yelpazesi bulunur. Mavi, pembe, kırmızı, siyah ve daha birçok farklı tonda flash bellek bulmak mümkündür. Söz konusu ürün için renk tercihinde bulunurken kullandığınız telefon ya da bilgisayarın tasarım özelliklerine dikkat ederek bir seçimde bulunabilirsiniz. Böylelikle sahip olduğunuz elektronik cihazlar arasında bir uyum ve bütünlük yakalayabilmeniz mümkün olur.

16 GB USB çeşitleri içerisinde farklı şekil seçenekleri de mevcuttur. İlgili ürünün pek çok farklı şekilde dış kaplamaya sahip hâlini bulmak mümkündür. Sizin için önem taşıyan belli şekillerden oluşan 16 GB USB bellek modellerini tercih ederek bu teknolojik ürünü kendiniz için çok daha özel bir hâle getirebilirsiniz. Çeşitli hayvan figürlerine sahip bellek modelleri mevcuttur. Bunun yanı sıra araba ve gitar gibi farklı sembollerde ürünler de bulunur. Bu tür farklı tasarıma sahip cihaz seçenekleri, 16 GB flash bellekleri özel kılan faktörlerdendir.

Profesyonel hayatta da 16 GB bellek ürünlerine sıklıkla ihtiyaç duyulur. İş ve eğitim hayatında bu teknolojik ürünlerin kullanılması için klasik tasarımlara sahip modeller de mevcuttur. Plastik, metal ve benzeri malzemeler kullanılarak imal edilen 16 GB USB flash bellek seçenekleri, profesyonel çalışmalarda rahatlıkla tercih edilebilir. Bu ürünlerin diğer çalışanlar ile karışmaması için size özel isim yazan versiyonlarını da bulmak mümkündür. Seçtiğiniz 16 GB USB bellek üzerine kendi isminiz ya da sahip olduğunuz işletmenin bilgilerini yazdırarak ürünü çalışma alanınıza özel bir hâle getirebilirsiniz. Bu özellik sayesinde olası karışıklıkların önüne geçebilmeniz mümkün olur.

16 GB flash disk çeşitleri içerisinde dayanıklı özelliklere sahip olan seçenekler de dikkat çeker. Bu kategoride yer alan ürünler genellikle dirençli materyaller kullanılarak üretilir. Örneğin; metal 16 GB flash bellek, çarpma ve benzeri darbelerden etkilenmez. Bu durum, ürün içerisinde depolanan verilerin güvenli bir şekilde korunması için de son derece önemlidir. Bellek modellerinin çoğunda kapak tasarımı dikkat çeker. Bu detay, ürünün toz ve kir gibi dış etkilerden korunmasını ve belleği daha uzun süre boyunca güvenle kullanabilmeyi mümkün kılar.

Verilerinizi Saklayabileceğiniz 16 GB Flash Bellek Modellerinin Bağlantı Hızları Nasıldır?

Verilerinizi Saklayabileceğiniz 16 GB Flash Bellek Modellerinin Bağlantı Hızları Nasıldır?

Flash bellek modellerinin sahip oldukları kapasite kadar bağlantı hızlarının da iyi seviyede olması oldukça önemlidir. Özellikle profesyonel hayatta bu üründen faydalanacak kişilerin hızlı çalışan bellek modellerini tercih etmeleri önerilir. Yavaş bir 16 GB flash bellek ile çalışırken ürünün okuma hızındaki gücünün ağırlığı nedeniyle zaman kaybı yaşayabilirsiniz. Bu ve benzeri istenmeyen durumlar için çeşitli hız özelliğine sahip USB bellek modelleri bulunur.

16 GB flash bellek özellikleri arasında hız son derece önemli bir unsurdur. Kişilerin kullanımına sunulan bellek modelleri genellikle 2.0 ve 3.0 hız birimlerine sahiptir. 16 GB 3.0 flash bellek, 2.0 hız birimine sahip olan seçeneklere göre çok daha hızlı bir şekilde çalışır. Bu ürünlerin saniyede okuduğu ve yazdığı veri miktarları da çok daha yüksektir. Bu sayede özellikle iş hayatı gibi hıza ihtiyaç duyulan alanlarda söz konusu ürünün üst düzey performansından faydalanmak mümkündür. Günlük hayatta bazı kişisel verilerin depolanması gibi ağır olmayan işler için ise 2.0 hız birimine sahip olan modeller rahatlıkla tercih edilebilir.

16 GB flash bellek seçimi yaparken ürünün hız özelliklerinin kullanılan cihazlar ile uyumlu olması son derece önemlidir. Örneğin, 3.0 hız birimine sahip olan belleğin desteklendiği bir bilgisayar tarafından çalışabileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle bellek seçiminde kullanılacak elektronik cihazların özelliklerine de dikkat etmekte fayda vardır. Örneğin, çift girişli 16 GB flash bellek gibi ürünlerin ilgili cep telefonu tarafından da desteklenmesi önemlidir.

16 GB flash bellek modelleri, markalarına göre de birtakım teknolojik farklılıklara sahiptir. Ürünün kaliteli bir markaya ait olması içeriğinde nispeten daha gelişmiş koruma katmanlarının bulunmasına olanak sağlar. Bu detay da cihaza virüs bulaşması gibi riskleri önleme konusunda oldukça önemlidir. İstenmeyen yazılımlar cihaza girdiğinde belleğin hızı düşeceği gibi verilerinizin güvenliği de tehlikeye düşer. Bu nedenle birçok açıdan gelişmiş virüs koruma sistemlerine sahip bellek modellerini tercih ederek kendinizi daha güvende hissedebilir, işlerinizi de hızlı bir şekilde yürütebilirsiniz.

Çift Taraflı 16 GB Flash Bellekler Hangi Cihazlarla Uyumludur?

Çift Taraflı 16 GB Flash Bellekler Hangi Cihazlarla Uyumludur?

16 GB Flash bellekler, sahip oldukları teknik özelliklere göre belli cihazlara uyum sağlar. Yaygın olarak tercih edilen bellek modelleri, bilgisayarlarda kolaylıkla kullanılabilir. Yine de satın alma işleminden önce USB’nin sahip olduğu hız birimini bilgisayarın desteklediği sürüm ile kıyaslamak faydalı olur. Bazı laptop modelleri, 3.0 hız biriminde olan bellek çeşitlerini desteklemeyebilir. Bu nedenle kişilerin sağlıklı bir çalışma alanı yaratabilmek için teknik destekleme niteliklerine göz gezdirmeleri tavsiye edilir.

Çift taraflı 16 GB bellek modellerinde mobil cihazın slotu ile ürün üzerindeki portun uyumu hususuna dikkat etmek gerekir. Genellikle Type-C porta sahip olan bellekler pek çok mobil cihaz ile sorunsuz şekilde çalışır. Fakat bazı özel markalara ait telefonlar bu porta uygun bir girişe sahip olmayabilir. iOS işletim sistemine sahip elektronik ürünler genellikle klasik bellek modellerini desteklemez. Bu nedenle bu tür telefonlara sahip olan kişilerin uygun portu bulunan 16 GB dual flash bellekleri tercih etmesi önerilir.

16 GB flash bellek modelleri, USB girişe sahip olan televizyonlarda da kullanılabilir. Bellek içerisine film ve dizi gibi verileri yükleyerek televizyon ekranından izlemek oldukça pratiktir. Aynı zamanda bu teknik aksesuarlar çeşitli elektronik müzik çalarlarda da kullanılabilir. Araç ses sistemleri başta olmak üzere set üstü müzik kutularına da bellek takarak veri aktarımında bulunabilirsiniz.

16 GB Flash bellek içerisine yüklenen veriler elektrik kesintisi ve benzeri kopukluklar nedeniyle kaybolma riski yaşamaz. Bu önemli özellik, güvenlik hususunda hassasiyetin bulunduğu iş kollarında USB kullanımını destekler. Askeri sistemler, IP kameraları ve güvenlik sistemlerinde de 16 GB flash bellek modelleri rahatlıkla tercih edilebilir.

16 GB Flash Bellek Kullanmanın Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

16 GB Flash Bellek Kullanmanın Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

16 Gb flash bellekler, pek çok avantajlı özelliğe sahiptir. Bu ürünle, taşınabilir yapıları sayesinde işlevsel ve pratik bir kullanım vadeder. Bilgisayarınızı ya da tabletinizi yanınızda taşımanıza gerek kalmadan önemli verilerinizi bu küçük ürün içerisinde istediğiniz her yere götürebilirsiniz. Söz konusu ürünün sahip olduğu geniş kapasite de son derece avantajlı bir kullanım sunar. Bu sayede tek seferde çok sayıda veri bir arada depolanabilir. Özellikle yoğun çalışma hayatına sahip olan kişiler için bu fonksiyon oldukça işlevseldir. Resim ve video gibi elektronik ortamda fazla yer kaplayan veri tiplerini barındırmak için 16 GB bellekler bir hayli idealdir.

Çift taraflı 16 Gb flash bellek modelleri, sahip oldukları iki port ile pek çok avantajı bünyesinde barındırır. İlgili ürünler, Type-C girişleri ile telefonlara da kolaylıkla bağlanabilir. Bu sayede mobil cihazdan bilgisayara ya da tablete de kolaylıkla veri aktarımı yapılabilir. 16 GB OTG flash bellek modelleri de bünyesinde çok daha fazla imkânı barındıran bir başka ürün seçeneğidir. Bu cihazlar ile telefon ve bilgisayar arasında direkt olarak bağlantı kurmak mümkün hâle gelir. Elektronik aletleri birbirine hızlı şekilde entegre edilebilen bu teknolojik ürün, kolay taşınabilir yapısı ve minimal tasarımı ile son derece ergonomiktir.

16 GB flash bellekler ile verilerinizin güvenliğini ve yedeklemesini yapabilirsiniz. Bu sayede elektronik cihazlarınızın arızalanması gibi durumlarda dokümanlarınızın kaybolması riskini ortadan kaldırabilirsiniz. Çeşitli renk ve tasarıma sahip USB bellekleri günlük hayatınızı farklı açılardan kolaylaştırması için kullanmanız mümkündür. Işıklı 16 GB flash bellek modelleri, buna örnek olarak gösterilebilir. Bu modeldeki ürünler hem veri depolama amacı ile kullanılabilir hem de çalışma alanlarında ışıklandırma işlevi ile kolaylık sağlar. Ayrıca bellek modellerinde kullanılan bu farklı tasarımlar, kişisel özelliklerinizi yansıtmak ve çalışma alanlarınıza keyifli bir hava katmak için de son derece uygundur.

16 GB Flash Bellek Tercihi Yaparken Göz Önünde Bulundurmanız Gerekenler Nelerdir?

16 GB Flash Bellek Tercihi Yaparken Göz Önünde Bulundurmanız Gerekenler Nelerdir?

16 GB flash bellek tercihi yaparken göz önünde bulundurulması gereken pek çok faktör mevcuttur. İlk olarak ürünün kullanım alanının iyi biçimde tespit edilmesi son derece önemlidir. Eğitim veya iş alanında kullanılan 16 GB bellekler ile günlük hayattaki çeşitli verileri depolamak için satın alınan ürünler, birçok yapısal ve teknik farklılıklara sahip olabilir. Profesyonel anlamda bu teknolojik üründen destek alacak kişilerin gelişmiş virüs korumasına sahip hızlı cihazlara yönelmesi tavsiye edilir. Bu ürünler, kişilerin çalışma hayatını olumlu yönde destekleyerek güvenli bir kullanım sağlar. Aynı şekilde eğitim alanında da aksaklıklar yaşamamak adına iyi bir hız birimine sahip olan bellek modellerini tercih etmek önemlidir.

16 GB flash bellek tercihi yaparken ürünü hangi elektronik cihazlar üzerinde kullanacağınız son derece önemlidir. Eğer söz konusu ürünü bilgisayar üzerinde kullanacaksanız tek porta sahip olması yeterlidir. Fakat tablet ya da mobil cihazlarda da bu üründen faydalanacaksanız 16 GB telefon uyumlu flash bellek modellerini tercih etmeniz daha uygundur. Bu ürünler, işlemlerinizi çok daha zahmetsiz bir şekilde yapmanıza olanak tanır. Telefon üzerinden bilgisayara veri aktarm işlemlerini çok daha pratik bir hâle getirir. İki cihaz arasında köprü görevi gören bu bellek modelleri de tercih yapmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken önemli detaylar arasında yer alır.

16 GB flash bellek satın alırken ürünün görsel özellikleri de göz önünde bulundurulabilir. Kullandığı ürünlerde tarzını yansıtmak isteyen kişiler, farklı tasarıma sahip bellek modellerini değerlendirebilir. Örneğin, deri tasarımlı ya da anahtarlık detaylı pek çok USB bellek modeli bu kullanıcılar için uygundur. Ayrıca fazla seyahat eden kişiler de belleklerini kaybetme riskine karşın farklı boyut özelliklerine sahip ürün modellerini değerlendirebilir. Kalemlik, çanta ya da cüzdan içerisinde rahatlıkla muhafaza edilebilecek olan micro USB bellek seçenekleri bu kişiler için idealdir. Ayrıca 16 GB flash bellek seçiminde güvenlik ve dayanıklılık gibi unsurları da göz önünde bulundurmak önemlidir.

16 GB Flash Bellek Çeşitlerinin Fiyat Aralıkları Nasıldır?

16 GB Flash Bellek Çeşitlerinin Fiyat Aralıkları Nasıldır?

16 GB flash bellek modelleri oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eder. Bu nedenle söz konusu ürünler geniş bir fiyat yelpazesine sahiptir. 16 GB flash bellek fiyatları pek çok unsurdan etkilenerek değişiklik gösterir. Ürünün dış yapısında tercih edilen materyal ve markası fiyatta değişikliğe neden olur. Örneğin; demir 16 GB flash bellek modelleri, plastik materyalli seçeneklere göre çok daha yüksek fiyatlara sahip olabilir.

Flash bellek fiyatlarında hız biriminin ve güvenlik önlemlerinin de etkisi büyüktür. 3.0 ve 2.0 sürümüne sahip ürünler arasındaki performans farkı, fiyat üzerinde de önemli rol oynar. Aynı şekilde ürünün gelişmiş virüs korumasına sahip olması da fiyatı artıran unsurlar arasında yer alır. Kişiler, ürünü kullanacakları alana ve bütçelerine göre seçim yaparak kendilerine uygun olan modeli tercih edebilir.

Görsel tasarımlar da 16 GB flash bellek modellerinde fiyatı etkileyen unsurlar arasında bulunur. Özel tasarımlı ya da çeşitli figürlerle süslenmiş olan ürün seçenekleri, sahip oldukları estetik nitelikler nedeniyle çok daha yüksek fiyatlara sahip olabilir. Bunun yanı sıra görsel detaylara fazla önem vermeyen kişiler klasik tasarımlı modelleri tercih ederek daha az maliyetli bir seçim yapabilir.

USB bellek modellerinin ek özellikleri de fiyatta değişikliğe neden olur. Örneğin; çift taraflı 16 GB bellek türleri, çok daha geniş bir kullanım alanına sahip olması nedeniyle klasik modellere kıyasla yüksek fiyatlarda satışa sunulabilir. Aynı şekilde bu özelliklere sahip olan ürünlerin de kendi içlerinde fiyat farklılığı gözlemlenebilir. Siz de Trendyol’da yer alan 16 GB flash bellek çeşitlerine göz atabilir, dilediğiniz ürünü yalnızca birkaç tıklamayla kolay ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

16 GB Flash Bellek Kaç Şarkı Alır?

Flash bellek çeşitleri, dijital cihazların yoğun olarak kullanılması neticesinde bir ihtiyaç hâlini alan küçük veri depolama cihazlarıdır. Özellikle akıllı telefonların ve dijital belge kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte flash belleklere olan rağbet artış göstermiştir. 16 GB flash bellek çeşitleri, veri depolama araçlarının sık tercih edilen tiplerinden biridir. 16 GB alanı olan bir cihaz, 128 kbps kalitesinde hazırlanmış müzik içeriklerinden yaklaşık olarak 4000 adet depolayabilir. Bu rakam ortalama 12.000 dakikaya tekabül eder. Yani söz konusu cihazlarda yaklaşık 200 albüm depolanabilir. Eğer müzik dosyalarının kalitesi 256 kbps olursa bu rakamlar aşağı yukarı yarıya kadar düşer. Yani 16 GB flash belleklerin araçta veya başka platformlarda müzik depolamak için kullanımları yerinde olacaktır. Belleklerin ne kadar müzik dosyası depolayacağı şarkıların uzunluğuna göre de değişiklik gösterir. Kısa parçalarda sayı artarken uzun şarkılarda daha az dosya depolanabilir.

16 GB Flash Bellek Kaç Saatlik Video Alır?

16 GB flash bellek çeşitleri geniş kapasiteleri ile uzun videoları dahi depolamanıza olanak sağlar. Söz konusu ürünlerle 720 p 30 fps kalitesindeki videoların yaklaşık 88 dakika kadar olanı saklanabilir. Bu da bahsedilen kalite aralığındaki bir videonun ortalama 1.5 saat kadarının depolanabilmesi anlamına gelir. 16 GB flash bellekler, 1080 p 30 fps kalitesindeki videoları 61 dakika kadarını saklayabilir. Bu süre, neredeyse 1 saate tekabül eder. Yeni nesil görüntü kaydedicilerden elde edilen 4K 30 fps kalitesindeki videolar da 30 dakika uzunluğuna kadar bu cihazlarda saklanabilmektedir. Yani 16 GB flash belleklerde kaç video ve şarkının depolanabileceği, içeriklerin boyutlarına ve çözünürlük kalitelerine göre değişiklik gösterir. Bu rakam özellikle dokümanlar söz konusu olduğunda daha da yukarılara tırmanabilir. 16 GB flash belleklerin günlük kullanım için çok ideal ürünler olduğu ifade edilebilir.

16 GB Flash Bellek Modelleri Nelerdir?

16 GB flash bellekler özellikle tasarımlarına göre farklı modellerle tüketicilere sunulur. Söz konusu ürünleri tasarım açısından iki gruba ayırmak mümkündür. 16 GB hafıza kartı şeklinde tasarlanan ürünler genellikle telefon ve bilgisayar gibi cihazların içine takılarak kullanılır. Flash bellek adı verilen ürünler ise haricî donanımlar arasında sayılabilir. 16 GB flash bellekleri kullanılan bağlantı modeli açısından; USB A, USB Type C, USB Lightning soketli ve hem USB A hem de USB Type C girişi olan cihazlar olarak gruplandırmak mümkündür. Söz konusu ürünlerde tasarım bakımından da farklı modeller göze çarpar. Özellikle anahtarlıklara takılabilen modeller sıklıkla tercih edilen 16 GB flash bellek çeşitleri arasındadır. Yine cüzdanda ya da kartlıklarda taşınabilen ince flash bellekler de son derece popüler modeller arasındadır. Son olarak kapaklı ve sürgülü klasik 16 GB flash bellek modellerinin rağbet gören ürünler olduğu belirtilebilir.