İlgili Kategoriler
Mevsim
Taban Genişliği
Jant Çapı
Yıl
Kesit Oranı
Fiyat
Islak Zeminde Frenleme
Yakıt Verimliliği
Araç Tipi
Garanti Süresi
Hız Endeksi
Yük Endeksi
"

195 60 r16

" araması için 497 sonuç listeleniyor
SAVA 195/55 R16 87h Eskimo
Kargo Bedava
SAVA195/55 R16 87h Eskimo
1.378,99 TL
Sepete Git

Kaliteli 195 60 R16 Seçenekleri Trendyol’da!

195 60 R16 bir lastik türüdür. P-metrik eşdeğeri olarak da bilinir. Lastik 195 60 R16’da yer alan numaralar ve harf, onun ebatına ilişkin bilgileri gösterir. Burada yer alan ilk sayı; milimetre cinsinden genişliği, ikinci sayı inç cinsinden yüksekliği temsil eden metrik ölçümdür. 195 60 R16; binek, hafif ticari araçlarda kullanılan bir tekerlek türüdür. Ayrıca bu modeller, 16 inç lastikler olarak da adlandırılır. 195 60 R16, lastiğin 195/60 en-boy oranına sahip olduğu anlamına gelen bir ebat tanımıdır. Yani lastiğin yüksekliği, genişliğinin %195'i kadardır. 195 60 R16; 195 mm genişliğe, 60 mm yüksekliğe ve 16 inç jant çapına sahip bir tekerlek türüdür. Genellikle SUV'larda ve hafif kamyonlarda kullanılır. 195 60 R16 4 mevsim tekerlek türleri olduğu gibi kışlık ve yazlık modeller de vardır. Eğer aracınız bu ebatta olan seçeneklere uygunsa tercihinizi marka ve model bilgisine göre yapabilirsiniz. Ebatlar aynı olsa da farklı marka ve model araçlarda kullanılan türler değişiklik gösterir. Aynı zamanda binek, hafif ticari gibi araç özelliklerine göre de farklılaşma söz konusudur. Modellerde bulunan desenler birbirinden farklıdır. Bu desenler, mevsimsel kullanımlara göre belirlenir. Örneğin yaz lastiklerinde az sayıda oluk yer alır. Kışlık modellerde ise oluklar fazladır. Bu nedenle mevsime uygun seçim yapılması önemlidir. Uygun modeli seçerek Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Güvenli 195 60 R16 Mevsim Lastikleri

Güvenli 195 60 R16 Mevsim Lastikleri

195 60 R16, bugün piyasadaki otomobiller için popüler tekerlek ebatlarından biridir. Mükemmel bir performans dengesi sağlayarak araçlarını konforlu bir şekilde kullanmak isteyenler için ideal özellikler sunar. Ancak bu ebatta çok sayıda tekerlek mevcutken aracınız için doğru lastiği seçmek için dikkat etmeniz gereken birkaç özellik vardır. 195 60 R16 yaz lastiği, sıcaklıkların yüksek ve yolların kuru olduğu yılın sıcak aylarında kullanılmak üzere tasarlanır. 195/60 R16 yaz lastiklerinin bazı temel özellikleri vardır. Bunlardan birisi düşük profildir. Yaz lastikleri tipik olarak düşük profillidir. Yani lastiğin genişliğine göre kısa bir yanak yüksekliğine sahiptir. Bu, lastiğe sportif bir görünüm kazandırır. Yüksek hızlarda yol tutuşunu ve dengeyi artırmaya yardımcı olur. Bir diğeri ise geniş, düz sırttır. Yaz lastikleri, kuru yollarda tutuşu ve dengeyi artırmaya yardımcı olan geniş, düz bir sırt desenine sahiptir. Tekerlek sırtı, ayrıca ıslak yollarda suda kızaklama riskini azaltmaya yardımcı olmak için suyu tekerlekten uzaklaştıracak şekilde tasarlanır. Başka bir özelliği ise yüksek performansıdır. Yaz lastikleri; kavrama, yol tutuşu ve dengeye odaklanarak yüksek performanslı sürüş için tasarlanır. Genellikle spor otomobillerde, mükemmel yol tutuşu ve hızlanma gerektiren diğer yüksek performanslı araçlarda kullanılırlar. Diğer bir mevsim ürünü olan 195 60 R16 kış lastiği, sıcaklıkların düşük olduğu ve yolların buzla kaplı olduğu soğuk aylarda kullanılmak üzere tasarlanır. Kaygan yollarda kavrama ve çekiş için optimize edilir. Soğuk havalarda esnek kalan yumuşak bir kauçuk bileşiminden üretilir. 195 60 R16 zincir kullanımı, kaliteli ürünlerin yapısında bozulmaya yol açmaz. Sırt yapısının sağlamlığı, zincir darbeleri karşısında hasar meydana gelmesini engeller. Ürünlerde bulunan derin sırt yapısı, kar ve buz üzerinde kavrama ve çekişi artırmaya yardımcı olur. Güvenli bir kullanım için montaj sürecinde de dikkatli olmalısınız. Amatör şekilde yapılan bir montaj hem güvenliğinizi hem de aracı riske atar. Aracınız için uygun modeli satın almak istiyorsanız ve montaj süreci hakkında fikir edinmek istiyorsanız 195 60 R16 kullananların yorumlarını okuyabilirsiniz. Ardından Trendyol’dan siparişinizi verebilirsiniz.

Kullanışlı 195 60 R16 Özellikleri

Kullanışlı 195 60 R16 Özellikleri

195/60 R16 lastikler, binek araçlar için yaygın bir ebattır. İyi bir performans ve konfor dengesi sunarlar. Ürünler genellikle kompakt sedan ve hatchback gibi otomobillerde kullanılır. Aynı zamanda SUV, crossover gibi bazı büyük araçlarda da kullanılır. 195/60 R16 ebadında birçok farklı lastik markası ve modeli mevcuttur. Bu nedenle aracınız için doğru lastiği seçmek zor olabilir. Bu ürünü kullanan çevrenizdeki kişilerden 195 60 R16 tavsiyesi alabilirsiniz. Bu lastikleri seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır. Kış lastiklerinin sırtında, kaygan yüzeylerde tutuşu artırmaya yardımcı olan ince yarıklar veya kılcal kanallar bulunur. Kılcal kanallar, lastiğin kar ve buzu ısırmasına yardımcı olarak ek çekiş, denge sağlar. Kaliteli modellerde buzda çekişi artırmaya yardımcı olmak için sırta eklenebilen metal çiviler de bulunur. Çiviler, keskindir ve lastiğin buzun üzerinde tutunmasına yardımcı olurlar. Ancak çivili modeller, tüm eyaletlerde yasal değildir. Bu nedenle kullanmadan önce yerel yasaları kontrol etmek önemlidir. 195/60 R16 yaz lastikleri ise kuru ve hafif ıslak yollar için tasarlanır. Kavrama, yol tutuşu ve denge için optimize edilir. Kış lastikleri, karlı ve buzlu yollarda kullanılmak üzere tasarlanır. Kaygan yollarda kavrama ve çekiş için optimize edilir. Her iki model türünün de kendine özgü özellikleri, faydaları vardır. Aracınız, sürüş koşullarınız için doğru lastiği seçmek; güvenliğiniz, performansınız açısından önemlidir. Modeller hem yol içi hem de yol dışı sürüş koşullarının üstesinden gelebilecek şekilde üretilir. 195 60 R16 yorumlarını okuyarak kullanım koşulları hakkında bilgi edinebilirsiniz. 195 60 R16 online olarak Trendyol’da mevcuttur. Trendyol’dan siparişinizi vererek aracınız için uygun modeli satın alabilirsiniz.

Avantajlı 195 60 R16 Fiyatları

Avantajlı 195 60 R16 Fiyatları

Lastik seçerken maliyet her zaman önemli bir faktördür. Bütçeniz kısıtlıysa 195/60 R16 ebadında pek çok uygun fiyatlı seçenek arasından tercih yapabilirsiniz. Uygun fiyatlı ürünler, yüksek düzeyde performans ve dayanıklılık sunar. Bazı popüler 195 60 R16 fiyatlarının uygun olması, yüksek performans ve yol tutuş özellikleri olan modellere sahip olmanızı kolaylaştırır. 195/60 R16 modelleri arasından kararınızı verirken bütçenizi, yaptığınız sürüş türünü ve bölgenizdeki hava koşullarını göz önünde bulundurmalısınız. Bunun yanı sıra yasal zorunluluklar da önemli bir detaydır. Yasal olarak kış lastiği kullanılması gereken yollarda, gerekli değişimleri yaparak trafiğe çıkmalısınız. Yanlış kullanım sonucu lastikler kolay yıpranır. Sırt kısımlarında aşınma meydana gelmemesi için mevsim koşullarına uygun seçim yapılmalıdır. Sert koşulların söz konusu olmadığı durumlarda, dört mevsim modelleri kullanabilirsiniz. Mevcut kullandığınız ürünleri inceleyerek yıpranma söz konusuysa hemen değişim işlemini gerçekleştirmelisiniz. Öte yandan kullanım ömrü dolan lastikleri de yenisiyle değiştirmeniz gerekir. Trendyol’da yer alan kaliteli seçenekler sayesinde hem yol güvenliğinizi hem de aracınızın performansını artırabilirsiniz. Farklı markalara ait modeller, kaliteli yapıları sayesinde kolay kolay yıpranmaz. Dayanıklı ürünlerin montajı, profesyonel bir şekilde yapıldığı takdirde yerinden çıkma gibi problemlerle karşılaşmazsınız. Tüm lastiklerin aynı özelliklere sahip olması için aynı anda 4 adet ürün satın almalısınız. Bu sayede tüm tekerlekler için değişim yapabilirsiniz. 195 60 R16 indirimlerinden yararlanarak komple bir değişimi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. İndirimlerden yararlanarak set halinde satılan modelleri de tercih edebilirsiniz. Yakıt tasarrufu, düşük ses düzeyi gibi farklı avantajlara sahip modelleri de mutlaka incelemelisiniz. 195 60 R16 satın almak isterseniz Trenyol’dan aracınıza uygun seçenekleri inceleyebilirsiniz.