İlgili Kategoriler
Kesit Oranı
Taban Genişliği
Yıl
Jant Çapı
Mevsim
Fiyat
Hız Endeksi
Yük Endeksi
Gürültü Seviyesi
Islak Zeminde Frenleme
Yakıt Verimliliği
Araç Tipi
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

205 60 R15

" araması için 79 sonuç listeleniyor

Güvenli Sürüş İçin 205 60 R15 Çeşitleri Trendyol’da!

205 60 R15 lastik boyutu; lastiğin genişliği. yanak yüksekliği ve jant çapı hakkında bilgi verir. Bu lastikler. birçok otomobil için standart boyuttadır. Hem kompakt hem de orta boy araçlarda kullanılır. Lastiklerin boyutları. aracınıza uygun olup olmadığı ve performansı nasıl etkileyebileceği dikkate alınarak seçilmelidir. 205 sayısı. ürünün genişliğini milimetre cinsinden gösterir. Bu modeller. 205 milimetre genişliğindedir. 60 sayısı ise yüzde olarak yanak yüksekliğidir. Yanak yüksekliği. genişliğe göre hesaplanır. Bu modelin yanak yüksekliği lastiğin genişliğinin %60'ı kadardır. 205 mm genişliğindeki bir lastiğin yanak yüksekliği 123 mm'dir. R harfi de radial yapıyı temsil eder. Bu harf. çoğu otomobil modeli için kullanılan bir terimdir ve ürünün yapısını ifade eder. 15 sayısı ise lastiğin takılacağı jantın çapını inç cinsinden gösterir. Bu lastik 15 inç çapındaki bir janta monte edilir. 205 60 R15 satın alırken ürünün otomobilinizin boyutlarına. kullanmayı planladığınız mevsim koşullarına ve yol özelliklerine uyum sağlayıp sağlamadığını dikkate almanız önemlidir. Yaz ve kış seçeneklerinin yanı sıra dört mevsim üzere üç farklı model bulunur. Bunların yanında offroad ya da ATV gibi modeller de zorlu yol koşullarında tercih edilen modeller arasında yer alır. Trendyol’daki 205 60 R15 fiyat avantajlarından yararlanarak ihtiyaç duyduğunuz modeli uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Kullanışlı 205 60 R15 Modelleri

Kullanışlı 205 60 R15 Modelleri

205 60 R15 modelleri radial yapıya sahiptir. Radial yapı. ürünün karkas yapıda olduğunu ifade eder. Karkas. lastiğin iç yapısını oluşturan katmanlardan biridir ve ürünün dış kabuğunu. yol ile temas eden yüzeyini destekler. Radial yapıdaki karkas katmanları lastiğin merkezine doğru. janta paralel olarak yerleştirilir. Bu katmanlar. lastiğin merkezinden başlayarak dışa doğru genişler. İyi bir yol tutuşu için önemli olan karkas katmanları. lastiğin şeklini korumasına ve yere iyi bir şekilde temas etmesine yardımcı olur. Aynı zamanda yolun düzensizliklerini emerek sürüş konforunu artırabilir. Bu sayede araç içinde hissettiğiniz sarsıntı azalır ve konforlu bir sürüş deneyimine kavuşabilirsiniz. Yola tutunma konusunda yüksek performans sunan bu ürünler sayesinde virajlarda ve hızlı sürüşlerde istikrarlı bir yol tutuşuna sahip olabilirsiniz. 205 60 R15 yorum ve önerileri. radial yapının ürünün güvenlik özelliklerinden biri olduğuna dikkat çeker. Yol tutuşunun yüksek olması savrulmaların önüne geçilmesine ve muhtemel kazaların önlenmesine yardımcı olur. Bununla birlikte bu teknik özelliğin yanında mevsim koşullarına uygun özellikler barındıran modelleri tercih etmeniz de yol güvenliğini artıran etkenler arasında yer alır. Yoğun kar ve buzlanma koşullarında 205 60 R15 kış lastiği takmanız güvenlik açısından önerilen seçeneklerden biridir. Kış lastikleri. soğuk hava koşullarında yüksek performans göstermek üzere tasarlanır. Özellikle 0°C’nin altındaki sıcaklıklarda ve karlı. buzlu yollarda yola iyi bir şekilde tutunur. Bu modeller. yumuşak bir lastik bileşiği ve çok sayıda kanal ve lamel içerir. Bu özellik ise yol tutuşunu artırarak kar ve buzda çekiş ve frenleme yeteneklerini geliştirir. 205 60 R15 yaz lastiği ise sıcak ve kuru hava koşullarında iyi bir performans sağlamak üzere tasarlanır. Sert bir yüzeye sahip olan bu modellerde kanal veya lamel içeriği yoğun değildir. Bu nedenle sıcak asfalt yollar üzerinde düzgün bir sürüş sunar. Kuru zeminde yüksek yol tutuşu ve kolay frenleme özellikleri vadeder. Yoğun kar yağışı alan yerlerde kış lastiklerini. yüksek yaz sıcaklarının görüldüğü yerlerde yaz lastiklerini kullanmak için Trendyol üzerinden modelleri inceleyebilirsiniz.

Beğenilen 205 60 R15 Çeşitleri

Beğenilen 205 60 R15 Çeşitleri

205 60 R15 markaları mevsimlik seçeneklerin yanı sıra dört mevsim kullanılabilen modeller sunar. Bulunduğunuz bölge uzun süre yoğun kar yağışı almıyorsa ve yaz koşulları da mevsim normallerinde seyrediyorsa. bu modeller sizin için uygun seçeneklerdir. Türkiye’nin birçok bölgesinde kullanılabilen bu ürünler hem kış koşullarında kaymaların önüne geçer hem de yaz koşullarında yol tutuşu sağlar. 205 60 R15 dört mevsim lastikleri. farklı hava koşullarında ve mevsimlerde iyi performans sergileyen özel bir seçenektir. Dört mevsim seçenekler kış ve yaz lastikleri arasındaki bir orta nokta olarak da düşünülebilir. Bu ürünler. sıcak yaz günlerinden soğuk kış günlerine kadar geniş bir sıcaklık aralığında iyi performans gösterebilir. Bu nedenle. değişken iklimlerde veya hafif kış koşullarında sürücüler için uygun bir seçenek olabilir. Üzerlerinde M+S harfleriyle Mud and Snow. Türkçe ifadesiyle çamur ve kar amblemi bulunur. Bu işaret. bu lastiklerin çamur ve kar gibi zorlu yol koşullarında yüksek çekiş sağladığını gösterir. Dört mevsim lastikleri. kar ve çamur üzerinde yüksek tutunma performansı sağlar. Bunun nedeni. derin ve agresif diş desenlerine sahip olmalarıdır. Dört mevsim modeller. sert lastik bileşenlerine sahip olmadığı için uzun bir lastik ömrü de vadeder. Uzun ömürlü kullanım ise maliyet tasarrufu sağlar. Tüm yıl boyunca kullanılabilme. az lastik değiştirmeyi tercih edenler için avantajlı olabilir. Dört mevsim lastikleri. sürücülerin mevsim değişikliklerine kolay uyum sağlamasını. yıllarca güvenle aynı ürünü kullanabilmesini sağlar. Ürünü seçerken iklim koşullarını. sürüş tarzını ve ihtiyaçlarınızı dikkate almanız önerilir. Ilıman koşullar için oldukça uygun olan 205 60 R15 indirim avantajları ile sunulur. Trendyol üzerinden yıllarca kullanılabilen modelleri uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Yüksek Yol Tutuşu Sağlayan 205 60 R15 Lastik Çeşitleri

Yüksek Yol Tutuşu Sağlayan 205 60 R15 Lastik Çeşitleri

Farklı yol koşullarında kullanılan modeller arasında 205 60 R15 offroad seçenekleri yer alır. Özellikle ağır offroad koşullarında kullanılmak üzere tasarlanan bu ürünler. derin ve agresif diş desenlerine sahiptir. Yoğun çamur. kaya. çakıllı yapıdaki yollarda. dik yamaçlar ve zorlu arazi koşullarında üstün çekiş sağlaması için özel olarak dizayn edilir. Offroad modelleri. sert yüzeyli yollarda veya normal asfaltta sürüş için ideal değildir. Genellikle ağır arazi kullanımı için tercih edilir. Ciddi offroad sürüşü yapacaksanız. bu lastikler sizin için uygun olabilir. Bununla birlikte 205 60 R15 AT. All-Terrain modelleri hem offroad beklentisi olanlara hem de asfalt yolda sürüş yapmak isteyenlere özel olarak üretilir. Çeşitli yol koşullarında iyi performans gösteren çok amaçlı modellerdir. Geniş ve agresif diş desenleri bulunur. Bu nedenle çamur. çakıl. kum ve hafif offroad koşullarında çekiş sağlar. AT modelleri hem sert yüzeyli yollar hem de hafif offroad sürüşü için ideal yapıdadır. Bu nedenle. arazi dışı sürüş gereksinimlerinizi de kolaylıkla karşılayabilir. Bu sayede uzak mesafelerdeki dağlara ya da doğa alanlarına ulaşmanız mümkün olur. Sürüş ihtiyaçlarınıza ve sık sık karşılaştığınız zemin ve koşullara bağlı olarak size uygun olan offroad ya da AT modelini seçebilirsiniz. Çoğunlukla asfalt yollarda sürüyorsanız ve ara sıra hafif offroad yolculukları yapıyorsanız. AT lastikleri iyi bir seçenek olabilir. Yakıt verimliliği ve sürüş konforu konusunda asfalt yollarda AT modelleri kullanılabilir. Bu lastikler konforlu bir sürüş vadeder. Çok yönlü kullanım imkanı sunmaları nedeniyle araçlarını hem doğada hem de şehir hayatında kullanan doğaseverler için iyi tercihlerdir. Trendyol’daki 205 60 R15 lastik fiyatları sayesinde bütçenize uygun alışveriş yapabilirsiniz.