placeholder
"

Bebek Telsizi

" araması için 3001 sonuç listeleniyor
Samsung Sco-5083rp
KARGO BEDAVA
SamsungSco-5083rp
750 TL
Sepete Git

Bebek Telsizi

Bebek Telsizi Seçeneklerinden Yararlanın

Anne olmak belki de dünyada yaşayabileceğimiz en eşsiz duygu. Tabii ki bu duygu, kaçınılmaz bir biçimde uzun bir yolculuğu da beraberinde getirecek. Bebekler dünyaya geldikleri ilk dönemde (yeni doğan döneminde) günde yaklaşık 12-16 saat uyurlar. 2-3 aylık dönemlerinde ise bebekler 3-4 saat aralıksız bir şekilde uyuyarak yalnızca beslenmek için uyanırlar. İşte bu süreçte size çok büyük bir kolaylık sağlayacak olan en önemli gereçlerden biri bebek telsizi olacaktır. Bebek telsizleri ses monitörü, ses ve görüntü sağlayan özelliklere sahip olan bir diğer seçeneği ve harekete duyarlı sensörlerle geliştirilmiş bir üçüncü teknoloji olarak üç ana grupta ele alınabilir. Sizin ihtiyaçlarınıza ve bebeğinizin kontrolünü hangi açıdan sağlamanız gerektiği sorusuna verdiğiniz cevaba göre de tercihiniz şekillenebilir. Söz konusu bebeğiniz olduğunda her ebeveyn elbette ki en iyisini ve en kusursuzunu seçme eğilimindedirler. Bebeğinizin güvenli bir şekilde büyümesi için son derece önemli olan bebek telsizlerini satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri yaşadığınız evin büyüklüğü olacaktır. Ev içinde frekansların telefon ve diğer mekanizmaların frekanslarıyla karışmamasını sağlamak ve net bir geri dönüş almak için bebeğinizden uzak olacağınız maksimum mesafeyi hesaplayarak araştırmaya başlamalısınız. Bebeğinizden uzak kaldığınız anlarda O’na ulaşamadığınız takdirde son derece önemli olan birçok olayı kaçırmak durumunda kalmamak için evinizde kapsama alanı dışındaki yerleri önceden belirlemeniz gerekmektedir. Dijital veri aktarımı özelliği de bebek telsizi satın almanızda karar verici özelliklerden biri olacaktır.

Bebek Telsiziyle Her An Bebeğinizin Yanındasınız!

Anneler her an çocuklarının yanında olmak ister, işte bebek telsizi bebeğinizin size ihtiyaç duyabileceği her anda uzakta da olsanız hızlıca mobilize olmanızı sağlıyor. Hem ev içi kullanımda hem de açık alanlarda kullanabileceğiniz bebek telsizlerinde ses iletici bebek telsizleri, çift yönlü bebek telsizleri, görüntülü bebek telsizleri gibi birden farklı seçenekler mevcuttur. Ses iletici bebek telsizleri yalnızca bebek odasındaki sesi iletirken, çift yönlü frekansa sahip bebek telsizlerinde hem bebeğinizin sesini duyup hem de odaya sesinizi ulaştırabilirsiniz. Bu sayede siz odaya gidene kadar bebeğiniz kendini güvende hissedip paniklememiş olur. Diğer seçeneklerden daha avantajlı bir özelliğe sahip olan görüntülü bebek telsizleri bebeğinizin hem sesini duyup hem de yerleştirdiğiniz mini kamerayla O’nu rahatça görmenize yardımcı olur. Kameralı bebek telsizleri O’nun her hareketinden haberdar olmanızı sağlar. Ayrıca bazı bebek telsizi modellerinde çok daha avantajlı bir özellik mevcuttur. Bu özellik bebek telsizinizin cep telefonunuza uyumlu olmasıdır. Böylelikle cep telefonunuzdan bebeğinizin hareketlerini, olası bir risk durumunu hatta vücut ısısını dahi takip edebilir, gözünüzden sakındığınız bebeğiniz daima gözünüzün önünde olabilir. Şarjlı bebek telsizi özellikleri sayesinde uzun süre aktif bir kullanım kolaylığı elde edebilirsiniz. Bebekler doğduklarında ebeveynler tarafından son derece programlı ve dikkatli bir şekilde gözetim altında tutuluyor. Fakat bu süreç bazı ebeveynler için son derece zor ilerliyor. Bebek doğduktan sonraki süreçte devam eden sosyal hayat bebek merkezli bir sosyal hayata dönüşüyor. Bu süreçte bebek telsizi çok daha önemli bir hale geliyor. Öyle ki bebeğinizi uyusa da ebeveynlerin aklı hala bebeklerinde oluyor. Bu sürece katkısının çok önemli olduğu bebek telsizi siz bebeğinizin yanında değilken de onu koruyan ve izleyen bir göz olarak bebek odasında olmaya devam ediyor. Gece görüşü, termal özelliği ve harekete duyarlı özelliklere de sahip olan bebek telsizleri ebeveynlerin kendine ayırdığı zamanları, tatilleri ve iş yaşamını da son derece kaliteli bir hale getiriyor. Bebek odasına yerleştirilen bebek telsizleri bebeklerin gelişimini odada değilken de takip etmede önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Bebek bakımında anneye düşen görev ve sorumluluklar baba tarından da müşterek olarak karşılanarak bu sorumluluk her iki bireye de eşit şekilde dağıtılabiliyor. Hatta çift yönlü frekansa sahip bebek telsizleriyle bebeğinizin uykusu bölündüğünde, yanına gitmeden onunla konuşarak, ninni söyleyerek yeniden bebeğinizin uyumasını sağlamak mümkün.

Bebek Telsizinin Üstün Özellikleri

Bebek telsizleri üç ana grupta ele alınabilir. Birinci grup bebek telsizleri ses monitörü olarak da adlandırılan dinleme telsizleridir. Yalnızca ses özelliğine sahip bu telsizler başlarda çok revaçta olsa da sonraki süreçte dijital bebek telsizlerinin daha fonksiyonel özelliklere sahip olması nedeniyle çok fazla tercih edilmemeye başlanmıştır. Yine de anneler için son derece önem arz eden bebeğinin uyanması durumunu haber veren ve anneyi alarma geçiren güçlü bir yanı vardır. İkinci grupta ise görüntü monitörü de denen görüntülü bebek telsizleri yer alır. Bunların yalnızca görüntülü olması tek başına yeterli değildir. Sen özelliğine de sahip olması gerekir. Sen özelliğinin de eklendiği görüntülü bebek telsizleri bebekle hemen ilgilenilmesi gereken durumlarda son derece etkilidir. Bebeğinizin beşiğindeki hareketlerini de görmenizi sağlayan bu özellik acil müdahale gerektirecek hamleleri önceden kestirebilmenizi sağlar. Üçüncü ve son telsiz grubu ise harekete duyarlı olan bebek telsizleridir. Bebek yatağının yanına yerleştirilen sensörler sayesinde çalışan bu telsiz, bebeğinizin hareketinin durduğunda sizi uyarır. Özellikle bebeklerin ilk altı ayında yaşadıkları ani bebek ölümü sendromu gibi talihsiz ve üzücü bir hastalık neticesinde keşfedilmiş bu teknoloji bebeğinizin nefes alıp vermemesi durumunda sizi uyarır ve bebeğinizin yanına gitmenize vesile olur. Annelerin korkulu rüyası olan bu sendromu hareket sensörüyle takip edebilir ve olası bir faciayı önleyebilirsiniz. Ebeveynler özellikle doğumdan sonraki ilk altı ay boyunca bu teknolojiden faydalanmayı daha fazla tercih etmişlerdir. Piyasa birçok farklı ürüne rastlayabileceğimiz bebek telsizlerini seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Son dönemlerde iş hayatının da evde devam etmesiyle birlikte ev yaşamının ve iş yaşamının paralel bir eksende yürümesi de son derece önemli bir hal almıştır. Evde geçirdiğimiz zaman zarfında bebeğimize bolca zaman ayırırken iş verimliliğimizin de sürdürülebilir bir şekilde devam etmesi gerekmektedir. Bebek telsizi özellikle de bu açıdan son derece önemli bir yere sahiptir. Bebek telsizi kullanımı ev içinde hızlıca mobilize olmanızı sağlayacak ve bebeğiniz siz yanınızda olmasanız da gözünüzün önünde olacaktır. Bebek telsizi satın almadan önce bundan önceki deneyimleri merak ediyorsanız arkadaşlarınızdan bebek telsizi tavsiyelerini alabilir, bebek telsizi yorumlarını okuyabilirsiniz. Bu açıdan bebek telsizi tercih ederken tüm detayları düşünmeli ve bu kritik seçimi mümkün olduğunca en kusursuz şekilde sürdürmeliyiz.

Bebek Telsizi Seçiminde Önemli Olan Faktörler

Bebek telsizlerinde dijital ve analog olmak üzere iki farklı seçenek karşımıza çıkıyor. Bunların özelliği verilerin aktarılma yolunun dijital bir ağ üzerinden (Wi-Fi ağı) ya da analog bir şekilde klasik alıcı-verici aksamı üzerinden aktarılmasıdır. Verilerin dijital aktarımı evin her alanını kontrol edebilme özelliğine sahiptir. Bu özellik bebek telsizinde son derece etkilidir. Ayrıca analog veri aktarımında telsiz frekansları bir başka frekansla karışabilir. Bu da bebek odasından gelecek olan olası bir sesin parazitlenmesine sebebiyet verebilir. Çoklu Ebeveyn Paneli de bebek telsizi tercih ederken büyük önem taşımaktadır. Bazı telsizlerde yalnızca bir kullanıcı tarafından kullanılan bir panel olmasına karşın birçok telsiz modelinde birden fazla ebeveyn paneli bulunabiliyor. Bu özellik sayesinde anne ve baba da birbirinden ayrı panellerden bebek odasını ve bebeğini kontrol edebilirken evin çokça kullanılan yaşam alanlarına yerleştirilen diğer telsizlerle de kontrol çok rahatça sağlanabiliyor. Bu yüzden satın alacağınız bebek telsizlerinde çoklu panel olmasına dikkat etmeniz bebek sahiplerinin avantajına bir satın alma durumu olacaktır. Gelişen teknolojilerle birlikte bebek telsizleri de taşınabilir özelliklere sahip bir konumda. Bebek telsizlerinin taşınabilir ve IP tabanlı bir veri aktarımının olması durumunda tablet telefon ya da laptoplardan da bebeğinizin uyku düzenini takip edebilirsiniz. Ayrıca kendinize ayırdığınız zamanlarda, açık alanlarda ve seyahatlerinizde bebeğiniz uyurken siz de onu yakından takip edebilir ev de yaşadığınız rahatlığı başka alanlara da taşıyabilirsiniz. Bu yüzden satın alacağınız bebek telsizlerinde bu özelliğin olmasına dikkat etmeniz sizin lehinize olacaktır. Taşınabilir özellik sosyal hayatınızın ani bir bölünme yaşanmasının da önüne geçecek uzaktan bebeğinizi takip etme imkanını ve kolaylığını yaşamanıza yardımcı olacaktır. Söz konusu O’nu duymak olunca elbette ki sesin kusursuzluğu da büyük önem taşımaktadır. Bebek telsizlerinin netlikleri telsizlerin tiplerine göre veya görüntü ile ses netliği olarak da değerlendirilmeye alınabilir. Bebek odasındaki her bir sesi duymak çoğu zaman çok gerekmese de pürüzsüz ve parazitsiz bir ses kalitesine de her zaman ihtiyaç duyulmaktadır. Bebek telsizlerinde iki nedenden dolayı parazit oluşumları meydana gelir. Bunlardan birincisi evlerdeki duvar sayılarında artış yaşandıkça sinyaline buna bağlı olarak azalmasıdır. Diğer bir etmen ise radyo frekansı oluşturan size yakın olan başka bir bebek telsizin varlığı ya da kablosuz telefon gibi cihazlar olabilmektedir. Bu kapsamda; ses aktivasyon özelliği ya da ses hassasiyetleri gibi durumları olan bebeklerin bu özellikleri barındıran telsizleri tercih etmeniz sizler için avantajlı bir durum olacaktır. Arka planda oluşan sesleri yok eden ve belirli bir ses frekansına göre kolaylıkla ayarlama yapılabilen bebek telsiz modelleri hem güvenli hem de daha çok konforu ebeveynler ile buluşturur. Hassas mikrofon, arka plan ses filtresi, ses hassasiyeti gibi özellikler kusursuz bir bebek telsizine sahip olmanıza yardımcı olacak özelliklerden bir diğerleridir. Batarya ve pil ömrü de bebek telsizlerinde saydığımız diğer özellikler kadar önemli bir yere sahiptir. Her ne kadar ebeveyn ünitesi pek yer değiştirmediğinden ve sürekli elektriğe takılı halde olsa da uzun soluklu elektrik kesintilerinde ya da yapılan tatillerde kullanışlı ve rahat olabilmektedir. Elektrik kesildiği takdirde pille çalışmaya devam eden modeller de bebek sahipleri tarafından popüler bir tercih sebebi. Tercih edeceğiniz bebek telsizinizin batarya ve pil ömrünü kontrol etmeniz mümkün olduğunca hızlı şarj olan ve geç tükenen bir bataryaya sahip bebek telsizlerini tercih etmeniz sizin için avantajlı olacaktır.

Bebek Telsizi Ebeveynlerin Sosyal Hayatını Nasıl Etkilemekte?

Titreşimli bebek telsizi, görüntülü ve dijital özellikleriyle kendi içinde çeşitlere ayrılmaktadır. Bu sayede ebeveynlerin hayatına son derece olumlu etkilerde bulunabiliyorlar. Bebek açısından son derece güvenli bir alan yaratırken, ebeveynlerin sosyal hayatlarında ve ev içi işlerinde de onların hayatını belirli bir düzene sokuyor. Dijital bebek telsizi ayrıca ayarlanabilir saat ve alarm özellikleriyle bebeğin acıkacağı saatten ne kadar uyuması gerektiğine hatta tahmini uyanma süresine kadar hesaplanarak gün içindeki zamanın daha verimli kullanılabilmesine de olanak sağlıyor. Bebek telsizleri ev içinde güvenle diğer işlerin de yapılmasını sağlıyor, bebeğin her an yanında olmanıza olanak tanıyor ve bazen bebeğinizin yanına gitmeden ses ve görüntüyle uykusuna kaldığı yerden tekrar devam etmesini sağlıyor. Böylelikle bebek gibi bir sorumlulukla yeni tanışmış, karşılaşmış olan ebeveynler için de hata payını en aza indiriyor. Ebeveynler bebek telsizlerindeki sesleri elemine ederek kusursuz bir düzen sağlayabiliyor, müzik dinlerken, duştayken, yemek yaparken ya da çalışırken sesin duyulamayacağı alanlarda da ışıkla gönderilen sinyallerle de çocuklarının durumunu kontrol edebiliyorlar. Ev içinde bebeğin yaratmış olduğu huzur, evin her alanına yayılırken, bebek telsizinin ev içi sosyal hayata katkısı da son derece gözle görülür bir etkiye dönüşüyor. Bebek telsizleri ebeveynlerin hayatına girdikten sonra ebeveynlerin bebeklerini kontrol edebilme özellikleri ve imkanları çok daha güçlenmiştir. Son teknolojilerle birlikte bebeğinizin vücut ısısını dahi ölçebilen bebek telsizleri bebeğinizin yaşayabileceği tehlikeli durumların anlık takibini sağlamakta da son derece önemli bir noktadadır. Bebek telsizleri mikro kameralarla görüntülü hale getirilmiş ve bebeğin odasının kontrolü de kolaylaşmıştır. Bebek telsizleri popülerliğini gün geçtikçe artırmakta ve ebeveynler tarafından çokça talep görmektedir. Markalar da bebek telsizlerini ortalama olarak aynı işlevsellikte ve güvende tutabilmeyi sağlarken aynı zamanda geliştirdikleri teknolojilerle bebek sahiplerinin hayatını kolaylaştırmaya çalışmaktadırlar. Telefon, tablet ve diz üstü bilgisayardan takip edilebilen özelliklerin yanı sıra, yüz tanıma sistemiyle bebek odasına tanımadık bir yüzün girişini ebeveynlere bildirim yoluyla haber veren bebek telsizleri de mevcuttur. Ayrıca ebeveyn panellerini güvenlik açısından şifreleyen ve ulaşımını tek taraflı sağlayan paneller de bebek sahiplerinin bebeklerinin yaşamının gizliliği ve kontrolü açısından büyük avantaj sağlamaktadır. Kimi telsizlerde termometre özelliğiyle bebeğinizin vücut ısısını da takip edebilirken, uzaktan kontrol edilebilen gece lambası özelliğiyle bebeğinizin uyku kalitesini artırmanız da mümkün. Bazı telsizlerde karşılıklı konuşma da sağlanabiliyor ve bebeğinize ninni söyleyebilmeniz, uzaktan masal okuyabilmeniz de mümkün hale geliyor. Böylelikle siz bebeğinizin yanına ulaşana kadarki süreçte bebeğinizin sakin kalabilmesine de olanak sağlıyor. Zaman ayarlı telsizler desteği ile bebeğinizin beslenme, uyku, alt değiştirme gibi günlük rutinlerini planlayarak takip edebilirsiniz. Bebeğinizin sadece sesine değil hareketlerine de duyarlı olan bebek telsizi modelleriyle onun hareketlerini takip edebilmek de anne ve babalara büyük avantaj sağlıyor.

Bebek Telsizi Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Bebeklerin kontrolünün önemi ebeveynler için yadsınamaz bir öneme sahiptir. Bu yüzden bebek telsizi tercihlerinde mümkün olduğunca daha fonksiyonel özellikler tercih etmek isteyen ebeveynlerimiz, sayfamızda buluna birbirinden farklı bebek telsizi modellerimize göz atabilir ve hem kendisi hem de bebeği için en doğru teknik alt yapıya sahip bebek telsizi modelini seçebilirler. Bebek telsizleri işlevsel özelliklerine ve teknolojik alt yapılarına göre fiyat değişkenliği gösterebilirken avantajlı ürünlerimizde diledikleri özelliğe sahip bebek telsizi modellerini inceleyebilmektedirler. Bebek telsizi öneriler olarak ebeveynlerden ve uzmanlardan alacağınız tavsiyelerde birbirinden farklı ve işlevsel özelliklere sahiptir. Bu sayede bebek telsizi modelleri ebeveynler için hayatı çok daha kolay kılacak yapıya sahiptirler ve ebeveynlerin sosyal hayatlarındaki dengeyi çocuk merkezli bir akışta çok daha güvenilir hale getirebilmektedirler. Evlerinin büyüklüğüne, pil ve batarya ömrüne, görüntü ve ses kalitesine göre bebek telsizi fiyatları farklı optimizasyonlara sahiptir. Son zamanlarda markalar neredeyse birbirinin fonksiyonel özelliklerine çok yakın ürünler üretmektedirler. Bebek telsizi indirim imkânlarından sizlerde yararlanabilirsiniz. Söz konusu bebek olduğunda rekabetten ziyade bebeğin güvenliğine ve ebeveynlerin aklına bir şey takılmamasına önem veren markalar kapsama alanı ve görüntülü bebek telsizi, titreşimli bildirim, dijital veri aktarımı, pürüzsüz ses kalitesi gibi özelliklerini ön plana çıkarmaya çalışmaktadırlar. Bu konuda bebek telsizi yorum detaylarına başvurabilir ya da buna dair deneyimi olan dostlarınızdan bebek telsizi tavsiye şeklinde destek alabilirsiniz. Bebek telsizi öneri olarak kullanıcılar genellikle uygulanabilir fikirler paylaştıklarından oldukça değerlidir. Görüntülü bebek telsizi, uzun ömürlü batarya ve pil gücüne sahip bebek telsizleri ve fonksiyonel özellikleriyle bebek sahiplerinin hayatlarını kolaylaştıracak bebek telsizleri için sayfamızı ziyaret etmenizi öneriyoruz. Dilediğiniz bebek telsizini, bütçenize en uygun, avantajlı ödeme seçenekleriyle sayfamızda bulmanız mümkün. Bebek telsizi fiyatları ve modellerini daha detaylı inceleyebilmek için ve kolay bir şekilde sipariş oluşturabilmek için Trendyol sayfasını ziyaret edebilirsiniz.