İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Araç Marka ve Model
"

Denso Buji

" araması için 240 sonuç listeleniyor
DENSO IKH20 ATEŞLEME BUJİSİ
Kargo Bedava

DENSOIKH20 ATEŞLEME BUJİSİ

858 TL
Sepete Git

En Kaliteli Denso Buji Çeşitleri Trendyol’da!

Motorlu araçların çalışması için ateşleme sistemine sahip olması gerekir. Ateşleme sisteminin önemli parçalarından biri bujilerdir. Birçok farklı marka tarafından üretilen bu ürünlerin kalitesi değişir. Denso buji bu alanda kendini kanıtlamış bir Japon markasıdır. Her seferinde standart ateşleme yaparak aracınızın kolaylıkla çalışmasını sağlar. Motora sahip araçların yürümesi her ne kadar basit gibi görünsede kaputun altında onlarca farklı parça görev yapar. İçten yanmalı benzinli, gazlı ve dizel motorların ateşleme sistemlerinde kullanılan Denso buji modelleri sayesinde ateşleme sistemi sorunsuz çalışır. Motor bloğunda bulunan silindirlerin başında birer tane bulunan ürünler, yanma odasında hava, yakıt karışımını ateşlemeye yarar. Bu sayede yakıtı mekanik enerjiye dönüştürerek aracın harekete hazır hale gelmesini sağlar. Buji, araçların doğru çalışması ve performans göstermesi açısından önemli parçalarından biridir. Bu parçanın bozulduğu, ortaya çıkan bazı sorunlar ile anlaşılır. Bu sorunların başında aracın hızlanması problemi bulunur Ateşleme sistemi elemanı olan bu ürün, yakıtı doğru yakmadığında araba eskisi kadar hızlı gitmemeye başlar. Bir diğer belirti ise motorda tekleme olarak bilinen kafa sallama problemi ile ortaya çıkar. Yakıt tüketiminiz bir anda artar ve ürünler tamamen görevini yitirdiğinde araç çalışmaz hale gelir. Denso buji yorumlarında, kaliteli olan bu ürünlerin zamanında bakım yapılarak uzun süreli ve standart bir şekilde çalıştığı konusunda ifadeler yer alır. Ürün çeşitlerine Trendyol üzerinden göz atabilirsiniz.

Beğeni Toplayan Denso Buji Modelleri

Beğeni Toplayan Denso Buji Modelleri

Orijinal denso buji çeşitleri, farklı modellere sahip birçok arabayı çalıştırma özelliğine sahiptir. Bir japon markası olarak karşınıza çıkan Denso, kaliteli buji çeşitleri ile tanınan bir firmadır. Sadece Japon otomobilleri değil bu modeller Toyota, Mazda, Hyundai, Honda, Kia, Nissan ve Mitsubishi marka araçlarla da tam uyumlu bir üründür. Tüm bu araçlarla uyumlu olan Denso buji kablosu da mevcuttur. Buji çeşitleri düzenli olarak bakım yapılması ve değiştirilmesi gereken parçalardır. Belirli bir kilometrede değiştirileceği gibi rutin bakımlar sırasında da değiştirilebilir. Denso iridyum buji son derece yüksek aşınma dayanımına sahiptir. İnce elektrotları sayesinde diğer modellere göre yüzde 25 ekstra uzun ömürlü bir üründür. İridyum malzemesi sayesinde ateşlemeyi ekstra stabil hale getirmesinin yanında elektrik iletiminde de çok başarılıdır. Aracın performansını görünür şekilde iyileştiren ürünler arasında olan iridyum modeller de gözler görülür bir fark olur. Standart buji çeşitlerine göre fiyatlarının fazla olmasının sebebi ise iridyum malzemesinin maliyetli olmasıdır. Denso spark plug buji çeşitlerine geçiş yaptığınızda aracınızın ivmelenme puanının hızla arttığını hissedebilirsiniz. Kaliteli ürün çeşitleri sayesinde yakıt kelebeği gaza bastığınızda ekstra hızlı tepkiler vereceği için bu ivmelenme önemli bir değişiklik olur. Otobanlarda yolculuk yaparken sollama veya ani hızlanma zorunluluğu güvenliğiniz için gerekir. Hızlı yakıt tepkisi verebilen aracınızla güvenliği ve konforu da arttırmış olursunuz. Düz zeminlerde hızlanma ne kadar önemli olsada yokuş ve rampalarda aracın bayılmaması için de gaz tepkisi önemlidir. Kaliteli buji Denso markasının ürünleriyle dik rampa ve yollarda ekstra iyi yakıt verimiyle aracınız bayılmadan rahatlıkla çıkar. Platin modellerden iridyum olanlara geçtiğinizde ekstra iyi bir ateşleme sistemine geçtiğinizi, yaptığınız tüm gaz hareketleri ve manevralarda hissetmeniz mümkündür. İvmelenme hızı ve kullanım kolaylığı değişen aracınız artık size ekstra fazla keyif verir. Bu ürünlerin bozuk olduğunu anlamanız aracın rölantide stop etmesi veya ayarsız çalışması ile anlaşılır. Denso marka bujilere geçtiğinizde stabil bir rölanti deneyimine sahip olabilirsiniz. Denso buji online olarak Trendyol üzerinden kolayca satın alınabilir.

Her Araca Uygun Denso Buji Avantajları

Her Araca Uygun Denso Buji Avantajları

Araç motorları, tüm zamanlara bakıldığında ilk olarak temelde ikiye ayrılır. İçten yanmalı motor ve dıştan yanmalı olarak bilinen bu motorlardan dıştan yanmalı motorlar buhar makineleri olarak da bilinir. Kömür ile çalışan bu motorlar buharın sıkıştırılması ile hareket enerjisine dönüşür. Araçlarda kullanılan motorlar ise içten yanmalı olarak bilinir. Tüm sistem kapalı bir metal kutu içerisinde uyum içerisinde çalışarak harekete dönüşür. Motorun önemli parçalarından biri olan bu ürünler, pek çok farklı marka tarafından üretilir. Denso buji Türkiye’de kaliteli ürünleriyle bilinen bir markadır. Türkiye’de bulunan araçların büyük çoğunluğuna uyum sağlayan Denso ürün çeşitlerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ürünler, arabaların marka ve modellerine göre değişiklik gösterir. Aracınıza uygun olan ürünü kullanmanız sadece ateşleme için değil performans için de oldukça önemlidir. Denso buji tavsiyeleri incelendiğinde ürünlerin bazı önemli özelliklerini müşterilere sunması gerektiği belirtilir. Bujilerin ilk görevi ateşlemeyi sağlamasıdır. Motor içerisinde oluşan yüksek sıcaklığın dışarı atılmasında görev alması gerekir. Bu özelliği doğru şekilde uygulama özelliğine sahip olan Denso bujiler motorun ömrünü uzatır. Standart modeller 13 parçadan oluşur. Ürünün tepesinde terminal adı verilen kısım bulunur. Sonrasında sırasıyla izolatör tırnağı, orta elektrodu, porselen izolatör, sıkma bölümü, cam keçe, sızdırmazlık pulu, karbon, uç izolatör, buji vidası, bakır çekirdek, şasi elektrodu, orta elektrot parçalarından oluşur. Bujiler 5,6 cm’ye sahip ufak boyutlarının içerisinde bu kadar fazla parça barındırır ve tamamı birbiriyle uyumlu bir şekilde çalışır. Maddeler içerisinde geçen porselen izolatör yerine iridyum, platin ve bakır izolatörler de kullanılır. Denso buji indirimli fiyat avantajlarını Trendyol üzerinden kolayca takip edebilirsiniz. Gelişmiş filtreleme seçenekleriyle aracınızın marka modeline uygun ürünleri bulmak oldukça kolaydır.

Avantajlı Seçenekleriyle Denso Buji Fiyatları

Avantajlı Seçenekleriyle Denso Buji Fiyatları

Denso buji fiyatları markanın ürettiği farklı araç kategorilerine ve ürünlerin hangi materyal kullanılarak üretildiğine göre değişiklik gösterir. Müşterilere sunulan farklı marka, bujilerin aynı araç ve modele uygun ürünler arasında farklılık olduğu görülebilir. Bunun sebebi markanın belirlediği fiyat politikası ve güvenilirliğinin etkisidir. Denso bujiler ateşleme bobininden gelen 20.000 ile 30.000 voltluk gerilimi, ürünün tepesinde baş kısmında bulunan tırnak üzerinden alarak ark oluşturma görevini üstlenir. Bu görevi arabanın çalıştığı tüm zamanlarda stabil ve düzenli bir şekilde yapmaya devam eder. Denso buji kullananlar markanın ürettiği ürünlerden duydukları memnuniyeti yorumlarında ifade edebilir. Aracın seri numarası ve şase numarasına bakılarak markanın farklı ürünleri arasından doğru olanı aracınıza kolaylıkla satın alabilirsiniz. Markanın modelleri arasında seçim yapabilmenin yanında, aynı araca uygun farklı kalitede ürünlerde bulunur. Platin, bakır veya iridyum modeller arasından seçim yapmak, farklı fiyat seçenekleri sebebiyle sizin tercihinize bırakılır. Bu ürünlerin değiştirilme işleminin teknik servis tarafından yapılması tavsiye edilir. Teknik servise ulaşamayacağını bir yerde bulunuyorsanız bu işi birkaç alet ile dikkat ederek kendiniz de yapabilirsiniz. Bu aletler buji lokması, buji anahtarı, düz tornavida ve buji tırnak aralığının kontrol edilebilmesi için bulunan sentildir. Motorun üst kısmında bulunan plastik korumayı söktükten sonra elektrik soketlerini sökmeniz gerekir. Bu işlemi yaptıktan sonra ürünleri görebilirsiniz. Anahtarı doğru şekilde ürüne yerleştirerek yavaş yavaş sökebilirsiniz. Tüm ürünler yerinden çıkarıldıktan sonra sentil yardımıyla bujileri ölçebilir eğer sorun varsa Denso marka ürünlerle değiştirebilirsiniz. Denso buji kampanyalarını Trendyol üzerinden takip ederek uygun fiyat avantajlarıyla kolaylıkla satın alabilirsiniz. Tüm modelleri üstün kalitesi sayesinde uzun yıllar kullanabilirsiniz.