İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Iridyum Buji

" araması için 4725 sonuç listeleniyor

Kaliteli İridyum Buji Seçenekleri Trendyol’da!

İridyum bujiler daha yüksek performans ve verimlilik sunmak üzere tasarlanır. Bu lazer iridyum bujilerin merkezinde çok fazla voltaj olmadan elektrik akımı üreten küçük bir elektrot bulunur. Ayrıca yüksek erime noktasına sahiptir. Bu da daha fazla ısıyı kaldırabilecekleri anlamına gelir. Böylece benzin performansı ve uzun kullanım ömrü sağlanır. Bakır ve platin iridyum bujiler yaygın olarak tercih edilen türlerden iki tanesidir. Bakır kıvılcım tapaları çoğu araçta kullanılsa da platin olanlar kadar uzun ömürlü değildir. Bu da onları daha pahalı araçlar için tercih edilen bir seçenek haline getirir. Bununla birlikte bir kıvılcım tapanın her on yılda bir değiştirilmesi gerektiğini unutmamak önemlidir. Ayrıca motorunuzda değişiklik yapıldıysa ek sıkıştırmaya dayanabilecek bir parçaya ihtiyacınız olabilir. İridyum kıvılcım tapalarından düşünüyorsanız bunların bakır veya platin olan modellerinin maliyetli olduğunu aklınızda bulundurmalısınız. Aslında bir iridyum kıvılcım tapasının ortalama maliyeti yine çok fazla değildir fakat diğerlerine nazaran yüksektir. Bununla birlikte iridyum kıvılcım tapaların 120.000 mile kadar dayandığı bilinir. Bu nedenle aracının kilometresini artırmak veya performansını iyileştirmek isteyen kişiler için doğru bir seçenektir. Aracınıza veyahut motorunuza uygun, kaliteli LPG’li veya benzinli olan iridyum modellerini Trendyol üzerinden inceleyebilirsiniz. Kıvılcım tapası sizin için çok önemli bir parça olduğundan kaliteden kaçınmadan seçim yapmalısınız. Buji yakıt-hava karışımını tutuşturur ve kıvılcım yaratarak aracınızı çalıştırır. Siz de bu önemli motor aksamına Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Yüksek Performans Sağlayan İridyum Buji Modelleri

Yüksek Performans Sağlayan İridyum Buji Modelleri

Tek ve çift tırnak iridyum bujiler vardır. Birincisi bakır kıvılcım tapasına benzer, çünkü merkez elektroda platin bir disk yer alır. Bu, bujiyi nikel alaşımlı bir bujiden daha sert hale getirir. Platin kıvılcım tapalar, bakır olanlardan daha uzun ömürlü olmasına rağmen iridyum kadar dayanıklı değildir. Aynı zamanda 3 tırnak iridyum bujiler de vardır. Bunların kullanım ve satış oranı diğer ikisine göre daha azdır. Platin bujilerin erime noktası bakırdan daha yüksektir. Bu nedenle kalıntıları daha hızlı yakar ve daha fazla ısı üretir. Bu da onları yüksek performanslı motorlar için iyi bir seçim haline getirir. Öte yandan platin kıvılcım tapaları diğer metaller kadar yaygın değildir bu nedenle bulmakta zorlanabilirsiniz. İridyum kıvılcım tapaların bir diğer avantajı da daha fazla ısıyla başa çıkabilmeleridir. Buji ateşlendiğinde alev yoğunlaşır, bu da tasarruflu yakıt ekonomisi ve hızlı yanma sağlar. Bir diğer model ise 4 tırnak iridyum bujidir. Tırnak sayısı, satın alacağınız ürüne karar verirken dikkat etmeniz gereken bir detaydır. Bujilerin tırnak yapısı, çıkan kıvılcımın ne denli güçlü olacağı konusunda belirleyicidir. Bujinizde kıvılcım ne kadar etkili çıkarsa motorunuzun yanması o kadar iyi olur ve size ek olarak motor performansı ile yakıt tasarrufu sağlayarak bütçenizi korur. Yani iyi bir kıvılcım tapa satın alırken kaliteli ve bütçe dostu bir ürün seçmeniz faydalı olur. Kıvılcım tapalarının tırnakları ne kadar ince ve ek olarak sivri olursa kıvılcım da o kadar etkili olur. İridyum buji kullananların genel tercihi tırnak aralığı kısa olanlardan yanadır. Aralık ne kadar büyük olursa yanma yetersiz kalır ve yakıtı gereksiz harcar, çekişi düşürür. Distribütör içindeki platinlerin kontak aralığının kontrol edilerek ürün seçimi yapılması, size avantaj sağlar. Benzinli ve LPG’li olan motorlu araçların tamamında iridyum buji kullanılır. Dizel araçlar bu gruptan hariçtir. Sadece araçlarda değil motosiklet ve scooterlerda da bulunur. Ek olarak bu kit araca takıldıktan sonra motorunuzun modeline göre güce 5 ila 20 beygir arası katkı sağlar. İridyum bujiler profesyoneller tarafından kaliteli yedek parça olarak da tercih edilebilir. Araçların eskiyen bujilerini bu ürünler ile değiştirerek memnuniyet sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda dayanıklılık sağlayan bu ürünler ile aracın ateşleme sisteminde meydana gelecek arızaları önleyebilirsiniz. Siz de ihtiyacınıza uygun modelleri seçerek Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Avantajlı Fırsatlarla İridyum Buji Fiyatları

Avantajlı Fırsatlarla İridyum Buji Fiyatları

İster iridyum ister platin kıvılcım tapalarından birinde karar kılın, iridyum buji yorumlarına bakmayı unutmamalısınız. Aksi takdirde motorunuzun performansından ödün verebilir veya sorunlarla karşılaşabilirsiniz. İridyum buji benzinliler, aracınız için satın alabileceğiniz doğru ürünler arasında yer alır. Yüksek dayanıklılık, performans sağlar. Çeşitli boyutlarda ve ısı aralıklarında satın alınabilir. İridyum bujiler hem performans hem de uzun ömürlülük açısından normal bujilerden farklıdır. İridyum buji, platin bujiye göre yüksek verimlilik ve güç sunar. Bu tip bujiler aynı zamanda dayanıklılığı ile dikkat çeker. Değiştirilmesi gerekmeden önce 100.000 mil üzerinde dayanabilir. İridyum 700 Fahrenheit derecelik yüksek bir erime noktasına sahiptir. Bu nedenle, kısa paso iridyum bujilerdeki elektrotlar ısıya daha iyi dayanabilir. Ayrıca platinden altı kat daha güçlüdür. Dahası yeniden kullanım için temizlenebilir. Bununla birlikte iridyum kıvılcım tapa platinden daha pahalıdır, ancak fiyatına değer bir üründür. Malzemesi ne olursa olsun üretici tarafından tavsiye edilen bu 50 cc iridyum buji tipini satın almak size her anlamda avantaj sağlar. Doğru olmayan bir kıvılcım tapası satın almak motorunuza zarar verebilir. Bunu önlemek için doğru elektrot malzemesine sahip olanı satın almalısınız. Kıvılcım tapaları, sıkıştırma aşamasında ihtiyaç duyulan kıvılcımı sağladıkları için bir motorun temel bileşenleridir. Doğru kıvılcım olmadan, arabanız veya motosikletiniz çalışamaz. Tapalar farklı malzemelerden yapılırlar ancak çoğunluğu bakır malzemeden üretilir. Bakır iyi bir elektrik iletkenidir. Aslında, malzeme ısıyı diğer malzemelerden daha hızlı aktarabilir. Genellikle, merkezi elektrot onu korumak için bir nikel alaşımı ile kaplanır. Bu yüzden diğer klasik kıvılcım tapalarına nazaran iridyum yapıda olanlar, kalitesiyle yüksek performans vadeder. Farklı fiyat seçenekleri arasından bütçenize uygun bir seçim yapmak için Trendyol’u tercih edebilirsiniz.

Maksimum Verimlilik Sunan İridyum Buji

Maksimum Verimlilik Sunan İridyum Buji

LPG iridyum bujiler, enerjiyi silindirlere doğrudan ve verimli bir şekilde aktaran elektronik cihazlardır. Hareketli parçaların sürtünmesini azaltmaya yardımcı olarak motoru yakıt açısından verimli hale getirir ve aşırı ısınma olasılığını azaltır. Bu kıvılcım tapaları, platin veya bakır kıvılcım tapalarına göre uzun ömürlü olacak şekilde tasarlanır. Aracınızın motorunu yükseltmek istiyorsanız diğer kıvılcım tapa türlerine kıyasla iridyum modelleri kullanmanın avantaj ve dezavantajlarını göz önünde bulundurmalısınız. Genel olarak kıvılcım tapaları güvenilir ve dayanıklı bir seçimdir. İnce orta elektrot, hava-yakıt karışımını hızlı ateşlemeye yardımcı olan konsantre bir kıvılcım üretir. Bu da verimli hızlanma ve yakıt ekonomisi sağlar. Ayrıca, iridyum kıvılcım tapaları bakıra göre çok daha az iletkendir. Yalnızca arabalar için değil yanmalı olan iridyum buji motosikletlerde de yüksek verim sağlar. Aynı şekilde scooter iridyum bujiler de bulunur. İridyum buji fiyatları ise ürün özelliklerine göre değişebilir. Motosiklet ve scooter çeşitlerinde uygun fiyatlı seçenekler bulmak mümkündür. Bu parçalar; yüksek performans, dayanıklı bir tasarım ve uzun bir kullanım ömrü sağlar. Ayrıca, kıvılcım tapaları motorunuzun kolay ve hızlı çalışmasına yardımcı olarak gaz kilometresini artırabilir. Biraz ekstra bakımla kıvılcım tapalarınız iki buçuk yıla kadar dayanabilir. Müşterilerin sıklıkla tercih ettiği ve yorumlarına göre kaliteli olan ürünler için Trendyol’u inceleyebilirsiniz.