"

Ipad Air 2

" araması için 33498 sonuç listeleniyor

Ipad Air 2 Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

iPad Air 2 Kaç İnç'tir?

iPad Air 2, ikinci nesil bir tablettir. Önceki nesillerde olduğu gibi iPad Air 2 de 9.7 inçtir. Önceki nesillere bakılarak ekran büyüklüğünün değişmediği bu tabletlerde önceki nesillere göre bazı değişiklikler vardır. Önceki nesillerde bulunmayan bir özellik olan çift hoparlör özelliği bu tablette mevcuttur. Şarj soketinin sağ ve sol tarafında iki adet hoparlör bu tablette mevcuttur. Ekran özellikleri olarak ön yüzünde tabletin ön tarafını tamamen bir bütün olarak kaplayan ve çizilmelere ve kırılmalara ekstra dayanıklı olan IGZO ekran mevcuttur. 8 MP arka kamerayla 1080p video çekilebilir, 1.2 MP ön kamera ile 720p video çekilebilir. Farklı renk seçeneklerinin de satışa sunulduğu bu tabletleri kullanıcılar hem özellikleri bakımından hem de tatmin edici büyüklüğü bakımından fazlasıyla tercih etmekteler.

iPad Air 2 Kaçıncı Nesildir?

iPad Air 2, Air model tabletlerde ikinci nesil tablet olarak öne çıkmaktadır. Elektronik cihazlar nesil nesil üretilir ve her nesilde bir önceki nesle göre farklı özellikler cihaza yerleştirilir. Cihazlar geliştirildikçe ve yenilendikçe nesiller artar. Bu özellikler kimi zaman cihazların şekillerinde kimi zaman da donanımlarında mevcut olabilir. Apple markasının iPad Air 2 cihazında da önceki nesillere göre farklı bir donanım mevcuttur. Cihazın şarj girişinin sağ ve sol tarafında, cihazın altında iki adet hoparlör bulunur. Bu özelliği tabletin önceki nesillerinde bulunmayan bir özelliktir. Böylece kullanımı sırasında da kolaylık oluşmuş olur. Tabletin arka kısmında olan hoparlörlerde, tablet bir masanın üstünde kullanıldığında sesin tam olarak ortaya çıkmaması ve hoparlör çıkışının kapanması gibi durumlarla karşılaşmak mümkündür. iPad Air 2, bunun önüne geçmiştir.

iPad Air 2 Apple Pencil Uyumlu Mudur?

Apple Pencil, tableti kullanırken kullanıcının uygulamaları daha kolay kullanmasını, çizim yapmasını vs kolaylaştıran bir araçtır. iPad Air 2 model tabletlerde Apple Pencil uyumluluğu bulunmamaktadır. Apple pencil, tabletler üretilmeye başlandıktan daha sonra ortaya çıkan kolaylaştırıcı bir araçtır. İlk çıkan Apple Pencil, iPad Air 3 ile uyumludur. iPad Airlar’da 3. Nesilden sonra kalem uyumluluğu özelliği gelmiştir. Birinci nesil Apple Pencil; iPad Mini 5. Nesil, iPad (6., 7., 8., 9., ve 10. nesil), iPad Air 3. Nesil, Ipad Pro 122,9 inç (1. ve 2. nesil), iPad Pro (10,5 inç), Ipad Pro (9,7 inç) için uyumludur. Bu model Apple tabletlerden herhangi birisine sahip olan kullanıcılar Apple pencil 1. nesil alarak kullanabilirler. Kullanıcı değerlendirmeleri ve yorumlarını Trendyol üzerinden inceleyerek ürünleri satın alabilirsiniz.