placeholder
"

Yazı Makinası

" araması için 342 sonuç listeleniyor
Motex Kabartma Yazı Makinesi
KARGO BEDAVA
MotexKabartma Yazı Makinesi
(4)
99 TL
Sepete Git

Yazı Makinesi Modelleri Trendyol'da!

Yazı Makinesi

Yazı makineleri aklınıza gelebilecek her türlü eşya, zemin, kumaş ve benzeri şeylere farklı formatlarda yazı veya tarih yazmanıza, logonuzu bastırmaya ya da herhangi bir resmi olduğu gibi yansıtabilmenize olanak sağlayan, uygun zemine özel üretilen çeşitleriyle karşınıza çıkacak, son teknoloji ürünü kompleks makinelerdir. Sanayi tipi ve ev tipi modelleri ile oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Kullanım alanına göre farklı boyut ve fiyatlar ile karşınıza çıkar. Bir kısmı sınırlı fonksiyonlara sahipken, bir kısmının kullanım alanı oldukça geniştir. Yüzyıllar öncesinde de örneklerine rastladığınız taşa, mermere, ağaca, kolyeye, mezar taşlarına yazı yazma geleneği, gelişen teknoloji sayesinde artık çok daha kolaydır.

Gravür Yöntemi ile İyi Bir Başlangıç

Seri imalat gerektirmeyen durumlarda minimal ve küçük makineler tercih ediliyor. Gravür bir markalama yöntemidir. Yüzyıllardır kullanılan bu yöntem, teknoloji sayesinde günden güne gelişiyor. Kullanım alanına özel farklı tasarımlarla karşınıza çıkacak, gravür yapmaya imkan sağlayan bu kullanışlı makineler sayesinde, eşsiz ürünler ortaya çıkarabilirsiniz. Gravür yapmaya yeni başlayanlar için bu tarz, el işçiliğine son derece uygun makineler ile uygun malzemeyi dilediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz. Küçük ve kullanışlı olmalarının yanı sıra, birçok zemin için elverişli olmaları yönünden kolaylıkla kullanabilirsiniz. Deri, cam, seramik, ahşap, kumaş üzerinde oldukça etkili sonuçlar veren bu ürün sayesinde, bir arkadaşınıza, sevgilinize ya da hayvan dostlarınıza özel hediyeler yaratabilir ve onları son derece mutlu edebilirsiniz. Hediyeyi alan kişi kendini özel hissedecektir.

Gravür yazı yazma makinesi, tasarımınızı istediğiniz ürüne aktarmanızı sağlar. Tutumu ve kavrayışı bakımından özenle imal edilmiş olsa da bu tarz makineleri kullanmak için pratik yapmanız gerekir. Birçok farklı uç ile birlikte satın alacağınız bu ürün ile özenle tasarladığınız logonuzu, malzemeye aktarabilirsiniz. Amatör kullanıma da oldukça elverişli makinelerdir. Elinizin altında böyle bir makinenin olması, kişiye bir hobi kazandırır. Portatif oluşu sayesinde dilediğiniz zaman, dilediğiniz zemine aktarma yapabilirsiniz. Bu tip ev tipi makinelerin kullanımı kolaydır ve butik işletmeler için eşsiz bir markalama fırsatı sağlar.

Doğal olarak birçok farklı malzemeyle birçok farklı ürün üretiliyor ve markalar bu ürünlerin üzerine kendi logolarını baskılamak ya da markalamak ihtiyacı duyuyor. Hizmet sektörünün büyük bir parçası olan ilaç ve yemek üretimi gibi alanlarda, ürünlerin bir son kullanma tarihi olduğundan ürün üzerine bu tarihi baskılamak veya markalamak da önem arz ediyor. Hepsi için ayrı makineler ve sistemler kullanılır. Bazıları için baskılama yöntemi uygunken, bazıları için lazer veya otomasyon sistemleri daha uygundur. Her zemin için ayrı makineler üretilirken, her zemine uygun bir makine ile karşılaşmak mümkündür. Özellikle seri üretim gerektiren yerlerde

otomatik makineler kullanılır. Üretim hızını ve ürünün kalitesini artırdığından, büyük işletmelerde daha çok lazer sistemleri ile üretilmiş, son derece pratik makineler tercih edilir.

Lazer Sistemleri ile Markanız Güvende

Üretici markaların, ürünlerini kişiselleştirmek adına logolarını tüm üretimlerine işlemek gibi bir ritüelleri var. Bu ritüel sayesinde firmalar ürünlerini eşsizleştirme imkanı buluyor. Bu tarz baskı ve markalama işlemleri için özel makineler üretiliyor. Seri imalat gerektiren durumlarda kullanılan lazer yazı makinesi oldukça verimli sonuçlar veriyor. Üretici firmaların bir diğer üretici firmalar için özel olarak tasarladıkları bu son teknoloji makineler sayesinde, firmalar markalarını güvenle geleceğe taşıma fırsatı buluyor. Bu tip yazı yazma makinelerinin en etkilisi lazer sistemi kullanılan makineler olarak karşınıza çıkıyor. Lazer yazı makinesi sayesinde üretici firmalar, ürünlerinde kalıcı ve net sonuçlar alıyor.

Şirket imzalarını veya logolarını, ürünleri üzerine yerleştirmek, bir firmanın olmazsa olmazıdır. Markalama olarak da adlandırılan bu sistem sayesinde markanıza modern bir dokunuş yapabilirsiniz. Lazer markalama oldukça kalıcı sonuçlar verir ve kullanıcısının vazgeçilmezi olur. Bu tip makinelerin kullanımı oldukça kolaydır ayrıca son derece güvenilirdir. Lazer yazı yazma ya da bir diğer deyişle lazer markalama sistemleri, markanın kalıcılığını gelecek nesillere taşıyacak bir teknoloji ile üretilir. Tüm bunların yanında lazer markalama sistemlerinin en önemli özelliği, etiketleme ve baskı sistemlerinin yanı sıra, sarf bir malzemeye ihtiyaç duymamasıdır. Sadece üretici firmalar için değil, firma çalışanları için de konfor alanı oluşturur. Her çalışanın rahatlıkla kullanabileceği makinelerdir ve kolay kolay tamir gerektirmez. Lazer yazı yazma makineleri birçok farklı tasarımla karşınıza çıkar. Çok etkili bir makine olan lazer yazı yazma makinesi fiyatları ise markalara ve kullanım alanına göre değişkenlik gösterir.

Lazer yazı yazma makinelerinin kullanım alanı oldukça geniştir. Ayrıca işlem sırasında mürekkep gibi sarf bir malzemeye ihtiyaç duymaz. Barkod numaraları, seri numarası, tüketim tarihi gibi bilgiler, lazer sistemi sayesinde doğrudan ürünün üzerine işaretlenir. Markalama yapmak istediğiniz ürünün malzemesine göre kullanacağınız makineler farklılık gösterebilir. Makinelerde farklı kullanım alanlarına özel olarak üretilen iki tip lazer sistemi vardır. Biri CO2 lazer sistemi, diğeri Fiber lazer sistemidir. Organik malzemeler üzerinde bir markalama yapmak istiyorsanız Co2 lazer sistemi ile üretilen makineler kullanım için son derece uygundur. Ahşap, pleksi ve reçine üzerinde oldukça etkili bu makineler ile dilediğiniz markalamayı yapabilirsiniz. Eğer metal, plastik veya deri yüzeyler üzerinde bir markalama yapmak istiyorsanız fiber lazer sistemi ile üretilen bir yazı yazma makinesi tercih etmelisiniz. Farklı lazer sistemlerine sahip, farklı amaçlarda üretilen ayrı tip makineler de olsalar her ikisi de anında markalamak üzerine tasarlanır. Oldukça uzun ömürlüdürler yaklaşık 100.000 markalama saatine kadar dayanabilirler.

Markalamanın Çeşitli Yöntemleri

Metal, ahşap, plastik, seramik, cam kendilerine has özelliklere sahip maddelerdir. Farklı zeminleri markalamak için farklı yöntemlere ihtiyaç duyulur. Örneğin, metale yazı yazma makinesi, metale özel çeşitli kodlama imkanları sunar. Yaygın olarak kullanılan iki tür markalama makinesi vardır. Birisi lazer sistemleri kullanılarak üretilen, ikincisi mürekkep püskürtme sistemi kullanılarak üretilen makinelerdir. Alanında uzman markaların ürettiği iki tip makine de kullanıcısına birçok alanda avantaj sağlar. Her ikisi de metale yazı yazma alanında başarılı iki tasarımdır. Tasarımlar, üretici markalara göre değişir. Her iki makine türü de metal üzerinde oldukça etkili, net sonuçlar verir. Düz ve pürüzsüz denilebilecek yüzeyler üzerinde benzerlerine göre, lazer sistemleri ile üretilmiş makineler daha etkilidir. Köşeli ve karmaşık tasarımlarınızı malzemenin üzerine kusursuz işleri ve bu özelliği ile kesin ve net sonuçlar verir. İstediğiniz takip numarasını, barkodu veya kolyeyi dilediğiniz gibi süsleyebilir, bu sayede ürünü kişiselleştirebilir ya da markalaştırabilirsiniz. Bu akıllı ve teknolojik makineler, kişiye tasarımını yansıtmak için eşsiz bir esneklik sağlar ve özgür üretime zemin hazırlar. Kurulum sonrası kullanımı oldukça rahat olan bu makineler, seri üretim için idealdir. Uzun süreli kullanıma olanak sağlar ve kullanıcısının elini rahatlatır.

Metal üzerine markalamaya yarayan, her türlü metal yüzeye uygulanabilir ancak pürüzlü ve kıvrımlı yüzeyler için ayrıcalıklı kullanım rahatlığı sağlayan, mürekkep püskürtme sistemi ile üretilen yazı makineleri, alanında oldukça başarılıdır ve kesin sonuçlar verir. Metal kutuları markalama, başka bir tabirle oktavlamak gerektiği durumlarda yaygın kullanımı ile dikkat çeker. Farklı renklerde mürekkep seçenekleri ile kullanıcısına konfor alanı oluşturur. Verdiği kesin ve net sonuçlar itibarıyla, yaygın olarak kullanılan bu tip makineler seri üretim gerektiren işletmeler için son derece idealdir. Mürekkep seçimleri oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu tip makineler sadece metal değil alüminyum üzerinde de oldukça etkilidir. Kumaş üzerine markalama sıkça karşılaşılan bir yöntemdir. Kumaş üzerine logunuzu, resminizi, kısacası istediğiniz tasarımı veya yazıyı aktarmayı mümkün kılan makineler üretiliyor. Kumaşa yazı yazma makinesi fiyatları değişiklik gösteriyor çünkü piyasada birçok farklı tasarıma sahip makineler üretiliyor. Son teknolojinin kullanıldığı bu tarz makineler tatmin edici sonuçlar veriyor.

Seri imalat için oldukça uygun modellerine rastlamanın mümkün olduğu pazarda, kişisel kullanıma uygun daha basit makinelere de rastlayabilirsiniz. Ayrıca her türlü kumaş üzerinde kesim yapabilmenize de imkan sağlayan farklı makinelere de rastlayabilirsiniz. Sanayi tipi kumaşa baskı makineleri oldukça büyük fakat uzun yıllar kullanıma uygun üretilirler. Kişisel kullanımlar için portatif modelleri mevcuttur ve el işçiliği için oldukça uygundur. Çok geniş bir skalada karşınıza çıkan bu son teknoloji ürünü makineler sayesinde, istediğiniz ve dilediğiniz tasarımı, deriden süete kadar aklınıza gelebilecek her türlü kumaşa aktarabilirsiniz. Hatta artık eski tip dikiş makinelerinin tasarımının aynen yansıtıldığı kafar bilgisayar teknolojisinin kullanıldığı makinelerde de son derece tatmin edici sonuçlar alabilirsiniz. Ufak işletmeler için ideal olan bu tip makineler sayesinde, ünlü markaların stratejilerini takip edebilir ve piyasada kalmanın gücünü hissedebilirsiniz.

Farklı Zeminler Üzerinde Etkili Yazı Yazma Makineleri

Çok uzun süredir evlerin, iş yerlerinin vazgeçilmezi ahşap ürünler çok geniş bir yelpazede kullanım alanına sahiptir. Hemen her yerde ahşap malzemeden üretilmiş mobilyalar, hediyelik eşyalarla karşılaşırsınız. Daha sağlıklı olduğu bilinen ahşap kullanımına mutfak eşyalarında da sıkça rastlanıyor. Böylesi geniş bir kullanım alanına sahip olan ahşap, birçok farklı yöntemle işleniyor. Ahşap, tüm yöntemlere oldukça elverişli bir yapıya sahiptir. Baskı, lazer ve yakma yöntemleri ile kolaylıkla işlenebilir bir yapıdadır. Ürününüzü en iyi şekilde markalamak için doğru sisteme sahip makineler kullanmalısınız. Sanayi tipi veya ev tipi kullanımlara özel, farklı makineler arasından seçim yaparken oldukça dikkatli ve titiz olmalısınız. Eğer sanayi tipi ve daha az iş gücü gerektiren bir makine arayışındaysanız, baskı ile ahşap üzerine yazı yazmaya olanak sağlayan teknolojik makinelerden faydalanabilirsiniz. Hızlı ve pratik bir çözüm yöntemi olan bu tip makineler seri üretimde fark yaratabilir ve iş gücünde önemli bir avantaj sağlayabilirsiniz.

Ahşap üzerinde, el işi motiflerinin yer verildiği ürünlere sıkça rastlanır. Kolay işlenebilir ve rahatlıkla bulunabilir bir malzeme olan ahşap, üretici firmalar tarafından sıkça tercih edilen bir malzemedir. Ayrıca rahatlıkla markalaştırılabilir ahşap, el işi üretiminde de önemli bir yer kaplar. Ahşap üzerine yakma tekniğini kullanan ve ortaya eşsiz güzellikle ürünler çıkaran yetenekli zanaatkarlara, yurdun dört bir yanında rastlamak mümkündür. Bu zanaatkarların ve sanatçıların kullandığı makineler sanayi tipi makinelerin tersine, küçük ve portatif tasarlanır. Adı üstünde, el işine uygun olarak üretilen bu makineler çeşitlilik gösterir. İnce uçludan kalın uçlusuna, dakika başına harcadığı elektrik miktarından tasarımına, değişik formlarda karşınıza çıkacak, ahşap üzerine yakarak yazı yazma makinesi fiyatı da bu normlara bağlı olarak değişkenlik gösterir. Birçok alanda kullanılan lazer teknolojisi ahşap malzemelerin markalaşmasında da karşınıza çıkacaktır. En güvenilir ve net sonuçlar veren, uzun ömürlü bu tip makinelerin kullanımı ahşap malzemeler üzerinde de fark yaratır. Tasarımınızı net ve kusursuz bir şekilde yansıtacak bu tip makinelerin kullanımı gitgide artacaktır. Ev tipi kullanıma uygun olmalarının verdiği avantajla, minimal üretilen ahşap üzerine yakarak yazı yazma makinesi fiyatı bütçenizi zorlamaz.

Aynalar sert malzemelerdir ve oldukça kırılgandırlar. Çerçevesine işleme yapmanın birçok yöntemi vardır fakat aynaya bir işleme yapmak istiyorsanız bunun tek bir yöntemi vardır. Lazer sistemi ile üretilen son teknoloji ürünü makineler ile aynanın üzerine kolaylıkla kalıcı motifler işleyebilir, yazılar yazabilir ve resimler çizebilirsiniz. Çiziminizi, yazınızı kısacası tasarımınızı ayna gibi kırılgan bir malzemeye aktarmak, ayna üzerinde etkili makineler sayesinde olağandır. Ayna gibi kırılgan bir malzeme olan cam bardaklara yazı yazmak, motif yapmak, logonuzu aktarmak kısacası markalama yapmak için özel makineler üretiliyor. Bardağın boyutuna uygun ayarlanabilir kalıplara sahip makineler, her türlü bardağa markalama yapmayı mümkün kılıyor. Cam bardak üzerinde etkili makineler ile seramik bardağa yazı yazma makinesi, kalıp olarak farklılık gösteriyor. Aynı zamanda baskı ve lazer seçenekleri arasından seçim yapmanız gerekiyor. Çeşitliliği ile her bütçeye uygun markalama makinesi bulmayı mümkün kılıyor.

Aradığınız Markalama Makinesi ve Daha Fazlası Trendyol’da

Hediyelik eşya olarak sıkça karşınıza çıkan kolyelerin işlenmesini mümkün kılan birçok çeşit markalama makinesi vardır. En ince ayrıntılara kadar işleme yapabilen, yapay zekaya makinelere rastlayacağınız gibi, kullanımı ustalık gerektiren küçük, ev tipi makinelere de rastlayabilirsiniz. Kolyeler genellikle küçük boyutlarda olduğundan ev tipi makinelerin tasarımlarında zariflik ve ince detaylar dikkat çekiyor. Ev tipi makineler sayesinde, ahşap gibi kolaylıkla işlenebilir malzemeden üretilen kolyelere, eşsiz bir güzellik katmanızı sağlayacaktır. Son derece hassas ve her detayı incelikle işleyebilecek zekaya sahip, lazer sistemleri ile üretilen makineler sayesinde ise, metal ve benzeri işlemesi daha zor olan kolyelere minimal markalama yapabileceksiniz.

Yazı makinesi çeşitleri bu kadarla bitmiyor. İlerleyen teknoloji sayesinde her türlü malzemeye işleme yapılabiliyor. Piyasada, tüm bunların dışında birçok çeşit aklınıza gelebilecek her türlü malzemeyi markalamaya yarayan makinelere rastlayabilirsiniz. Örneğin, mermer yazı makinesi sayesinde mezar taşları rahatlıkla işlenebiliyor. Son teknoloji bu makineler sayesinde, mermer üzerine kolaylıkla işleme yapılabiliyor. Mezar taşlarının büyüklüğüne göre 4 farklı boyutlarda karşınıza çıkar. Bu tip mermer yazı makinesi ya da mezar taşı yazı makinesi, manuel kullanıma uygun, opsiyonel vakum özelliğine sahiptir. Yazı makineleri birçok çeşitle karşınıza çıkar ve baskının uygulanacağı zemine göre özel üretilirler. Yazı yazma ya da markalama makineleri birçok farklı tasarıma sahip kullanışlı makinelerdir.

Kullanım alanına göre üretilen markalama makineleri boyutlarına, tipine, fonksiyonel özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Bu farklılıklar, fiyat farklılıklarını da beraberinde getirir. Son teknoloji ile üretilen lazer yazı yazma makinesi fiyatları, kullanım alanı oldukça geniş olmasından kaynaklı farklı değerlerde karşınıza çıkar. Deri ürünler için özellikle kullanılan modellere rastlanmak mümkün olduğu için dilediğiniz ürünü Trendyol üzerinden sepetinize ekleyebilir ve bir tıkla kapınıza gelmesini sağlayabilirsiniz. Dilediğiniz CNC, altın lazer, pantoğraf, kuyumcu yazı makinesi; cam bardak, çakmaklara, deri üzerine, kolye, aynaya , otomatik yazı yazma makinesi ya da yazı çıkartma makinesi fiyatları arasından, bütçenize uygun olanı kolaylıkla satın alabilir, Trendyol güvencesi ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Trendyol’un birbirinden avantajlı fırsatları da sizleri bekliyor. Hemen şimdi ürünleri incelemeye başlayın, kolayca sepetinize ekleyerek ihtiyacınız olan modellere hızlı ve güvenle sahip olun. Trendyol’da yer alan güvenli ödeme seçeneği ile de alışverişinizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.