İlgili Kategoriler
Bez Bedeni
Tip
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

6 Numara Bebek Bezi

" araması için 345 sonuç listeleniyor

6 Numara Bebek Bezi

Bebek Bezi Nedir?

Bebek Bezi Nedir?

Bebekler ebeveynlerinin veya bakıcılarının bakımına uzun bir süre ihtiyaç duymaktadırlar. Doğduklarından belirli bir süreye dek birçok temel bakıma yüksek seviyede ihtiyaç duymaktadırlar ve temel bakımlarını kendi başlarına karşılayabilecek seviyede değildirler. Bu yüzden ebeveynler veya bebek bakıcıları onların ihtiyaçlarını tam anlamıyla gidermeleri gerekmektedir aksi halde narin olan vücutları hızla güçten düşüp zarar görmeye meyillidirler. Beslenmelerinin başlamasından itibaren boşaltım sistemleri de çalışmaya başlayan bebekler belirli sürede vücutlarındaki atıkları dışkı veya idrar yolu ile atmaktadırlar. Kendi başlarına tuvalete gidemeyecek olan bebeklerin hijyenleri oldukça önemlidir. Bu yüzden altlarının sıklıkla temizlenmiş olması hem cilt sağlıkları açısından hem de genel temizlikleri açısından büyük önem arz etmektedir. Bebek bezi bir nevi bebeklerin tuvaletlerini yaptıkları iç çamaşırı olarak görülmektedir. Dışkı ve idrarın başta kıyafetleri olmak üzere etrafa yayılmasını önlemektedir ayrıca uyuyan bebeklerin rahatsız olmasını büyük ölçüde engellemektedir. Ayrıca temizlik açısından büyük kolaylık sağlamaktadırlar. Kullan at şeklindeki yapıları sayelerinde bebeklerin altını belirli aralıklarla değiştirilebilmektedir. Uzun yıllar boyunca bebekler farklı kumaşlardan imal edilen bezleri kullanmışlardır ve hem bebeklere hem de bakıcıları ve ebeveynleri için oldukça yorucu bir süreç olmuştur. Kullanılan kumaştan yapılmış bebek bezleri yüksek sıcaklıkla dezenfekte edilmesi gerekirdi ayrıca bebeklerde birçok cilt sorununun ortaya çıkmasına sebep oluyordu. Kumaştan yapılan bu bezlerin hijyeni için ise fazladan su kullanımı ve zaman harcanması gerekiyordu. Diğer yandan bu bezler felç gibi hastalıklara sahip olan yetişkinler tarafından da kullanılmaktadır. Tuvalete gitme becerisini kaybetmiş pek çok yaşlı veya bakıma muhtaç bireyler hem hijyen hem de bakanlar açısından birçok avantaj sağlamaktadırlar. Ayrıca gece altını ıslatan çocuklar için yatak hijyeninin korunması açısından ve psikolojik olarak katkı sunması açısından büyük öneme sahiptirler. Ameliyat sonrası pek çok birey de kısa süreli olarak bu bezlerden tuvalete gidebilme yetisini kazanana dek kullanmaktadır. Aynı zamanda zorlu iş koşullarında çalışan bazı bireyler zamandan tasarruf edebilmek için bez kullanabilmektedirler. Bebeklerin hassas cilt yapısı idrar ve dışkıdan dolayı hızla deforme olabilir. Bebek bezleri içerdiği özel yapıları ile bebeklerin cildine ekstra bir koruma sağlamaktadır.

6 Numara Bebek Bezi Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

6 Numara Bebek Bezi Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Bebek bezleri yüksek bakıma muhtaç olan bebeklerimizi hem fiziksel hem de psikolojik olarak korumaktadır aynı zamanda bu zorlu süreçte ebeveynlere birçok yardımda bulunmaktadır. Hayatlarının ilk döneminde bebekler sıklıkla besin tüketmektedirler. Hızlı büyümeleri için besine daha fazla ihtiyaç duyan bebeklerin haliyle daha fazla dışkılama ve idrar yapmaları kaçınılmazdır bu yüzden bebeklerimiz için bez kullanımı yüksek bir öneme sahiptir. Bebek bezleri modern çağın bizlere getirmiş oldukları ürünlerin başında gelmektedirler. Amerika’da bir anne tarafından icat edilen bebek bezleri önce Amerika’da daha sonra ise Avrupa ve tüm dünyada etkin bir biçimde kullanılmaya başlanmıştır. En önemli özelliklerinden biri olan emicilik hem bebeği hem de bulunduğu ortamı korumasına yardımcı olmaktadır. Bu yüzden ilk çalışmalar bebek bezinin ne denli emiciliğe sahip olduğu ile alakalıdır. Bebek bezlerinin emici yüzeyleri sayesinde bebeklerimiz özellikle uykudayken rahatsız olmazlar ve onlar için çok önemli olan gece uykularının bölünmesini önlemiş olurlar. Aynı zamanda sahip olduğu iç kısımları yüksek emici bir yapıya sahiptir bu sayede dışkı ve idrarın etrafa bulaşmasını önlemekte bebeğinizin enfeksiyon kapma riskini büyük ölçüde engellemektedir. Bebek bezleri farklı tabakaların bir araya gelmesinden oluşmuştur. Bu tabakaların genel görevleri dışkı ve idrarın tam olarak emilimini sağlayarak bebeğin cildinin kuru kalmasını sağlamaktadır. İdrarın yakıcı etkisi düşünüldüğünde bebeğinizin huzursuzlanması kaçınılmazdır. Aynı zamanda katmanlar arasındaki hava alımı bebeğinizin cildinin zarar görmesini önlemektedir. Ciltlerindeki oluşabilir herhangi bir pişik durumu bebeğinizin fiziksel ve psikolojik olarak sorun yaşamasına sebep olmaktadır. Tabakalar arasındaki geçirgenlik sayesinde özellikle idrar tam anlamıyla iç kısma hapsolarak tam bir koruma sağlamaktadır. Bebek bezi çeşitleri bebeğinizin büyümesine oranla değişim göstermektedir. Çok hızlı bir biçimde büyüyen bebekler tuvalet eğitimlerini tam anlamıyla alana dek bez kullanmaya devam etmelidirler. Her dönemde farklı gereksinimlere ihtiyaç duyan bebekler için bez kullanımı da aynı ölçüde değişim göstermektedir. Örneğin ilk dönemlerde daha çok yatakta geçiren bebeğiniz için daha yüksek emici güce sahip bezler kullanmanız gerekmektedir. Diğer yandan bebekleriniz hareketlenmeye başladıkça daha iyi bir tutunma sağlayan bez sizler için daha kullanışlı olacaktır. Bebek bezi fiyatları ise her bütçeye göre uygunluk göstermektedir. Farklı özelliklere sahip bebek bezlerinin ortopedik oluşu ve daha yüksek bir emici güce sahip olması fiyatlar için farklılık göstermektedir. Ayrıca konfor açısından birçok bebek bezi modeller arasında fiyat açısından farklılık göstermektedir. Kullan at şeklinde satılan bebek bezleri farklı sayılara sahip paketler şeklinde satılmaktadır.

Bebek Bezi Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Bebek Bezi Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Bebek bezleri bizler için çok eski olmayan ürünlerin başında gelmektedir. Modern zamanların bir yansıması olan pratik kullanım ve konfor bebek bezlerinde kendilerini göstermektedir. Önceki yıllarda uzun uğraşlar gerektiren bebek bezlerinin yıkanması anneler için büyük bir zaman kaybı ve birçok sorunu beraberinde getirmekteydi. Klasik kumaş bezler idrar ve dışkıyı tam olarak tutamayarak hem bebeğin hem de bulunduğu yerin hijyenine büyük ölçüde zarar veriyordu. Kullan at şeklinde olan günümüzün bebek bezleri bebeğimizin tuvalet eğitimini alana dek güvenliğini ve konforunu yüksek ölçüde sağlamaktadır. Özellikle bebeklerin dışkı ve idrarlarını tam anlamıyla içine hapseden bebek bezleri bebeklerin mutluluğuna yüksek katkıda bulunmaktadır. Tek kullanımlık olan bebek bezleri sizlerin zamanınıza büyük katkı sunmaktadır. Bebeğinizin alt değişimini klasik kumaş bezlere oranla çok daha hızlı bir biçimde gerçekleştirebilir, bebeğinize daha fazla vakit ayırabilirsiniz. Bebeklerde sık görülen tahriş sorununu tek kullanımlık bebek bezleri ile kolaylıkla çözebilirsiniz. Özellikle ilk aylardaki pişik ve tahriş sorunları bebeğinizin keyfinin kaçmasına ve sürekli ağlamasına sebep olacaktır. Diğer yandan bebeklerin sağlıklarını göz önüne alarak üretilen bebek bezleri ile bebeklerin ciltleri tam olarak korunacaktır. İçerisinde bebeklere herhangi bir zararda bulunacak kimyasal bir ürün içermemektedir. Bu sayede sizlerin güvenle kullanımına imkan vermektedir. Dışkı ve idrarın sebep olduğu nemlilik bebekleri oldukça rahatsız eden etkenlerin başında gelmektedir. Çok daha hassas yapıya sahip olan bebekler bunu hissettiklerinde uykularını bölebilir ve uzun süre uykuya dalma problemleri görülebilir bu hem bebek hem de ebeveyn için büyük bir soruna sebep olabilir. Özellikle yeni doğanların sahip oldukları göbek kordonları bebeklerin en sık enfeksiyon kaptıkları yerlerden biri olarak görülmektedir. Yeni doğan bebekler için tasarlanan bebek bezleri bu bölgenin de korunmasını sağlayarak bebeklerin olası hastalıklara karşın daha güvenli olmasını sağlamaktadır. Gelişimleri hızlı olan bebekler için bezlerin rahatlığı bir süre sonra yüksek öneme sahiptir. Bu yüzden kullanılan bebek bezleri bebeklerin biyolojik yapıları göz önüne alınarak üretilmektedirler. Örneğin; 6 numara bebek bezi tuvalet eğitimi almaya yaklaşan bebeklerin kullanmaya başladıkları bezler arasında görülmektedirler. Aynı zamanda aktif olarak hareket etmeye başlayan bebeklerin tam anlamıyla korunmasına olanak sağlamıştır. Sızıntıya sahip olmayan yan kısımları ile bebeğiniz hareket ederken herhangi bir kayma sorunu yaşatmaz, ortamın ve bebeğinizin temizliğini tam anlamıyla sağlayabilirsiniz.

Bebek Bezi Nasıl Kullanılır?

Bebek Bezi Nasıl Kullanılır?

Bebek bezleri ebeveynlerin ve çocuk bakıcılarının işlerini büyük ölçüde kolaylaştırmış bebek bakım ürünlerinin başında gelmektedir. Tek kullanıma sahip olmaları ve kolay erişilebilir olmaları sebebiyle birçok kullanıcı bebek bezlerini tercih etmektedirler. Bebeklerin sindirim sistemleri aldıkları besinlere göre çok daha hızlı çalışmaktadır. Normal bir insana göre daha hızlı metabolizmalara sahip olan bebeklerin en büyük bakımlarından biri altlarının değişimidir. Aylara bağlı olarak bir ebeveyn veya bakıcı günde 8 ile 10 sefer arasında bebeğin altını değişmektedir. Özellikle ilk bebeklerinde bebek bezinin nasıl kullanılması gerektiği birçok ebeveyn için bir soru işareti olmuştur. Belirli kurallar ile bebeğinizin altını değiştirerek onun ruhsal ve fiziksel sağlığını koruyabilir, daha mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Bebeğinizin altını ilk aylarda düzenli olarak kontrol etmelisiniz. Bebeğinizin ağlamasına fırsat vermeden bebek bezlerinin cırt cırtlı kısmını açarak kontrol edebilirsiniz. Özellikle idrarlar dışkıya göre çok daha zor anlaşılabilmektedir. Eğer bebeğiniz tuvaletini yapmış ise bebek bezinizin yanında ılık bir suya ve temizlemek için pamuk veya ıslak mendile ihtiyaç duymaktasınız. Ayrıca hijyen açısından bebeğinizin altını değiştirmek için bir ped veya örtü kullanmalısınız. Bebek bezi tavsiye eden uzmanlar değişimini hakkında belirli ipuçları vermektedir. Öncelikle bebeğinizi sırt üstü yatırın ve bezi cırt cırtlı kısımlarından açınız. Temizlik esnasında bebeğinizin iki ayağını nazikçe kaldırınız. Ani hareketlerde bulunmanız bebeğinizin korkmasına ve hareket etmesine sebep olacaktır. Olası incinme durumları için dikkatli olmanız hem sizin hem de bebeğinizin için oldukça önem taşımaktadır. Kirli bezi aldıktan sonra bağlama kısımları ile bağlayıp bir poşete koyup ağzını bağlamanız oldukça önemlidir. Yeni bebek bezini kullanmadan önce bebeğinizi hafifçe kaldırıp tam oturacak bir biçimde bebeğinizin altına yerleştirmelisiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra bağlama şeritlerini bebeğinizin göbek deliği altından doğru bağlamalısınız. Özellikle yeni doğan bebeklerdeki göbek bağının durumu sizlerin bu işlemi yaparken çok daha dikkatli olmanızı gerektirmektedir. Birçok bebek bezi bu bağı koruyan yapıya sahiptir. Bezin bebeğinizin hareketlerinden dolayı çıkmaması için mutlaka tam oturduğundan emin olmalısınız böylece sorunsuz bir biçimde kullanabilirsiniz. Bezin ön kısmındaki bantlar bebeğinizin cildi ile temas etmemelidir bu yüzden yapıştırma esnasında daha dikkatli olmalısınız. İlerleyen yaşlarda ise bebek külot bezi kullanabilirsiniz. Özellikle tuvalet eğitimi öncesi sizlere büyük yarar sağlayacak bu bezler külot kullanımına alıştırmak için büyük kolaylık sağlamaktadır.

Külot Bez ve Faydaları

Külot Bez ve Faydaları

Bebekler ilk doğdukları andan itibaren günden güne büyümektedirler ve buna bağlı olarak ihtiyaçları her geçen günde farklılık göstermektedir. Ebeveynler olarak bebeklerimizin ihtiyaçlarını onların büyüme hızlarına göre çeşitlendirmeliyiz. Tuvaletlerini kendi başlarına değişemeyen bebekler ebeveynlerinin ilgilerine muhtaçtırlar. Özellikle idrar ve dışkı gibi zararlı atıklar hızla bebeğin bedeninden uzaklaştırılmalıdır bu yüzden ebeveynler bu temizlik işlemini bebek bezleri ile yapabilmektedirler. Bebekler altıncı aydan itibaren daha hareketli olmaya ve ilk adımlarını atmaya başlayan sürece girmektedirler. Hareketlerinde artış olan bebeklerimiz belirli bir süre sonra yürümeye başlamaktadırlar ancak tuvalet eğitimi için daha fazla zamana ihtiyaçları vardır. Bebek bezlerinin bir alternatifi olarak görülen bebek külotları bebek bezlerinin sahip olduğu tüm emiş gücüne ve ortopedik yapıya sahiptirler ancak ebeveynlerin hareket halinde olan bebeklerinin tuvalet eğitimine kadar geçen sürede bebek külotu kullanmaları tavsiye edilmektedir. Normal bez değişiminde bebeğinizi yatırmanız gerekirken yürümeye başlayan bebeğiniz için bu süreç eskisi kadar kolay olmayacaktır bu yüzden bebek külotları ile bebeğinizin alt değişimini zorlanmadan yapabilme imkanına sahip olacaksınız. Bebek bezlerine nazaran yürümeye başlayan bebeklerin tüm fizyolojik ihtiyaçlarına cevap veren bebek külotları; bebeğinizin hareket alanını kısıtlamayarak daha rahat yürümesine aynı zamanda ise konforunda herhangi bir eksiklik yaşamamasını ön görerek üretilmiştir. Sahip olduğu yan kenarları ve bel kısmı yumuşak bir dokuya sahiptir böylece bebeğiniz aktivitelerini en yüksek konforda yerine getirebilecektir. Özellikle hareket eden bebekler tuvaletini yaptıklarında alt kısımları dışkı ve idrar ile daha fazla temas edebilmektedir bu yüzden bebek külotları yüksek emici katmanlara sahiptir böylece bebeğiniz teni kuru kalarak herhangi dermatolojik bir rahatsızlık yaşamasını önlemektedir. Bebeğinizin tuvalet eğitimine hazırlıkta sizlere kolaylık sağlayan bu ürün ile bebeğinizin normal külotunun altına giydirerek alıştırmalara başlamanıza imkan sağlamıştır. Bu sayede bebeğiniz bu tamamen normal külot giymeye yabancılık çekmeyerek tuvalet eğitiminde daha hızlı yol alabileceksiniz. Bebeklerin hızla ilerleyen el becerisi ve merak duygusu normal bezleri kolayca çıkarabilmelerine böylece hem kendi sağlıklarına hem de ortamın hijyenine zarar vermelerine sebep olmaktadırlar. Bebek külotları ise sahip oldukları tam oturma ile bebeklerinizin çıkarabilmesine imkan verememektedir. Böylece hem sizin hem de bebeğinizin tam olarak korunmasına imkan vermektedir. 6 numara bebek külot bezi sizler için tuvalet eğitimine başlamadan önce rahatlıkla kullanabileceği bir üründür.

Bebek Bezi Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bebek Bezi Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bebek bezleri bebeklerimizin doğumundan tuvalet eğitimlerini tamamlayana dek bizlere ve onlara büyük kolaylık ve konfor sağlayan ürünlerin başında gelmektedirler. Özellikle bebek bezi kullanan aileler hem daha konforlu bir bebek büyütmeye sahip olurken aynı zamanda diğer işleri için zaman kazanmaktadırlar. Bebekler için doğru ve kullanışlı bir bebek bezi seçmek aileler için oldukça önem arz etmektedir. Bebeğin rahat etmesine ve hijyenini korumasına yardımcı olan bir bez sizler için rahatlık ve koruma sağlamaktadır. Sentetik malzemelerden üretilen tek kullanımlık bebek bezleri bebekler için herhangi zararlı bir kimyasal veya kanserojen madde içermemektedir. Tamamen pediatrik katkılar gözetilerek üretilen bebek bezleri sizlerin ve bebeklerin sağlığını tam olarak korumaktadır. Polipropilen katmanlardan oluşan bu bezler dışkı ve idrarı içinde hapsederek bebeğin cildini korumakta rahatsız olmasını engellemektedir. Bebeğiniz için doğru ve kullanışlı bir bez seçerken bazı kriterleri göz önünde bulundurmamız gerekmektedir. İlk olarak bebek bezinin emiciliğinin derecesi bizler için seçimde önemli rol oynamaktadır. Genel görevleri arasında dışkı ve idrarı çoklu katmanları aracılığı ile bebeğin teninden uzaklaştırarak bebeklerde çok sık rastlanan pişiğin önlenmesine yardımcı olmaktadır. Diğer yandan hareket eden bebeklerin hareket esnasında dışkı ve idrardan rahatsız olmasını önlemesi sizlerin kullanımı açısından belirleyici olacaktır. Bezin orta kısmı kadar yan kısımlarının esnek ve aynı zamanda geçirgen olmaması bizlerin seçimi açısından bir diğer kriter olarak görülmektedir. Özellikle emeklemeye ve yürümeye başlayan bebekler için esnek yapıya sahip bebek bezi yanlarının olması onların rahatsız olmasını ve tuvaletlerinin dışarı taşmasını önleyebilmektedir. Sızıntıya sahip olmayan bebek bezleri ise ortam hijyenine büyük katkıda bulunmaktadır. Özellikle gece uykularında yatağın hijyenini büyük ölçüde korumaktadır. Aynı zamanda bebeğiniz ile yaptığınız gezilerde sizlere büyük bir kolaylık sağlayacak olan bebek bezleri uzun süreli olarak kullanıma imkan vermektedir. Ayrıca kolay taşınabilir yapıları nedeniyle çantanızda kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Biyolojik yapılara sahip olmaları ise çevre dostu bir kullanıma imkan sağlamaktadır bu sayede kullanım sonrasında doğaya herhangi bir zarar vermezsiniz. Bebek bezi yorumları ve önerileri için daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz Trendyol’u ziyaret edebilirsiniz.