placeholder
"

Banyo ve Duş Aksesuarları

" araması için 7655 sonuç listeleniyor

Banyo Ve Duş Aksesuarları

Banyo Aksesuarları Neden Önemlidir?

Banyo keyfinizin yarıda kesilmemesi için banyo ve duş aksesuarları seçimini en doğru şekillerde yapmalısınız. Kötü süslenmiş olan bir banyo sadece kötü bir görünüm ile kalmaz, aynı zamanda kişinin gözünü de yorar. Evde rahatlamak için kullandığımız bu banyolar, eğer göz yormaya devam ederse amacını gerçekleştiremez. Bu yüzden iyi bir banyo ve duş aksesuarları seti sahibi olmamız da önemli bir hale gelmiş olur. Hemen hemen her gün duş almak, diş fırçalamak ya da saç şekillenmek gibi pek çok fazla amaç için girilen banyo alanları, hem aksesuar hem de görünüm amaçlı kişileri tatmin ederse, bu durum çok işimize yarayabilir. Siz de bu kişisel alanınızın kusursuz olmasını istiyorsanız, sadece fonksiyonel açıdan değil, aynı zamanda dekorasyon ve göze hitap etme açısından da ufak dokunuşlarda bulunmalısınız. Ufak dokunuşlar ile de banyoyu harika bir alana çevirmek oldukça mümkündür. Bunun için büyük inşaatlar ya da tamamen yeni bir dekorasyona gerek duyulmaz. Doğru banyo aksesuar fikirleri ile büyük işlemler gerekmeden banyonuzu harika bir ortama çevirebilirsiniz. Üstelik bunun için çok fazla paralar da harcamanıza gerek yoktur. Gayet uygun fiyatlı aksesuarlar ile evinize bir renk katabilirsiniz. Birden fazla seçenek ile özel alanınıza hoş bir görünüm kazandırabilirsiniz. Daha modern bir görünüm için bambu desenlerinden yararlanabilirsiniz. Bambu sadece ortama modernlik değil, aynı zamanda doğal bir görünüm de kazandıracaktır. Bunun dışında ahşap tuvalet kağıtlığı ya da yine ahşap olan tuvalet kâğıdı askılarını tercih edebilirsiniz. Banyoda ahşap ya da bambu modeline yer vermek, ortamı olduğundan daha doğal bir görünüme kavuşturacaktır. Bu şekilde evinizde sanki bir doğa içerisindeymiş gibi hissedebilir ve rahatlama seviyenizi arttırabilirsiniz. Ahşabı yine onun gibi hafif renkli ürünler ile destekleyebilirsiniz. Örnek verecek olursak krem, beyaz ya da açık yeşil tonları ile kombinlenmiş olan bu ahşap aksesuarlar, banyonuzu harika bir ortama çevirebilir. Banyonuzun yapısını, büyüklüğü ve de genişliğini baz alarak uygun aksesuarlar seçmenin de ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak gerekir.

Banyo Ayna Önü Aksesuarları Fikirleri

Banyoya girip saatlerini harcayan kişilerin en çok ilgilendiği bölüm ise şüphesiz ayna önü olacaktır. Bu bölümün özellikle hazırlanmış ve dekore edilmiş olması çok önemlidir. Bunun sebebi ise vaktimizin çoğunu hep burada harcıyor oluşumuzdan kaynaklanır. Diş fırçalarken, saç kuruturken, yüz bakımı yaparken ve daha pek çok fazla şey için vakit harcadığımız ayna önleri bizleri iyi hissettirmelidir. Aksi takdirde dışarı çıkarken kendinizi iyi ve güzel hissetmediğinizi düşünün. Bu durum sadece sizden kaynaklı olmayabilir. İyi aksesuarlarla süslenmiş olan banyo sizi mutlu ederek keyiflendirecektir. Banyo süsleme alanında aklınızda herhangi bir fikir yoksa banyo ve duş aksesuarları modelleri incelenmelidir. Böylelikle biraz da olsun fikir sahibi olursunuz ve aklınıza bazı fikirler yatar. Daha sonra gözlemlemiş olduğunuz banyo ürünleri arasından hangilerinin sizi daha çok yansıttığını anlamalısınız. Bazı kişiler daha soft ve minimal banyo süslerini tercih ederken, bazı kişiler çok daha kalabalık görünümlü ayna önlerini tercih edebilir. Bizim tercihimiz daha çok göz yormayan ve elit bir görünüm kazandırmaktan başlıyor. Banyo ayna önünüze koyacağınız sabunluk setinin hem şık hem de sade olması önemlidir. Aynı zamanda sabun setinin banyonuzun duvar ve fayansları ile de uyması gerekir. Daha fazla fikir için banyo ve duş aksesuarları takımı ve modellerine göz atabilir, yeni modellerden yardım alabilirsiniz. Sabun ve diş fırçalık gibi ana aksesuarlardan sonra pek çok ufak dokunuş ile ayna önlerini süsleyebilirsiniz. Örneğin ufak ve minimal mumlar ile banyonuza sıcak bir görünüm kazandırabilir, orada geçireceğiniz vakti özel bir hale getirebilirsiniz. Banyo lavabo aksesuarları denilince akla gelen bir diğer ürün ise havlu ya da havluluktur. Havluluğun mutlaka ayna yanında ve uyumlu bir şekilde olması gerekir. Banyo desenine uymayan ya da çok aykırı olan aksesuarlar göz yorar ve ortamda kötü bir görünüme sebebiyet verir. Siz de banyoda kullanabileceğiniz aksesuarlar arasından havluluk kategorisine göz atarak banyonuza en uygun olabilecek havluluğu seçebilirsiniz. İster ahşap ister de metal görünümlü olan havlu askıları, ayna önü aksesuarlarının tamamlayıcı unsurlarındandır. Aksesuarları tercih ederken banyonuzun duvar ve fayanslarına dikkat etmek de önemlidir. Aksi durumda hoş olmayan kalabalık ve göz yoran bir görünüm meydana gelebilir. Banyonuza en uygun olan aksesuarları bulmak için kategorilere göz atabilirsiniz.

Duş Aksesuarları Nasıl Olmalıdır?

Kimi zaman rahatlamak, kimi zaman hazırlanmak için kullandığımız duş alanları, bizi özel hissettiren alanlardan birisidir. Bizi bu kadar özel hissettirip rahatlatan bu alanın hoş aksesuarlar ile dizayn edilmiş olması da gerekir. Peki iyi bir duş nasıl olmalıdır, hangi aksesuarlar ile süslenmelidir? Öncelikli olarak duşakabin içerisinde saç şampuanları, kremleri ya da duş jelleri için bir alan yapmak gerekiyor. Bu ürünlerin etrafta savruk durmaması için şampuanlıklı duş seti kullanılabilir. Duşakabinin içerisine saç ve vücut bakım ürünleri yerleştirmek için bir raf koyabilirsiniz. Bu raflar duşakabinin büyüklük ve rengine göre değişkenlik gösterecektir. Genel olarak duvara monte şeklinde yerleştirilen şampuanlıklar tercih edilmektedir. Bu şekilde şampuanlık rafları ile duşakabin içerisini daha düzenli ve ferah tutabilirsiniz. Aynı zamanda aradığınız şampuanı da daha kolay bulmuş olursunuz. Duşakabin içerisi ne kadar düzenli ve tertipli olursa, duş süresi de o kadar kısalır. Böylelikle hem zamandan hem de faturadan kar elde etmiş olursunuz. Duşakabin aksesuarları elbette ki sadece şampuan raflarından ibaret değildir. İyi ve kaliteli bir duş için duş başlığı ve setinin de kaliteli olması gerekmektedir. Duş içi aksesuarlar bölümünü inceleyerek banyonuzun içi en uygun olan duş başlığı setini seçebilirsiniz. Evlerinde küvet kullanmayı tercih eden kişiler için de harika aksesuar fikirlerimiz mevcuttur. Şampuan askılarını yine küvetlerde de kullanabilirsiniz. Bunun dışında küvet başlıklarının yanına banyo mumları koyarak da süsleyebilirsiniz. Banyo küvet aksesuarları olarak kullanılan bir diğer aksesuar ise çiçeklerdir. Çiçekler sadece küvet içi değil, banyonuzun pek çok bölümünde rahatlıkla kullanılabilir. Çiçek, ortama hem ferahlık sağlar hem de daha doğal bir görünüm elde etmenizde yardımcı olur. Pudra ya da beyaz tonlarında banyo çiçekleri ile özel alanınızı şekillendirebilirsiniz. Aksesuar seçiminde renk ve desen uyumuna dikkat etmeniz gerektiğini de hatırlatmak gerekir. Çok karışık desenli fayanslara sahipseniz, seçeceğiniz aksesuarlar daha sade olmalıdır. Aksi takdirde renk karmaşası meydana gelip gözünüzü yorabilir. Bu senenin de en gözde renklerinden birisi olan pudra tonları, duşakabin aksesuarları seçiminde ilk tercihiniz olabilir. Bunun dışında krem ya da açık yeşil tonlarını da banyonuza katarak, harika bir doğallık elde edebilirsiniz. Aksesuarlar hakkında daha detaylı görsel için kategorilere göz atmayı ihmal etmeyin. Böylelikle banyonuz için en gözde yeni trendleri öğrenebilirsiniz.

Banyo Duş Aksesuarları

Evlerimizde banyo ve duş aksesuarları gibi seçeneklere oldukça önem verilmektedir. Pek çok tarzda ve pek çok modelde banyo ve duş aksesuarları bulunmaktadır. Küvetler, jakuziler, duşakabinler, banyo dolapları, duvar ve yer kaplamaları gibi bu aksesuarlar da kendi içlerinde çeşitlere ayrılır. Banyonuza uygun olan pek çok model aksesuar ile, bu özel ortamınıza farklı bir hava katabilirsiniz. Bu ortamda ister banyo set üstü aksesuarları isterse de ayna önü aksesuarları gibi birçok malzeme kullanabilirsiniz. Banyolarımızın en temel gereçlerinden olan sabunluklar, tuvalet fırçaları, çöp kovaları, tuvalet kağıdı aparatları, fırçalık gibi pek çok ürün artık günümüzde dekoratif bir hale getirilmiştir. Dekoratif hale gelen bu önemli araç ve gereçler, iyi kombinlendiğinde harika bir uyum içerisinde banyonuzda görsel şölen yaratır. Banyo ayna önü aksesuarları da son dönemlerde oldukça kullanışlı ve estetik bir dekorasyon fikri olmaya başladı. Daha önceki zamanlarda kullanılan plastik ürünlerin yerine artık daha çok mermer, taş, gümüş, metal ya da ahşap gibi çeşitli malzemeler kullanılmaya başlanmıştır. Bu tür malzemelerin kullanımı yoğunlaştıkça banyoların havası da değişmiştir. Banyolarımızda kullanılan en temel aksesuar ise banyo halıları ve dolaplar diyebiliriz. Banyoda kullanacağınız aksesuarları set halinde satın almak istenirseniz, banyonuzun temel renklerini baz almalısınız. Duvar ve dolap rengi ise temel renk olarak baz alınabilir. Bunun dışında banyodaki aksesuarlar sabunluk fikrini de ön plana çıkarır. En temel ürünlerden olan sabunluk ya da diş fırçalık gibi ayna önünde duran ürünlerdir. Yeni trend metal ya da demir sabunluklar ile daha modern bir görünüm kazandırabilirsiniz. Banyoları temiz ve tertipli gösteren bir diğer ürün ise paspaslardır. Banyoya girildiğinde yerlerin ıslak ya da kirli olmadığını paspasların temizliğine bakarak anlayabilirsiniz. Kategorilere göz atarak çeşitli paspas ve yer örtülerini evlerinize getirebilirsiniz. Bir başka banyo aksesuarı ise bölmeli dolaplardır. Bölmeli dolaplar, banyo için en ideal ve kullanışlı olan ürünlerden birisidir. Bu dolaplara parfüm, bakım ürünleri, kremler, tokalar, saç kurutma makinesi ya da diş fırçaları gibi pek çok şey koyabilirsiniz. Kullanım açısından oldukça rahat olan bu dolaplar, banyonuzun düzenli ve tertipli bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır. Bu dolapları ister duvar rafı olarak kullanın, isterse de ayaklı bir şekilde. Tercih tamamen size kalıyor. Kaliteli ürünler ve çeşitler için kategorilere göz atmayı unutmayın. Unutmayın ki siz de banyonuzu Trendyol aracılığı ile mükemmel bir hale getirebilirsiniz.

Banyo İçin Sıra Dışı Fikirler

Banyonun sıradanlığından sıkılanlar için yeni ve modern banyo ve duş aksesuarları fikirlerden bahsedebiliriz. Gelişen teknoloji ve modernizm ile banyolar eskisinden daha da farklı bir şekilde tasarlanıyor. Siz de banyo genel yapısı ile çok oynamak istemiyorsanız, ufak dekor dokunuşları ve aksesuarlar ile bu özel alanınıza harika bir farklılık kazandırabilirsiniz. Örneğin bu konuda çiçeklerden sıkça bahsedebiliriz. Çiçekler gerek salon gerek mutfak gerek de banyo olsun evimizin hemen hemen her köşesinde kullanılır bir ürün haline gelmiştir. Banyo ve duş aksesuarları çiçek konusunda adeta çığır açtı bile diyebiliriz. Çiçek kullanımı ortama sadece ferahlık katmakla kalmaz, aynı zamanda insan psikolojisi üzerinde de pozitif etkilere sebebiyet verir. Bu özellikleri nedeniyle de çiçek kullanımı her alanda yaygınlaşmış durumdadır. Siz de banyonuza hoş ve farklı bir görünüm katmak isterseniz, banyo çiçekleri fikrinden yararlanabilirsiniz. Modası asla geçmeyecek olan bu çiçekler, çok rahat bir şekilde banyonuzda yer alabilirler. Banyonuzun renk ve desenlerine uygun çiçekleri Trendyol üzerinden bulabilir ve satın alabilirsiniz. Çiçek fikri dışında günümüzde popüler hale gelmiş olan bir diğer ürün ise düş kapanı aksesuar oldu diyebiliriz. Düş kapanı daha çok yatak odalarında kullanılan bir ürün olsa da artık banyolarda kullanımı da oldukça yaygınlaşmış oldu. Diğer aksesuarlar gibi banyolara da oldukça sevimli bir görünüm kazandıran bu sevimli ve çeşitli renklere sahip düş kapanları, eviniz ve banyonuz için harika bir fikir olabilir. Bu kapanları banyonuzun hemen hemen her alanında oldukça rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Genellikle duş kapısı ya da üzerinde kullanılan bu ürünler, başka alanlara da kolaylıkla asılabilir. Banyonuzun dış ya da iç kapısına da asmak oldukça mümkün. Tüm bu ürünler dışında almak istediklerinizi toplu olarak da temin etmek çok basit. 7'li banyo seti gibi toplu bir şekilde satılan aksesuarlardan yararlanıp tasarruf elde edebilirsiniz. Böylelikle ürünleri tek tek almak yerine toplu bir şekilde satın almış olursunuz. Sonuç olarak paranız hem cebinizde kalır hem de birbiri ile uyumlu olan set aksesuarlarının sahibi olursunuz. Duş aksesuarları fiyatları da bu şekilde daha uyguna gelmiş olacaktır. Siz de eğer uygun fiyatlara evinizi bambaşka bir hale çevirmek istiyorsanız, sayfamızdaki aksesuarlara göz atmayı unutmayın. Böylelikle çok kısa bir sürede ve uzun emekler harcamadan banyonuzda harikalar yaratabilirsiniz

Banyo & Duş Aksesuarları ve Fiyatları

Banyoda kullanılan aksesuarların fiyatları da diğer ürünler gibi değişkenlik gösterebilir. Bunun en temel sebebi olarak ürün kalitesini örnek gösterebiliriz. Ürünler marka ve kalite olarak fiyatlandırılmaktadır. Bu yüzden belirli ve net bir fiyat aralığından bahsetmek doğru olmaz. Sizin seçeceğiniz renk, desen, materyal gibi unsurlar ürün fiyatlarını etkileyecektir. Evlerimizin en değerli ve özel bölümlerinden birisi olan banyolar, en kaliteli ürünleri hak eder. Kalitesiz ya da adi ürünler ile dekore edilmiş ve süslenmiş olan banyolar, çok uzun zaman geçmeden tekrardan bakım isteyebilir. Bu yüzden banyomuzu kaliteli ürünler ile süslemek önemlidir. Pirinç banyo ve duş aksesuarları hem kalitesi hem de her ürün ile uyumu ile dikkat çeken aksesuarların başında geliyor. Evinde farklı ve hoş görünüm isteyen her birey tercihini pirinç aksesuarlardan kullanabilir. Bunun dışında yine metal ya da mermer ürünler kalite bakımından ön planda kalıyor. Tercihinizi bu tür malzemelerden yaparak banyoda kullandığınız aksesuarlarınızın ömrünü uzatabilirsiniz. Kullanacağınız aksesuarları siyah olarak da tercih edebilirsiniz. Siyah genel olarak banyolarda pek tercih edilen bir renk olmasa da güzel bir dekor ile harika sonuçlar yaratabilir. Siyah ya da içerisinde siyah rengi barındıran aksesuarlar ile banyonuz daha elit bir görünüm kazanabilir. Aynı zamanda siyah rengini daha pek çok renk ve desen ile de kombin edebilirsiniz. Örnek verecek olursak siyah rengi, beyaz, kırmızı ve açık tonlu renkler ile harika bir uyum oluşturabilir. Ahşap deseni de siyah ile uyum yakalayan bir desendir. Aklında henüz fikri olmayan kişiler tercihlerini bu yönde kullanabilirler. Bütün bu renk uyumlarından önce dikkat edilmesi gerekilen unsurun banyo genişliği olduğunu hatırlatmak gerekir. Öyle ki, renk seçimi banyo büyüklüğü ile de doğru orantılıdır. Siyah rengi ortamı daha ufak gösterirken, beyaz tonları banyonuzu daha da geniş ve ferah gösterecektir. Öncelikle banyonuzun ölçülerini bilmeli daha sonra renk ve desen konusunda tercih yapmalısınız. Böylelikle seçimleriniz daha doğru ve mantıklı olacaktır. Bunun dışında seçeceğiniz banyo ve duş aksesuarları da yine ortamın genişliğine göre şekillenecektir. Ufak banyo sahiplerinin daha çok duvar raflarından yardım alması tavsiye edilir. Böylelikle etrafta yer kaplayan çok fazla mobilya olmaz ve yerden tasarruf edilir. Bunun için duvara monte edilen sabunlukları tercih edebilirsiniz. Ürünlerin banyoda kalabalık bir ortam oluşturmaması, hareket etme kapasitesi açısından da önemlidir.