"

Astar Boyalar

" araması için 8302 sonuç listeleniyor
EVOL Selülozik Astar Beyaz
EVOLSelülozik Astar Beyaz
98 TL
Sepete Git

Astar Boyalar

Evinizin Her Yerinde Benzersiz Astar Boyalar

Astar boyalar; diğer boyalardan biraz daha farklı olan bir türdür. Astar boyaları genellikle duvar, metal, ahşap gibi yüzeylerde kullanılabildiği gibi otomobillerin dış zeminlerinde de kullanılabilmektedir. Astar boyalar diğer boyaların alt zeminini oluşturmaktadır. Uygulandığı yüzeyde daha hoş ve yenilikçi bir görüntünün hakim olmasını sağlayacaktır. Astar boya, diğer boyanın zeminini oluşturmak için tercih edilmektedir. Uygulandığında duvar boyasının uzun süre kalıcılık sağlayabilmesine neden olması nedeniyle kişiler için ekonomik açıdan da avantaj oluşturacaktır. Bu boyanın kullanılması diğer boyanın yüzeye daha iyi yapışması ve pürüzsüz görünebilmesini destekleyecektir. Katman olarak kullanıldığı için diğer boyanın koruyuculuğunu önemli ölçüde artırabilecektir. Oldukça başarılı olan bu astar boyasının iç yapısında sentetik ve reçine malzemesi bulunmaktadır. Bu nedenle duvara herhangi bir zarar vermeyecektir. Astar boyalarının dayanıklılığını artıran madde ise poliüretan içeriğidir. Astar boya dış cephe içerisinde kullanıldığında en etkili sonucun ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Dış cepheler diğer yüzeylere nazaran daha dikkatli davranılması gereken yüzey türüdür. Çünkü dış görünümü etkileyebilecek en önemli detaylardan bir tanesi dış cephenin nasıl göründüğüdür. Özellikle pütür ve gözenekli yüzeyler evlerin ya da diğer yaşam alanlarının eski bir görünüm sunmasına neden olabilmektedir. Astarlı boyalar pütür ve gözeneklerin giderilmesini destekleyerek yaşam alanlarında daha kusursuz bir görünüm oluşmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra Astar boya çeşitleri lekelerin giderilmesinde de oldukça başarılıdır. Zeminde kötü bir görünüm sunan lekeli ve çirkin bir görünüm bulunuyorsa, astar boyası uygulanarak lekeli görünümün giderilmesi daha başarılı olacaktır. Astar boya kullanılmadan diğer dış cephe boyası uygulanırsa lekeli görünüm bazı durumlarda alttan belirgin bir şekilde görünebilmektedir. Tüm bu nedenlerden dolayı birçok insan dış cephelerde koyu zemin renkler tercih ederek lekeli görünümün tamamen ortadan kaldırılmasını istemektedir. Ancak astar boya kullanımı ile zeminde daha açık tonlar tercih edilebilmektedir. Astar boyalarda yağlı ya da su bazlı çeşitler bulunabilmektedir. Her iki çeşit tercih edilebileceği zeminin durumuna göre boya seçimi yapılması daha doğru olacaktır. Alçıpan astar boyalar dış zeminin boya altında kullanılan alçı formlu bir boya türüdür. Sünger gibi zemin tarafından emilerek kusursuz bir görünüm sunacaktır. Duvar astar boyaları ise her zeminde rahatlıkla tercih edilirken yüzeyin pürüzsüz rengin ise daha canlı görünmesini sağlayacaktır.

Astar Boyalar ile Evlerinizin Daha Dekoratif Bir Görünüme Ulaşsın

Astar boya iç cephe içerisinde kesinlikle kullanılması gereken bir boya tipidir. İç cephe evin dekoratif görünümüne olumlu katkılar sunabilmektedir. Evin iç duvarlarında sürekli olarak kullanılması nedeniyle zaman içerisinde lekelenmeler, yüzey problemleri ortaya çıkabilmektedir. Bu sorunlar giderilmediği takdirde üzerine boya sürülmesi badana işleminden başarılı sonuçlar alınabilmesini olumsuz etkileyecektir. Astar boyalar problemli yüzeylere uygulandığında yüzeyin daha pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır. Bunun yanı sıra lekeli görünümün tamamen kapatılmasına da yardımcı olacaktır. Lekeleri tek sürümde giderdiği için üzerine hangi renk tonu atılırsa atılsın, lekeyi kusması ya da göstermesi söz konusu olmayacaktır. Astar boyalar iç cephelere uygulandığında evin boyasının daha dayanıklı olmasını sağlayabilmektedir. Uzun süreli kullanım sağlaması maddi ve manevi açıdan birçok kişi için avantaj oluşturacaktır. Astar boya diğer boyaların yüzeye daha yapışmasını ve yüzeyin korunmasını destekleyecektir. Uygulama sonrası üzerinde diğer boya sürüldükten sonra soyulma olasılığı tamamen ortadan kaldırılacaktır. Astar boya uygulanışı oldukça kolaydır. Bu nedenle kişilerin kimseden yardım almadan boyayı uygulayabilmesi mümkün olacaktır. Astar boya içerisinde dolgu malzemesi, tutkal, sentetik madde, alçı gibi malzemeler bulunmaktadır. Astar boyalarında renk olarak beyaz ve krem tonları yer almaktadır. Astar olarak kullanılması nedeniyle farklı ton seçilebilmesi söz konusu olmayacaktır. Boyanın uygulanmadan önce inceltilmesi gerekecektir. İnceltilmeden duvara uygulandığında kat kat bir görünüm yaratırken fırça darbeleri belirgin bir şekilde ortaya çıkabilmektedir. Boya uygulanmadan önce kullanılacak zeminde bulunan pürüzlü yapıların alçı yardımı ile tamamen kapatılması gerekecektir. Alçı uygulaması zeminin pürüzsüz görünümünü artıracağı için astar boya da pürüzsüzlüğünü daha çok ön plana çıkaracaktır. Uygulama öncesinde zımpara yapılması pütürlü gözeneklerin ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır. Bu işlemler uygulandıktan sonra astar boya inceltilme işlemine geçilebilmektedir. Astarboya hazırlanışı esnasında az miktarda tiner kullanımı gerekecektir. Çünkü çok inceltme yapılması astar boyadan beklenilenin alınamamasına neden olacaktır. Boyadan en verimli sonucun alınabilmesi için iki kat sürülmesi gerekecektir. İlk katın sürülmesinden sonra ortalama 20-30 dakika bekletilerek iyice kurutulması gerekecektir. Yeterince kuruduktan sonra 2. kat sürülerek bir miktar beklenmelidir. Astar boyanın nazik ve özenli bir şekilde uygulanmasından yaklaşık 4-5 saat sonra diğer boya uygulanması işlemine geçilebilmektedir.

Astar Yağlı Boya Çeşitleri ile Zeminin Mukavemetini Artırın!

Astar boyaları iç cephe ve dış ceplerinde tercih edilecekse farklı çeşitleri arasından seçim yapılabilmesi gerekecektir. Astar boyalar su ve yağ bazlı olmak üzere 2 farklı şekilde bulunabilmektedir. Astar yağlı boya içeriğinde reçine bulunan bir boya tipidir. Yağlı boyalarda örtme kabiliyeti oldukça yüksektir. Bu nedenle zemini çok başarılı bir şekilde örtebilecektir. Yağlı boyalar sıklıkla iç cephe ve dış cephelerde tercih edilebilmektedir. Bu boya rulo fırça ile nazikçe uygulanmaktadır. 50 derecelik açı ile uygulanması en doğru sonucun alınabilmesini sağlayacaktır. Yağlı boyalar 140 bar basınca sahiptir. Bunun yanı sıra yağ, kir, pas ve diğer maddelerden zeminin arındırılması konusunda oldukça başarılıdır. Yağlı boyaların bu denli etkili olması nedeniyle zımpara uygulamasının yapılmasından sonra yalnızca tek kat astar boya kullanılacaktır. Bu boya türünde sonucun olumlu olması için duvar ısısının 5 derece ve üzerinde olması gerekecektir. Sürülüm sırasında boyanın %10-20 miktarı kadar tiner kullanılarak inceltme yapılmalıdır. Tiner konulduktan sonra fırça ile karıştırma yapmak yerine hafif olarak bir iki kere çalkalanması istenmektedir. Daha sonra homojen bir hale geldiğinden emin olduktan sonra uygulama başlatılmalıdır. Astar yağlı boya alt zemine uygulandığında 2-3 saat içerisinde kuruyabilecektir. Ancak son katta uygulandığı takdirde ortalama 8-10 saatte tam kuruma sağlayabilmektedir. Yağlı boyalar serin ve kuru bölgelerde ağzı açılmadığı takdirde 1 yıl boyunca kullanılabilecektir. Astar yağlı boya fiyatları seçilen marka ve boyanın miktarı açısından farklılık göstermektedir. Astar duvar boyası çeşitleri içerisinde diğer bir ürün su bazlı boyadır. Su bazlı boya içerikleri ana boyanın daha az kullanılmasını sağlayabilmektedir. Son kat ya da ilk kat olarak uygulandığı takdirde oluşabilecek renk dalgalanmalarını ortadan kaldırabilmektedir. Bunun yanı sıra bu boya türü yağlı boya çeşidi kadar mukavemet sağlayamasa da normal bir boyaya göre fazlası ile koruyucudur. Su bazlı olması nedeniyle yüzeye hızlı bir şekilde nüfuz ederek boyanın daha iyi bir şekilde duvara tutunabilmesini sağlayacaktır. Ayrıca çok emici özelliğinin yanı sıra tozutmayı da engelleyebilmektedir. Çok yoğun bir kıvamı bulunmayan su bazlı boyalar herhangi bir sıcaklık altında parlama yapmamaktadır. Su bazlı astar boyaları hem iç cephe hem de dış cephe için tercih edilebilecektir. Gözenekli bir yapısı bulunan bu boya hava geçirgenliğini engellemezken, buhar geçirgenliği de oldukça yüksektir. Bu boyanın adından da anlaşılacağı gibi yalnızca su ile inceltilebilmesi mümkündür. Rulo fırça yardımı ile sürülebilen bu boya türünün kuruma süresi ortalama olarak 6 saattir. Bunun yanı sıra gerekli durumlarda bu boya tipi 2 kat sürülebilecektir. Bu boyada farklı kilogram ağırlık seçenekleri bulunmaktadır. Astar boya 20 kg fiyatları ve diğer kg ağırlıkta olan ürünlerin fiyatları seçilen marka içeriğine göre farklılık göstermektedir.

Sprey Astar Boya Çeşitleri ile Kısa Süre İçerisinde Kesin Çözüm

Astar boya çeşitlerinin yaşam alanlarında büyük fayda sağlaması farklı çeşitlerinin de ortaya çıkmasını sağlamıştır. Astar boya sprey çeşitleri akrilik malzeme içeriğine sahiptir. Rahatlıkla iç cephe, dış cephe ya da oto boyama için tercih edilebilecektir. Sprey astar boyalarının diğerlerinden herhangi bir farkı bulunmamaktadır. Pürüzlü yüzeylerde alt ya da üst zemine atılarak kusursuz bir görünüme ulaştırılabilmektedir. Sprey formunda olması sayesinde kolayca sıkılarak kullanılabilecektir. Sıkarak uygulamadan önce iyice çalkalanarak boyanın homojen bir hale getirilmesi gereklidir. Sıkılarak kullanıldığı için daha az kullanılmakta ve renk dalgalarını tamamen engelleyebilmektedir. Sprey boyalar normal astar boyalara nazaran zımpara izlerini gidermede oldukça başarılıdır. Özellikle uygulanan boyanın üzerine astar sprey boya uygulandığında boyanın kalıcılığını artırarak pas ya da kir oluşumunu tamamen engelleyebilmektedir. Astar boya spreyi boya üzerine uygulanacak ise, zemindeki boyanın kesinlikle sentetik içerikli olmaması gerekecektir. Astar boya kullanımı için sprey tipi boyalar tercih edilirse boyama sonrasında yaklaşık 36-48 saat tam anlamı ile kuruması beklenmelidir. Kuruma süresi oldukça uzun olması nedeniyle gerekli durumlarda ısıtıcı kullanılabilmektedir. Sprey boya gerekli durumlarda iki kat şeklinde atılabilmektedir. Birinci kat uygulamasından sonra yaklaşık 5-10 dakika beklenmesi ikinci uygulamanın daha pürüzsüz görünebilmesini sağlayacaktır. Bu boya türleri zemin boya üzerini atıldığında rengin daha canlı ve parlak görünmesini sağlayacaktır. Sprey boyaların yüze değme ihtimalinin diğer boyaya göre daha fazla olması nedeniyle yüz korumalı maskenin kullanılması gereklidir. Astar boya metal eşyaların üzerine de uygulanabilmektedir. Metal eşyaların üzerine normal boya zemini atıldıktan sonra bu boya sürülerek boyanın sabitlenmesi sağlanacaktır. Son kat astar boyasının atılması metale kir ve pas tutma olasılığı ortadan kalkacaktır. Bunun yanı sıra bu boya kullanıldığında yapışma ve erozyon oluşumu engellenebilmektedir. Su bazlı akrilik kaplamalar sağlık ve güvenlik açısından avantaj sağlayabilmektedir. Bu boyanın kullanılması alt boyanın sağlamlaştırılabilmesini sağlarken, metal için en koruma yapabilmektedir. Yalnızca zemin boya ile boyanmış bir metalden ortalama 2-4 kat daha dayanıklı olacağını söyleyebilmek mümkün olacaktır. Zemin boyasında oluşabilecek sararmalar, çatlamalar, dalgalanmalar ve kırılmalar önlenebilecektir. Metal üzerine uygulanan astar boya özellikleri arasında çabuk kuruması bulunmaktadır. Zeminin soğuk bir madde olması astar boyasının daha hızlı ve elverişli bir şekilde kurumasına neden olacaktır. Ayrıca metalin çok sıcak olduğu durumlarda bile nemi zemin boyasına geçirme olasılığı bulunmamaktadır. Genellikle metal üzerine 2 farklı kat uygulaması gerekirken, tamamen kuruması için ortalama 6-8 saat geçmesi gereklidir.

Tüm Yüzeylerde Seçiminiz Astar Boya Çeşitleri Olsun

Astar boyaların en çok kullanıldığı alanlardan bir tanesi otomobillerdir. Otomobillerin hemen hemen hepsinde zemin boyanın üzerine ya da öncesinde astar boyalar uygulanmaktadır. Bu boyalar zemin boyamasından önce ya da sonra tercih edilse de bir farklılık oluşturmayacaktır. Zemin boyasının yapışmadan kuvvetli bir şekilde metale tutunmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra metalin mukavemetini ciddi oranda artırabilmektedir. Astar boyası atılmamış bir araca oranla 3-4 kat daha fazla dayanıklılık sağladığını söyleyebilmek mümkün olacaktır. Astar boya oto yüzeyin pürüzsüz görünebilmesini sağlayacaktır. Bu boyanın araca sürülmesi otomobilin zemin boyasının kalıcılığını artırırken olası soyulmaların önüne geçebilmektedir. Araçta herhangi bir renk değişimi meydana gelmiş ise, astar boyanın uygulanması sonrası zemin renginin uygulanması tek renkli görünüm elde edilmesi sağlanacaktır. Araçlarda kalıcı boya varlığı kullanan kişiler açısından yeni bir boya sürümü istemeyeceği için daha az maliyetli olacaktır. Oto astar boya çeşitlerinde de su bazlı ya da yağlı boya çeşitleri bulunmaktadır. Kullanılacak otonun zemin tipine göre boya çeşidi farklılık gösterirken, otomobillerde ağırlıklı olarak su bazlı boya çeşitleri kullanılacaktır. Yağlı boya türünde litre hesabına göre yaklaşık %10-20’lik kısmı kadar tiner kullanılarak inceltme yapılabilecektir. Su bazlı boya tipinde ise yeterli inceliğe ulaşana dek su ile açma işlemi yapılabilecektir. Oto astar boya renkleri genellikle belirgin olmayan içeriklere sahiptir. Boyanın altına uygulanacak ise açık gri, kırık beyaz ya da beyaz renkler tercih edilmektedir. Üste uygulanacak ise genellikle daha çok beyaz ya da kırık beyaz tercih edilecektir. Oto astar boya 10 kg ya da farklı litre ağırlıklarında bulunabilmektedir. Boyanın uygulanması öncesinde yüzeyin pürüzleri zımpara yardımı ile giderilmeli aracın tozu, kiri, pası giderilmelidir. Bu boya ağırlıklı olarak araca iki kat şeklinde atılabilmektedir. Birinci katın uygulanmasından sonra ikinci kat gelene dek 15-20 dakika bekleme süresi bırakılmalıdır. Daha sonrası ikinci kat direkt olarak uygulanabilecektir. Oto astar boya kuruma süresi ortalama olarak 4-6 saattir. Astar boyama sonrasında zemin rengi daha parlak, daha canlı ve efektli görünecektir.

Astar Boya Çeşitleri, Özellikleri ve Fiyatları

Astar boyaların kullanım alalarından bir diğeri ahşaplardır. Ahşaplar günümüzde mobilyada, dekorasyon ürünleri vb. birçok alanda aktif olarak kullanılmaktadır. Ahşap astar boyaları eskimiş ahşap eşyalarda ya da yeni kullanıma hazırlanacak ham ahşap ürünlere uygulanabilmektedir. Ahşap malzeme içeriği sebebiyle pürüzlü olabilmektedir. Bu pürüzün giderilebilmesi ve daha estetik görünebilmesi açısından astar boya oldukça başarılı bir seçim olacaktır. Bunun yanı sıra ahşap malzemelerde açıklı koyulu renk hakimiyeti bulunmaktadır. Zemin boyası uygulandığında bu durum renk farklılıklarına yol açabilmektedir. Ahşap malzemeye astar boya uygulanışı estetik bir görünüm sunarken, neme, toza ve güneşe karşı ahşabın korunabilmesini sağlayacaktır. Bu boya tipleri ahşaplar için rahat kullanılabilmesi açısından sentetik madde içermektedir. Bu boya tipi ahşabın korunmasını artıracaktır. Bunun yanı sıra zemine uygulanan rengin daha kalıcı, parlak ve canlı görünebilmesini destekleyecektir. Ahşap zeminlerde ağırlıklı olarak su bazlı astar boya çeşitleri uygulanmaktadır. Su bazlı boyaların diğer boya tipine göre daha akışkan bir kıvamda olması yüzey tarafından daha çabuk emilmesini ve sabitlenebilmesini sağlayacaktır. Bu yüzeylerde uygulanan astar boyası ahşap zemin renginin daha çok ön plana çıkmasına neden olabilmektedir. Ahşap zemine astar boyası yapılmadan önce ilk olarak yüzey tamamen pürüzsüz bir görünüme zımpara yardımı ile ulaştırılır. Pürüzsüzlük sağlandıktan sonra rulo fırçalar yardımı ile boya sürümü gerçekleştirilmektedir. Astar boyası ahşap zeminde genellikle tek kat şeklinde sürülse yeterli olacaktır. Ancak bazı gerekli durumlarda iki kat uygulaması da yapılabilmektedir. Bu boya türünün ahşap zeminde tamamen kuruyabilmesi için ortalama 4-6 saat yeterli olacaktır. Zeminin kuruduktan sonra renk daha parlak ve canlı görünecektir. Ahşap astar boyasında farklı litre ağırlık seçenekleri bulunmaktadır. Astar boya fiyatları 15 kg tercih edildiğinde uzun süreli kullanım ve daha az maliyet sağlayabilecektir. Ahşap boya fiyatları seçilecek marka ve ağırlığa bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Trendyol üzerinden giriş yaparak astar boyası markaları hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz. Beğendiğiniz ürünleri sepetinize ekleyerek, uygun fiyat ve ödeme koşulları ile anında sahip olabilirsiniz.