İlgili Kategoriler
Yıldızlı Ürünler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Maksimum Hız
Sürüş Süresi
Su Geçirmez
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

RC Helikopter

" araması için 31 sonuç listeleniyor

Rc Helikopter Modelleri ile Yeni Hobiler

RC helikopter, bir uzaktan kumanda yardımı ile uçması sağlanan bir helikopter modelidir. RC'nin açılımı ise ''Radio Control'' olmaktadır. Helikopterde bulunan radyo alıcısına uzaktan kumanda tarafından sinyaller gönderilir ve motorlar devreye girer böylece minyatür helikopter çalışmaya başlar. Uzaktan kumanda panelindeki verici aracılığı ile helikopterde yer alan her yöne hareket etmesini sağlayan motorlar harekete geçerek helikopterin uçurulmasını sağlamaktadır. Helikopterin içerisinde yer alan bu motorlar aracılığı ile bu minik helikopterleri her şekilde hareket ettirmeniz mümkündür. İnsansız hava aracı adı da verilen minyatür helikopterler, uzaktan kumanda aracılığı ile ihtiyaca göre değişik şekillerde kullanılmaktadırlar. Son teknoloji ile beraber sürekli gelişen RC helikopterler her yaştan insanın kullanabileceği ve kullanım alanına göre değişiklik gösteren minyatür teknolojik aletlerdir. Yüksek alanlarda gerçekleştirilmesi zor olan çekimleri yapabilmek adına kullanılan uzaktan kumandalı RC helikopterler sayesinde, bu zor şartlar altında mümkün olmayan eylemleri de gerçekleştirebilmektedirler. RC helikopter çalışma prensibi ile gerçek bir helikopterinki aynı olmamaktadır. Ana pervanede yer alan söz konusu kanatlar saat yönünde dönmektedir, böylelikle RC helikopterin ters yönlü olarak dönmesini sağlayan ayrıca bir kuvvet ortaya çıkmış olmaktadır. Bu sebeple gerçekleşmekte olan bu ters kuvveti dengeleyen bir kuvvete gerek duyulur. İşte kuyruk pervanesinin amacı tam olarak budur. Kuyruk pervanesi helikopterin havada dengeli bir şekilde durmasına aynı zamanda kendi etrafında dönmesini ve değişik yönlere hareket etmesini sağlamaktadır. RC helikopter 70 cm uzunluğunda ve RC helikopter 40 cm uzunluğunda olmak üzere değişik uzunluklara sahip olmaktadırlar. Boyutlarına ve uzunluklarına göre güç kapasiteleri değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda havada kalma süreleri, performansları ve motor güçleri boyutlarına göre değişebilmektedir. Yüksek bütçeli projelerde gerçek bir helikopter uçurulmaktayken, son teknolojinin faydaları sayesinde RC helikopterler sayesinde gerçeğine ihtiyaç duymadan son derece profesyonel çekimler gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayede reklam filmleri ya da dizilerin çekimleri esnasında oldukça büyük fayda sağlamaktadırlar. Bütün bunların dışında RC helikopterler sayesinde ailecek oldukça keyifli dakikalar geçirilmektedir. Bu geçirilen hoş vakitlerin dışında minyatür helikopterler çoğu kişi için gerek profesyonel olsun gerek amatör anlamda hobi haline gelmektedir. Boyutlarına göre pek çok teknolojik özelliklere sahip olan RC helikopterler birçok kişinin beğenisini kazanarak oldukça popüler bir hal almaya başlamıştır.

RC Helikopter ile Keyifli Dakikalar

RC Helikopter ile Keyifli Dakikalar

RC helikopter modelleri içerisinde gece ve gündüz görüş özelliğine sahip olanları bulunmaktadır. Gece uçuşunda olabilecek problemleri en aza indirgemek için ve gece eğlenceyi zirveye taşımak amacı ile büyük RC helikopter tercih edilmektedir. Gece ve gündüz görüş kapasitesine sahip helikopterler kullanacak kişinin hangi zamanlarda aleti uçuracağına göre değişiklik göstermektedir. Eğlenmek amacı ile uçurulan kumandalı helikopterler kendi aralarında renk seçenekleri barındırmaktadırlar. Akşam vakitlerinde uçuşu gerçekleştirilen helikopterleri kaybetmemek adına, ışıklı modeller tercih edilmektedir. Hem çok değişik ve güzel bir görüntü meydana gelir hem de helikopterin çeşitli sorunlar yaşamasını engellemiş olursunuz. RC helikopterlerin uçuş esnasında motor ayarları oldukça önemli olmaktadır. RC helikopter uçarken motor durduğu zaman minyatür uçaklardaki gibi kanat olamadığı için süzülemez düzgün bir şekilde inme şansı olamaz. Bu sebeple minyatür helikopterler boyutlarının özelliklerine göre belli bir mesafeden uçmalıdırlar. Bu boyutlardan biri de RC helikopter 60 cm modelidir. Bu ve bu boyutlara yakın modellerde şarj etme özelliği, ışıklı olmaları, elektrik ile çalışabilmeleri ve 2-3 kanallı olma gibi birçok fonksiyon bulunmaktadır. Benzinli RC helikopter ise yerden havaya doğru yükseldiği esnada fark edilecek bir şekilde duman salgılarlar. Bu gelişmiş teknolojik alette uçuş performansı son derece yüksek olmakta olup değişik akrobatik hareketlerde gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Benzinli model helikopterlerin yanı sıra yakıtlı RC helikopter seçenekleri de bulunmaktadır. Benzinli ve yakıtlı helikopterlerde bulunan motorlar diğer minyatür helikopterlere nazaran çok yüksek performanslarda güç harcayan motorlara sahip olmaktadırlar. Bu sebeple tercih edilen yakıt oldukça önemli olmaktadır. Buna bağlı olarak motorun ömrünü uzatmanız söz konusu olmaktadır. Bu modeller için kullanılan yakıtlara bakıldığında nitromethan içeren sentetik ve Hint yağ bazlı yakıtlar görülmektedir. Aynı zamanda bazı değişik markaların kendilerine özel yakıtları bulunmaktadır. Yakıt tercihinde ise Hint yağına nazaran sentetik yağ çok daha avantajlı olmaktadır. Son derece sağlıklı bir uçuş gerçekleştirmek amacı ile tasarlanan RC helikopterler değişik hava koşullarında bile güzel bir şekilde uçuş gerçekleştirmektedir. Oldukça yüksek fonksiyonlara sahip bu helikopterler yumuşak bir kalkış ve iniş sağlamaktadırlar. Bu sebeple kullanıcılar çok keyifli bir deneyim gerçekleştirmiş olmaktadırlar. 360 derece dönüş gerçekleştirebilen RC helikopterler, her yöne hareket edebilme özelliğine de sahip olmaktadırlar. Kumanda ile yönlendirme gerektirmeyen ve buna rağmen havada kalabilme yetisine sahip olan ürünlerde mevcut olmaktadır. Bu ürünler Gyro teknoloji adı verilen ürünler olarak tasarlanmaktadır. Bu son model teknoloji sayesinde helikopter havada iken herhangi bir sorun yaşandığında havada kalmaya devam edebilmektedir.

RC Helikopter Kullanımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

RC Helikopter Kullanımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Değişik hava koşularına karşı sorunsuz bir uçuş sağlayan RC helikopterler değişik renk seçenekleri ve üst düzey teknolojik avantajları sayesinde kullanan kişilere eğlenceli dakikalar yaşatmaktadır. İleri düzeyde teknoloji içeren özellikleri sayesinde, söz konusun bu helikopterler havada oldukları sırada çok kolay bir şekilde manevra ya da dönüş yapabilecek kabiliyettedirler. Ayrıca denge sağlamakta başarılıdırlar. Farklı renkleri ve tasarımları, birbirinden farklı boyutları ve pervane adetleri ile birçok ihtiyacı karşılamayı amaç edinirler. Geniş arazilerde düşme ve çarpma söz konusu olduğu durumlarda bu tip problemler karşısında sağlam bir yapıya sahip olan helikopterler oldukça dayanıklı malzemelerden üretilmişlerdir. Kullanım sırasında gerçekleşen zorlu hava koşullarında denge sağlaması adına tüm önlemler alınmıştır. Güçlü ışıklandırma mekanizması, gece sürüşü için oldukça ideal olmaktadır. Hem dış hem de iç ortamlarda kullanılması için ideal olan uzaktan kumandalı modeller, profesyonel yapılaşma ortamları için dev RC helikopter uygun olmaktadır. Tüm modellerin maksimum uçuş seviyesi, şarj dolum süreleri ve uçuş performansı farklılık göstermektedir. Biraz daha profesyonel beklenti içerisinde olanlar için helikopterde GPS alıcı bulunan modeller seçilebilmektedir. Bu özelliğe sahip olan modeller belirli bir yerden harekete geçebilme ya da RC helikopter pili azaldığında belirlenen bir yere dönme özelliğine sahip olmaktadırlar. Kumanda ile şarj edilme olanağı olan ya da USB özellikli modellerin yanı sıra pilli olan helikopterler kullanan kişilere gerçek bir pilotluk deneyimi yaşatmaktadır. RC helikopter motoru ise oldukça farklı avantajlı modelleri sayesinde kullanıcıların tercihlerine sunulmaktadır. Otomatik uçuş moduna sahip olan helikopterlerde müdahale etmek mümkün olmamakla birlikte herhangi bir sorun yaşama olasılığı oldukça düşük olmaktadır. Özellikle yüzdesi 20 ile 80 arası olan Gyro modda üretilen kumandalı modellerde Gyro modu kapalı halde olarak sorunsuz bir uçuş deneyimi gerçekleştirilebilir. Gyro mod aktif halde iken kişi helikopteri istediği gibi kontrol altına alabilir ama helikopter ile etkileşim halinde olan sensörler sebebi ile riskli durumlar ile karşılaşılabilinmektedir. Bu gibi durumlarda RC helikopterler kendi kendilerine manevra yaparak oluşabilecek herhangi problemleri ortadan kaldırmış olurlar.

RC helikopter batarya kapasitesi helikopterin havada durabilmesi ve uçabilme süresini ayarlayabilmesine önemli ölçüde katkı sağlamaktadır.Çocuklar üzerinden oyuncakların etkileri son derece fazla olmaktadır. Hemen hemen erkek ya da kadın herkesin beğenerek oynadıkları oyunların en önemli unsurlarından biridir. Ancak bazı konularda bu tip ürünlerin eğlence anlayışları ve seviyeleri farklıdır. Teknolojik çağın en önemli getirilerinden biri olan bu çağın oyuncakları sahip oldukları en önemli değer olan teknoloji sayesinde havada durağan şekilde kalabilmesinin yanı sıra uzaktan kumandalı RC helikopter özellikleri sayesinde her şekilde kişilerin tercihleri olmaktadır. Hemen herkes tarafından beğenilerek kullanılan ürünleri ailelerin gözde oyuncaklarından biri olmaktadır. Belirli bir yaş grubunda gerçekleşen önemli oyuncaklardan bir olan helikopterler teknolojik aşamaları oldukça geniş ve yüksek kapasiteli oyuncaklardan biridir. Profesyonel RC helikopter gibi ürünlerin birbirinden çeşitli detaylara sahip olmasının yanı sıra sadece çocukların değil yetişkinlerinde eğlenmelerine sebep olan ürünlerdir. Hemen herkes tarafından değerlendirilen oyuncakların eğitici özellikleri ise çocuklarda motor becerilerin geliştirilmesi noktasında oldukça fayda sağlıyor olmaktadır. Teknolojik aşamaların gözde ürünlerinden olan ve hemen herkes için ayrı bir öneme ve değere sahip olan ürünleri oynanma kapasitesi ise son derece detaylı ve önemsenebilecek durumdadır. Mini RC helikopter modeliyle satışa sunulan ürünlerin fiyat olarak belirli bir oranda farklı olsa da içerik olarak herhangi bir farkı diğer boyutlarında bulunmamaktadır. Hemen her noktada uçuşları gerçekleştirebilen ve gündüz / gece görüşü adıyla iki gruba ayrılması sayesinde hemen herkes tarafından beğenilerek kullanılmaktadır. Ancak bu ürünlerin kullanımı kolay olmamaktadır. Bilgisayar destekli simülasyon eğitimi alınması son derece önemli bir detay olacaktır. Eğitimde kişilerin teknik bilgi desteği almalarının yanı sıra sıradan bir kumandalı araba modeli olmadığından dolayı sabır ve tecrübe gibi bilgi birikimlerine de kişilerin ihtiyaçları bulunmaktadır. Modelcilikte ve teknolojide gelinen son nokta olarak nitelendirilen bu oyuncaklar hemen herkesi dikkatlerini çeken en kıymetli oyunlar arasındadır. RC helikopter pervanesi olarak ürünlerin üzerine takılan parçalar dönme kabiliyetini engelleyen sarmallardan korunmalı ve titizlikle saklama koşullarına uygun saklanmalıdır. Sonuç olarak uçma olayını yani eylemi gerçekleştiren ürünleri pervaneler olması sebebiyle son derece önemli parçalarıdır. Günümüzde bilhassa Pandemi koşullarında evlerin şenlenmesi ve günlerin keyifle geçmesi adına tercih edilen ürünlerin birçok seçenekleri bulunur. Helikopterler de bu seçeneklerden bir tanesi olarak kişilere sunuluyor olmaktadır.

Teknoloji ile Tasarlanan Yeni Nesil RC Helikopter

Teknoloji ile Tasarlanan Yeni Nesil RC Helikopter

Bu tip oyuncakların öğrenilmesi zorlu bir süreç gerektirse de bazı durumlarda kişiden kişiye göre değişerek etkili olacaktır. Teknolojik anlam da kişilerin son derece önemli bilgilere ulaşmasına destek olmaktadır. 4 kanal RC helikopter ile farklı ayrıcalıkları benimseyen ve son derece önemli olan detayların hemen hepsinde geçerli olan ve teknik olarak kişilerin tercihlerine sunulan teknolojik çözümler bulunmaktadır. Kullanımı konusunda pek kolay olmayan teknik bilgi ve sabır gerektiren Model RC helikopter modeli hemen herkes tarafından beğenilerek kullanılmak istenilen modeller arasındadır. Birçok konuda ve teknik bilgiye sahip olan kişilerin dahi kullanımı sırasında zorluk yaşıyor olmaları son derece doğal ve normal bir düzendir. Eğlenceli vakitler geçirmek için kullanılan ürünlerin aslında birçok alanda da fayda amaçlı kullanıldığı ayrıca bilinmektedir. Kameralı RC helikopter model ile yüksek çekim uçuşların yapılması oldukça normal ve kişilerce beğenilen bir durumdur. Bireylerin teknik anlamda birbirinden farklı modeller ile birlikte aktif kullanıldıkları bilinmektedir. Kamera görüş açıları yüksek seviyelerde daha iyi olması sebebiyle iyi kullanabilen kişiler tarafından kamera çekimleri yapılması amacıyla da bu uçuşlar ya da bu helikopterler tercih edilmektedir. Son derece teknolojik bir aksama sahip olan ve teknik bilgiler sayesinde kolay olmayan ama teknik bir yetenek ile kullanılan ürünlerin teknoloji sayesinde hayata katkıları son derece fazla olarak bilinmektedir. 6 kanallı RC helikopter bu ailenin en küçük üyelerinden biridir. Hemen hemen her noktada kullanılan önemli oyuncaklar her konuda teknik bilgileri sayesinde önemli oranlara sahip olmaktadırlar. Yön koordinasyon konusunda son derece dikkatli ve sabırla kullanıcının yön vermesi ve ayrıca teknik anlam da bilgilerin teknoloji sayesinde güçlendirilerek kullanılması gereklidir. Sürekli olarak her gün deneyen birinin motor becerileri gelişeceği için bir süre sonunda helikopteri pistten kaldırıp uçma noktasında kolaylıkla gelebilmektedir. Bilgisayar oyunlarından öğrenmek için faydalanmayı tercih ediyorsanız böyle durumlar da USB kablo aracılığı ile kumandanızı simülasyona dâhil edebilir bu aparat ile sistemi öğrenebilirsiniz.

Önemli detaylardan biri olan iniş kalkışları öğrenme aşaması belirli bir süre sonunda tamamlanacak ve öğrenilecektir. Böylesi durumlarda kişilerin bu eğitimlere hiç ara vermeden devam etmesi sadece sürelere dikkat etmesi gereklidir. Dikkat dağılmasına sebebiyet vermemek adına yirmi dakikalık eğitimler ile her gün rutin olarak eğitime katılması gereken kişilerin teknik becerileri kaybetmemeleri için bu işlemi her gün tekrarlamaları gereklidir.Günümüzde teknolojik adımların en önemlilerinden biri olan RC helikopter modelleri fiyat olarak makul oranlarda kişilerin tercihlerine sunuluyor olmaktadır. Sektörde ortalama fiyatları konusunda bir değer aralığı belirtmek pek mümkün olmamaktadır. Ancak alınan ürünlerin marka değeri yüksek firmaların ürünleri arasından seçiliyor olması son derece önemli bir detay olacaktır. Hemen her koşulda satın alınması planlanan ürünler de ise uygun fiyatlı olan ürünlerin tercih edilmesi marka değeri olarak düşün bir pazara sahip ürünlerin müşteri memnuniyetlerinin düşük oldukları unutulmamalıdır. RC helikopter fiyatları bakımından sektörde biraz yüksek maliyetlere sahip olmaktadır. Bu durumun sebebi firma müşteri memnuniyetine önem vermekte ve teknik olarak oluşabilecek bir sorun olması halinde satış sonrası desteği tam anlamıyla kişilere sunuyor olmaktadır. Hemen her konuda kişilere desteğini sunan ve oldukça başarılı bir marka olan firma kişilerin kullanımları odaklı olarak teknik gelişimlerini günden güne sürdürmektedir. RC helikopter tavsiye edilmesi ise yine müşterilerin memnuniyetleri ile doğru orantılı olarak gelişmekte olan bir durumdur. Hemen herkesin görüş ve yorumlarını bildirdiği sistemde bu teknolojik ürünlerin kullanımları kolay değildir. Bu nedenle bazı marka değeri yüksek ve müşteri memnuniyetini önemseyen firmalar bilgisayar üzerinden simülasyon eğitimleri ile birlikte ürünleri satışa sunuyor olmaktadır. Bu sayede kişiler ürünlerin eğitimlerine ayrıca para vermeden de sahip olmuş olmaktadır. Model olarak farklı ve değişik tasarımlara sahip RC helikopter 30 cm ürünler biraz daha diğerlerine göre manevra kabiliyetleri yüksek olan geniş hacimli kullanıma sahip ürünler olmaktadır. Birçok konuda aynı olan bu ürünlerin dönüşleri gibi iniş kalkış sistemleri de biraz daha kolay olmaktadır. Yüksek hızlara sahip helikopterler üzerinden ani dönüşleri uygulamak cihazlara zarar vermektedir. Bu durum hemen hemen tüm cihazlar da aynı etkiyi göstermektedir. Bu nedenle hız düşürülerek dönüşlerin yapılması pervane ve manevra ilişkileri yönünden dikkat edilmesi gereken önemli detaylar olmaktadır. Modelcilik sistemleri gereği en az beş kanalları olan helikopterler günümüz teknolojik sistemlerin en son yeni nesil ürünlerinden biri olarak kişilerin tercihlerine sunulmaktadır.