İlgili Kategoriler
Maksimum Kurutma Kapasitesi
Enerji Sınıfı
Renk
Kurutma Teknolojisi
Fiyat
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Derinlik
Kurulum Gerekli mi?
Garanti Tipi
Genişlik
Fiyat Geçmişi
Yükseklik
Ürün Puanı
"

Arçelik Kurutma Makinesi

" araması için 39 sonuç listeleniyor

Tasarruflu Arçelik Kurutma Makinesi Modelleri Trendyol'da!

Çamaşır kurutmak, günlük hayatta kullanıcıların zamanını alan ev işlerinden biridir. Gelişen teknoloji, her alanda olduğu gibi bu noktada da yeniliklerin karşımıza çıkmasını sağlamıştır Çamaşır kurutma makineleri fonksiyonel özellikleri ile öne çıkan cihazlardır. Farklı kurutma kapasitelerine, renklere ve tasarımlara sahip olan bu ürünler aracılığı ile kıyafetlerinizi kolayca kurtulabilirsiniz. Arçelik, bu alanda yenilikçi teknolojileri kullanıcıları ile buluşturur. Marka, uzun yıllardır kaliteli yapıları ile ön plana çıkan kurutma makineleri imal eder. Bu ürünler, beklentileri fazlası ile karşılar.

Arçelik ürünleri sahip oldukları dayanıklı yapı ile kişilerin beğenisi kazanır. Ürünlerin üretim aşamasında kullanılan kaliteli ve sağlam malzemeler, kurutma makinelerinin uzun yıllar boyunca işlevini yerine getirmesine imkân tanır. Arçelik 2760 KT kurutma makinesi gibi klasik modeller, bu duruma rahatlıkla örnek olarak gösterilebilir. Kişilerin bu ürünler için yedek parça bulabilmesi ve teknik servis hizmeti alabilmesi mümkündür. Arçelik güncel modellerinde kullanıcılara her zaman son teknolojileri sunar.

Bu sayede kişilerin ev işleri için harcadıkları vaktin azaltılması amaçlanır. Çamaşır kurutma makinelerinin tasarım aşamasında benimsenmiş olan bu yaklaşım sayesinde farklı ihtiyaçlara sahip kullanıcıların kendilerine uygun modelleri bulabilmeleri mümkün olur. Pek çok farklı kullanıcıya hitap edebilecek olan, çeşitli kapasitelere sahip çamaşır kurutma makineleri Arçelik tarafından son teknolojiler kullanılarak üretilir. Marka bu sayede kullanıcıların hayatını kolaylaştırmayı amaçlar.

Herkesin ihtiyacını karşılayabilecek olan bir Arçelik çamaşır kurutma makinesi modeli mevcuttur. Arçelik 7 kg, 8 kg ve 9 kg kurutma makinesi modelleri hem az sayıda kişinin yaşadığı evlere hem de kalabalık ailelere uygun olmayı başarır. Kurutma makineleri, sahip oldukları çeşitli program seçenekleri sayesinde karmaşık ayarlamaları ortadan kaldırır. Bu ürünler, kolay ve pratik bir kullanım imkânı tanır. Markanın bazı modellerinde bu programlara ek olarak farklı fonksiyonlar da bulunur. Hijyen ve kırışık önleme gibi fonksiyonlar, kişilerin bahsi geçen cihazlardan çok daha fazla verim almasına olanak sağlar.

Kalitenin Adresi Arçelik Kurutma Makinesi Modelleri

Kalitenin Adresi Arçelik Kurutma Makinesi Modelleri

Arçelik gelişen teknolojiyi takip ederek kataloğuna yeni modeller eklemeyi sürdürür. Markanın; kapasite, motor gücü ve kurutma teknolojisi gibi özellikleri ile birbirlerinden ayrılan farklı modelleri bulunur. Markanın çamaşır kurutma makinelerini bu özelliklere göre sınıflandırarak incelemek mümkündür. Markanın ürettiği düşük kapasiteli cihazlar, Arçelik 7 kg çamaşır kurutma makinesi modelleridir. Arçelik 700 KT kurutma makinesi markanın güncel olarak üretmeye devam ettiği 7 kg kapasiteli bir modeldir. Arçelik 700 KM olarak adlandırılan cihazlar da aynı kapasiteye sahiptir.

Arçelik 8 kg çamaşır kurutma makinesi modelleri ise biraz daha yüksek kapasitelidir. Arçelik 800 KM kurutma makinesi, bu ürün grubuna dâhildir. Arçelik 3883 KT kurutma makinesi ise 8 kg kategorisinde yer alan bir diğer üründür. Markanın güncel olarak ürettiği yüksek kapasiteli cihazlar ise Arçelik 9 kilo çamaşır kurutma makinesi çeşitleridir. Arçelik 900 KM kurutma makinesi, kalabalık ailelerin beklentilerini ve ihtiyaçlarını karşılar. Kurutma makinesi modelleri, sahip oldukları renklere göre de gruplara ayrılabilir. Cihazların renkleri ve tasarımları, kişilerin dikkat ettiği konuların arasında yer alır.

Belirli tarzlar benimsenerek dekore edilmiş olan yaşam alanları için farklı renklere sahip çamaşır kurutma makinelerine ihtiyaç duyulabilir. Arçelik bu amaçla pek çok farklı renkte çamaşır kurutma makinesi üretir. Markanın ürün yelpazesinde bulunan cihazlar, genellikle beyaz renklidir. Bu renk, satın alınacak olan cihazın evde bulunan buzdolabı ve çamaşır makinesi gibi eşyalarla uyum sağlamasına imkân tanır. Kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği bir diğer renk ise siyahtır. Bu sebeple Arçelik siyah kurutma makinesi modelleri de üretir. Markanın 810 ve 910 KMG modelleri, siyah renk seçeneğine sahiptir. Arçelik gri kurutma makinesi modelleri ise modern bir tarzı benimsemiş olan kişilerin ilgisini çeker. Arçelik kurutma makinesi 3881 KT, bu duruma örnek olarak gösterilebilir.

Arçelik Kurutma Makinesi Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Arçelik Kurutma Makinesi Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Arçelik çamaşır kurutma makineleri teknolojik açıdan pek çok özelliğe sahiptir. Bahsi geçen ürünler, sahip oldukları fonksiyonlar sayesinde kullanıcıların hayatlarını daha kolay hâle getirmeyi başarır. Markanın kullanıcılara sunduğu yeni özelliklerden ilki hibrit kurutma teknolojisidir. Arçelik hibrit kurutma makinesi modelleri, verimlilik kavramı göz önünde bulundurularak imal edilmiştir. Bu ürünler, kondenser ve ısı pompası barındırır. Hibrit cihazlar bu iki teknoloji aynı anda kullanarak düşük ısılarda kurutma işlemini gerçekleştirmeyi başarır.

Bu, çamaşırların çok daha az yıpranmasını ve kullanıcıların maddi açıdan tasarruf edebilmelerini mümkün hâle getirir. Bu modeller verimli bir biçimde çalışır. Bir hibrit Arçelik kurutma makinesi A+ ya da A++ enerji sınıfına dâhildir. Markanın çamaşır kurutma makineleri için geliştirdiği bir diğer teknoloji ise Airtouch olarak adlandırılır. Arçelik Airtouch kurutma makinesi modelleri özel bir tambur tasarımına sahiptir. Tamburun iç kısmında yer alan özel kanat sayesinde çamaşır makinesi, tekstil ürünlerini döndürmeden kurutma işlemini gerçekleştirir. Bu teknoloji, kıyafetlerinizin yıpranmasını önler.

Arçelik çamaşır kurutma makinesi modellerinin barındırdığı bir diğer yenilikçi teknolojisi ise EcoSense olarak adlandırılmıştır. Bu, kurutma sırasında cihazın giysilerin nem seviyesini algılamasını ve hem sıcaklık derecesini hem de işlemin süresini bu doğrultuda ayarlamasını sağlar. Bu teknoloji, çamaşırların çok daha kısa bir süre içinde kullanıma hazır hâle gelmesine imkân tanır. Arçelik 2774 KT kurutma makinesi, EcoSense teknolojisi kullanılarak geliştirilmiştir.

Kullanışlı Arçelik Kurutma Makinelerinin Enerji Tüketimi Nasıldır?

Kullanışlı Arçelik Kurutma Makinelerinin Enerji Tüketimi Nasıldır?

Arçelik çamaşır kurutma makineleri enerji verimliliği konusunda yüksek bir performansa sahiptir. Marka enerji verimlilik sınıfı değişikliklerine bağlı olarak etiketlerinde çeşitli düzenlemelere gitmiştir. Kullanıcılar satın alacakları ürünün üzerinde bulunan etikete dikkat ederek ilgili cihazın güncel enerjisi sınıfı bilgisine ulaşabilir. Marka, eski sisteme göre B enerji sınıfının altında enerji verimliliğine sahip olan çamaşır kurutma makinesi üretmez. Arçelik B sınıfı kurutma makinesi modellerinin güncel etiketleri incelendiğinde söz konusu ürünlerin düşük bir enerji verimliliğine sahip olduğu düşünülse de bu, gerçeği yansıtmaz. Güncellen etiketler sebebiyle sınıflandırmada değişikliğe gidildiği için söz konusu cihazların üzerinde B sınıfı ibaresi yer alır. Bu ürünlerin enerji sınıfı, eski sisteme göre A+ seviyesindedir.

Markanın üretmekte olduğu yüksek enerji verimliliğine sahip cihazlar ise eski sisteme göre A+++ sınıfındadır. Arçelik 3886 KT kurutma makinesi, bu noktada öne çıkan örneklerden bir tanesidir. Bu cihaz, yılda 176 kW enerji harcar. Kişilerin maddi açıdan tasarruf edebilmesine ve çevrenin korunmasına da yardımcı olur. Bu model, yeni sisteme göre A seviyesinde su tasarrufu da sağlar. Güncellenen enerji verimlilik etiketlerinde yer alan bir diğer bilgi ise ürünlerin ses seviyesi ile alakalıdır. Arçelik 3886 bu konuda yüksek bir performans sergiler. Çalıştığı esnada çevresine yalnızca 64 dB ses yayan cihaz, konforlu kullanım imkânı tanır.

Hayatınızı Kolaylaştıran Arçelik Kurutma Makinesi Modellerinin Fonksiyonları Nelerdir?

Hayatınızı Kolaylaştıran Arçelik Kurutma Makinesi Modellerinin Fonksiyonları Nelerdir?

Çamaşır kurutma makinelerinin kullanım süreçlerini daha kolay hâle getiren pek çok farklı fonksiyon mevcuttur. Kurutma makineleri, bu özellikleri sayesinde kişilerin hayatını kolaylaştırır. Örneğin hijyen programı, Arçelik’in bazı modellerinde kullanıcılarına sunduğu bir fonksiyondur. Bu programlar sayesinde bireyler, çamaşırlarının derinlemesine temizlenmesini sağlayabilir. Hijyenik havalandırma sistemi markanın bazı modellerinde bulunan bir fonksiyondur. Bu, özellikle çocuklu ailelerin beğenisini kazanır. Bireyler yıkanmamış kıyafetleri de hijyenik havalandırma sistemi aracılığı ile mikroplardan arındırabilir.

Bir diğer program olan “Ultraviyole Hijyen” ise giysilerin dezenfekte edilmesini sağlar. Bu program kıyafetlerin üzerindeki bakterilerin ve virüslerin %99,9’unu ortadan kaldırır. Hijyen programı, Poliovirüs Tip1 ve Bovine coronavirus gibi hastalıklara sebep olan mikroorganizmaların üzerinde de etkilidir. Kullanıcılar, salgın hastalıklardan korunmak için kurutma makinelerinin hijyen programından faydalanabilir. Bu teknoloji Arçelik Hijyen Plus kurutma makinesi modellerinde mevcuttur. Çamaşırlarının hijyenik bir hâl almasını isteyen kişiler, bu ürünleri gönül rahatlığı ile tercih edebilir.

Hijyen Plus teknolojisi, ultraviyole ışınlar aracılığı ile sağlandığı için çamaşırların yapısına zarar gelmez. Islak ve kuru tekstil ürünlerinin bu şekilde mikroplardan arındırılabilmesi mümkündür. Kullanıcı, yüksek sıcaklıklarda yıkamak istemediği kıyafetlerini bu yöntemle dezenfekte edebilir. Yıkanması mümkün olmayan ürünler de bu program sayesinde hijyenik bir hâle gelebilir.

Arçelik'in çamaşır kurutma makineleri ile kullanıcılara sunduğu bir diğer fonksiyon ise otomatik kırışık önleme olarak adlandırılır. Bu teknoloji sayesinde çamaşırlar çok daha az kırışır. Bu, bazı kumaş türleri kullanılarak imal edilmiş olan kıyafetlerin ütülenmesini gereksiz kılar. Kırışık önleme sistemi, hassas kumaştan üretilmiş giysilerin ise çok daha kolay bir şekilde ütülenmesine imkân tanır. Bu teknoloji, Arçelik 2772 KT kurutma makinesi gibi markanın yoğun ilgi gören pek çok modelinde bulunur. Çeşitli kurutma kapasitelerine sahip olan pek çok ürün, bu teknolojiyi barındırır.

Arçelik çamaşır kurutma makineleri, pek çok farklı program alternatifi barındırır. Kullanıcılar, bu programlar sayesinde kurutma işleminin daha verimli bir biçimde gerçekleşmesini sağlayabilir. Makinelerde farklı kumaş türlerine özel programlar bulunur. Yünlü, sentetik ve kot gibi programlar sayesinde cihaz, ilgili ürünün kurutulması için gerekli olan ideal sıcaklık derecesini ve işlem süresini kendisi belirler. Kolay kullanım imkânı tanıyan bu özellikler, kurutma işleminin daha kısa sürmesini sağlamanın yanı sıra giysilerin kumaşlarını da korur.

Tazeleme / havalandırma programı da söz konusu ürünlerin öne çıkmasını sağlayan unsurlardan bir tanesidir. Kimi cihazlarda bu programın kumaş türlerine özel versiyonları da bulunur. Havalandırma programı aracılığı ile giysilerin yıkanmadan tazelenmesi mümkündür. Bu, kıyafetlerin üzerine sinmiş olan kötü kokuların kolayca ortadan kaldırılmasını sağlar. Bahsi geçen cihazların sessiz çalışma ve kısa sürede kurutma gibi fonksiyonları da bulunur. Bu özellikler, kişilerin yaşam kalitesinin artmasına yardımcı olur.

Arçelik Kurutma Makinesi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Arçelik Kurutma Makinesi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir Arçelik kurutma makinesi satın alınırken dikkat edilmesi gereken pek çok önemli unsur bulunur. Kullanıcıların, cihazların kapasiteleri, güçleri ve fonksiyonları gibi çeşitli konularda kapsamlı bir araştırma yapması satın aldıkları üründen memnun kalmaları açısından önem arz eder. Bu, kişilerin tercih ettikleri üründen yüksek verim almasını mümkün kılmanın yanı sıra uzun ömürlü bir kullanım imkânı da tanır. Arçelik kurutma makinesi satın alınırken dikkat edilmesi gereken ilk unsur ilgili cihazın kapasitesidir. Markanın kişilere sunduğu pek çok farklı kapasite seçeneği mevcuttur.

Bu noktada bireylerin, ürünü kullanacak olan kişi sayısını ve çamaşır yıkama sıklıklarını göz önünde bulundurarak bir seçim yapması tavsiye edilir. 7 kg kapasiteli cihazlar daha çok 1 ya da 2 kişilik haneler için uygundur. Kalabalık aileler için ise bu cihazların kapasitesi yeterli olmayabilir. Bu durumda kişilerin sık sık kurutma makinesini çalıştırması gerekir. Markanın 9 kg kapasiteli modelleri; battaniye, nevresim ve çarşaf gibi ürünleri çamaşır makinesinde yıkayan kişiler için uygundur.

Arçelik kurutma makinesi satın alınırken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise ilgili cihazın konumlandırılacağı alanın genişliğidir. Arçelik, farklı boyutlara sahip olan pek çok model imal eder. Evinizde çamaşır kurutma makinesi için ayırmış olduğunuz alanın ölçülerinin cihazın ebatları ile uyum olması önem arz eder. Aksi takdirde kurulum aşamasında istenmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz. Evinizde çamaşır kurutma makinesini konumlandıracağınız alanda havalandırma borusu için yeterli yer yoksa yoğuşmalı modelleri inceleyebilirsiniz. Arçelik yoğuşmalı kurutma makinesi çeşitleri, sahip oldukları bu teknoloji sayesinde havalandırma borusuna ihtiyaç duymaz. Bu ürünler, dar yaşam alanları için sıklıkla tercih edilir.

Göz önünde bulundurabileceğiniz bir diğer unsur ise çamaşır kurutma makinesinin tasarımıdır. Banyonuzu belirli bir tarzı benimseyerek dekore etmiş olabilirsiniz. Bu durumda, evdeki diğer eşyaların tasarımları ile uyumlu olmayan çamaşır kurutma makinesini tercih etmek, göz yorucu bir görüntüye sebep olabilir. Bunun önüne geçmek için markanın sunduğu farklı renk alternatiflerinden hoşunuza gideni tercih edebilirsiniz. Örneğin bütün beyaz eşyaları paslanmaz çelik kullanılarak imal edilmiş olan kişiler, Arçelik inox kurutma makinesi çeşitlerini gönül rahatlığı ile satın alabilir.

Arçelik Kurutma Makinesi Fiyatları Nasıldır?

Arçelik Kurutma Makinesi Fiyatları Nasıldır?

Arçelik çamaşır kurutma makineleri oldukça geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Markanın ürün yelpazesinde her bütçeye uygun bir çamaşır kurutma makinesi modeli bulabilmek mümkündür. Arçelik kurutma makinesi fiyatları pek çok farklı unsura bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu sebeple kişilerin öncelikli olarak kendi beklentilerini göz önünde bulundurması tavsiye edilir. Belirli ihtiyaçlar doğrultusunda tercih edilmiş olan bir cihaz, verimli kullanımı mümkün hâle getirir.

Örneğin bir modelin renk alternatifleri cihazların fiyatlarının farklılık göstermesine neden olabilir. Beyaz ürünler markanın imal ettiği modellerin neredeyse tümünde mevcuttur. Siyah, kırmızı ve yeşil gibi alışılagelmişin dışında renklere sahip olan cihazların fiyatları, normalden biraz daha daha yüksek olabilir. Bir Arçelik kurutma makinesinin üretim aşamasında kullanılan materyaller de ilgili ürünün fiyatlandırma aşamasında önemli rol oynar. Örneğin paslanmaz çelikten imal edilen cihazlar ile standart modellerin fiyatları genellikle aynı olmaz.

Bu ürünlerin sahip oldukları ek fonksiyonlar da fiyatlandırma aşamasında pay sahibidir. Arçelik çamaşır kurutma makinelerinde pek çok ek program ve fonksiyon bulunur. Örneğin ProScent teknolojisi, çamaşırların kurutma işlemin sonunda hoş bir kokuya sahip olmasına imkân tanır. Bu fonksiyon için özel olarak üretilmiş koku kapsülleri aracılığı ile 30 yıkamaya kadar çamaşırların temiz kokmasını sağlamanız mümkündür. Koku kapsüllerinin üç farklı çeşidi bulunur.

Bunlar, kendi zevklerinize uygun kokuyu seçmenize olanak tanır. Bahsi geçen teknolojiyi barındıran çamaşır kurutma makinesi modelleri standart cihazlara nazaran yüksek fiyatlı olabilir. Benzer bir durum “Ultra Hijyen” ve Airtouch teknolojilerine sahip olan cihazlar için de geçerlidir. Söz konusu ek özellikler, kullanıcılara çeşitli avantajlar ve kolaylıklar sağladığı için fiyatlandırma aşamasına etki eder.

Kurutma makinelerinin fiyatlarını etkileyen diğer faktörler ise cihazın üretim aşamasında kullanılan motor ve ürünün çalışma tekniği olarak sıralanabilir. Marka, kurutma makinelerini; yoğuşmalı, ısı pompalı ve hibrit olarak adlandırılan üç farklı çalışma prensibine göre geliştirir. Kimi modellerde ise Prosmart İnverter motor gibi cihazın yüksek performans sergilemesini sağlayan özel parçalar da bulunur. Bu gibi gelişmiş teknik donanımlar da ilgili ürünün fiyatına etki edebilir.

Örneğin hibrit cihazlar, sergiledikleri yüksek kurutma performansı ve enerji tasarrufu sağlayan verimlilikleri sebebiyle sıklıkla tercih edilir. Bu özellikleri barından ürünün fiyatının belirli bir seviyenin üzerinde olması gayet doğaldır. Hibrit bir cihaz hem sudan hem de elektrikten tasarruf etmenize imkân tanıyacağı için uzun vadede bütçenize katkı sağlar. Siz de ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi karşılayacak olan Arçelik kurutma makinesini Trendyol’dan kolayca satın alabilirsiniz.