placeholder
"

A3 Kağıt

" araması için 8018 sonuç listeleniyor

A3 Kağıt Çeşitleri Trendyol'da!

Her Alanda Kullanıma Uygun Bir Ürün

Amatör ya da profesyonel çizimlerde oldukça tercih edilen kağıt boyutlarının başında A3 kağıt gelir. Bunun yanı sıra mağaza afişleri, broşürler, küçük posterler, tanıtım amaçlı diyagramlar gibi pek çok farklı kullanım alanı vardır. Çok yönlü kullanım avantajı sayesinde hemen her yaştan kullanıcıların tercihleri arasında yer alır. Dünya standardında belirlenen boyutu sayesinde birçok alanda kullanımı mümkündür. Bu alanların başında hobi çizimleri gelir. Evde, resim atölyelerinde, çizimlerin yapıldığı hemen her alanda ön plandadır. Sektörel ya da sanatsal çizimlerle ilgilenenlerin sıkça yaptığı teknik çizimlerde kullanılır. Mühendislik ve mimarlık gibi iş alanları başta olmak üzere teknik çizim yapanların ilk tercihleri arasındadır. Hobilerin dışında; el ilanı, afiş, broşür gibi baskı ürünleri için de doğru bir seçimdir. Bu alanda daha çok reklam amacıyla, ürün veya firma tanıtımında tercih edilir. Reklamı yapılmak istenen firmanın ya da ürünün özelliklerini ön plana çıkarmaya yönelik, tanıtıcı, kısa öz cümlelerle hazırlanan broşür ya da afiş tasarımlarında kullanılır. Poster hazırlanırken de çoğunlukla tercihler arasında yer alır. Aynı zamanda resimli duvar ilanı olarak da tanımlanan poster, genellikle ürün veya hizmetlerle ilgili kampanyaları, açılış etkinliklerini, tiyatro ya da sinema eserlerini insanlara duyurmak için tercih edilir. Posterde göze hitap etmesi açısından her şey okunabilir, görülebilir ve iyi düzenlenmiş olmalıdır. A3 kağıt boyutları dünya genelinde ISO 216 standardı ile şekillenmiştir. Bu standartlara göre boyutlar mm cinsinden 420x297 mm, cm cinsinden 42x29,7 cm ve inç olarak 11,70x16,55 inç olarak belirlenmiştir. Profesyonel ve amatör kullanıma uygun olan boyutun hem gram hem de materyal olarak farklı çeşitleri mevcuttur. A3 boyutu diğerleriyle kıyaslandığında 4 adet A3 1 adet A1 boyutundadır. 2 adet A3 boyutu 1 adet A2 ile aynı ölçülere sahiptir. 1 adet A3 boyutu 4 adet A5 ve 8 adet A6 ile aynı boyutlardadır. Trendyol’un kullanıcı dostu arayüzü sayesinde aradığınız boyuttaki kağıtları kolayca bulabilir, hemen sipariş verebilirsiniz.

Her Alanda Kullanıma Uygun Bir Ürün

Kağıt, günlük yaşamın neredeyse her anında kullanılan bir gereçtir. Kullanım ihtiyacının çeşidine göre farklı türleri tercih edilmelidir. Profesyonel ya da amatör alanda, sanatsal ya da teknik çizimler için kullanılabilir. Özellikle profesyonel alanlarda yapılan çizimler oldukça önemlidir. Bu sebeple çizim yapacağınız boyutlar da önem kazanır. Boyutu sebebiyle farklı alanlarda oldukça ön plandadır. Çizim alanının yanı sıra basılı materyallerde ihtiyacın türüne göre de tercih edilir. A3 aydınger kağıdı teknik çizimlerde sıkça kullanılır; parlak bir yüzeyi vardır ve yağlı, yarı saydam görünüme sahiptir. Farklı ihtiyaçları karşılayacak şekilde farklı kalınlıklarda üretilen yüksek kaliteli ürünün yüzeyi düz ya da pürüzlü şekilde olabilir. Bu ürünlerin en önemli özelliği yarı saydam olmasıdır. Bu sayede üst üste çizim yapmayı, aynı zamanda çizimleri çoğaltmayı kolaylaştırır. Öğrenciler ve profesyoneller tarafından sıkça tercih edilen bir çeşittir. A3 eskiz kağıdı kroki çizmek ya da kara kalem çizimler yapmak için kullanılır. Eskiz kağıdının en büyük işlevi de çizimleri tüm gerçekliğiyle sunmasıdır. Aynı zamanda fiyatlarının ekonomik olması sebebiyle ön çalışmalar için sıkça tercih edilir. A3 milimetrik kağıt özellikle grafik çizimlerinde kullanılması amacıyla özel olarak milimetresine kadar ölçeklenmiş, mavi ya da turuncu renkte bir üründür. Bilimsel ya da teknik çizimler yapılırken oldukça işe yarar. Çizimlerde milimetrik olması sebebiyle çizerlere kolaylık sağlar, kusursuz ölçüleri sayesinde hata payını en aza indirir. Hem kolay ulaşılabilir hem de ekonomik olması sebebiyle birçok yönden avantajlıdır. Daha çok deney raporu, grafik çizimi, laboratuvar, teknik resim gibi alanlarda kullanılır. Proje veya endüstriyel tasarımları kağıda dökmeyi sağlar. A3 asetat kağıdı saydam bir görünüme sahip olması sebebiyle oldukça farklı alanlarda kendine yer bulur. Kullanımı oldukça rahattır, kendine has bir kalemi vardır. Okullarda, iş yerlerinde sıklıkla tercih edilir. Özel kalemi sayesinde üzerine çizilen şekillerin silinebilir olması tekrardan kullanım avantajı sunar, bu sayede bütçenize de katkı sağlar. A3 transfer kağıdı tekstil, sanat, zanaat projelerinde sıklıkla kullanılır. Transfer kağıdı, balmumu ve pigment ile kaplanmış ince bir kağıt parçasıdır. Bu yapısı sayesinde kumaşlara istenilen şekli veya yazıyı yapıştırabilir; aynı zamanda tarzınıza farklılık katarken yeni bir hobi edinebilirsiniz. Görüntüyü transfer etmek için genellikle mürekkep püskürtmeli veya başka türde bir yazıcı kullanılır. Bir ısı presi görüntüyü giysiye, tuvale ya da başka bir yüzeye aktarabilir. Farklı alanlarda kullanılan çeşitleri sayfamızdan kolaylıkla temin edebilir, Trendyol kampanyalarını düzenli olarak takip ederek indirimli fiyat avantajından yararlanabilirsiniz.

Farklı Gramajlarda A3 Çeşitleri

Farklı Gramajlarda A3 Çeşitleri

Kullanıcıların farklı ihtiyaç ve isteklerine göre çeşitlilik gösteren bu kategoride çeşitli gramajlara yer verilir. A3 gramajlı kağıt farklı seçenekleriyle her alandan kullanıcının ihtiyacını karşılar. Kullanım amacına göre gramajlar farklılaşır. Günlük kullanılan fotokopi ya da yazıcı kağıtları 70-80 gr ağırlığındadır. Bir tane, bir paket, bir koli de alsanız bu gramaj her biri için geçerlidir. Dayanıklılık ve kalınlık gramajla doğru orantılıdır. Kağıdın gramaj değeri yükseldikçe yüzeyi yansıtma ve ortamdaki ışığı emme kalitesi de artış gösterir. 80 gr üzeri gramaja sahip olanlar kaliteli kabul edilir. 80 gr altı gramajlara sahip olan kağıtlar da pek çok farklı alanda kullanılır. İlk kez çizim yapacak amatör çizerler genellikle bu gramajda olanları tercih etmelidir. Amatörlerin tercih ettiği A3’lerin hem gramajı düşüktür hem de ekonomiktir. Bu nedenle yeni başlayan çizerler için genellikle 80 veya altı gramajlar uygundur. 250 gr A3 kağıt her türlü yazıcı, faks ya da fotokopi makinelerde yüksek performans sergiler. Renk doygunluğu ve pürüzsüzlük oranı ile kaliteli çıktılar elde edilir. Kaliteli materyali sayesinde yoğun kullanıma ve çift taraflı baskıya uygundur. Kalınlığı nedeniyle makinelerde sıkışma yapmaz, baskı sırasında yırtılmaz, düşük doz oranıyla makinelerin ömrünü uzatır. Her türlü büro, ofis, okul ihtiyaçlarında gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. 300 gr A3 kağıt çeşitlerini her türlü tasarım projesinde görmek mümkündür. Yüksek kalitesi ve kalınlığı sayesinde hobi çizimlerinde tercih edilir, her türlü boyayı sorunsuzca kullanabilmenizi sağlar. Profesyonel çizimler için gramajı yüksek ürünler seçilir. Bunun yanı sıra hobi amaçlı farklı türden çizimler yapılabilir, davetiye tasarımlarında kullanılabilir. Yoğun kullanım sırasında yırtılmaz, sıkışma yapmaz. Aynı zamanda dayanıklı yapısı nedeniyle kartvizit ve broşür baskılarında da tasarımcıların ilk seçimlerinden biridir. Uzun ömürlü kullanımı tasarımcılar için oldukça önemlidir. Bu sebeple tasarımcılar broşür veya kartvizit baskılarında daha ağır gramajları tercih eder. Seçim aşamasında kaliteyi ve uygun fiyat avantajını bir arada bulabileceğiniz seçeneklere yönelmeniz önerilir. Trendyol’da beğeninize, ihtiyacınıza uygun ürünleri seçerek kolayca satın alabilir ve iş süreciniz aksamadan projelerinize devam edebilirsiniz.

Sunumlarınızı Renklendirin

Sunumlarınızı Renklendirin

Tanıtım ve reklam hayatın her alanında karşınıza çıkar, bir marka ya da ürünü farklı şekillerde tanıtmak mümkündür. Geleneksel tanıtım yolları genellikle ilk başvurulan yollardan biridir. Broşür, afiş gibi geleneksel yollar kolay ulaşılabilir olması sebebiyle tercih edilir. Aynı zamanda reklam araçlarının dikkat çekici olması oldukça önemlidir. Renkli kalın A3 kağıt, renk çeşitliliği sayesinde hem reklam sektöründe hem de farklı birçok alanda kullanıma uygundur. Bunun gibi renkli ve dikkat çekici ürünlerle yapacağınız tanıtım çalışmaları sıradan ürünlerden daha etkili olur. Renkli tasarımlarla direkt olarak göze hitap ederek tasarımları ön plana çıkarmak mümkündür. Aynı zamanda sadece tasarım için değil gündelik kullanımda da oldukça işinize yarayacak malzemelerdir. Renkli A3’lere çıkaracağınız fotokopiler hem dikkat çekici hem de akılda kalıcı olur. A3 yapışkanlı kağıt şeffaf, plastik, arkası yapışkanlı yüzeyi sayesinde, prestijli ürün etiketleri, işaret, logo basımında sıklıkla tercih edilen bir üründür. Farklı alanlarda tanıtım yapmak amacıyla sıklıkla kullanılır. Aynı zamanda suya dayanıklı yüzey ve yırtılmaz özelliğiyle tanıtımlarınız için oldukça önemlidir. Seri baskıya uygun olması da reklam ya da tanıtım için vazgeçilmez özelliklerdendir. Genel olarak tanıtım amacıyla tercih edilebilen bu ürün son derece kullanışlı, uzun ömürlü ve uygun fiyatlıdır. Arkası yapışkanlı, beyaz ve mat A3 etiket kağıdı her türlü tasarım, yazı, çizim işleri için uygundur. Dayanıklıdır ve aynı zamanda kuvvetli yapışma gücüne sahiptir. Boyutu sayesinde istenilen şekilde kullanılabilir. Etiket kağıtlarının üzerine asetatlı kalem ve tükenmez kalemle yazı yazılabilir. Koruyucu bir tabakaya sahip olması sayesinde dışardan gelen ısı ve ışık gibi etkilere karşı da dirençlidir. Trendyol’da birbirinden farklı çeşitte ve üstün kalitedeki ürünlere avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

A3 Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

A3 Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bu ürün, farklı kullanım amaçlarına uygun boyutları ve çeşitliliği sayesinde özellikle çizim işleriyle uğraşanların sıkça tercih ettiği bir üründür. Yapacağınız çalışmalarda doğru ürünleri kullanırsanız daha yüksek performans yakalayabilirsiniz. Bu aşamada akıllara gelen “A3 kağıdı nasıl seçilir?” sorusunun yanıtı aslında basittir. Ürün seçimi yapılırken kullanılan materyale ve özelliklerine dikkat edilmesi gerekir. Düşük kalite bir ürün tercih etmek fotokopi makinelerinde ya da yazıcılarda sıkışmalara ve kırılmalara neden olabilir. Bu yüzden seçim yaparken kaliteyi ön planda tutmak kusursuz baskılar elde etmeyi kolaylaştırır ve bunun yanında cihazların kullanım ömrünü uzatır. Bu sayede gereksiz harcamalardan kaçınmış olursunuz. Bunun yanında kaliteli bir çalışma için seçtiğiniz kağıdın gramajı 80 gsm veya üzerinde olmalıdır. Bu kağıt seçimini yaparken kalınlığına, renk kalitesine ve kolay temizlenebilirlik gibi özelliklere dikkat etmek önemlidir. Bu sayede seri baskı işlemlerinde oluşabilecek sorunların, malzeme harcamasının ve zaman kaybının önüne geçilir. Aynı zamanda ürün bileşimlerine de dikkat etmeli ve sağlık riski oluşturmayacak içerikteki ürünleri tercih etmelisiniz. Herhangi bir yapay bileşen hem çizimlerinizde boyaların akmasına hem de yazılarınızda kullanılan mürekkebin tam oturmamasına yol açabilir. Bu nedenle hem sağlığınız hem de yaptığınız çalışmaların uzun süre korunabilmesi açısından tamamen doğal ve kaliteli ürünler seçmeniz önerilir. 160 gr A3 kağıt hem kalınlığı hem de kaliteli yapısıyla işlerinizde size büyük ölçüde kolaylık sağlar. Aynı zamanda dikkat etmeniz gereken hususların her birini karşılayarak işlerinizin ya da ödevlerinizin aksamasını engeller. Bunun haricinde nispeten daha sık kullanılan 200 gr A3 kağıt genellikle renkli, kaliteli baskılar için tercih edilir. 200 gram A3’ler genel olarak yüksek kalite medikal sunumlar için sağlık kurumları ve bitmiş proje görselleri için de inşaat firmaları tarafından tercih edilir. Türkiye’nin en çok tercih edilen ayrıcalıklı ve güvenilir online alışveriş platformu Trendyol, sayfalarında sunduğu kaliteli ve zengin seçenekli ürünleriyle kullanıcılara keyifli bir deneyim yaşatır. Siz de Trendyol sayfalarını inceleyerek bütçenize uygun ürünleri seçebilir, kağıt ve diğer kırtasiye ihtiyaçlarınızı ekonomik biçimde karşılayabilirsiniz.

Her Bütçeye Hitap Eden Fiyatlar

Her Bütçeye Hitap Eden Fiyatlar

Profesyonel ve amatör çizimlerden basım işlemlerine kadar birçok alanda kullanılan kağıtlar, kullanıcılara zengin ürün seçeneği sunar ve bu seçenekler geniş fiyat aralığına sahiptir. A3 kağıt fiyatları kağıdın cinsine, rengine, gramajına, kullanım amacına ve kalitesine göre farklılık gösterir. Her alanda kullanılan kağıtlar, kullanım amacına göre farklı kalınlıklarda ve farklı materyallerle üretilir. Her türlü boyaya dirençli, istenilen sonuçları veren, deforme olmayan ürünler profesyonel çizimler için oldukça önemlidir. Teknolojinin gelişmesiyle kullanılan malzemelerin kalitesi de artmış, zamanla hem sanatsal hem de teknik çizimler için gerekli koşullar sağlanmıştır. Amatör çizimlerde düşük gramaj tercih edilmesi fiyatlar üzerinde de etkilidir. Düşük gramajlı ürünler genellikle daha ekonomiktir. Kaliteli ve hesaplı olması nedeniyle sıklıkla tercih edilir. Fiyatlandırma üzerinde etkili olan bir diğer faktör ise gramajdır. Bu kağıt boyutu, çok farklı alanlarda kullanılması sebebiyle geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Çizim dışında baskı ya da fotokopilerde de sıklıkla kullanılan çeşitli gramajlara sahip ürünlerin aynı zamanda ekonomik olması da önemlidir. Baskı sırasında dayanıklılık ön planda tutulan bir kriterdir. Sıkışma, yırtılma gibi durumlar yaşanmaması ürün kalitesiyle doğru orantılıdır. Performansın artırılması açısından gramajın büyük önemi vardır. Fiyat üzerinde etkili olan bir diğer nokta da ürünün kullanım alanıdır. Kapalı ya da açık alanlarda, farklı malzemelerle üretilen kağıtların tercih edilmesi gerekir. Açık alanlarda farklı hava koşullarına dirençli, kapalı alanlarda ise tozlanmaya dirençli ürünlerin kullanılması daha uygundur. Hepsinin kullanım ömrü farklıdır. Eğer yaptığınız tasarımı ya da çizimi uzun süre saklamak istiyorsanız buna göre farklı kalite ya da materyaldeki ürünleri tercih etmelisiniz. Sayfamızdaki ürün çeşitlerini tüm detaylarıyla inceleyebilir; renk, gramaj ve fiyat filtrelerini kullanarak aradığınız malzemeye daha hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Trendyol’da A3 Kağıt Fırsatları

Trendyol’da A3 Kağıt Fırsatları

Hayatın her alanında kullanılan, özellikle okul ve iş yaşamının vazgeçilmezi olan kağıt çeşitlerini Trendyol’da avantajlı fiyatlarla bulabilirsiniz. İhtiyacınız olan ürünü marka, fiyat ve değerlendirme özelinde filtreleme yaparak tüm detaylarıyla inceleyebilirsiniz. Trendyol amatör ve profesyonel çizerler için birbirinden farklı materyal ve gramajda pek çok seçenek sunar. Hobi çizimleriyle ilgilenen farklı yaş grubundan kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılar. Antetli A3 kağıt Trendyol’da bulabileceğiniz ürünler arasındadır. Antetli, şirketin tüm dış yazışmalarında kullanılan, logonun yanı sıra iletişim bilgilerinin de yer aldığı bir evraktır. Kurumsal kimliğin bir parçası olduğu, firmanın tanıtımını yaptığı için marka kadar önem taşır. A3 teksir kağıdı ise çoğaltma makinesinde kullanılan bir baskı kağıdıdır. Bu sayede istediğiniz tasarımı, çizimi ve çalışmayı dilediğiniz miktarda çoğaltabilirsiniz. Kullanıcıya keyifli bir yazı deneyimi yaşatan ve birçok alanda kullanılmaya devam eden teksir kağıdını avantajlı fiyatlarla Trendyol’da bulabilirsiniz. Siyah A3 kağıt karbon kağıdı olarak da bilinir, orijinal belgenin kopyasını yapmak amacıyla kullanılır. Özellikle resmi evraklarla birlikte kullanabileceğiniz, aynı zamanda tasarımlarınızı çoğaltmak için de yararlanabileceğiniz bir üründür. Her alanda kullanabileceğiniz bu ürünü ve diğer tüm seçenekleri avantajlı fiyatlarla Trendyol’da bulabilirsiniz. Ürün özelinde kararsızlık yaşadığınızda kullanıcı yorum ve değerlendirmelerine göz atabilir ve ürün hakkında kapsamlı bilgi edinebilirsiniz. Bunun yanı sıra Trendyol sayfalarında belirli dönemlerde uygulanan indirim ve kampanyaları düzenli olarak takip edebilir ve ihtiyaçlarınızı uygun fiyat aralıklarıyla karşılayabilirsiniz. Pek çok farklı alanda kullanabileceğiniz ürün çeşitlerini Trendyol üzerinden inceleyebilir, fiyatları filtreleyerek bütçenize uygun olanları kolayca sıralayabilirsiniz.