Avantajlı Ürünler
Renk
Cinsiyet
Boya Ağırlığı
Yaş
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Diş Buğdayı

" araması için 1161 sonuç listeleniyor

Diş Buğdayı Partisi Malzemeleri ile İlk Diş Çıkarma Deneyimi

Eskilerden gelen bir Anadolu geleneği olan Diş Buğdayı Partisi, bir kültür izi olarak günümüzde de kutlanır. “Dişim Çıktı Kutlaması” olarak da bilinen söz konusu parti, her anne babanın bir defa tatmak istediği bir deneyimdir. Siz de bebeğinizin ilk dişi çıktığında bu geleneği yaşatmak ve bunu kutlamak istiyor olabilirsiniz. Farklı konseptler ile kutlanabilen Diş Buğdayı Partisi, temelde belli temenni ve inançlar üzerine kurulmuş bir gelenektir. Küçük çocuğunuzun ilk dişi çıktığında, sorunsuz ve sancısız bir diş çıkarma süreci geçirmesi temennisinin yanında ömrünce sağlıklı dişlere sahip olabilmesini de dileyebilirsiniz. Kültürel bir kutlama olmasının yanı sıra “Dişim Çıktı Partisi” anneler için iyi bir sosyal aktivite niteliği taşımaktadır. Günümüzde yapılan partiler, bilimsel gerçeklik ve ritüel inançlarından çok iyi vakit geçirmek ve sosyalleşmek için yapılır. Anne adaylarının rahatlaması ve yakınlarıyla beraber güzel vakit geçirmesinde bir aracı olan diş buğdayı konsepti; balon, çerçeve, şeker, manet, tek kullanımlık bardak, tepsi, masa örtüsü ve sunum kürdanı gibi çeşitli malzemelerden oluşur. Siz de “Parti Malzemeleri” ürünlerinin sevilen ürün modellerine göz atarak sevdiklerinizle güzel zaman geçirmenin ilk adımını atabilirsiniz!

Nitelikleriyle Diş Buğdayı Parti Malzemeleri

Nitelikleriyle Diş Buğdayı Parti Malzemeleri

Diş Buğdayı Partileri, bebeğin cinsiyeti fark etmeksizin yapılan bir gelenektir. Bebeğin ilk diş çıkarma zamanı olan 3 ve 12 ay arası süreçte yapılabilen parti, birçok ebeveyn tarafından keyifle kutlanır. Tek kullanımlık ürünler, parti malzemelerinin olmazsa olmaz parçaları arasında yerini alır. Diş buğdayı seti halinde de alınabilen bu parçalar, tabaklardan bardaklara kadar ihtiyaç duyacağınız her malzemeyi içerir. Bu tip modellerin içerisinde diş partisi afişleri de bulunabilir. Söz konusu kutlamada asıl tema süt diş olduğundan, parti malzemeleri çoğunlukla bu temaya seslenecek şekilde tasarlanır. Çeşitli gerecin bulunduğu geniş ürün yelpazesinden ihtiyaç duyduğunuz ürünleri toplayabilirsiniz. Yanı sıra üzerinde diş sembolleri bulunan; diş buğdayı balon, flama, davetiye, afiş gibi materyalleri edinerek misafirlerinize keyifli bir parti ambiyansı sunabilirsiniz. Öte yandan bu kutlamada temelde ihtiyaç duyduğunuz parçalar; peçete, çatal, kaşık, plastik tabak ve bardak gibi materyallerdir. Önceliğinizi bunlara verdikten sonra partinin konseptine dokunuş yapacak; duvar süsü, desenli masa örtüsü, buzdolabı magneti, balon, renkli kürdan ve flama gibi çeşitli ürünlere göz gezdirebilirsiniz. Parti ortamını canlandıracak renkli sunum kürdanları, ortamdaki coşkuyu ve duygu yoğunluğunu artırır. Kişisel tercihe bağlı olmak üzere; ürün renk seçimlerini ve genel konsepti, bebeğinizin cinsiyetine bağlı olarak seçebilirsiniz. Size coşkulu ve heyecanlı bir parti konsepti sağlayan malzemelerin ardından misafirlere bırakılacak, hatıra değerindeki materyalleri de unutmamanız iyi bir tercih olabilir. Bu önemli günde kıymetli misafirlerinize hatıra bırakabilmek için diş buğdayı magnet modellerine şans verebilirsiniz. Farklı renk ve desenlerde sunulan magnet çeşitleri, içerisinde bebeğinizin küçük bir fotoğrafını yerleştireceğiniz alanla gelir. Bu alana bebeğinizin fotoğrafını koyabilir ve davetlilerinize hoş bir hatıra bırakabilirsiniz. Buzdolaplarına asılabilmesi için mıknatıs içeren magnetlerin üzerinde, bebeğinizin ismi yer alacak şekilde kişiselleştirilebilir. Yanı sıra diş buğdayı tepsisi, etiketi, bardakları çerçevesi, masası, kartları ile de eksiksiz bir parti konsepti oluşturabilirsiniz. Diş buğdayı kutlamasında belki de en önemli ritüellerden biri de meslek ritüelidir. Yere serilen örtü üzerine, belirli meslekleri sembolize edilecek nesneler konur ve bebeğin bu nesnelerden herhangi birine erişmesi beklenir. Böylece çocuğun temas ettiği ilk nesneyi temsil eden mesleğin geleceği olduğuna inanılır. Bu temenniyi gerçekleştirmek üzere size ve konseptinize en uygun olan modeli tercih edebilirsiniz.

Ayrıcalıklarıyla Diş Buğdayı Hediyelikleri

Ayrıcalıklarıyla Diş Buğdayı Hediyelikleri

Diş buğdayı süsleri konusunda alışveriş yaparken, partinin yapılacağı alanın fiziksel koşullarını analiz etmek elzem olacaktır. Bu alanın imkanları dahilinde bir kutlama konsepti oluşturabilirsiniz. Ev ortamında yapılacak bir kutlamada materyal konusunda özgürken, bahçe ve park gibi alanlarda düzenleyeceğiniz davette koşullar biraz değişebilir. Yine de ihtiyaç duyduğunuz malzeme ve süsleri rahatlıkla bulabilir ve dilediğiniz organizasyonu gerçekleştirebilirsiniz. Minik bebeklerin neredeyse en huysuz olduğu dönemde böyle bir parti düzenlenmesi, biraz daha keyiflenmesini sağlayacaktır. Böylesi hoş bir kutlamaya davetli olarak gidiyorsanız, hangi ürünü hediye olarak tercih edeceğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Pek çok kişi bu partilere gitmeden önce hediye alırken, anne ve bebeğin ihtiyaçlarını ön plana alır. Bunlardan biri de şüphesiz diş kaşıyıcılardır. Buna ek olarak süt dişi henüz çıkan bebeklere neşeli desen ve renklere sahip diş buğdayı kıyafeti alımını da tercih edebilirsiniz. Katılımcı olarak gideceğiniz ailenin bebeğine hediye almak ve evlerine dekoratif bir dokunuş yapmak için diş buğdayı saksı modelleri idealdir. Bu şekilde anne ve babalar, saksıya her baktıklarında bu keyifli günü hatırlayabilirler. Evin en küçük üyesinin ilk dişini kutlamak için düzenlenen bu kutlama için size ve bebeğinize en uygun konsepti belirlemelisiniz. Popülerliğini koruyan konseptlerden biri, mesaj kartonlarına veya balonlara diş buğdayı sloganları hazırlamaktır. Yanı sıra gelenlere diş figürü içeren ikramlıklar sunmak ve yine konuklara diş buğdayı teması içeren hediyelikler vermek de ideal seçeneklerdendir. Diş buğdayı şekeri, çikolatası, macun ve fırça modelleri ile davete gelen konuklarınıza minik minik hediyelikler bırakma şansı yakalayabilirsiniz. Buna ek; diş figürü anahtarlık, koku kesecikleri, şeker kutuları ve özel tasarımlı magnetler de iyi bir hediyelik tercihi olabilir. Diş buğdayı süslerini çocuğunuzun isminin olduğu notlar ile daha opsiyonlu ve hoş hale getirebilirsiniz. Bebeğiniz için önemli olan bugünü misafirleriniz için de keyifli hale getirebilmek için diş figürü içeren yemek takımlarına ve yine diş sembolleri içeren kurabiye modellerine şans verebilirsiniz.

Diş Buğdayı Ürünleri Fiyatı ve Trendyol’da Alışveriş Avantajı

Diş Buğdayı Ürünleri Fiyatı ve Trendyol’da Alışveriş Avantajı

Eski Anadolu kültürünün izlerini taşıyan Diş Buğdayı Partisi, geleneğe göre bebeğin ilk dişi görüldükten sonra düzenlenmelidir. Aklında “Diş buğdayı nedir?” gibi sorular olan birçok kullanıcı,bu etkinliği düzenlemek ve keyifli vakit geçirmek ister. Birtakım yenilikler ile daha çok parti havasına bürünen bu gelenek, size sevdikleriniz ile birlikte hoş bir gün geçirme olanağı tanır. Bebeğiniz ve sizin için kıymetli olan bu coşkulu günü daha güzel bir hale getirebilmek için; hazırladığınız yiyeceklerin yanına estetik bir dokunuş sağlayacak parti malzemelerini de edinebilirsiniz. Size sevdikleriniz ve aileniz ile birlikte unutulmaz bir gün sunan söz konusu kutlamada ortamı renkli parti malzemeleri ile donatmak sandığınızdan daha renkli bir ortam vadeder. İlk diş çıkarma, en değerli varlığınızın hayatında en önemli zaman dilimlerinden biridir. Siz de bu kıymetli zaman dilimini daha keyifli ve unutulmaz hale getirebilirsiniz. Pek çok ebeveynin düzenlemek için can attığı Diş Buğdayı Partisi, beraberinde birtakım malzemeleri getirmektedir. Kutlama amacını belirten materyallerin çoğu diş figürü halinde hazırlanır. Her kesimden kullanıcı tercihine hitap etmek üzere sunulan konseptler, kız ve erkek çocuklar için çeşit çeşit üretilir. Aileler tarafından aranan; diş buğdayı, elbise, tişörtü, şapkası, inci küpe gibi seçkiler, bebek için başvurulan materyallerden birkaçıdır. Bu heyecanlı günü anlamlı hale getirecek parti malzemeleri ve hediyeliklerin fiyatı, ürünün modeline ve içerdiği opsiyona göre değişiklik gösterir. Siz de hemen geniş ürün gamı içinde yerini almış diş buğdayı parti süslerine göz atabilir, Trendyol’da alışveriş ayrıcalığı ile beraber bu coşkulu günü daha manalı hale getirebilirsiniz!

Diş Buğdayı Nasıl Yapılır?

Diş buğdayı, Türk mutfağının köklü lezzetlerinden biridir. Anadolu'nun zengin ve çeşitli yemek kültürünün güzel örneklerinden birini sunan bu buğday çeşidi, özel günlerde ve kutlamalarda sofraları süsler. Diş buğdayı yapımı, geleneksel yöntemlerle nesilden nesle aktarılarak günümüze kadar ulaşır. Hazırlamak için öncelikle kuru buğdayın bir gece önceden su dolu bir kaba konularak şişmesi sağlanır. Ertesi gün, buğdaylar süzülüp yıkanır ve süzgece alınır. Tencerede sıvı yağ ısınana kadar bekletilir. Doğranmış soğanlar eklenip pembeleşene kadar kavrulur. Soğanların üzerine yıkanmış diş buğdayı eklenir ve kavurma işlemine bir süre daha devam edilir. Sıcak su eklenerek buğdaylar yumuşayıncaya kadar pişirilir. Tuz eklenerek karıştırılır ve suyunu çekene kadar pişirme işlemine devam edilir. Diş buğdayı, kusursuz pişmiş taneleri ve hoş kokusuyla sofralara geleneksel bir şölen sunar.

Diş Buğdayı Partisinde Neler Yapılır?

Diş buğdayı partisi, Anadolu'nun geleneksel ve sevgi dolu bir kutlama geleneğidir. Bu özel gün, bebeklerin ilk dişlerinin çıkması vesilesiyle düzenlenir ve genel olarak 6-7 aylıkken yapılır. Parti, aile ve yakın dostların katılımıyla gerçekleşir. Kutlama, ev sahibi aile tarafından özenle hazırlanan diş buğdayı pilavının sunumuyla başlar. Buğday pilavının yanı sıra etli yemekler, salatalar ve çeşitli atıştırmalıklar ikram edilir. Misafirler, bebekle yakından ilgilenip hediye verir. Eğlence de partinin önemli bir parçasıdır; müzik, dans ve oyunlarla dolu bir atmosfer oluşturulur. Bebek, geleneksel kıyafetler içinde süslenir ve misafirlerle fotoğraf çekimi yapılır. Bu güzel kutlamada, aile ve arkadaşlar bir araya gelip mutlu anlar yaşar, geçmişin mirasını koruyup geleceği kucaklar, sevgi ve dayanışma dolu bir etkinliktir. Türk kültüründe anlamı derin, keyifli ve özel olan gelenekler arasında yer alır.

Diş Buğdayı Ne Zaman Yapılır?

Diş buğdayı, Türk kültüründe bebeklerin ilk dişlerinin çıkmasıyla yapılan geleneksel bir törendir. Genel olarak bebekler 6-7 aylık olduklarında, ilk dişlerini göstermeye başladıkları zaman düzenlenir. Bu özel zaman, ailenin heyecanla karşıladığı bir dönem olarak kabul edilir. Diş çıkarma süreci, bazı bebekler için hassas bir dönem olabilir. Bu kutlama, bebekle birlikte aile ve yakın dostların da mutlu bir an yaşamasına vesile olur. Tören, bebeklerin diş buğdayı pilavının sunumuyla başlar. Bu pilav, geleneksel bir tarifle hazırlanarak misafirlere ikram edilir. Aynı zamanda etli yemekler, salata ve tatlılar da ikram edilen diğer lezzetler arasında yer alır. Aile üyeleri ve yakın çevre bebekle ilgilenir, hediyeler verir ve sıcaklık dolu bir ortam oluşturulur. Bebeğe çoğunlukla geleneksel kıyafetler giydirilir ve yapılan fotoğraf çekimiyle mutlu anlar ölümsüzleştirilir. Aile bireylerinin bir araya gelerek bebeklerine olan sevgi ve şükranlarını ifade ettiği bir törendir.