placeholder
"

Diş Buğdayı

" araması için 1345 sonuç listeleniyor
Duru Bulgur Hediklik Diş Buğdayı
Duru BulgurHediklik Diş Buğdayı
(93)
Hediklik Diş Buğdayı
15 TL
Sepete Git

Diş Buğdayı Partisi Malzemeleri ile İlk Diş Çıkarma Deneyimi

Eskilerden gelen bir Anadolu geleneği olan Diş Buğdayı Partisi, bir kültür izi olarak günümüzde de kutlanır. “Dişim Çıktı Kutlaması” olarak da bilinen söz konusu parti, her anne babanın bir defa tatmak istediği bir deneyimdir. Siz de bebeğinizin ilk dişi çıktığında bu geleneği yaşatmak ve bunu kutlamak istiyor olabilirsiniz. Farklı konseptler ile kutlanabilen Diş Buğdayı Partisi, temelde belli temenni ve inançlar üzerine kurulmuş bir gelenektir. Küçük çocuğunuzun ilk dişi çıktığında, sorunsuz ve sancısız bir diş çıkarma süreci geçirmesi temennisinin yanında ömrünce sağlıklı dişlere sahip olabilmesini de dileyebilirsiniz. Kültürel bir kutlama olmasının yanı sıra “Dişim Çıktı Partisi” anneler için iyi bir sosyal aktivite niteliği taşımaktadır. Günümüzde yapılan partiler, bilimsel gerçeklik ve ritüel inançlarından çok iyi vakit geçirmek ve sosyalleşmek için yapılır. Anne adaylarının rahatlaması ve yakınlarıyla beraber güzel vakit geçirmesinde bir aracı olan diş buğdayı konsepti; balon, çerçeve, şeker, manet, tek kullanımlık bardak, tepsi, masa örtüsü ve sunum kürdanı gibi çeşitli malzemelerden oluşur. Siz de “Parti Malzemeleri” ürünlerinin sevilen ürün modellerine göz atarak sevdiklerinizle güzel zaman geçirmenin ilk adımını atabilirsiniz!

Nitelikleriyle Diş Buğdayı Parti Malzemeleri

Nitelikleriyle Diş Buğdayı Parti Malzemeleri

Diş Buğdayı Partileri, bebeğin cinsiyeti fark etmeksizin yapılan bir gelenektir. Bebeğin ilk diş çıkarma zamanı olan 3 ve 12 ay arası süreçte yapılabilen parti, birçok ebeveyn tarafından keyifle kutlanır. Tek kullanımlık ürünler, parti malzemelerinin olmazsa olmaz parçaları arasında yerini alır. Diş buğdayı seti halinde de alınabilen bu parçalar, tabaklardan bardaklara kadar ihtiyaç duyacağınız her malzemeyi içerir. Bu tip modellerin içerisinde diş partisi afişleri de bulunabilir. Söz konusu kutlamada asıl tema süt diş olduğundan, parti malzemeleri çoğunlukla bu temaya seslenecek şekilde tasarlanır. Çeşitli gerecin bulunduğu geniş ürün yelpazesinden ihtiyaç duyduğunuz ürünleri toplayabilirsiniz. Yanı sıra üzerinde diş sembolleri bulunan; diş buğdayı balon, flama, davetiye, afiş gibi materyalleri edinerek misafirlerinize keyifli bir parti ambiyansı sunabilirsiniz. Öte yandan bu kutlamada temelde ihtiyaç duyduğunuz parçalar; peçete, çatal, kaşık, plastik tabak ve bardak gibi materyallerdir. Önceliğinizi bunlara verdikten sonra partinin konseptine dokunuş yapacak; duvar süsü, desenli masa örtüsü, buzdolabı magneti, balon, renkli kürdan ve flama gibi çeşitli ürünlere göz gezdirebilirsiniz. Parti ortamını canlandıracak renkli sunum kürdanları, ortamdaki coşkuyu ve duygu yoğunluğunu artırır. Kişisel tercihe bağlı olmak üzere; ürün renk seçimlerini ve genel konsepti, bebeğinizin cinsiyetine bağlı olarak seçebilirsiniz. Size coşkulu ve heyecanlı bir parti konsepti sağlayan malzemelerin ardından misafirlere bırakılacak, hatıra değerindeki materyalleri de unutmamanız iyi bir tercih olabilir. Bu önemli günde kıymetli misafirlerinize hatıra bırakabilmek için diş buğdayı magnet modellerine şans verebilirsiniz. Farklı renk ve desenlerde sunulan magnet çeşitleri, içerisinde bebeğinizin küçük bir fotoğrafını yerleştireceğiniz alanla gelir. Bu alana bebeğinizin fotoğrafını koyabilir ve davetlilerinize hoş bir hatıra bırakabilirsiniz. Buzdolaplarına asılabilmesi için mıknatıs içeren magnetlerin üzerinde, bebeğinizin ismi yer alacak şekilde kişiselleştirilebilir. Yanı sıra diş buğdayı tepsisi, etiketi, bardakları çerçevesi, masası, kartları ile de eksiksiz bir parti konsepti oluşturabilirsiniz. Diş buğdayı kutlamasında belki de en önemli ritüellerden biri de meslek ritüelidir. Yere serilen örtü üzerine, belirli meslekleri sembolize edilecek nesneler konur ve bebeğin bu nesnelerden herhangi birine erişmesi beklenir. Böylece çocuğun temas ettiği ilk nesneyi temsil eden mesleğin geleceği olduğuna inanılır. Bu temenniyi gerçekleştirmek üzere size ve konseptinize en uygun olan modeli tercih edebilirsiniz.

Ayrıcalıklarıyla Diş Buğdayı Hediyelikleri

Ayrıcalıklarıyla Diş Buğdayı Hediyelikleri

Diş buğdayı süsleri konusunda alışveriş yaparken, partinin yapılacağı alanın fiziksel koşullarını analiz etmek elzem olacaktır. Bu alanın imkanları dahilinde bir kutlama konsepti oluşturabilirsiniz. Ev ortamında yapılacak bir kutlamada materyal konusunda özgürken, bahçe ve park gibi alanlarda düzenleyeceğiniz davette koşullar biraz değişebilir. Yine de ihtiyaç duyduğunuz malzeme ve süsleri rahatlıkla bulabilir ve dilediğiniz organizasyonu gerçekleştirebilirsiniz. Minik bebeklerin neredeyse en huysuz olduğu dönemde böyle bir parti düzenlenmesi, biraz daha keyiflenmesini sağlayacaktır. Böylesi hoş bir kutlamaya davetli olarak gidiyorsanız, hangi ürünü hediye olarak tercih edeceğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Pek çok kişi bu partilere gitmeden önce hediye alırken, anne ve bebeğin ihtiyaçlarını ön plana alır. Bunlardan biri de şüphesiz diş kaşıyıcılardır. Buna ek olarak süt dişi henüz çıkan bebeklere neşeli desen ve renklere sahip diş buğdayı kıyafeti alımını da tercih edebilirsiniz. Katılımcı olarak gideceğiniz ailenin bebeğine hediye almak ve evlerine dekoratif bir dokunuş yapmak için diş buğdayı saksı modelleri idealdir. Bu şekilde anne ve babalar, saksıya her baktıklarında bu keyifli günü hatırlayabilirler. Evin en küçük üyesinin ilk dişini kutlamak için düzenlenen bu kutlama için size ve bebeğinize en uygun konsepti belirlemelisiniz. Popülerliğini koruyan konseptlerden biri, mesaj kartonlarına veya balonlara diş buğdayı sloganları hazırlamaktır. Yanı sıra gelenlere diş figürü içeren ikramlıklar sunmak ve yine konuklara diş buğdayı teması içeren hediyelikler vermek de ideal seçeneklerdendir. Diş buğdayı şekeri, çikolatası, macun ve fırça modelleri ile davete gelen konuklarınıza minik minik hediyelikler bırakma şansı yakalayabilirsiniz. Buna ek; diş figürü anahtarlık, koku kesecikleri, şeker kutuları ve özel tasarımlı magnetler de iyi bir hediyelik tercihi olabilir. Diş buğdayı süslerini çocuğunuzun isminin olduğu notlar ile daha opsiyonlu ve hoş hale getirebilirsiniz. Bebeğiniz için önemli olan bugünü misafirleriniz için de keyifli hale getirebilmek için diş figürü içeren yemek takımlarına ve yine diş sembolleri içeren kurabiye modellerine şans verebilirsiniz.

Diş Buğdayı Ürünleri Fiyatı ve Trendyol’da Alışveriş Avantajı

Diş Buğdayı Ürünleri Fiyatı ve Trendyol’da Alışveriş Avantajı

Eski Anadolu kültürünün izlerini taşıyan Diş Buğdayı Partisi, geleneğe göre bebeğin ilk dişi görüldükten sonra düzenlenmelidir. Aklında “Diş buğdayı nedir?” gibi sorular olan birçok kullanıcı,bu etkinliği düzenlemek ve keyifli vakit geçirmek ister. Birtakım yenilikler ile daha çok parti havasına bürünen bu gelenek, size sevdikleriniz ile birlikte hoş bir gün geçirme olanağı tanır. Bebeğiniz ve sizin için kıymetli olan bu coşkulu günü daha güzel bir hale getirebilmek için; hazırladığınız yiyeceklerin yanına estetik bir dokunuş sağlayacak parti malzemelerini de edinebilirsiniz. Size sevdikleriniz ve aileniz ile birlikte unutulmaz bir gün sunan söz konusu kutlamada ortamı renkli parti malzemeleri ile donatmak sandığınızdan daha renkli bir ortam vadeder. İlk diş çıkarma, en değerli varlığınızın hayatında en önemli zaman dilimlerinden biridir. Siz de bu kıymetli zaman dilimini daha keyifli ve unutulmaz hale getirebilirsiniz. Pek çok ebeveynin düzenlemek için can attığı Diş Buğdayı Partisi, beraberinde birtakım malzemeleri getirmektedir. Kutlama amacını belirten materyallerin çoğu diş figürü halinde hazırlanır. Her kesimden kullanıcı tercihine hitap etmek üzere sunulan konseptler, kız ve erkek çocuklar için çeşit çeşit üretilir. Aileler tarafından aranan; diş buğdayı, elbise, tişörtü, şapkası, inci küpe gibi seçkiler, bebek için başvurulan materyallerden birkaçıdır. Bu heyecanlı günü anlamlı hale getirecek parti malzemeleri ve hediyeliklerin fiyatı, ürünün modeline ve içerdiği opsiyona göre değişiklik gösterir. Siz de hemen geniş ürün gamı içinde yerini almış diş buğdayı parti süslerine göz atabilir, Trendyol’da alışveriş ayrıcalığı ile beraber bu coşkulu günü daha manalı hale getirebilirsiniz!