İlgili Kategoriler
Ebatlar
Renk
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Hortum Led

" araması için 1438 sonuç listeleniyor

Hortum LED Çeşitleri ile Odana Yeni Bir Görünüm Kat

Hortum LED ışıklar farklı renklerde üretilen ve mekan aydınlatmasında kullanılan LED çeşitleri arasında yer alır. Yapısı sayesinde mekanların ışıl ışıl parlamasını sağlar. LED hortum seçerken kullanacağınız mekanı göz önünde bulundurmanız gerekir. İç ve dış mekan için kullanılan LED hortumlar aynı olsa da kullanım amacına göre farklı bir LED seçmeniz gerekebilir. Hortum LED ışık farklı kalınlıklarda üretilir. Bu kalınlıklar arasında tasarlayacağınız motife uygun olanı seçebilir ve ihtiyacınız doğrultusunda kullanabilirsiniz. Örneğin 13 mm LED ışıklı hortum diğerlerine oranla biraz daha kalın olduğundan dolayı bükülme gerektirmeyen düz alanlar için kullanılır. Bunun dışında orta esneklikte olan 10 mm LED hortum az bükülme ihtiyacı olan alanlarda kullanılabilir. Bu kalınlığa sahip bir hortum LED araba içi ve dışı süslemesi için kullanılabilir. Esnekliği fazla olan ve rahatça kıvrılabilen LED ise 9 mm kalınlığındadır. 9 mm LED hortum, sahip olduğu esneklik sayesinde yazı yazmak ya da şekiller oluşturmak için kullanılabilir. İş yerlerinde ya da evlerde hortum LED aydınlatma sağlamak için ideal bir alternatiftir. Mekanı ışıklandırırken ortama renk ve hareket katabilirsiniz. Sadece iç mekan tasarımı değil hortum LED dış mekan tasarımı için de kullanılır. Özellikle tabela, direk, pano aydınlatmasında son derece işe yarayan bu ürünler dekor olmaktan çok bir ihtiyaç halini alır.

LED Hortum Çeşitleri

LED Hortum Çeşitleri

LED hortum çeşitleri farklılık gösterse de hemen hemen hepsi kullanıldığı mekanın havasını anında değiştiren ürünlerdir. LED hortum seçerken dikkat etmeniz gereken bir kaç unsur vardır. Bunlara dikkat ettiğiniz müddetçe mekan ile uyumlu bir LED seçerek harika tasarımlar yaratabilirsiniz. Hortum şerit LED her metrede genellikle 36 tane LED ışığa sahiptir. Bununla beraber bu ışıklar yatay ya da dikey formlarda olacak şekilde yerleştirilerek hortumlar üretilir. Dikey LED hortumlar, hortumun ön tarafı ile arka tarafına eşit derecede ışık vermemektedir. Işığın güçlü tarafı ön kısım iken arka ve yanlarda aynı şiddette bir ışık görünmez. Yatay LED hortum ise 360 derece olacak şekilde hortumun her tarafından aynı ışık şiddetini gösterir. Bundan dolayı LED hortum seçerken bu hususlar göz önünde bulundurulmalıdır. Şeffaf bir zeminde kullanacaksa yatay LED hortum kullanmak daha akıllıca olacaktır. Arkası opak bir zeminde kullanılacaksa dikey LED hortum ihtiyacınızı karşılayabilir. Bunların haricinde hortum LED beyaz, renkli, yeşil, neon, mor, mavi, amber gibi farklı renklerde üretilir. Farklı renklerde olması sizlere renk seçme konusunda daha çok alternatif sunar. Tek bir renkte karar kılamayanlar için de değişik alternatifler mevcuttur. Örneğin hortum LED RGB bu alternatiflerden biridir. Üç ana renkten oluşan RGB (red-green-blue) LED çeşitleri; kırmızı, yeşil ve mavi renkleri bir arada bulunduran modellerdir. Bu ana renklere ek olarak beyaz ve daha birçok tonun bir arada bulunduğu modeller mevcuttur. Uzaktan kumanda ya da tuş paneli ile kontrol edilebilen bu çeşitler, dilediğiniz zaman aydınlatmanın rengini değiştirme imkanı verir. LED çeşitleri arasında 3 çipli hortum LED modeli de bulunur. 3 çipe sahip LED modeller tek çipli modellere göre daha güçlü bir ışık çıkışı sağlar. Özellikle dış mekan aydınlatması için daha çok tercih edilen bu model, hava koşullarından etkilenmemek için silikon geçirilerek kullanılabilir. Elektrik besleme akımına göre de farklı çeşitler mevcuttur. Örneğin 220V hortum LED, iç mekanlarda ve ana elektrik akımının kullanıldığı ortamlarda rahat bir şekilde kullanılabilir. Başka bir çeşit olan hortum LED 12 volt daha az akım ile çalışabilir. 12V akım sağlamak için harici bir batarya kullanılacağından dış kullanım, bahçe süslemesi ve ana elektrik akımına uzak yerlerde kolaylık sağlar.

LED Hortum Fiyatları

LED Hortum Fiyatları

LED hortum fiyatları özellikleri ve uzunluğuna göre değişiklik gösterir. Bazı aydınlatma şeritleri tek renk olabiliyorken bazıları ise RGB olarak üç renk ve ana renge ek olarak birçok tonda renk ile üretilir. Bu durum fiyat farklılığının oluşmasını sağlar. Hortum LED 10, 50, 100 metre uzunluklar ile karşınıza çıkar. Yapmanız gereken ihtiyacınız kadarını sipariş vermektir. LED hortumları dilediğiniz her yerden kesmeyeceğiniz için bu hususu dikkate alarak sipariş oluşturmanız gerekir. Hortum üzerinde sadece makas işareti bulunan yerlerden kesme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işaret her metrede bir olabileceği gibi iki metrede bir de olabilir. Hortumu yanlış yerden kesmek şeridin bir kısmının çalışmamasına neden olabilir. Bundan dolayı bu hususta dikkatli olmakta fayda var. Ayrıca bu durum LED hortum fiyatını da etkilemektedir. LED bağlantılarını iyice yapmak ve elektrik çarpmasına karşı izolasyon sağlamak gerekir. Ayrıca hortum LED adaptör kullanarak daha başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu sayede daha verimli bir aydınlatma sağlamış olursunuz. LED adaptörü kullanmak da ayrı bir maliyet gibi görünse de aydınlatmanın daha kaliteli olması için vazgeçilmez bir unsurdur. Bununla beraber ışıklı motifler yaparken ve objeleri aydınlatırken daha güvenli bir kullanım sağlar. Aydınlatmaya rengini veren hortum yapısı değil içindeki LEDlerin özelliğidir. Bundan dolayı LED ışıklar yandığı zaman tek tek ayrık bir görüntü oluşabilir. Bunun yaşanmaması için neon hortumları tercih edebilirsiniz. Genel manada uygun fiyatlara sahip olan bu ürünler markalar tarafından kullanıcıya cazip tekliflerle sunulabilir. Siz de dekorlarınızla fark yaratmak istiyorsanız hortum LED lamba kullanabilirsiniz.

Led Hortum Çeşitleri Trendyol’da

Led Hortum Çeşitleri Trendyol’da

Hortum LED şeritler hemen hemen her alanda ve her sektörde kullanılan aydınlatmalar arasında yer alır. Eğlence sektöründen reklamcılığa kadar birçok alanda kendilerine yer bulurlar. Eğlenirken farklı ışıklar eşliğinde dans etmek daha coşkulu olmanızı sağlayacaktır. Bunun için bazı mekanlar LED ışıkların büyüsünden bu şekilde yararlanabilir. Bunun haricinde işyeri tabelalarında da hortum LED kullanılır. Bu kullanım şekli daha dikkat çekici bir reklam yaratmak içindir. Özellikle yuvarlak, ince, esnek hortum LED kolayca eğilip büküldüğü için tabela ve vitrin süslemelerinde kullanılabilir. Bununla beraber fotoğraf çekme köşesi tasarlamak içinde ideal bir seçenektir. Hortum LED yazı yazmayı ya da kalp, yıldız gibi desenler oluşturarak bir pano yaratmayı sağlar. Tasarladığınız bu pano önünde harika fotoğraflar çekilebilirsiniz. Ayrıca kahve köşesi oluşturmak içinde hortum LED çeşitlerinden faydalanabilirsiniz. Bu köşeyi ofisinizde ya da evinizde kurarak bir dinlemek alanı oluşturmak size iyi gelecektir. Birçok alanda kullanımı sık olan bu ürünler balkonlarında gözdesi olabilir. Daha güzel bir atmosfer yaratmak için balkon kenarlarını hortum LED ve sarmaşıklarla süsleyebilirsiniz. Bunun için esnek formda olan LED ışıklar daha çok işinize yarayacaktır. Ayrıca göz yormayan bir model olan hortum LED gün ışığı rengi daha dingin bir ortam için idealdir. Çok sevilen modeller arasında neon LED hortumlar yer alır. Şeritlere göre homojen bir renk dağılımı olduğundan son derece özel bir çeşittir. Özel ışık teknolojisi ile üretildiği için yapısı diğerlerine göre farklılık gösterir. Parlak ve homojen ışığı sayesinde görsel bir şölen sunar. Aydınlatmadan çok dekor ve motif yapmak için kullanılır. Yaşam alanlarınıza ışıltı ve parlaklık katarak hayatınıza renk getirebilirsiniz. Siz de hortum LED aydınlatmalarını kullanamak istiyorsanız Trendyol’dan kolayca sipariş verebilirsiniz.

Hortum LED Nasıl Bağlanır?

Kendine özel bir kumanda devresi olan hortum LED modelleri, son derece kolay biçimde kontrol edilebilir. Öncelikle hortum LED bağlantı aparatları temin edilmelidir. Hortum LED modelleri; 1 metrede bir kesilerek kısaltılabilir. Kullanacağınız alana uygun ölçümleri yaptıktan sonra LED çeşitlerini yerleştirebilirsiniz. Su geçirmez hortum LED trafosu dışarıda da kullanılabilir. Hortum LED modelleri döşendiğinde bu trafoya bağlanır. Trafonun diğer ucu da prize takılır. Hava koşullarına dirençli olan ürün istenilen renkte tercih edilerek kullanılır.

Hortum LED Kaç Volt İle Çalışır?

Hortum LED çeşitleri; genel olarak 220 volt ile çalışır. Makaraya sarılı ya da rulo halde satılan hortum LED modelleri, farklı uzunluklarda olabilir. Kullanılacak alana göre kesilerek de kullanılan ürünler, esneyebilir. Aynı zamanda neon ışık yayar. 220 volt ile çalışan hortum LED, kesilerek kullanılacak ise kesildiği her parçaya ayrı anahtar takılması gerekir. O parça da ayrı bir priz yardımı ile çalıştırılır. Hem iç hem de dış mekana uygun olarak tasarlanan ürünler, hava koşullarına dayanıklı silikondan üretilir. Silikon kaplama kablo sayesinde dayanıklı olarak üretilen hortum LED modelleri, kullanılması gerekenden fazla bir volt ile çalıştırılırsa patlayabilir. Bu durumda da kullanılmaz hale gelebilir. Bu yüzden ürünlerin önerilen enerji gücünde çalıştırılmasına dikkat edilmesi gerekir.

LED Hortum Işık Nereden Alınır?

Mekanların aydınlatmasında kullanılan ve farklı renklerde tasarlanan LED hortum çeşitleri Trendyol'dan satın alınır. Hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilen ürünler, kalınlık ve incelik olarak farklılık gösterebilir. Genel olarak dışı silikon kaplı, dayanıklı ve işlevsel yapılı hortum LED ışık çeşitleri, 9 mm, 10 mm, 12 mm ya da 13 mm gibi çeşitli kalınlıklardan oluşur. Yalnızca ev ve bahçe gibi alanlarda değil aynı zamanda araç içlerinde de bu modellerden faydalanabilirsiniz. Kırmızı, sarı, mavi, yeşil, turuncu, mor ya da beyaz gibi farklı pek çok renkte ürünü Trendyol'dan bulabilirsiniz. Bir yandan mekanı ışıklandırırken diğer taraftan da ortama hareket katabileceğiniz ışıkları farklı alanlarda kullanılmak üzere satın alabilirsiniz.