İlgili Kategoriler
DAHA FAZLA GÖSTER
Cinsiyet
Marka
Renk
"

Kulp

" araması için 48453 sonuç listeleniyor
SANEKS Osmanlı Kulp Beyaz-altın 128mm
SANEKSOsmanlı Kulp Beyaz-altın 128mm
9,90 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Kulp

 Kulp

Kulp

Ev eşyaları içerisinde, mobilya aksesuarlarının önemli parçaları olan kulp pek çok eşya için kullanışlı ürünler olmasının yanı sıra hoş tasarımlarıyla bulabileceğiniz ürünlerdendir. Ev mobilyalarının vazgeçilmez parçalarından olan dolap, çekmece gibi eşyalarımız uzun yıllar boyunca kullanılabilecek ürünlerdendir. Ancak sık kullanımlar sonrası zaman içerisinde kulp kısımları eskiyebilir, bozulabilir ya da kırılabilir. Bu ürünleri yenileyerek, mobilyalarınızı yeniymiş gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca sağlam yapısı ile dikkat çeken bu ürünler, uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz kalitededir. Dolap ve çekmecenize uyumlu bir şekilde alacağınız porselen kulp modelleri ile hoş bir görüntü sergileyebilirsiniz. Porselen malzemeden üretilen bu ürünlerde sade renkler tercih edebileceğiniz gibi, üzerinde çeşitli desenler olan farklı ürünleri de bulma imkânınız vardır. Mobilyalarınızda kullandığınızda bu eşyalarınızı daha güzel göstermenizi sağlayacak pek çok çeşit arasından zevkinize uygun olanı seçebilirsiniz. Tek renk ürünler içerisinden siyah kulp gibi modelleri seçebileceğiniz gibi renkli ve daha canlı renklerdeki ürünler arasından da seçim yapabilirsiniz. Bu şık ürünleri kullanarak evinize hoş bir hava katabilirsiniz. Kaliteli malzemelerle üretilen bu ürünleri güvenle kullanabilirsiniz. Ev dekorasyonunuza göre kombin yapabileceğiniz modellerden biri de ahşap kulp ürünüdür. Ahşap malzemeden üretilen ve renkleri arasında koyu ya da daha açık modellerin seçimini yapabileceğiniz farklı birçok farklı tasarımı bulunan bu ürün, ahşap olmasının getirdiği doğal görünümle birlikte, mobilyalarınıza çok yakışacak ve evinizi daha güzel gösterecektir. Bu ürünlerin montajı çok kolay ve kısa sürede yapılabilir. Mobilyanıza, kulpları tutacak vidalarla vidalamanız yeterli olacaktır. Çeşitli renk ve farklı şekilleri ile sunulan bu ürünler içerisinden hoşunuza gidecek görünüme sahip bir ürün kolaylıkla bulabilirsiniz. Her tarza uygun bu farklı modellerin ortak noktası kaliteli malzemelerden üretiliyor oluşlarıdır. Çekmece kulp modellerindeki yüzlerde farklı çeşitten seveceğiniz ve tarzınıza uygun modelleri bularak çekmecelerinizin daha güzel görünmesini sağlar, aynı zamanda sağlam bir kullanım elde etmiş olursunuz. Çekmece için kullanılabilecek bir başka ürün de çanak kulp modelidir. Porselen, metal ya da alüminyum malzemelerden üretilmiş olanları bulunabilen bu ürün birçok kullanım alanı için uygundur. Evinizde, salonda, yatak odasında ya da mutfaktaki çekmeceler için kullanabileceğiniz gibi, ofis mobilyaları ile uyum içerisinde olacak şekilde tercih edebileceğiniz pek çok çeşidi de bulunmaktadır.

Kulp Modelleri

 Kulp Modelleri

Kullanım şekillerine göre ve üretiminde kullanılan farklı malzemelere göre pek çok farklı modeli bulunan bu ürünler, eskiyen, kırılan ya da güzel durmadığını düşündüğünüz eski kulplarınızın yerine rahatlıkla uyacaktır. Kullanacağınız yerin boyutunu ölçmeniz ve seçeceğiniz modelin ebatlarını kontrol etmeniz önemlidir. Halka kulp modeli, tutulan yeri halka şeklinde olup mobilyalarınıza çok yakışacak bir üründür. Farklı renklerde ve boyutlarda bulunan bu ürünü mobilyalarınıza kolaylıkla monte edebilirsiniz. Daha önce kullandığınız kulplar farklı boyutlardaysa, iyi ölçü alınmadığı takdirde vida izleri gözükebilir. Kesin ölçüleri almanız bu sebeple önemlidir. Sıkça kullanılan ve tercih edilen bir başka model ise gömme kulp modelidir. Bu ürün kullanılacak olan mobilyanın, kulp için hazırlanmış yuvasına yerleştirilerek kullanılabilir. Bu üründe boyutları iyi ölçmek çok önemlidir. Yuva belli boyutlarda olacağından, farklı ebatlardaki kulplar sığmayabilir ya da boşluk kalabilir. Alüminyum, paslanmaz çelik ya da plastik gibi malzemelerden üretilmiş olarak pek çok farklı şekilde bulunabilen bu ürün, kaliteli malzemelerden üretilmiş ve uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz bir modeldir. Metal kulp modelleri ise sağlamlığı ile ön plana çıkan bir başka üründür. Farklı tasarım ve şekillerde bulabileceğiniz ve metalden üretilmiş olan bu modeller kullanacağınız her mobilya için uyumlu gözükecek tasarımlara sahiptir. Dikkat çeken, göz alıcı tasarımlara sahip olan kristal kulp ürünleri, yuvarlak ya da uzun modeller içerisinde bulabilirsiniz. Genel olarak kristal şeklinde olan bu ürünlerin renkleri şeffaf olan modelleri ya da açık tonlarda bulabileceğiniz, canlı seçenekleri mevcuttur. Temizliği ve bakımı için nemli bir bezle silmeniz yeterli olacaktır. Dayanıklı ve sağlam yapısı sayesinde kırılmalara karşı dayanıklı olup, uzun süreler boyunca kullanabileceğiniz bir ürün olacaktır. Tasarımı itibarıyla her mobilyaya uyum sağlayacak özelliktedirler. Deri ürünleri sevenler için tercih edilebilir bir ürün olan deri kulp modelleri de mobilyalarınız için özenle hazırlanmış ve iyi işçilik ile sunulmuş ürünlerdendir. Ahşap malzemeye oldukça iyi bir şekilde yakışan deri malzemelerini böylelikle mobilyalarınızda kullanabilirsiniz. Montajı gayet kolay olan bu ürünlerin açık tonlarda ya da koyu tonlarda tercih edebileceğiniz farklı çeşitleri bulunmaktadır. Dilerseniz seramik kulp ürünlerinden de seçebilir ve eski tarz modelleri bulabileceğiniz bu ürünler içerisinden zevkinize uygun olan modeli seçebilirsiniz. Farklı renk seçenekleri ve kulp üzerindeki pek çok farklı tasarımı bu modellerde görebilirsiniz.

Kulp Çeşitleri

 Kulp Çeşitleri

Evinizde ya da ofisinizde kullandığınız mobilyalarınız uzun süre kullanıldıktan sonra ilk olarak kulp kısımları eskiyebilir ya da bozulabilir. Yerlerine yenisini alacağınız bu ürünleri uzun süreler boyunca kullanabileceksiniz. Kaliteli malzemelerden üretilmiş olması ile ön plana çıkan bu ürünleri kendi tarzınıza göre seçebilirsiniz. Renk olarak beyaz kulp modelleri içerisinden baktığınızda pek çok farklı tasarımı bu renkle bulabilmeniz mümkündür. Dilerseniz daha koyu renkler de tercih edebilir ve ürünleri mobilyalarınızda güvenle kullanabilirsiniz. Eskitme kulp ürünü, nostaljik ürünlere ilgi duyanlar için tercih edilebilecek ürünlerin başında geliyor. Özellikle uzun yıllardır kullandığınız mobilyalar için çok güzel bir aksesuar olacak bir şekilde kullanabileceğiniz bu ürünler, aynı zamanda sağlam oluşları sebebiyle kullanma sürelerinizi artıracaktır. Eski yıllardan beri, mobilya ürünleri için kullanılan rustik kulp modelleri de mobilyalarınıza yakışacak ve rahat bir kullanım sunacak ürünlerden biridir. Farklı renkleri ve tasarımları bulunan bu ürünü alıp, mobilyalarınıza monte ederek uzun yıllar boyunca kullanmanıza olanak sağlayan bu kaliteli ürünler evinize ya da ofisinize hoş bir hava katacaktır. Kullanacağınız mobilyaların şekline ya da rengine göre kulp seçimi yapmak uyumlu olması açısından önemlidir. Büyük dolap kapakları için ebat olarak yeterli olacak ölçüde bir ürün seçmeniz görsel olarak daha iyi gözükmesini sağlayacaktır. Küçük çekmece ya da dolaplar için yuvarlak kulp modelleri içerisinden farklı renk ya da şekillerde tercih yapabilirsiniz. Bu ürünlerin montajı da gayet kolaydır. Tek ya da en fazla 2 vida ile montaj edebileceğiniz bu ürünlerin satın alma öncesi ölçüsünü kontrol etmenizde de fayda var. Hemen hemen pek çok mobilyaya uyum sağlayabilecek olan plastik kulp modelleri içerisinde de pek çok çeşit bulabileceğiniz gibi, bu ürünlerin uzun süre kullanılabilecek dayanıklılıkta olması, kolay temizlenebilir olması öne çıkan özelliklerindendir. Bir modelin farklı boyutlarda ürünlerinden bulabilir ve evinizdeki bütün kulpları değiştirmek istediğinizde dahi, aynı tasarıma sahip farklı modellerle mobilyalarınızın uyumlu görünmesini sağlayabilirsiniz. Ölçülerini doğru bir şekilde almanız seçeceğiniz ürünlerin mobilyalarınıza tam uymasını sağlayacaktır. 96 mm kulp gibi ürünleri, çekmece ya da dolaplarınızın kulp kısmını ölçerek ve vida izlerinin açıkta kalmayacağından emin olarak almanız, montaj sonrası düzenli ve temiz bir şekilde görünmesini sağlar. Boyutlarına göre, porselen, eskitme, plastik ya da diğer modellerin farklı boylarını bulmanız mümkündür.

Kulp Fiyatları

 Kulp Fiyatları

Seçimini yapacağınız modele ve ürüne göre fiyatlarda farklılık olmakla birlikte, boyutlarına göre de farklı fiyatlarda bulunabilmektedir. Her bütçeye uyan pek çok seçenek arasından sizin için uygun olduğunu düşündüğünüz modeli bulmanız mümkündür. Kolay temizlenebilmesi ve uzun süre dayanıklılığı ile ön plana çıkan hasır kulp ürünleri mobilyalarınız için hem kullanışlı hem de hoş gözüken ürünler olacaklardır. Farklı boylarda ya da renklerde pek çok seçeneğini bulabileceğiniz bu modeller kaliteli malzemelerden üretilmiştir. Kulp modelleri, mobilyanızı ve evinizi şık gösterdiği kadar işlevsel özelliği bulunan ürünlerdir. Uzun süreli kullanımlarda dayanıklı olmaları ve kırılma, bozulma gibi durumlarla karşılaşmamanız için kaliteli malzemelerle üretilmiş olan ürünleri tercih etmeniz önemlidir. Ölçüm yaparken iki vida arası olan kısmı ölçmeniz gerekmektedir. Boyutları belirtilen ürünler vida aralıkları hesap edilerek sunulmaktadır. Bu detaya dikkat etmeniz, uyumlu ürünler almanızı sağlayacaktır. Dayanıklı ve sağlam oluşu ile dikkat çeken bronz kulp modelleri de pek çok farklı boyutta ve farklı tasarımlarla bulunmaktadır. Darbelere ve yüksek güçte çekmelere karşı dayanıklı olması, bu ürünü yıllar boyunca kullanabilmenizi sağlayacaktır. Sağlamlığı ve kalitesi ile bilinen bir başka malzeme olan kromdan üretilerek tasarlanmış krom kulp modelleri, hem kaliteli bir ürün, hem de dayanıklı bir ürün olmasıyla birlikte mobilyalarınızın en önemli aksesuarı haline geleceklerdir. Evimizdeki eşyaların kullanışlı olmasının yanı sıra, tarzımızı yansıtabileceğimiz küçük detaylar bile alanın farklı bir hava kazanmasını sağlayabilir. Yıllardır kullanmış olduğunuz mobilyalar, zamanla eski tarz olarak değer kazanırlar ancak kulp kısımları zamana yenik düşmüş olabilir ve küçük kazalarla kırılmış ya da çatlamış olabilir. Bu durumlarda yeni bir ürün almak yerine eskitme modelleri de tercih edebilirsiniz. Bakırdan üretilen ve hoş görüntüsü ile sizi memnun edecek bakır kulp ürünleri de bu isteğinize uygun gelecek modellerdendir. Alacağınız ürünlerin çekmece ve dolaplarla uyumlu gözükmesi önemlidir. Avantajlı fiyatlara bulabileceğiniz bu ürünlerden dilerseniz her mobilyanız için aynı tasarımı alabilir, dilerseniz farklı modeller seçerek, renkli bir alan yaratabilirsiniz. Zevkinize ve tarzınıza göre belirleyebileceğiniz pek çok farklı seçenek içerisinden hoşunuza gidecek modeller bulmanız oldukça kolay. Renklere göre seçim yapacaksanız, beyaz, siyah, gri kulp gibi modelleri de bulabilirsiniz. Farklı tasarımlarda bu renklerin farklı ürünleri de bulunmaktadır.

Kulp Boyutu Ölçme Yöntemleri

 Kulp Boyutu Ölçme Yöntemleri

Seçim yapacağınız ürünlerin mobilyalarınıza görüntü olarak uyması kadar, montaj esnasında da uyumlu olması gerekmektedir. Bunun için ölçülerini iyi almanız ve siparişinizi buna göre vermeniz önemlidir. Aksi takdirde, daha önce var olan vida izleri kapanmayacak boyutlarda yeni ürün almışsanız, mobilyanızda gözükecek olan bu görüntü hoş durmayacaktır. Kulp nasıl ölçülür sorusuna verilebilecek cevap gayet basittir. Vida aralıklarını bir ölçü aleti ile ölçmeniz yeterli olacaktır. Ürünlerin açıklama kısmında bulunan ölçü kısımları da bu yöntem esas alınarak belirtilmektedir. Doğru ölçüyü almanız durumunda, vereceğiniz siparişteki ölçüleri kontrol etmeniz durumunda herhangi bir sorun yaşamadan uyumlu bir şekilde bu işlemleri yapabileceksiniz. Modeller içerisinde, her mobilya ve ürüne uyumlu olabilecek altın rengi kulp modelleri dikkat çeken ürünlerdendir. Altın sarısı rengi ve tasarımlarıyla zengin gösteren ve sağlam yapılarıyla uzun süre kullanmanızı sağlayacak bu ürünler tercih edip, memnun kalabileceğiniz modellerdendir. En çok tercih edilen ve mobilyalarda çokça kullanılan ürünlerden biri de alüminyum kulp çeşitleridir. Pek çok farklı şekilde bulabileceğiniz ve sağlamlığı sayesinde kırılma, bozulma gibi durumlarla karşılaşmanızın zor olduğu bu ürünleri mobilyalarınıza kolayca vidalayabilirsiniz. Bu değişimleri dilerseniz evinizi yenilerken, dilerseniz evinize farklı bir hava katmak istediğinizde yapın. Her iki durumda da seçeceğiniz kulpların evinizin ya da ofisinizin tarzına vereceği katkıyı kesinlikle hissedeceksiniz. Mat siyah kulp gibi modelleri kullanabilir, şık görüntüsü ile birlikte mobilyalarınıza katacağı farkı rahatlıkla görebilirsiniz. Evinizin ya da ofisinizin havasını daha canlı ve renkli tutmak ve bu şekilde düzenlemek isterseniz, buna uygun seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. Daha renkli ya da parlak tonlardaki ürünlerden tercih edebileceğiniz gibi hoş tasarımlardan biri olan çiçekli kulp ürünlerinden de edinmeniz, kullanacağınız alana farklı bir hava getirecektir. Bu renkli modelleri, pek çok farklı malzemeden yapılmış modellerin üzerinde ve güzel tasarlanmış bir şekilde bulmanız mümkündür. Sade tasarımları tercih ediyorsanız ve basit gözükmesini istemiyorsanız sizin için pek çok ürün modeli mevcuttur. Bunun için cam kulp ürünlerini tercih edebilirsiniz, şeffaf ya da açık parlak renklerdeki cam modellerden mobilyalarınıza yakışacağını düşündüğünüz tasarımları kullanabilirsiniz. Sert çekme ya da kapama durumunda, sağlam oluşları sebebiyle zarar görmeyecek olan bu ürünleri kullanmak sizin için avantajlı ve kullanışlı olacaktır.

Kulp Takma İşlemi

 Kulp Takma İşlemi

Yeni alacağınız bu mobilya aksesuarlarını kendiniz kolaylıkla monte edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken doğru ölçülerde aldığınız bu ürünlerin vida kısımlarını denk getirerek vidalamaktır. Ürünün şekline ve modeline göre değişmekle birlikte tek vida ya da iki vida yeterli olabilmektedir. Kulp nasıl takılır sorusunun cevabı oldukça basit olup, iyi bir şekilde vidaları sıktığınızda sağlam bir duruş sergilemesini sağlayabilirsiniz. Bu süreçte ilk yapmanız gereken şey, mevcut mobilyalarınızdaki değiştirmek istediğiniz kulpu yerinden sökmeniz ve iki vidalı bir ürün alacaksanız, iki vida arasındaki mesafeyi ölçmeniz olacaktır. İki vida arasındaki mesafe 64 mm ise 64 mm kulp alarak monte etmeniz yeterlidir. Bu ürünlerin belli standartları vardır. Genel olarak 16 mm ile 96 mm arasında bulunan ölçü aralıklarına sahip olan modeller bütün mobilyalara uyacak şekilde üretilmiştir. Vidaların montesi sonrası sağlam olduğu test etmek için kulpu sertçe birkaç kez çekmeniz, başarılı bir işlem gerçekleştirdiğinizi anlamanıza yetecektir. Çekmece ve dolaplar için önemli olan bu işlevsel aksesuarların pek çok farklı rengini tercih edebilirsiniz. Altın sarısı kulp modelleri de bunlardan biridir. Mobilyalarınıza ve kullandığınız alana farklı bir hava katacak olan bu renkteki ürünler, görünüşü itibariyle zengin ve şık gösterecek bir ürün olup, sağlam malzemelerden üretilmiş oluşuyla da uzun süre boyunca kullanmanızı sağlayacaktır. Çekmece ve dolapların en çok kullanılan kısmı, açma kapama işlevini yerine getirmeye yaradığı için kulp kısmıdır. Bu sebeple sağlamlık konusu önemli bir detaydır. Sağlam ürünler içerisinde tercih edebileceğiniz ürünlerden biri de mermer kulp modelleridir. Mermer tasarımının bu aksesuarlarla şık bir şekilde buluşması mobilyalarınıza güzel bir görünüm kazandıracaktır. Siyah ya da beyaz renklerde bulabileceğiniz bu ürünleri farklı renklerde de tercih edebilirsiniz. Üzerinde işlemeli şekillerin olduğu mermer modeller de bulunmaktadır. Hangi ürünü tercih ederseniz edin, dolap ve çekmecelerinizin rahat bir şekilde açılıp kapanmasını sağlamanıza yarayacak olan bu ürünler, size kullanım kolaylığı sunacaktır. Kulp ne işe yarar sorusunun cevabı da bu şekilde verilebilir. Sayısız farklı renk seçeneği ve yapımlarında kullanılan malzemelerin farklıyla her tarza ve zevke uygun olarak bulunabileceği gibi mobilyalarınızın görünümüne göre de tercih edebileceğiniz pek çok çeşit bulunmaktadır. Tek yapmanız gereken doğru bir ölçü aldıktan sonra bu seçenekler içerisinden gözünüze hoş gelen ürünleri tercih etmektedir. Bu ürünleri Trendyol sayfasından inceleyebilir ve kolaylıkla sipariş vererek mobilyalarınızı süsleyebilirsiniz.