"

Somun

" araması için 11884 sonuç listeleniyor

Somun Ürün Çeşitleri ve Fiyatları Sizlerle

Ahşap, PVC ve metal gibi malzemelerde kullanılan ve birbirinden farklı türleri olan bu parça, bir bağlantı materyalidir. Bu nedenle özellikle bağlantı noktalarında kullanılır ve yapısı gereği sıkma işlemi ile yerleştirilir. Çıkarma işlemleri ise kırılarak ya da sökülerek gerçekleştirilir. Çoğu nesnede bu materyaller olmazsa olmaz unsurlar arasındadır. Çivilerin aksine cıvata somun ile kullanılan materyal, güçlü bağlantılar oluşturmayı sağladığı için sağlam sabitleyiciler olarak nitelendirilir. Bu tür parçalar, somun anahtar seti gibi gereçler ile birlikte kullanılır. Bahsedilen gereçler ile materyal kuvvetlice sıkıştırılarak sağlam bağlantılar oluşturulur. Söz konusu materyaller pek çok farklı sektörde kullanılır. Bunlar arasında otomotiv ve mobilya sektörü önde gelir. Bu nedenle pek çok farklı seçenek bulunur. Bu parçalar; çoğunlukla kör somun, kontralı somun, flanşlı somun, kopilyalı somun, oringli somun, somun bijon isimleri ile bilinir. Ancak kelebek somun da yaygın olarak kullanılan bir çeşittir. Kelebek olanlar genellikle elektrik panolarında değerlendirilir. Dolayısıyla bu tür materyaller arasından seçim yapmadan önce kullanım alanına uygun olana yönelmek gerekir. Çünkü malzemeye uygun olmayan materyaller, ilerleyen süreçte sorun yaratabilir. Bunlar, bir süre sonra bulundukları kısımda sıkışabilir. Böyle zamanlarda parçaları çıkarmak için kırma işlemini gerçekleştirmek zorunlu hale gelir. Bu tür zorlayıcı problemler yaşamamak için malzemelere uygun materyal çeşitleri tercih edilmelidir. Bunları sabitlemek veya sökmek için çok çeşitli makineler, adaptörler ve anahtarlar kullanılır. Bahsedilen ürünlere ulaşmak ve onları incelemek isterseniz Trendyol’a göz atabilirsiniz.

Çok Çeşitli İhtiyaçlara Yönelik Seçenekler

Çok Çeşitli İhtiyaçlara Yönelik Seçenekler

Bu tür bağlantı materyallerinin aktif olarak kullanılabilmesi için somun sıkma aparatı, somun patlatma aparatı, somun sökme aparatı gibi araçlara ihtiyaç duyulur. Söz konusu materyaller, bu makineler ve adaptörler yardımıyla monte edilir veya sökülür. Ürünlerin bazıları çift fonksiyonludur. Sadece sıkma ya da sökme işlevine sahip olanların yanında hem sıkma hem sökme işlemleri için kullanılan seçenekler de mevcuttur. Bu makinelerden bazıları kömür, bazıları elektrik bazıları ise mekanik bir sistem ile çalışır. Tercihlerinize göre ideal özelliklere sahip somun makinesi, somun tabancası, somun adaptörü türleri arasından seçim yapabilirsiniz. Genellikle elektrikli modeller tercih edilir. Çünkü bunlar iş gücünden, zamandan ve yakıttan tasarruf etmenizi sağlar. Ayrıca oldukça sert malzemelerde bile hiç zorlanmadan çalışmanıza yardımcı olur. Bu cihazlar profesyonel olarak kullanıldığı gibi evlerde günlük tamirat işlerinde de rahatlıkla kullanılır. Somun perçin adaptörü gibi cihazlar pratik kullanım imkanı sunar. Sıkma cihazı sayesinde perçin somun gibi materyallerin montaj işlemini sorunsuzca gerçekleştirebilirsiniz. Bazı modeller, enerji kapasitesi göstergesine sahiptir. Bu sayede akünüzün durumunu takip edebilirsiniz. Çift akü ya da solo akü ile çalışan modeller bulunur. Özellikle çift akülü olanların kullanım oranı oldukça fazladır. Çünkü bu aygıtlar birden fazla akü seçeneği ile birlikte sunulur. Somun sıkma elektrikli modellerle işlerinizi yaptığınız zaman iş gücünden büyük oranda tasarruf edersiniz. Böylece zahmetsiz bir deneyim elde edersiniz. Somun kırıcı, sıkışmış ve ömrünü tamamlamış materyalleri sökmek için kullanılır. Bu aletler genellikle mekaniktir. Kullanım sırasında bir parça insan gücüne ihtiyaç vardır. Buna rağmen son derece pratiktir. Bu tür araçları kullanarak fiberli somun gibi üstün sabitleme özelliği olan materyali bulunduğu nesneyi zedelemeden ve aşındırmadan kolayca sökebilirsiniz. Böyle bir sorun yaşamamak için çalışılan mekanik ekipmana uygun somun ölçüsü üzerinden ürün seçimi yapmak gerekir. Doğru seçim yaparak malzemelerin teknik dengesini koruyabilirsiniz. Sorunsuz ve rahat bir kullanım için ihtiyacınıza uygun pek çok ürün seçeneği bulunur. Bunlar farklı ebatlara ve fonksiyonlara sahiptir. Sizler de bu harika ürünlere ulaşmak ve iş gücünden tasarruf etmek için websitemizden destek alabilirsiniz.

Birbirinden Cazip Fiyatlarla Ürün Seçenekleri

Birbirinden Cazip Fiyatlarla Ürün Seçenekleri

Birbirinden farklı özelliklere sahip olan somun çeşitleri, fiyatları bakımından değişiklik gösterir. Ayrıca indirimli ya da kampanyalı seçenekler de bulunur. Böylece indirimli somun fiyatları üzerinden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bazı ürünlere farklı yüzdelerde yapılan indirimler bulunabilir. Bunun için fiyat karşılaştırması yapmanız yararlı olur. Ayrıca set halinde sunulan seçenekler de size avantaj sağlar. Somun vida seti ile diğer tekli materyaller arasında fiyat farkı bulunur. Somun başlı vida gibi parçaları tekli olarak alabileceğiniz gibi, set içerisinde de edinebilirsiniz. Bu vida türü sıradan çivilere nazaran sağlamdır. Somun tipleri oldukça çeşitlidir. Bunlar; metrik 5, somun m8, m10, m12 somun, m16 somun, m20 somun türleri şeklindedir. Tüm bu parçalara somun takımı ile sahip olabilir ve ihtiyacınıza uygun türü seçerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ürün ile birlikte kullanılan somun yüzük, somun pul gibi eklentiler de işinizi kolaylaştırır. Bunları uygun ölçülerde seçtiğiniz takdirde sıkışmaları ya da uyumsuzlukları önleyebilirsiniz. Ürünün ebatlarına bağlı olarak somun sıkma adaptörü edinebilirsiniz. Bu adaptör; farklı boyutlarda lokma adı verilen ağız kısımlarına, başlıklara sahiptir. Bu ağızlıklar makinelerin yanında set şeklinde de sunulur. 10, 12, 14, 15, 16, 24 mm gibi lokma çeşitleri bulunur. Genellikle akü ve lokma seti içeren ürünler müşteriler tarafından tercih edilir. Bunlar, pratiklik sunar. Ayrıca birinci sınıf malzeme kalitesine sahip olduğu için uzun ömürlüdür. Ürünler, motor bakımından da farklılık gösterir. Örneğin; kömürsüz modellerin bir kısmında kullanılan elektrikli motor, fırçasızdır. Bu sayede uzun süre sorunsuz çalışır. Bu motorlar bilgisayarların soğutma sistemlerinde de kullanılan yüksek performanslı sistemlerdir. Siz de websitemize bakabilir ve somun vida çeşitlerinden elektrikli makinelere kadar aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

Pratik Somun Çeşitleri

Pratik Somun Çeşitleri

Teknolojik aygıtlarda veya çok çeşitli mobilyalarda somun bulunur. Bu materyal ile sabitlemeler yapmak hem kolaydır hem de emniyetlidir. Çivilerden çok daha işlevsel olan bu materyaller, türlü aparatların yardımıyla monte edilir. Bu aparatlar birbirinden farklı çeşitli işlevlere sahiptir. Dolayısıyla kendinize ve ihtiyacınıza uygun olan modeli önceden belirlemeniz gerekir. Bunlar çok fazla çeşide sahip olduğundan karışıklık yaşanabilir. Kullanmadan önce hangi malzeme için hangi materyali kullanmanız gerektiğini bilmelisiniz. Yapacağınız işlem için hangi cihazın ideal olduğuna da karar vermeniz gerekir. 1/4, 3/4, 3/8 somun sıkma, 1/2, 5/8, 5/16 somun sıkma işleminde kullanmanız gereken cihazlar değişir. Örneğin; küçük ya da büyük somun için kullanılan aletler aynı değildir. 6, 8mm somun seçeneklerine olan ihtiyaç oldukça fazladır. Özellikle 8 lik somun sıklıkla tercih edilir. Siz de kullanım alanlarınıza göre seçim yaparak somun sıkma işlemlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu tür parçaları sabitlemek için kullanılan bir diğer yöntem ise yapıştırmadır. Bunun için somun yapıştırıcı bulunur. Söz konusu ürün sıvı halde sunulur ve cıvatayı materyal ile birlikte iyice sabitlemeye yarar. Böylece iş gücünden ve zamandan tasarruf edilir. Ayrıca materyalleri sabitlemek için plastikten de yararlanılır. Bunun için lastikli somun kullanılır. Lastikler sayesinde lavabo musluğu gibi yerlerde bu materyalleri kullanmak ideal olur. Bu tür bağlantı parçalarını kusursuz şekilde sabitlemek için bazen üzerine yeni dişler açılır. Kılavuz denilen bir materyalle somun diş açma işlemi gerçekleştirilir. Bu yöntemle oldukça sağlam, kaliteli sabitlemeler yapılır. Sabitleme sonrasında istenirse sabitleme yapılan nesneye estetik bir görünüm kazandırmak için somun kapağı yerleştirilir. Genellikle otomobillerde görülen bu uygulama, sabitleme görünümünü kapatır. Siz de somun anahtarı takımı gibi çok çeşitli ürünlere ulaşmak için websitemizi inceleyebilirsiniz.