Fiyat
Garanti Tipi
Fiyat Geçmişi
Renk
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Vga Kablo

" araması için 3287 sonuç listeleniyor

Kaliteli ve Dayanıklı VGA Kablo Çeşitleri Trendyol'da!

Türkçe anlamı ile video grafik dizini olarak bilinir. İlk defa 1987 yılında IBM tarafından geliştirilen bir teknolojidir. Görüntü teknolojisinde kullanılan VGA HDMI dönüştürücü aracılığı ile bilgisayardaki bir görüntüyü herhangi bir görüntü ekranına yansıtmanızı mümkün kılar. VGA kablo, sıklıkla bilgisayardaki görüntüyü televizyona aktarmak için kullanılır. Özellikle dizi ve filmleri büyük ekrandan izlemek ya da oyun oynamayı daha keyifli hale getirmek isteyenlerin kullandığı bir araçtır. Bu yüzden markaların ürün skalasında dönüştürücüler bulunur. Görüntü ve ses aktarımı için birçok farklı sinyal aktarım standardı bulunduğu için bu HDMI VGA kablo dönüştürücüler kullanılır. Ürün 15 adet pin içerir. İki taraflı bir bağlantı olan 10 metre, 15 metre, 20 metre VGA kablo üzerindeki her pinin kendine ait bir fonksiyonu bulunur. Düzgün bir görüntü alabilmek için tüm pinlerin sorunsuz bir şekilde çalışması gerekir. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarların her ikisinde de bulunan bu girişin rengi genellikle mavi olur. Bu rengi gördüğünüz zaman bilgisayarın girişi olduğunu anlayabilirsiniz. Son teknoloji bu ürünler görüntü aktarımında sıklıkla kullanılan bir araçlardan biridir. Dönüştürücülerin yardımı ile HDMI’ı dönüştürebilmek mümkün hale gelir. Hem ses, hem de görüntü teknolojisi sunan bu araçlar, bilgisayardan aktarım yapılmasını sağlar. İki uca sahip olan ürünün bir ucunu bilgisayara bir ucunu da görüntü monitörüne taktığınızda başarılı bir sonuç elde edebilirsiniz. İçerisinde yer alan pinlerin sorunsuz çalışması için herhangi bir zarar görmemesi gerekir. Pinler sayesinde fonksiyonlarını yerine getirmekte ve sağlıklı bir görüntü elde etmenizi sağlar. Trendyol üzerinden bu işlevsel ürünlere avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Kullanışlı VGA Kablo Seçenekleri

Kullanışlı VGA Kablo Seçenekleri

Modeller farklı uzunluklara ve fonksiyonlara sahiptir. Böylelikle uzak mesafeden görüntü aktarımı yapmak istiyorsanız uzun modelleri tercih edebilirsiniz. Çeşitli uzunluklarda temin edebileceğiniz ürünleri HDTV için uygun modelleri bulunur. Belli bir görüntü kalitesine kadar ulaşabilen monitör kablosu, gelişmiş bir teknoloji ile üretilen araçlardır. Görüntü aktarımını mümkün kılan bu araçlar, hayatı kolaylaştırır. Dönüştürücülerin piyasada olması da geçişleri mümkün kılarak ve kullananlara kolaylık sağlar. Televizyon ve projeksiyon gibi görüntü veren cihazlarda VGA to HDMI dönüştürücü destekleyen girişler bulunmaktadır. Bu sayede bilgisayardaki görüntüleri daha büyük ekranlara yansıtabilmek mümkün hale gelir. Bilgisayarınızda yer alan resim, fotoğraf gibi pek çok görüntüyü bir ucu HDMI bir ucu bu kablo aracılığı ile televizyon ekranına yansıtarak daha büyük bir görüntü elde edebilirsiniz. Büyük ekrandan daha çok keyif alanlar için VGA kablo birleştirici kurtarıcı görevi görür.Pek çok görüntü aktarma işini bunlar ile kolaylıkla halledebilirsiniz .Ürünler müşterilerin ihtiyacına göre farklı uzunluklara sahip modeller içermektedir. İhtiyacınıza göre sinyalini HDMI sinyaline dönüştüren modellerden de tercih edebilirsiniz. Kaliteli malzemeden yapılan parçalar uzun süreli kullanım imkanı sağlar. Bilgisayar ve Tv girişlerine kolay takılan bu ürünler ile görüntü kalitesini artırabilirsiniz. Monitör kablosu fiyatlarını ve diğer parçaları Trendyol’dan inceleyerek ihtiyacınız olanı satın alabilirsiniz.

Dikkat Çeken VGA Kablo Özellikleri

Dikkat Çeken VGA Kablo Özellikleri

Bilgisayarlarda birçok giriş yer alır. Bilgisayarınızda yamuk şeklinde mavi bir giriş bulunuyor ise HDMI to VGA dönüştürücü girişidir. Bilgisayarın grafik kartında bulunan bir görüntüyü herhangi bir görüntü ekranına yansıtabilmenize imkan veren bir giriştir. Bu girişi DVI VGA kablosu sayesinde kullanabilirsiniz. VGA to HDMI kablosu üzerinde 15 pin bulunduran iki tarafa sahip bir bağlantı aracıdır. Sahip olduğu 15 adet pinin her biri farklı bir fonksiyona sahiptir. Bu pinler, sorunsuz çalıştığı sürece net görüntüler elde edebilirsiniz. VGA uzatma kablosu, görüntü aktarımı yapabilir fakat ses aktarımı yapamamaktadır. Bu durumda devreye HDMI girmektedir. Sinyali HDMI sinyaline dönüştüren ürünler sayesinde hem görüntü, hem de sesi kolaylıkla bilgisayar ekranından görüntü ekranına aktarabilirsiniz. Bu ürünler birçok kişi tarafından kullanılır. Bilgisayardan herhangi bir görüntü ekranına görüntü yansıtabilmek için kullanılan bir teknolojidir. Dönüştürme yapan cihazlarda ihtiyaç duyulan ses aktarımının gerçekleşmesi için iki yol bulunmaktadır. Bunlardan biri ses aktarımı için verilen bir araçtır. Bir diğeri ise dönüştürücünün üzerinde ses için bulunan sokettir. Bu cihazlar, çalışmak için elektrik enerjisine ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyacı ise kendilerine ait güç adaptörlerinden ya da USB aracılığı ile bilgisayardan temin edebilir. Uzun VGA kablo modelleri ile uzak mesafeden dilediğiniz gibi görüntü yansıtabilirsiniz. 2 metre, 3 metre, 5 metre VGA kabloları da bulunur. Kullanan kişilerin işini oldukça kolaylaştıran uzun modellerin yanı sıra kısa parçalar da vardır. Ürünlerin uzunlukları, fiyata etki eden bir faktör olur. İhtiyacınıza göre uzun ya da kısa modellerden birini tercih edebilirsiniz. Dizüstü ya da masaüstü fark etmeksizin bilgisayarınızda televizyona, projeksiyon cihazına ya da başka bir görüntü cihazına görüntüleri aktarmasına yardım eden VGA dönüştürücü kablo kullanması pratik bir üründür. TYPE C VGA kablo 16 renkte 640x480 çözünürlüğe kadar görüntü destekler. Tüm avantajlardan yararlanmak için Trendyol’dan ürünleri inceleyebilirsiniz.

Yüksek Performanslı VGA Kablo Modelleri

Yüksek Performanslı VGA Kablo Modelleri

1987 yılında ortaya çıkmış bir görüntü teknolojisidir. O zamandan beri değerini koruyan ve hala kullanılmakta olan teknoloji, bilgisayardan başka bir görüntü cihazına görüntü aktarımı yapmak için kullanılmaktadır. Bu aktarımı sağlamak için girişine VGA kablo uçları gerekir. Üründe bulunan iki bağlantı ucu sayesinde bir ucu bilgisayara diğer ucu ise bilgisayar gibi görüntü sağlayan bir monitöre takarak görüntüleri yansıtabilirsiniz. Kısa ve uzun modelleri olmak üzere iki seçeneğe sahiptir. Bu seçenekler metre olarak değişiklik gösterir. Böylelikle kısa ve uzun mesafelerde kullanım için ayrı parçaları tercih edebilirsiniz. Bu uzunluk, genellikle 5 metre ile 25 metre arasında değişir. VGA kablo fiyatları uzunluğa bağlı olarak artabilmekte ya da azalır. Kısa VGA kablo uzunluklarına göre değişiklik gösterir. Masaüstü ya da dizüstü bilgisayardaki girişlere mini VGA kabloyu takarak görüntü aktarımı yapabilmek oldukça kolay bir işlemdir. Yalnızca girişinin içerisinde yer alan 15 adet pinin düzgün ve sorunsuz bir şekilde çalışması gerekir. Pinlerin sorunsuz ve düzgün çalışması sonucunda kaliteli ve net görüntüler elde edebilirsiniz. Her pinin kendine ait fonksiyonları bulunduğu için hepsinin sağlam olması önemli bir faktördür. Pinlerin arızalanmasını ya da parçanın oynamasını veya zarar görmesini önlemek için RGB kablolarını sabitlemeye yardım eden vidalardan kullanabilirsiniz. Bu şekilde herhangi bir arıza sorunun önüne geçebilirsiniz. VGA kablo çeşitleri arasında dönüştürücüler de yer alır. Bu dönüştürücüler, sinyalleri DVI ve HDMI sinyallerine dönüştürebilir. VGA Y, RGB kablosu görüntü verirken HDMI görüntü ile birlikte ses de verebilir. DVI ise sıkıştırılmamış video verisinin taşınmasını hedefler. Cihazlardaki görüntü kalitesini arttırmak için tasarlanmış bir teknolojidir. Dönüştürücüler sayesinde sinyaller VGA kablo uzatma aparatı ile HDMI dönüştürülür. Bu sayede verimli görüntünün yanında sesi aktarabilir, hem de bu görüntülerin kalitelerini arttırabilirsiniz. Çift çıkışlı VGA kablosu ve dönüştürücüler son zamanlar sıklıkla kullanılan kullanılır. Sahip olduğu teknolojik özellikler sayesinde kullanan kişilerin işini kolaylaştırır. VGA bilgisayar kablosunu kullanırken dikkatli olduğunuz sürece kaliteli ve sağlam görüntüler yansıtmaya devam edebilirsiniz. Bilgisayar VGA kablosunun kalitesi markalara göre değişiklik gösterir. Ürünlerin fiyatlarını ve modelleri ile birlikte inceleyerek kolaylıkla karar verebilirsiniz. İhtiyacınız olan 1080P VGA kabloyu DVI’ye dönüştürebilen dönüştürücü parçalardan hemen sipariş verebilirsiniz.

Görüntü Aktarımını Kolaylaştıran VGA HDMI Dönüştürücü

Görüntü Aktarımını Kolaylaştıran VGA HDMI Dönüştürücü

Video Graphics Array, Türkçe Video Grafik Dizini anlamına gelir. 1987 yılında IBM’in geliştirmiş olduğu bir görüntü teknolojisidir. Bilgisayarın görüntü kartında yer alan herhangi bir görüntüyü bilgisayarda bulunan Orijinal VGA kablosu aracılığı ile yansıtmanız mümkündür. Bu teknoloji keşfedildiğinden bu yana pek çok kişi tarafından memnuniyet ile kullanılır. Bilgisayardan televizyon gibi görüntü cihazlarına aktarım yapabilmek büyük ekran seven kişiler için ideal bir seçenektir. Erkek dişi VGA kablo aracılığı sayesinde dilediğiniz görüntüyü büyük ekrana sahip başka bir görüntü cihazına aktarabilmeniz ve yansıtabilmeniz mümkün kılar. Satın alacağınız kaliteli VGA kablo sayesinde uzun süreli bir kullanım sağlayabilirsiniz. Ürünler kaliteli olduğu sürece kolaylıkla net ve sorunsuz görüntü aktarımları yapabilirsiniz. USB VGA kablo ile port arasındaki bağlantılı kaliteli bir şekilde gerçekleştiğinde görüntüler de sorunsuz biçimde yansıtılır. 30 metre, 50 metre, 100 metre VGA kablo 640x480 ekran çözünürlüğüne sahiptir ve 16 bit renk ile birlikte görüntüyü yansıtabilir. PC VGA kablo aracılığı ile bilgisayarınızda bulunan videoları da aktarabilirsiniz. Ses aktarımı bulunmayan bu sistemde bunun için HDMI teknolojisi kullanılır. Bu HDMI, VGA erkek dişi dönüştürücüler videoların seslerini de kolaylıkla bilgisayardan başka bir görüntü cihazına aktarabilme fırsatı sunmaktadır. Hepsi aynı mantık ile üretilen bu teknolojiler, birbirlerini tamamlama özellikleri sayesinde kullanan kişilere birçok avantaj sağlar. Ürünlerin üzerinde 15 pin bulunur. Bu ürünler ile sağlıklı ve net görüntüler almak istiyorsanız bu 15 pinin tamamının sorunsuz olması gerekir. Bu yüzden parçaları kullanırken pinlere ve ürüne zarar gelmemesine dikkat etmelisiniz. Bu şekilde uzun süreli ve verimli bir kullanım da sağlayabilirsiniz. DVI to VGA kablo farklı uzunluk çeşitlerine sahiptir. Bu çeşitlilik sayesinde dilerseniz 5 metre isterseniz de 25 metre gibi daha uzun ölçülere sahip parçaları seçebilirsiniz. Evinizde kolaylıkla kullanabileceğiniz bir teknolojik üründür. Bunun yanı sıra okul, dershane gibi eğitim kurumlarında ya da farklı işyeri ve ofislerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Sağladığı yüksek teknolojiden dolayı görüntü yansıtma işini pratik şekilde halleder. İlk defa bu ürünü kullanacaklar müşteri yorumlarıyla parçalar hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir. Aklınıza takılan soruların cevaplarını yorumlarda bulabilirsiniz. Cihazlar arasında bağlantı kurmak için ihtiyacınız olan ürünlere Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Kullanımı Kolay VGA Kablo Çeşitleri

Kullanımı Kolay VGA Kablo Çeşitleri

Yeni teknolojinin sunduğu VGA kablo özelliklerinden herkes faydalanır. Bu ürün sayesinde projeksiyon ve bilgisayar yüksek görüntü kalitesine erişebilirsiniz. Video grafik dizini anlamına gelen bu ürünün bilgisayarlarda da girişi mevcuttur. Girişe takılan parçanın diğer ucu herhangi bir görüntü cihazına takıldığında ve bağlantı kurulduğunda bilgisayarda yer alan görüntüler diğer görüntü cihazına aktarılır. Özellikle bilgisayardan daha büyük ekrana sahip olan görüntü cihazları ile bağlantı sağlanır. Bu parçalar sayesinde bilgisayardaki görüntü daha büyük bir ekrana yansır ve böylelikle daha detaylı bir görüntü elde edilir. Çift taraflı VGA kablo ile sağlayacağınız bağlantı sayesinde 640x480 ekran çözünürlüğü ve 16 bit renk yansıtabilmeniz mümkün olmaktadır. İlk kez 1987 yılında ortaya çıkmış olan bu teknoloji, pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Dizüstü ve masaüstü bilgisayar fark etmeksizin bu teknolojiden yararlanabilirsiniz. Yalnızca bilgisayarınızda mavi renkli bir giriş bulunması gerekir. Mavi renkli giriş görüyorsanız bu teknolojiye sahipsiniz demektir. PC monitör kablosu ile de ekrana yansıtma işlemini halledebilirsiniz. Projeksiyon kablosu üzerinde 15 adet pin yer alır. İki ucu bulunan bu cihazlar arasındaki bağlantıyı sağlar. Ürünlerin üzerinde yer alan bu 15 pinin her birinin kendine ait fonksiyonları bulunur. Bu fonksiyonların her birinin sorunsuz bir şekilde çalışması sonucunda sorunsuz ve net bir şekilde görüntü aktarımı yapılabilir. İşlemleri sorunsuz şekilde gerçekleştirebilmeniz için orijinal ürünlerden satın almalısınız. Farklı markaların ürettiği dönüştürücüler yer alır. Ürünler arasında VGA Type C dönüştürücü sinyallerini DVI ve HDMI sinyallerine dönüştürebilen ürünlerde mevcuttur. Bu parçalar ile ses aktarımı mümkün olmadığı için bu dönüştürücülerden de kullanarak hem görüntü, hem de sesi kolaylıkla bilgisayarınızdan görüntü cihazınıza aktarabilirsiniz. Bu modeller farklı uzunluklara sahip seçenekler içerir. Bu sayede uzun mesafede de rahatlıkla kullanabilirsiniz. 25 metreye kadar ürün seçeneği bulunur. Uzun parçalardan hoşlanmıyorsanız 5 metre gibi kısa uzunluğa sahip parçalardan birini de tercih edebilirsiniz. Bunları kullanan kişilere görüntü aktarımları için kolaylık sağlar. Bilgisayarda bulunan bir görüntüyü farklı amaçlar için çeşitli görüntü cihazlarına rahat bir şekilde aktarabilirsiniz. Günümüzde sık sık karşınıza çıkan bu teknoloji televizyonlarda kullanılabilmesi ile ön plana çıkar. Yalnızca televizyon değil farklı görüntü cihazları da bu ürünlerden yararlanır.

Beğeni Toplayan VGA Kablo Fiyatları

Beğeni Toplayan VGA Kablo Fiyatları

Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda bulunan girişleri, mavi bir renge sahiptir. Bu mavi renkli girişe sahip olan her bilgisayar bu parçaları destekler. Ürünün girişi sayesinde bilgisayardaki görüntüleri diğer monitörlere yansıtmanızı sağlar. Yansıtmayı sağlayabilmeniz için kullanmanız gereken araçlardan biri ise bu ürünler olmalıdır. İki adet ucu olan bu bağlantı parçası yamuk şeklindedir ve üzerinde 15 adet pin bulunur. 15 pinin ayrı ayrı fonksiyonları bulunur. Bu fonksiyonların hepsinin sorunsuz çalışması sonucunda kaliteli, net ve sağlıklı bir görüntü aktarımı meydana gelir. Monitör VGA kablosunun görüntü kalitesi dayanıklılığına ve pinlerin sağlamlığına bağlıdır. Pinlere herhangi bir zarar gelmesini önlemek istiyorsanız ürünlerin yanında gelen sabitlemek için kullanılabilen vidalar bulunur. Bu vidaların yardımı ile parçanın hareket etmesini önleyebilir ve aynı zamanda pinlerin herhangi bir arıza yaşamasının önüne geçebilirsiniz. Özellikle bilgisayardan televizyona görüntü aktarımı yapmak için sık sık kullanılır. Büyük ekran sevenlerdenseniz bilgisayardan dizi ya da film izlemek yerine bu parçalar ile bu aktiviteleri televizyonunuzdan rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu ürünlerin görüntü kalitesi 640x480 ekran çözünürlüğüne sahiptir. Parçanın üzerinde yer alan pinler, sorunsuz çalıştığı sürece görüntü kalitesi sayesinde uzun süre kullanabilirsiniz. Bu teknoloji sayesinde görüntü aktarımı yapabilmekte fakat ses aktarımı yapmaz.. Bu dönüştürücülerden de tercih ederek dilediğiniz ses içeriklerini bilgisayardan görüntü cihazına aktarabilmeniz mümkündür. Farklı uzunluklara sahip modeller içerir. Uzunluk, bazı kişiler için aktarım arasındaki mesafe açısından önem içerir. Eğer uzak mesafeden de kolaylıkla görüntü aktarımı yapabilmek istiyorsanız 25 metre gibi oldukça uzun olan modellerden tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra uzun ürünlerden kullanımında hoşlanmayanlar için 5 metre gibi uzunluklara sahip kısa olan parçalarda bulunur. Bu ürünle PC TV bağlantısı kolaylıkla oluşturulabilir. Hiçbir şekilde ek bir çaba sarf etmeden PC ve TV’ye bağlayarak görüntü aktarımını kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu avantajından dolayı pek çok kişinin severek ve memnun kalarak kullandığı bir teknolojidir. Trendyol’daki VGA kablo renklerini inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz. Siz de bu teknolojiden yararlanmak ve kaliteli görüntü aktarımları yapmak istiyorsanız Trendyol’u ziyaret edebilir, ürünleri inceleyerek uygun fiyata satın alabilirsiniz.