"

Harry Potter Gözlüğü

" araması için 4369 sonuç listeleniyor

Harry Potter

Harry Potter Gözlükleri ile Yeni İmajınızı Oluşturun!

Harry Potter gözlüğü özellikle son yıllarda oldukça popüler olan gözlük çeşitlerinden bir tanesidir. Harry Potter karakteri İngiltere’nin ünlü yazarlarından birisi olan J.K. Rowking’in 7 seri halinde yazmış olduğu kitabının film haline getirilmesi ile ortaya çıkmıştır. Uyarlanan bu filmler sonrasında dünyanın neredeyse tamamında büyük ün kazanan Harry Potter’in yıllar sonra hala etkilerinin sürdüğünü söyleyebilmek mümkün olacaktır. Harry Potter karakteri kadar gözlüğü de fazlasıyla ün kazanmıştır. Gözlük göz bozukluklarının giderilmesinde ya da güneşin göze direkt olarak zarar vermesini engellemek için kullanılan bir aksesuardır. Sağlık açısından oldukça önemli olmasının yanı sıra özellikle son yıllarda aksesuar yönüyle de yoğun ilgi görmektedir. Gözlükler ilgi çekici kıyafetlerle kombin yapıldığında görünümü bütünüyle değiştirerek estetik ve etkileyici görünmenizi sağlayabilmektedir. Gözlük seçiminde gözlüğün yüze oturması oldukça önemlidir. Sürekli kullanımı sebebiyle göze oturmayan gözlük seçimi ciltte tahriş ya da kızarıklıklara neden olurken rahat bir kullanım sağlamayacaktır. Bu nedenle seçilen gözlüğün iskelet kısmının yüzünüzü sıkmaması ve rahat oturmasına dikkat etmelisiniz. Gözlük seçiminde çerçevenin kaliteli bir malzeme içeriğine sahip olması uzun ömürlü bir kullanım sunacaktır. Özellikle kemik gözlüklerde kırılma, darbe gibi herhangi bir olumsuzluğun bulunmaması gözlüğü çok üzün süre kullanabilmenizi sağlayacaktır. Ayrıca seçilen gözlük cam tipinin kaliteli olmasına da dikkat edilmelidir. Organik ya da mineral cam tipleri darbelere, düşmelere ve çizilmelere karşı yüksek direnç gösterebilmektedir. Ayrıca toz tutmama özellikleri sebebiyle silinmeye gerek kalmadan en net görüntüyü görebilmenizi sağlayacaktır. Seçilen gözlüğün güneş gözlüğü olması durumunda ultraviyole ışınlarını %100 filtrelemesi, göz sağlığınızın korunması anlamına gelecektir. Bu durum güneş kaynaklı olabilecek görme bozukluklarının tamamının oluşumunu engelleyebilmektedir. Gözlüğün yüz yapısına uygunluğu son derece önemlidir. Harry Potter gözlük modelleri yuvarlak olarak tasarlanmış bir gözlük tipidir. Tasarımı nedeniyle uzun, yuvarlak, üçgen ve oval yüzlerin tamamında tercih edilebilmektedir. Yüzü eşitleyen tasarımı sayesinde simetrik bir görünüm sunarak yüz kusurlarını tamamen ortadan kaldırabilmektedir. Bunun yanı sıra farklı bir tasarımının bulunması nedeniyle diğer sıradan gözlük çerçevelerinin arasından sıyrılarak farklılığı ile ön plana çıkmıştır. Yüzü ön plana çıkartarak kişilerin kusursuz bir görünüme ulaşabilmelerini sağlayabilmektedir.

Birbirinden Etkileyici Tasarımları ile Harry Potter Güneş Gözlükleri

Harry Potter güneş gözlüğü çeşitleri günümüzde en çok tercih edilen güneş gözlüğü modelleri arasında yer almaktadır. Yuvarlak olarak tasarlanan güneş gözlüklerinin yüzü dengeleyebilme özelliği bulunmaktadır. Yuvarlak yüzlerin olduğundan daha dar, kare yüzün daha yuvarlak ve uzun yüzün olduğundan daha şekilli görünebilmesini sağlamaktadır. Bu nedenle yüzün daha kusursuz ve hoş görünümü açısından oldukça etkili olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Harry Potter güneş gözlüğü modellerinde UV ışınlarını %100 filtreleme özelliği bulunmaktadır. Takıldığında göze direkt olarak gelen güneş ışınlarının süzülmesini sağlayarak, gözde herhangi bir sağlık sorununun oluşmasını engelleyebilmektedir. Harry Potter güneş gözlüğü modellerinde UV200, UV400 ve UV600 koruma etiketleri bulunmaktadır. Bu etiketler gözlükleri ışığın çok keskin geldiği deniz kenarı ya da karın bulunduğu ortamlarda oluşabilecek göz sorunlarını ortadan kaldırabilmektedir. Bu gözlüklerde genellikle kemik ya da metal çerçeve kullanılmaktadır. Kemik ve metal çerçeveler yüze son derece rahat oturması sebebiyle takıp çıkarırken ve kullanım sırasında kişiyi rahatsız etmeyecektir. Bunun yanı sıra her iki çerçeve tipide özellikle numaralı güneş gözlüğü seçiminde gözlüğün kalınlığını gizleyerek, daha ince görünebilmesini sağlamaktadır. Ayrıca metal ve kemik gözlük tipleri oldukça dayanıklı olması sebebiyle uzun süre kullanım sağlaması mümkün olacaktır. Harry Potter gözlük modelleri arasında çerçevesiz tasarımlarda bulunmaktadır. Sıradan güneş gözlüğü modellerinden sıkılan kişiler için çerçevesiz tasarımlar ideal bir seçim olacaktır. Farklı tasarımı sayesinde daha havalı görünmenizi sağlayarak tarzınızın pek çok ortamda ön plana çıkmasına neden olacaktır. Harry Potter tipi gözlük modellerinde geniş renk seçeneği bulunmaktadır. Özellikle bu gözlük tipinde siyah rengin daha asil ve karakteristik bir duruşu bulunmaktadır. Her şeyle rahatlıkla kombin yapılabilen siyah gözlükler polarize olması ile gözün tüm keskin ışıklardan profesyonel bir şekilde korunmasını sağlayacaktır. Kadınların en sık tercih ettiği yuvarlak güneş gözlüğü renkleri arasında bakır ve altın tonlar bulunmaktadır. Açık renk içerikleri sebebiyle her şeyle rahat kombin yapılabilmektedir. Bu gözlük modelinde degrade tasarımlarında yoğun kullanıldığını söyleyebilmek mümkündür. Degrade gözlük tasarımları gözlük camında renk geçişlerinin kullanılmasıdır. Harry Potter güneş gözlüğü modellerinde kullanılan degrade tasarımları ile sıra dışı ve ilgi çekici bir gözlüğe sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra yuvarlak gözlüklerde sarı, yeşil, kırmızı, mavi gibi farklı renk seçeneklerine de ulaşabilirsiniz.

Harry Potter Dinlendirici Gözlük Modelleri ile Hem Sağlıklı, Hem Havalı!

Harry Potter gözlüğü dinlendirici modeller gözün gün boyu yorulması sonucunda dinlendirilmesi için tercih edilen gözlükler arasındadır. Dinlendirici gözlükler genellikle gözün ışığa, ekrana sık bakması gibi durumlarda oluşabilecek sağlık sorunlarının önlenmesinde tercih edilmektedir. İş ya da başka nedenlerden dolayı bilgisayar gibi yoğun ışığın bulunduğu ekranlara uzun süre bakılması göz kusurlarının ortaya çıkabilmesine neden olabilmektedir. Dinlendirici gözlükler ile günün yorgunluğunun alınabilmesi mümkün olacaktır. Dinlendirici gözlükleri günün her anında takmaya gerek duyulmamaktadır. Yalnızca gözün çok yorulduğu günlerde kullanmak yeterli olacaktır. Harry Potter dinlendirici gözlük modellerinde kullanılan cam içeriği sayesinde göze direkt olarak ışığın gelmesi engellenerek gözün daha fazla yorulmasının önüne geçilebilmektedir. Özellikle tablet, laptop ya da televizyon ekranına uzun süre bakıldığında gözde bulanıklık, çift görme, ağrı oluşması gibi belirtiler ortaya çıkabilmektedir. Dinlendirici gözlük çeşitleri ile gözü zorlayan tüm sorunları ortadan kaldırabilmek mümkün olabilmektedir. Bu nedenle özellikle tablet ya da bilgisayar kullanımı sırasında bu gözlük tipinin tercih edilmesi göz sağlığı açısından oldukça önemlidir. Dinlendirici gözlük modellerinin en sık kullanıldığı durumlardan bir tanesi de kitap okuma sırasında kullanılmasıdır. Günün yorgunluğu sonrasında dinlendirici gözlük kullanımı gözün dinlenmesini sağlarken, okuma sırasında gözün daha fazla yorulmasını engelleyecektir. Harry Potter gözlüğü numarasız olduğu için gözde görme sorunları ya da göz kusurunda büyüme gibi nedenlere yol açmamaktadır. Dinlendirici gözlüklerin tedavi edici ya da ilerletici bir rolü bulunmamaktadır. Yalnızca kullanıldığı süre boyunca gözün dinlendirilmesini sağlayacaktır. Harry Potter dinlendirici gözlük modellerinde genellikle çerçeve olarak metal çerçeveler kullanılmaktadır. Metal çerçeveler oldukça hafif ve rahat bir yapıya sahiptir. Hafif olması nedeniyle göze takıldığında herhangi bir ağırlık ya da fazlalık hissi vermeden uzun süre kullanılabilecektir. Rahat yapısı sayesinde ise takıp çıkarırken ya da kullanım sırasında yüzde herhangi bir cilt problemine sebebiyet vermemektedir. Bu gözlüklerde kullanılan ince çerçeve, gözlüğün çerçevesiz görünmesine neden olmaktadır. Görünümü açısından Harry Potter gözlüklerini tarzınızı ortaya çıkarabilmek ve kıyafetlerinizle uyumlu bir bütün oluşturmak içinde tercih edebilirsiniz. Dinlendirici gözlük modellerinde dilediğiniz tüm renk seçeneklerini rahatlıkla bulabilirsiniz. Gözlüklerde renk tercih etmek istemeyenler için şeffaf ve siyah renk tonuna sahip dinlendiricilerde bulunmaktadır.

Harry Potter Gözlükler ile Farklılığın Kapılarını Ardına Kadar Açın!

Numaralı gözlükler neredeyse günün tamamında aktif olarak kullanılan bir gözlük çeşididir. Miyop, hipermetrop, astigmat gibi göz kusurlarınız için spesifik olarak tasarlanmış gözlük modellerinde dikkatli seçimler yapılması gerekecektir. Harry Potter yuvarlak imaj gözlüğü birçok kişinin stile uyum gösterebilecek estetik bir gözlük tipidir. Estetik görüntüsü sayesinde yalnızca bir ihtiyaç olmanın dışına çıkarak kişilerin kusursuz bir görünüme ulaşmasını sağlar. Bu modeli tüm kıyafetleriniz tamamlayarak şık, özgün ve etkileyici bir tarz ortaya çıkarabilir, her ortamda farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Bu gözlük tipinin en önemli özelliklerinden bir tanesi gözünüze en uygun numara çeşidini rahatlıkla bulabilmeniz olacaktır. Böylece net ve kaliteli bir görüş sunduğu için günlük hayatınızda ve iş hayatınızda güvenle tercih edebilirsiniz. Oldukça hafif olan bu gözlük, gözde ağırlık yaratmadan gün boyu gözünüzde varlığını hissettirmeyecektir. Gözlüklerin en tipik sorunlarından bir tanesi zaman içerisinde gevşemelerin oluşmasıdır. Gevşemeler oluştuğunda gözlük yüze tam oturamayarak sürekli olarak düşme eğilimi gösterebilmektedir. Bu durum kişilerin sürekli olarak gözlüğünü kontrol etmesine neden olmaktadır. Harry Potter yuvarlak gözlük modelleri gevşeme olasılığı bulunmayan bir gözlük çeşididir. Yıllarca ve sürekli kullanımınızda daha yüzünüze rahatça oturarak aktivitelerinizi sınırlandırmaz ve yaşam kalitenizi düşürmez. Gözlüğün rahatlığını belirleyen en önemli unsurlardan birisi çerçevedir. Numaralı gözlükler günün tamamında tercih edilmesi nedeniyle rahat olamaması durumunda hayat kalitenizi önemli ölçüde düşürebilmektedir. Harry Potter gözlüğü çerçevesiz ve çerçeveli olmak üzere 2 farklı şekilde bulunabilmektedir. Çerçevesiz modeller son derece hafif, göze kolayca oturabilen, yüzü tahriş etme olasılığı bulunmayan rahat bir gözlük modelidir. Etrafında çerçeve tasarımı bulunmaması yüzünden gözlük camını sınırlamamaktadır. Bu durum kişilerin daha havalı, etkileyici ve hoş görünmesine neden olabilmektedir. Çerçeveli olarak tasarlanmış modellerde, çerçeve oldukça ince kullanılmıştır. Bu nedenle gözlüğün tamamen çerçeve ile kapanmasını engelleyerek modelin daha çok ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Gözlük camının çerçevesiz olması, gözlüğün daha çabuk kırılmasına neden olabilmektedir. Zarar gören gözlük camını sınırlayan bir durum olmadığı için kırığın ya da çiziğin daha hızlı ilerlemesi söz konusu olabilmektedir. Çerçeveli gözlük modelleri camı sınırlandırdığı için, gözlük camının olası darbelerde ya da düşmelerde zarar görmesini engeller. Kemik ya da metal seçeneği bulunan gözlük çerçeveleri gözü yormadan kolayca takıp çıkarılabilmektedir. Yüze tam oturan çerçeve tasarımı ile ciltte tahriş, ağrı ya da kızarıklıklara neden olmaz. Rahatlıkla tüm aktiviteleri yapmanızı sağlayarak, tüm göz kusurlarını ortadan kaldıracaktır.

Uygun Fiyat Seçenekleri ile Harry Potter Gözlük Modelleri

Harry Potter gözlük modellerinde camın boyutuna göre seçim yapabilmenizde mümkün olabilmektedir. Gözlüğün çerçeve tasarımı kadar boyutu da oldukça önemli bir konudur. Boyut olarak büyük bir gözlük tercih etmeniz, yüzünüzün tamamının kapanmasına neden olarak hoş bir görünüm sergilemeyecektir. Harry Potter gözlüğü orijinal tasarımlarında her genişliğe sahip geniş ürün çeşitliliği bulunmaktadır. Yuvarlak gözlük modelleri genellikle kare, oval, uzun, yuvarlak ve kalp yüz çeşitlerinde dengeleyici bir görünüm sunmaktadır. Ancak gözlüğün dengeleyici bir görünüm sunabilmesi için cam boyutu ve burun köprüsü genişliğinin yüze uygun olması gerekecektir. Cam genişliğinde 36-40 cm genişliğe sahip gözlüklerin tercih edilmesi gözlüğün orta boyutlarda olduğunu gösteren bir durumdur. Bu aralıkta bulunan gözlükler tüm yüz tipinde rahatlıkla tercih edilebilen bir ölçüdür. 40 cm üzerinde gözlük camı genişliği gözlüğün büyük olduğunu gösterecek bir detaydır. Büyük gözlükler özellikle geniş ve uzun yüz tiplerinde dengeli ve estetik bir görünüm sergileyerek yüzdeki tüm kusurları ortadan kaldırabilmektedir. Özellikle son yıllarda en çok tercih edilen modellerden bir tanesi Harry Potter gözlüğü küçük tasarımlardır. Küçük yuvarlak gözlükler küçük yüzlerin gözlük nedeniyle kapanma sorununu ortadan kaldırabilmektedir. Yüze gözlük ile uyumlu bir görüntü sunarak kişilerin tarzına uygun bir seçim yapabilmesini sağlayacaktır. Bunun yanı sıra normal yüz hatlarına sahip kişiler tarafından da küçük gözlük modelleri tercih edilebilecektir. Yalnızca göz bebeklerini ve göz çevresini kapatan bu gözlükler, yüzde ferah ve estetik bir görünüm oluşturacaktır. Küçük gözlük modelleri genellikle sıra dışı bir tarz oluşturanlar tarafından talep gören bir üründür. Farklı kıyafetler ile kombin yapılıp kullanıldığında özgün bir tarz oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Küçük ve yuvarlak gözlük modellerinin en uygun olduğu kategorilerden birisi ise çocuklardır. Çocukların yüz hatları ve boyutları yetişkin insanlara nazaran daha küçüktür. Bu nedenle daha küçük ve yumuşak gözlüklerin tercih edilmesi yaşına uygun bir görünüme ulaşmasını sağlayacaktır. Yuvarlak gözlük modelinin yumuşak bir görüntüsünün bulunması sebebiyle çocukların yaşını yansıtarak olduğundan daha büyük ya da olgun görünmesini engelleyebilmektedir. Küçük olduğu için ise yüz hatlarına ve boyutlarına daha çok uyum gösterecektir. Küçük gözlük modellerinde metal ya da kemik çerçeve tasarımları bulunmaktadır. Ayrıca bu gözlüklerde çerçevesiz tasarlanmış model içeriklerine ulaşabilmenizde mümkün olacaktır.

Harry Potter Gözlük Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Harry Potter gözlük modellerinde geniş renk seçenekleri bulunmaktadır. En çok tercih edilen renklerden bir tanesi şeffaf modellerdir. Şeffaf gözlükler rahatlıkla her kıyafet ile kombin yapılabilmektedir. Ayrıca her ton ile rahatlıkla tercih edilerek uyumlu bir görünüme ulaşılması mümkün olacaktır. Şeffaf gözlük renginin en önemli avantajlarından bir tanesi ise yok gibi görünmesidir. Şeffaf renk tonu nedeniyle özellikle uzaktan bakıldığında varlığının anlaşılması oldukça zordur. Gözlüğü takmak zorunda kalan kişiler için şeffaf modellerin tercih edilmesi daha ideal bir seçim olacaktır. Bu gözlüklerde en çok tercih edilen renklerden bir tanesi de siyah renk seçeneğidir. Harry Potter ile birebir aynı görünüme ulaşmak isteyen kişilerin ilk tercihleri arasında siyah renk yer almaktadır. Siyah renk gözlük modelleri yüzün daha karakteristik ve sert görünebilmesini sağlayacaktır. Ayrıca siyah renk tonu her renk ile uyum sağlayarak, tezat renk farklılıklarını ortadan kaldıracaktır. Bunun yanı sıra siyah ve koyu renkli gözlük camları polarize filtre içeriğine sahiptir. Polarize filtreler ışığın tamamen kırılabilmesine neden olarak en keskin ışık altında bile net bir görüş profili sunacaktır. Harry Potter gözlüğü renkli modeller ise farklı, canlı ve estetik görünmek isteyen kişiler rahatlıkla tercih edebilecektir. En çok kullanılan renklerden bir tanesi sarı tonlarıdır. Sarı renkli camlar özellikle kış aylarında karın neden olduğu keskin ışığın kırılabilmesinde oldukça başarılıdır. Ayrıca sarım cam ekranın neden olduğu mavi ışığı hızlı bir şekilde kırarak göz yorulmalarını engelleyebilmektedir. Sarı tonlarda olması yüzünden her yüzde farklı ve yumuşak bir etki bırakacaktır. Mor ve mavi gözlük modelleri ise genellikle kişilerin daha enerjik ve eğlenceli görünebilmesine neden olacaktır. Renklerin daha sıcak görünebilmesini sağlayan bu cam tonları özellikle gözün keskin ışık sebebiyle kamaşmasını ortadan kaldırabilmektedir. Kırmızı ve pembe gözlük modelleri genellikle canlı ve taze bir görünüm sunabilmektedir. Yaz aylarının vazgeçilmezleri arasında olan bu renk tonlarının camlarda kullanılması derinlik algısının artmasına neden olmaktadır. Göz yorgunlukların oluşması ve giderilmesinde oldukça etkili bu renk tonları farklılığı ile birçok kişinin ilgisini çekebilmenizi sağlayacaktır. Bu gözlük tipinde en çok tercih edilen renklerden bir tanesi de yeşil tonlarıdır. Yeşil tonları her tarza uyum sağlayan ve kişilerin görünümünü yumuşatan oldukça estetik bir renk tonudur. Gözlük camında tercih edildiğinde renk algısının bozulmadan görünebilmesine olanak sağlamaktadır. Ayrıca yeşil cam renginde kontrast yumuşak, derinlik algısı ise daha fazladır. Harry Potter gözlüğü fiyatı seçilen ürün ve ürünün özelliklerine bağlı olarak farklılık gösterecektir. Trendyol uygulaması üzerinden giriş yaparak tüm ürünleri detaylı şekilde inceleyebilirsiniz. Beğendiğiniz ürünü sepetinize ekleyerek, uygun fiyat ve ödeme koşulları ile anında sahip olabilirsiniz.