Hacim
Fiyat Geçmişi
Fiyat
Ağırlık
Gübre Çeşidi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Sıvı Kükürt

" araması için 110 sonuç listeleniyor

Güvenilir Sıvı Kükürt Çeşitleri Trendyol’da!

Sembolü S olan kükürt elementi, doğada yaygın olarak bulunur. Saf element formunda, doğada yanardağların etrafında sarı birikintiler halinde bulunur. Kükürt doğal olarak yer kabuğunda bulunur. Doğada bulunmasının yanı sıra bazı hayvan ve bitkilerde de bulunan element, sağlıktan sanayiye kadar her alanlarda kullanılır. Sıvı kükürt, endüstriyel olarak büyük ölçekte üretilir. Her yıl artan bir trendle yaklaşık 35 milyon ton elde edilir. Bitkilerin sağlıklı olması için yüksek oranda sülfüre ihtiyacı yoktur. Kükürt, her sektörde üretim aşamasında sıkça kullanılan sülfürik asit ve başka birçok gazın oluşum aşamasında kullanılır. Genelde toz formunda bulunan bu element; patlayıcı madde, sentetik gübre ve kağıt üretiminde önemli bir rol oynar. İnsan vücudu ve sağlığına da pozitif etki eden kükürt farklı formlarda kullanılır. Tadı ve kokusu yoktur fakat yanıcıdır. Yakıldığında çıkan gaz insan için tehlike arz eder. Toz haline ek olarak sıvı kükürt tarım işleriyle uğraşanlar için son derece kullanışlıdır. Bitki ve meyve yetiştiriciliği yapan kişilerin tercih ettiği sıvı kükürt çeşitleri toprağın verimliliğini artırarak mahsül verme süresini kısaltır. Zirai toz formu da aynı sıvı formu gibi toprak takviyesi olarak kullanılır. Bitkiyi besleyerek gelişimini hızlandırır. Eğer siz de tarım işleri ile uğraşıyorsanız Trendyol’dan ulaşabileceğiniz sıvı kükürt seçeneklerinden birine sahip olarak kaliteli mahsüller alabilirsiniz.

İhtiyaç Duyulan Etkiyi Sağlayan Sıvı Kükürt Özellikleri

İhtiyaç Duyulan Etkiyi Sağlayan Sıvı Kükürt Özellikleri

Atom numarası 16 olan kükürt, canlıların yaşamını devam ettirmesi için temel elementlerden biridir. Proteinlerin yapı taşı olan aminoasitlerde yüksek yüzdeli olarak bulunan element olan kükürt, her canlı için önemlidir. İnsan vücudundaki DNA düzenini ve hücreleri düzenleyerek, kanser gibi ciddi hastalıkların oluşmasını engeller. Bunun sağlanması için de kükürde ihtiyaç vardır. Brokoli, lahana, roka gibi sebzelerde bulunan element vücudu toksinlerden arındırır. Egzama, sedef hastalığı gibi deri hastalıklarına iyi gelen kükürt sabunu doğal şifa kaynağıdır. Kükürt bitkilerde de organik yapılarda bulunur. Bitkiler tarafından azotu proteinlere dahil etmek için kükürt kullanılır. Fotosentez ile besin üretmek için gerekli olan klorofil gibi enzimleri üretmek için de gereklidir. Bir eksiklik olduğunda, bitkinin kükürt elementini kullanması zordur. Hücresel sıvı ve tohumlar çeşitli bitki dokularında bulunur. Sülfat formunda kükürt, hem bitki hem de çevredeki toprak için su yönetiminde hayati bir rol oynar. Bu ürün; nohut, fasulye ve mercimek gibi baklagiller yetiştirilirken, azot sabitleyici bakterilerle ilişki kurulmasına da yardımcı olur. Bitkilerin toprağına takviye amaçlı eklenerek gerekli faaliyetlerin gerçekleştirilmesine destek olur. Sıvı kükürt tavsiye yorumlarının fazla olmasının sebebi diğerlerinden farklı olarak sıvı formunda olmasıdır. Sıvı formunda olmasının büyük avantajlarından biri konsantrasyon seviyesinin az olmasıdır. Bunun sayesinde bitki örtüsüne zarar vermez. Farklı miktarlarda satılan sıvı kükürt 1 lt bidonu satışa sunulan seçenekler arasında az olanıdır. Toprak asitliğinin artırılması için etkili bir yöntemdir. Önerilen miktarlarda uygulandığında tuz seviyesini düşürerek kireç oluşumunu engeller. Bazen, yüksek kükürt konsantrasyonları tuzlarda artışa neden olabilir. Tuz hasarının sonucunda bitkileriniz bodur ve koyu renkte olabilir. Bunu düzeltmek için sisteminizi temiz suyla yıkamanız yeterlidir. Ürün; buğday, patates, turunçgiller, baklagiller gibi sayısız sebze ve meyve için kullanılabilir. 20 günlük periyotlar halinde uygulanabilen hidrojenli sıvı kükürt, sıcaklık ve iklime bağlı olarak değişmekle beraber 2-3 hafta içinde etkisini gösterir. Sıvı kükürt özellikleri ve faydaları sayesinde bitkileriniz için mükemmel bir takviyedir. Sizin için bir araya getirilmiş yüzlerce farklı markanın sıvı kükürt seçeneklerine Trendyol’dan ulaşıp ihtiyacınıza uygun olana sahip olabilirsiniz.

Doğru Bakımı Sağlayan Sıvı Kükürt

Doğru Bakımı Sağlayan Sıvı Kükürt

Antik çağlardan beri kullanılan kükürt elementinin faydaları saymakla bitmez. Son yıllarda sentetik madde üretiminin yaygınlaşmasıyla birlikte sıvı kükürt markaları da artışa geçer. Topraklara destek sağlaması için eklenen gübreler de iyi kükürt kaynaklarındandır. Çiftçilerin veya uzmanların bitkiler için besleyici takviye olarak nitelendirdiği sıvı kükürt yaprak gübresi, toprağı bitki için uygun hale getirir. Toprağın sodyum içeriğini düşürerek tuz oranını azaltmaya yardımcı olur. Bitkiler ve topraklar için kullanılan sıvı kükürt; protein bileşenlerini birbirine bağlamada, çevresel stresleri azaltmada, bitki savunma gücünü artırmada, metabolizmayı hızlandırmada, enzim aktivasyonunda ve tane kalitesini artırmada önemli rol oynar. Toprak asitliği azalınca bitki mikro ve makro elementleri almakta zorlanır. Kükürt sıvısı sayesinde bu sorun ortadan kalkar, bitki besinleri kolayca alır. Ayrıca tane sayısını ve kalitesini artırarak daha çok mahsül almanızı sağlar. Ürünün rengini, sayısını, verimini ve mahsül zamanını etkiler. Örneğin kükürt eksikliğini genç yaprakların sararması ile anlayabilirsiniz. Geç ortaya çıkan eksiklik belirtileri, alınan önlemlerle engellenebilir. Toprak kükürt içeriğinde; toprak tipi, organik madde miktarı, PH, bitki türü ve tarımın tarihi önemli rol oynar. İlaçlama, damlatma ve püskürtme şeklinde uygulanmaya müsaittir. Asma, üzüm için sıvı kükürt kullanımı, bitkilerin çeşitli böcek ve haşerelerden korunmasını sağlar. Asmalarda yaygın olan külleme için sıvı kükürt tercih edilir. Bu sayede ürünleriniz güvenle hastalık ve dış etkenlerden korunur. Sağladığı avantajların yanında bunlara ek olarak, üzüm tane sayısını ve lezzet kalitesini artırır. Toprak ıslahı için kullanılan bazı organik ürünler arasındadır. Yetiştirdiğiniz ürünlerin bakımı için doğru olan sıvı kükürdü alırken emin olamıyorsanız Trendyol’da bulunan sıvı kükürt yorumları kısmından yararlanarak bilgi alabilir, kararınızı kısa sürede verebilirsiniz.

Avantajlı Fiyat Aralığıyla Sıvı Kükürtler

Avantajlı Fiyat Aralığıyla Sıvı Kükürtler

Bitkilere destek olması amacıyla kullanılan takviye, sağladığı daha erken olgunlaşma özelliği sayesinde üretimi hızlandırır. Yardımı ile soğuğa direnci yüksek bitkiler yetiştirilir. Geceyle gündüz arasındaki sıcaklık farklılıklarını düzenleyerek çeşitli sıkıntıların oluşmasını önler. Bitki ekiminin önce veya sonrasında, tüm gelişim dönemlerinde uygulanır. Uzun süre bozulmadan durduğu için sıvı kükürt 20 lt ekonomik bir seçenektir. Türlü böcek çeşitlerinden ve mantar hastalıklardan korumak için kullanılan spreyler, bitkilerin yapraklarına zarar verebileceğinden, sıcaklıklar 25 dereceyi aştığında kullanmaktan kaçınılır. Elde edilen ürünlerin tane sayısını pozitif yönde etkilemesi büyük bir artı özelliktir. Örneğin, buğdaydaki amino asidin eksikliği binlerce tanenin ağırlığını azaltır. Tabii ki bu, tahıl çeşitleri gibi protein kaynağına sahip olan tüm bitkiler için geçerlidir. Bitkilerin emilen sıvı kükürt ile doğru beslenmesi, proteinlerinin kalitesini ve miktarını artırır. Bu nedenle, tane ağırlığının neredeyse yarısını oluşturan protein, kepekli tahıllar, baklagiller veya nohut aileleri için önemli bir rol oynar ve kükürtten yoksun bırakılmamalıdır. Belirtilerin sık görüldüğü soğan ailesi, çok daha fazla kükürde ihtiyaç duyar. Bu bitkilerden gelen güçlü koku, kükürt bileşiklerinin varlığından kaynaklanır. Bileşikler bitki için koruyucu bir role sahiptir. Bu nedenle kükürt eksikliği başta soğan olmak üzere birçok bitkinin besin özelliklerini azaltır. Elementin eksik olması birden çok faktöre bağlıdır. Hava sıcaklığı, yüksek yağışlı kış ayları, kumlu toprak bunlardan bazılarıdır. Sayısız faydaları sayesinde bugünlerde sıklıkla sıvı kükürt satın alınır. Fiyat etiketleri markaya göre değişir. İthal sıvı kükürt fiyatları genel olarak daha yüksek seyreder. Trendyol’da her marka ve fiyattan seçenekler bulunur. Herkese hitap eden fiyatlarıyla sıvı kükürt çeşitleri sizleri bekliyor.

Sıvı Kükürt Ne İşe Yarar?

Sıvı kükürt; elementel formundadır. Bu nedenle yaygın olarak toprak ıslahında ve toprağın pH düzeyinin gerektiği gibi ayarlanmasında kullanılır. Sıvı kükürt sayesinde toprakta bulunan kireç ve tuz çözülür. Damlama, ilaçlama, yağmurlama gibi farklı uygulama şekillerinin tercih edilmesine fırsat tanır. Yapılan işlem sonrasında pH düzeyi kontrol altına alınır. Bu sayede var olan dengesizlikten dolayı toprağın alamadığı çinko, demir, fosfor gibi besin elementlerine ulaşmak kolaylaşır. Tarımsal üretim öncesi toprağın hazır hale getirilmesine yardımcı olur. Sıvı kükürt, doğal döngüye zarar vermez. Aksine bitkilerin donma başta olmak üzere birçok dış etkene karşı dirençli olmasını sağlar.

Sıvı Kükürt Nasıl Kullanılır?

Sıvı kükürt, genelde damlama ve sulama yöntemleri ile uygulanır. Bir kap içerisinde sulandırma işlemi yapılır. Hazırlanan karışımın bekletilmeden kullanılması gerekir. Aksi takdirde yapısı bozulup sertleşir. Ürün çoğunlukla organik gübre olarak tercih edilir. Yapraktan uygulama için püskürtme yapılması tavsiye edilir. Sulandırma işlemi bu metot için de geçerlidir. Su ve ürün miktarı için ayarlanan karışımın oranı, içeriklere göre değişiklik gösterir. Genelde bu oran; ⅓ şeklinde belirlenir. Kullanım dozu üretimi yapan markalara göre değişir. bitki besini ve vitamin uygulama rutininin 25 günlük periyotlarda oluşturulması yeterlidir. İhtiyaç halinde bu süre 20 günde bir şekilde de hazırlanabilir.

Sıvı Kükürt Nedir?

Sıvı kükürt, doğada yer alan kükürt elementinin mikronize edilen halidir. Yapısında sadece S formunda kükürt bulunur. İlgili elementin saf formudur. Bir litre ürünün 800 gramını kükürt oluşturur. Bu da mevcut kükürtün oransal olarak %80’e denk olduğu anlamına gelir. Böylece etki seviyesini %200 artırır. İçeriği ve yüksek performansının yanı sıra zararsız olması dikkat çekicidir. Bu özelliğiyle her türlü toprak türü için ideal bir ürün olarak değerlendirilir. Islah işlemleri için öncelikli tercih olmayı başarır. Uygulama sırasında ürünün miktarının doğru ayarlanması yeterlidir. Bu noktada toprağın pH değeri ve yapısal özelliklerinin dikkate alınması tavsiye edilir. Doğru ayarlama yapıldığı takdirde sıvı kükürt, toprağı ıslah eder. Bitkinin hem makro hem mikro elementleri almasına yardımcı olur. Elverişli tarım arazilerine sahip olmak için sıvı kükürtün sunduğu avantajlardan faydalanabilirsiniz.