"

Yüz Boyama Kalemi

" araması için 250 sonuç listeleniyor
Lets Let’s Yüz Boyama Kalemi
Kargo Bedava
LetsLet’s Yüz Boyama Kalemi
(16)
Let’s Yüz Boyama Kalemi
139 TL
Sepete Git

Yüz Boyama Kalemi

Yüz Boyama Kalemi

Yüz boyama, çocukların en çok sevdiği aktivitelerden biridir. Özellikle son dönemlerde her yaştan çocuk arasında bir hayli popüler hale gelen bu uygulama, evlerde olduğu kadar, çocuk parklarında, tatil köylerinde, çocuklara özel etkinlik ve organizasyonlarda da sıklıkla tercih edilir. Özellikle doğum günü partileri, karne günleri gibi özel günlere dahil edilmeye başlayan kalemle yüz boyama etkinliği, neşeli anlara, çok eğlenen çocuklara, sonrasında ise bakması oldukça keyif veren fotoğraf ve videolara neden olur. Sevimli bir kedi, masum bir köpek ya da neşeli bir tavşan; rengarenk bir çiçek ya da zarif mi zarif bir kelebek, çocukların suratlarında görmeyi en çok istediği figürlerdendir. Çocuklarıyla kaliteli ve eğlenceli vakit geçirmeyi önemseyen ebeveynler de çocuklarının yaratıcılıklarını ve el becerilerini geliştiren kalemle yüz boyama etkinliklerinden oldukça hoşlanır. Az malzeme ve az maliyetle oluşturulan bu renkli dünyada çocuklarınızın hem eğlenip hem de öğrenmesi; soğuk ve yağışlı bir havada evde geçirilmek zorunda kalınan bir cumartesi gününe bile kolayca bir parti havası kazandırır. Bunun için sadece doğru ekipmanlara yani sağlıklı yüz boyama kalemi çeşitlerine sahip olmanız gerekir.

Çocuklar için çok eğlenceli olduğu kadar oldukça eğitici ve öğretici bir aktivite de olan yüz boyamada kullanılan boya kalemlerinin doğru seçilmiş olması, çocuklarınızın hassas cilt yapılarına ve sağlıklarına zarar vermemesi açısından çok önemlidir. İçerikleri dolayısıyla her boyanın cilde uygulanması mümkün değilken, yetişkinlerden katbekat daha hassas bir cilde sahip olan çocuklarla temas edecek boyanın kalitesi kritik bir önem taşır. Yüz boyama etkinliğiniz için yağlı boya, parmak boyası, guaj boya ya da sulu boya gibi boyaları kullanmak çocuklarınızın cilt sağlığını tehlikeye sokar. Bu sebeple yalnızca çocuk cildi için titizlikle üretilmiş ve gerekli tüm testlerden başarıyla geçmiş kalem yüz boyaları kullanılmalıdır. Yüz boyama için hazırlanmayan boyalar, çocukların cildine ciddi zararlar verebilirken aynı zamanda bu boyaları çıkarması da oldukça zahmet verir. Çocuğunuzun narin cildi hem boyaların içindeki zararlı kimyasallarla hem de boyayı çıkarmak için verilen uğraşlarla tahriş olur. Bu sebeple en değerli varlıklarınız olan çocuklarınızın yüzlerini içeriklerinden ve güvenilirliklerinden emin olduğunuz kalem boya seçenekleri ile boyamak gerekir.

Çocukların cilt yapısı için özel olarak hazırlanmış yüz boyama kalemi çeşitleri, dermatolojik testlerden başarıyla geçmiş temiz içeriği ve zararlı madde içermeyen güvenilir yapısıyla çocuklarınız için eğlenceli anlar yaratmak ve bu anlara keyifle eşlik etmek için uygundur. Yüz boyama kalemi çeşitleri, yumuşak ve kaygan yapısıyla yüze çok kolay bir şekilde uygulanabilir. Yüz boyama kalemleri çocuklarınızın suratını acıtmadan çok rahat bir biçimde istediğiniz gibi boyayabilir, çocuklarınızın suratlarına birbirinden eğlenceli figürler çizebilir, çocuklarınızın akıllarından geçenleri onların yüzlerine yansıtabilirsiniz. Uygulandıktan sonra saatlerce bozulmadan, akmadan ya da dağılmadan kalan bu kalemler, çıkarmak istediğinizde ise hiç zorlanmadan kolayca temizlenebilir. Siz de çocuğunuz için bir yüz boyama seti almayı düşünüyorsanız Trendyol’da bulunan yüz boyama kalemi tekli ya da çoklu seçeneklerine göz atabilir, çocuklarınızla eğlenceli dolu anlar yaşayabilirsiniz.

Yüz Boyama Kalemi Çocuğunuzun Hayal Dünyasını Zenginleştirir

Renkler, çocuklar üzerinde çok önemli bir etkiye sahiptir. Yapılan bilimsel çalışmalar, renklerin çocukların beyin gelişimine, yaratıcılığına, verimliliğine ve öğrenmelerine çok büyük bir katkısı olduğunun altını çizer. Çocukların hayatları renklerle doludur; onlar, renklerle öğrenir, renklerle oyunlar oynar ve rengarenk hayaller kurar. Çocuklar, renkleri yalnızca hayallerinde değil, hayatlarının her alanında hatta suratlarında bile görmekten büyük mutluluk duyarlar. Çocuklarınızın renklerle bezeli hayal dünyalarının yüzlerine yansıması ise yüz boyama kalemleriyle çok kolay ve eğlenceli olur. Çocukların yaratıcılığını geliştiren, hayal dünyalarını zenginleştiren yüz boyama kalemleri, hem çocukların oyunlarından çok daha zevk almalarına hem de kurdukları yeni oyunlarla yepyeni ufuklara yolculuk etmelerine yardımcı olur. Çocukların zihinsel ve duygusal gelişimleri için hayal gücünü besleyen oyunların ne kadar önemli olduğunu kavramış ebeveynler tarafından sıklıkla tercih edilen yüz boyama kalemleri ile çocuklar, yalnızca resim defterlerini ya da duvarları boyamak yerine yüzlerini de boyayabilir.

Yüz boyama kalemi, pek çok renk çeşidi ile çocuklarınızın hayal ettikleri figürlere benzeyebilmelerini sağlar. Laboratuvar ortamında, işin uzmanları tarafından üretilen ve çok çeşitli testlerden geçerek piyasaya sürülen kalem yüz boyaları, çocuklarınızın sağlıkları için herhangi bir risk oluşturmadıkları gibi aslında gelişimleri için oldukça faydalı alternatifler olarak ön plana çıkar. Diğer yüz boyaları arasında uygulaması en kolay olan boya çeşidi olan yüz boyama kalemi çocuklarınızın rahatça kavrayıp kolayca kullanabilmeleri için özenle üretilmiştir. Sadece çocukların değil, her yaştan insanın da severek uygulayabileceği bu kalem boyalar; yüzünüzü olduğu kadar hayatınızı da renklendirir. Yanak, burun ve dudak çevresi olmak üzere her yere rahatça uygulanabilen bu boyaları göz çevresine uygularken biraz daha hassas olmak gerekir. Özellikle çok hassas bir yapıda olan göz çevresinin sağlığını koruyan yüz boyama kalemi tavsiye ve yorumlarını dikkate alabilirsiniz.

Yüz boyama kalemleri çocukları tekdüze oyunlardan kurtararak, zengin hayal dünyalarıyla bezeli bir yolculuğa çıkarır. Bu kalemlerle yaratılan masalsı dünya, çocuklarınıza yaratıcılıklarını keşfetmeleri ve el becerilerini geliştirebilmeleri için ideal bir fırsat verir. Çocuklar hayal ettiklerini gerçeğe dönüştürmek için çaba sarf eder, çizer, boyar ve keşfeder. Tüm bunlar küçük gibi görünen ama minik çocuğunuzun gelişim ve öğrenme sürecinde çok önemli bir yere sahip olan büyük adımlardır. Renklerle örülmüş bu dünyada renklere dokunarak büyüyen, karalamaktan korkmayan çocuk, bu süreçte birçok yeni şey öğrenir. İlk başlarda karalama olarak görünen bu çizimlerin her ayrıntısında çocuğunuzdan bir şey bulmak, çocuğunuzu çizgilerini ayrıntısından tanımak size de büyük bir mutluluk verir. Basit çiziktirmelerle başlayan bu süreç zamanla bir su damlasına, kelebek kanadına, bir kedi bıyığına ya da bir papatyaya dönüşür. Minik ellerden çıkan bu çizimlerdeki düşünülmesi zor ayrıntılar, çocuklarınızın ne kadar iyi bir gözlemci olduklarını fark edebilmeniz için de bulunmaz bir fırsat olur.

Yaratıcılık hayatın her alanında ihtiyaç duyulan bir süper güçtür. Yaratıcı yetişkinlerin temeli ise özgür bir çocukluktan, bastırılmamış heveslerden, yanıtsız bırakılmamış sorulardan ve boyalarla kirlenen rengarenk ellerden geçer. Yüz boyama kalemleri ile büyüyen çocuklar, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını kendilerine kılavuz edinmeyi çok erken yaşlarda öğrenir. Hayal gücü gelişmiş çocukların, oyun oynayacak arkadaş bulmaları da, sağlıklı arkadaşlıklar kurmaları da çok kolay olur. Arkadaşları olmasa bile zengin dünyalarında çok kolay bir biçimde yeni oyunlar kurabileceklerinden kendilerini hiçbir zaman yalnız hissetmez. Gelecekte karşılarına çıkabilecek stresli durumları problem çözme yetenekleri ve uyum sağlama becerileri ile kolayca çözer. Geleceğin kendini seven ve tüm canlılara sevgiyle yaklaşan büyükleri, bugün kalem boyaları ile özgürce karalama yapabilen özgür çocuklar arasından çıkacaktır.

Yüz Boyama Kalemi Kullanımı Oldukça Pratiktir

İçeriğinde çocuk sağlığına hiçbir zararlı kimyasal ya da karışım bulunmayan, cilt yapısı ile uyumlu sağlıklı kozmetik boyalarla üretilen yüz boyama kalemi çeşitleri, sürüldüğü yerde kalan ve bulaşmayan yapısıyla hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından severek kullanılır. Yüz boyama kalemi kullanmak büyük küçük herkes için bir hayli kolay ve pratiktir. Kullanmadan önce çocuğunuzun cildini temizlediğiniz takdirde istediğiniz figürü çizmek ve renklendirmek çok daha kolay olur. Ayrıca kalemleri uygulamadan önce çocuğunuzun yüzünü önceden uygun bir nemlendirici ile nemlendirmek de boyanın çok daha kolay sürülebilmesine, oluşturulan desenlerin suratta çok daha canlı ve belirgin durmasına ve nemlendirilmiş suratta hiçbir çatlama ya da tahrişin olmamasına yardımcı olur. Yüz boyama kalemleri, çocuk cildinin narin yapısı göz önüne alınarak tasarlandığı için yüzün her alanına güvenle uygulanabilir ancak yüzün diğer bölgelerine göre çok daha hassas bir yapıya sahip olan göz çevresini boyarken biraz daha dikkatli olmakta ve özellikle göz altlarını korumakta fayda vardır. Küçük yaştaki çocuklarınızı bu boyalarla yalnız bırakmamanız, çocuğunuzun boyaları ağzına ya da gözüne götürmelerini, kendilerine zarar vermelerini de engelleyecektir.

Surattaki yüz boyasını temizlemek de uygulaması kadar kolay ve pratiktir. Tıpkı makyaj temizliğinde olduğu gibi çocuğunuzun suratını ona uygun bir jel temizleyici ya da bebek şampuanı ile yıkamak ya da krem bazlı temizlik ürünleri kullanmak, çocuğunuzun cildinin saniyeler içinde temizlenmesine yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra yüz boyama kalemleri sadece su ve sabun yardımıyla bile kolayca çıkacağı için ekstra bir ürün aramaya da gerek kalmaz. Çocuklarınızın kendi başına da tıpkı yüzlerini yıkar gibi kolayca çıkarabileceği bu ürünler, ciltte herhangi bir yan etkiye ya da tahrişe neden olmaz. Boya kalemlerinin bu kolay çıkabilen özel yapısı, çocuğunuzun yüzünü temizlerken, sert hareketlerde bulunmanızın, çocuğunuzun suratına baskı uygulamanızın ve çocuğunuzun canını istemeden acıtmanızın önüne geçer. Bu boyaları kullanmak da yıkamak da pratik ve eğlencelidir.

Yüz Boyama Kalemi İle Her Anınız Festival Tadında Geçer

Yüz boyama ile daha eğlenceli hale gelen oyunlar, çocukların en sevdiği aktivitelerin başında gelir. Oyunlar yüz boyama ile güzelleşir, doğum günü partileri yüz boyama kalemi ile çok daha eğlenceli bir hale gelir. Özellikle havaların ısınmasıyla birlikte yapılan açık hava aktiviteleri, yüzleri kalplerle, çiçeklerle ya da birbirinden değişik hayvan figürleriyle resmedilmiş çocuklarla adeta festivale dönüşür. Eğlenmek için büyük organizasyonlara, pahalı kostümlere ve aksesuarlara gerek kalmadan festival havasını evlere, çocuk odalarına parklara ve bahçelere taşıyan bu kalemlerle her alan, büyük eğlencelere sahne olur. Çocuğunuz için düzenleyeceğiniz bir partiyi yüz boyama kalemleri ile renklendirmek, sadece onun suratını değil, çocukluk anılarını da renklendirir, o günü unutulmaz bir hale dönüştürür. Çocuğunuzun doğum gününde, sünnet düğününde ya da yeni yıl partisine yüz boyama kalemlerini de dahil etmek, çocuğunuzu dünyanın en mutlu kişisi sizi ise bir süper kahraman gibi hissettirebilir.

Yüz boyama kalemi, çocuklarınızın çok eğlenmelerini sağlayacağı gibi el becerilerinin gelişmesine de katkı sağlar. Çocuklarınızın kendi suratlarını boyamalarına izin vermek, çocuklarınızın gelişimleri ve yaratıcılıkları için oldukça faydalıdır. Yüz boyama kalemlerini çocuklarınızın eline gönül rahatlığı ile verebilir, çocuklarınızın maharet ve yaratıcılıklarını konuşturmalarına şahit olabilir, çıkan eğlenceli sonuçlara kahkahalarla gülerken çocuğunuzun yeteneklerine hayran kalabilirsiniz. Çocuğunuzu kendi ellerinizle boyayabileceğiniz gibi kendi yüzünüzü çocuğunuzun yaratıcı ellerine teslim etmek de yine hem çok keyifli hem de unutamayacağınız paylaşımlar yaşamanıza; geleceğe, yıllar sonra bile yüzünüzü güldürecek anılar bırakmanıza sebep olur. Çocuklarınız büyürken her anlarını fotoğraflayarak geleceğe unutulmaz hatıralar bırakmak hem çok moda hem de gelişen teknolojiyle çok pratiktir. Yüz boyama kalemleri ile aile boyu eğlenceli yüzlere bürünebilir, belirleyeceğiniz temalarla çok eğlenceli fotoğraflar da çektirebilirsiniz.

Yüz boyama kalemleri ile çocuklarınız sevimli bir tavşana, minik bir fareye ya da kükreyen bir aslana kolaylıkla dönüşebilir. Bu hayvanlara dönüşüp, hayvanlarla empati kurmalarını da sağlayan bu kalemler, çocuklarınıza erken yaşta hayvan sevgisini aşılar. Yüz boyama kalemlerinin çocuklarınıza ne isterlerse o olabilmelerine fırsat veren yapısı, hayal kurmanın ve o hayali yaşamak için çaba harcamanın önemi çok eğlenceli bir şekilde öğretir. Çocukluk hayal kurmanın da o hayalleri yaşayabilmenin de en kolay olduğu dönemdir. Çocuklarınıza alacağınız yüz boyama kalemleri, çocuklarınızın hayallerini çizimleriyle gerçeğe dönüştürebilmelerine izin verir. Kafasındaki balık figürünü yüz boyama kalemleri ile yüzünde gören çocuk, bu sayede daha fazla hayal kurmaya, daha yaratıcı düşünmeye ve onu gerçeğe dönüştürmek için daha fazla çaba göstermeye başlar. Basit karalamalarla ve anlamsız görünen çizgilerle başlayan bu süreç planlı, odaklanmış yaratıcı çizimlere dönüşür. Hayal kurmaktan vazgeçmeden büyüyen çocuklar ise geleceğin mutlu, pozitif ve sevgi dolu bireyleri olarak toplumda yerini alır. Büyüme evresinde hayalleri beslenmiş bir çocuğun hayal kurmaktan vazgeçmeyen bir yetişkine dönüşmesi ise hayallerin ötesinde bir zenginliktir.

Yüz Boyama Kalemlerini Yetişkinler de Severek Kullanır

İçindeki çocuğu hiç kaybetmemiş yetişkinlerin de severek kullandığı yüz boyama kalemleri, keyifli arkadaş buluşmalarının yıldızı olur. Eğlenceli fotoğrafların, kahkaha dolu videoların ve unutulmaz anların başrol oyuncusu olan kalem boyalar ile siz de isterseniz bir kraliçeye isterseniz bir şövalyeye dönüşebilirsiniz. Katılacağınız kostüm partilerinde yalnızca kostümleriniz ile değil, kendi elinizle boyadığınız suratınız ile de ilgi odağı olabilirsiniz. Arkadaşlarınız için organize ettiğiniz sürpriz doğum günü partisinde onun en sevdiği figürü kendinizin ve diğer misafirlerin suratına çizebilir, partiyi arkadaşınız için çok daha kişiselleştirilmiş ve çok daha özel bir hale getirebilirsiniz. Yüz boyama kalemleri ile hayal etmek yeterlidir. Gerisi sizin maharet dolu ellerinizdedir.

Yüz Boyama Kalemi Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?

Yüz boyama kalemi tavsiye arayan kullanıcılara söylenebilecek en önemli şey, kalitesinden ve içeriğinden emin olduğunuz boyayı almak olacaktır. Satın aldığınız yüz boyama kalemi çeşitlerini kullanmaya başlamadan önce olası reaksiyonları önlemek için kalemi ufak bir bölümde test etmek, içinizin çok daha rahat olmasını sağlar. Çocuğunuzun yüzünü boyamadan önce çizeceğiniz şeklin önce bir kağıt üzerinde provasını yapmak, çocuğunuzun suratında çizim yaparken çok daha rahat olmanızı ve çok daha başarılı bir çizim yapmanızı sağlar. Küçük çocuklarınıza yüz boyama kalemlerini sizin gözetiminizde kullandırmak olası kazaların önüne geçer. Eğer çocuğun yüzünde tahriş olmuş ya da yaralı bir alan varsa boyayı o bölgeye değdirmemek gerekir. Boyamanın daha çok yanaklar üzerinde yapılması çok daha sağlıklı olur. Eğer yüz boyamaya yeni başladığınız bir dönemdeyseniz kolay figürlerden başlamanız işinizi kolaylaştıracaktır. Kız çocukları kalp, yıldız, çiçek, kelebek ve uğur böceği figürlerinden çok hoşlanırken erkek çocuklar araba, yarasa adam, örümcek, korsan, sakal ve bıyık gibi çizimlere ilgi duyar.

Yüz Boyama Kalemleri Trendyol’da!

Yüz boyama kalemi fiyatları markadan markaya değişiklik gösterebilmekle birlikte genel olarak herkesin ulaşabileceği bir aralıktadır. Yüz boyama kalemi tekli seçeneklerin fiyatları setlere göre çok daha uygun olabilir, buna karşın yüz boyama setleri içinde çok sayıda renk seçeneği olmasıyla ön plana çıkar. Tekli ya da çoklu olması fark etmeksizin tüm boyaların içeriği çocuk cilt yapısıyla uyumlu, sağlıklı yapıdadır. Ürünlerin dayanıklı yapısı, boyaların akmasının, dağılmasının ve etrafa bulaşmasının önüne geçer.

Birbirinden eğlenceli figürler oluşturabileceğiniz yüz boyama kalemleri şimdi Trendyol’da sizleri bekliyor. Siz de en beğendiğiniz yüz boyama kalemi seçeneğini sepetinize ekleyebilir, çocuğunuza güzel bir sürpriz yapabilirsiniz.