"

Oksidan

" araması için 34330 sonuç listeleniyor

Oksidan

Saç Rengini Değiştirirken Oksidan Kullanmanın Avantajları

Kişilerin dış görünümlerinde oldukça etkili olan saç rengi, çeşitli uygulamalar ile kolayca değiştirilebilir. Koyudan açık renge dönüş yaparken kullanılan malzemenin kalitesi ve türü saç sağlığı açısından son derece önemlidir. Gerek rutin boyama işlemlerinde gerekse daha açık tonlara geçişte en çok kullanılan malzemeler arasında oksidan çeşitlerinin işlevi büyüktür. Boyayı hazırlarken gerekli kıvamı almasına yardımcı olan bu kozmetik ürünler, rengin açıklığını ya da koyuluğunu ayarlamada etkilidir. Uygulanan boyanın kalıcı olmasını sağlayan ve onun farklı tonlarda açılmasına yardımcı olan oksidan suyu, çeşitli numaralarda üretilir. Her boyanın kendine uygun bir renk ayarlama suyu ya da kremi mutlaka vardır. Bu kozmetik ürünler yalnızca boyama işlemi sırasında değil aynı zamanda röfle, balyaj, gölge gibi uygulamalarda da sıkça kullanılır. Oksidan krem kullanılmadan boyama işlemi yapılması, uygulamanın kalıcı olmamasına neden olurken istenilen rengi yakalayabilmek de kolay olmaz. Kullanımı son derece kolay olan bu kozmetik ürünler genelde hazır boyaların içerisinde satışa sunulsa da bazen ek olarak da temin edilme ihtiyacı ortaya çıkar. Çiftli olarak satılan saç boyalarında fazladan bir kutu daha satın almak hem boyanın miktarını arttırır hem de rengin daha iyi ayarlanmasına yardımcı olur. Yapılan bakım işleminden kesin sonuç alabilmek için bu ürünleri hem uygun miktarda hem de gereken değerde kullanmak gerekir. Oksidan seçimi yaparken boya kutusu üzerinde önerilen ürünleri almanız önemlidir. Bu kozmetik ürünler genelde kuaförler tarafından kullanılır ve toplu olarak temin edilir. Evde kullanım için ise daha küçük tüplerde satılırlar. Daha çok boya kutularının içerisinde yer alırlar. Bazı boyalar tekli tüp şeklinde temin edildiğinde kutu üzerinde belirtilen değerdeki ürünleri satın almak gerekir. Yanlış seçimler saçların daha koyu bir renge dönüşmesine ya da boyanın kalıcılığının ortadan kalkmasına neden olabilir. Yerli ve yabancı birçok marka tarafından üretilen oksidanlar çok zengin seçenekler ile kullanıcıya sunulur. Boyanın miktarını çoğaltan ve daha kullanışlı bir hale gelmesine yardımcı olan bu ürünleri kullanırken kullanma şekli de dikkat edilen bir konudur.

Saç Rengini Değiştirirken Oksidan Kullanmanın Avantajları

Saç Renginde İstenilen Sonuca Ulaşmak İçin İdeal Oksidan Seçimi

Saç Renginde İstenilen Sonuca Ulaşmak İçin İdeal Oksidan Seçimi

Saçlarının rengini sıkça değiştiren kişiler daha sağlıklı bir açma işlemi için organik amonyaksız oksidan çeşitlerinden yararlanabilir. Yapısal güçleri sayesinde işlem sırasında saça zarar verme riski son derece düşüktür. Olması gereken miktarda ve doğru tekniklerle kullanıldığında istenilen sonuca ulaşmak son derece kolaydır. Özellikle sürekli olarak farklı renkleri denemekten keyif alanlar kimyasalların etkilerini azaltabilmek için daha organik ürünleri tercih edebilirler. Doğal tondan çok daha açık bir işlem yapılacak ise güçlü yapıya sahip olan ürünler kullanmak gerekir. Bunu yaparken de 4-5 farklı tona kadar işlem yapılabilen bu kozmetiklerin saç yapısını olumsuz etkilememesi için iyi bir marka ürünü olması da önemli bir detaydır. ”Oksidan nasıl kullanılır?” cevabı merak edilen sorulardandır. Kullanıcılar bu ürünleri boya ile birlikte kullanırlar. Saça rengi veren boyanın istenilen kıvama gelmesinde ve açıklık koyuluk ayarlamasında önemli bir işlevi vardır. Oksidan saç açma işlemi yapılırken de belirtilen numaralar ve volümler ile işlem yapmak gerekir. Farklı yapılarda üretiliyor olmaları kullanım sırasında profesyonellik gerektirir. Kullanım sırasında en önemli detaylardan birisi de koyu renge dönerken volüm değeri arttırılmalı, daha açık isteniyorsa azaltılmalıdır. Hidrojen peroksit seviyesi burada kullanıcının beklentisine uygun olarak belirlenir. Daha sağlıklı sonuçlar alabilmek için açma ve koyulaştırma işlemleri belirli periyotlarda yapılabilir. Eğer hassas cilt yapısına sahipseniz içeriği zenginleştirilmiş ve daha organik yapıda olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Tekli ya da çok kullanımlık şekilde temin edebileceğiniz bu ürünler kullanım açısından rahattır ve uygun miktarlarda kullanıldığında sağlık açısından herhangi bir risk doğurmazlar. Besleyici kremi ile kullanım sonrasında saça ihtiyaç duyulan bakımı yapabilir ve boyanın daha da uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Kullanıcı denediği boyanın kendi oksidanını tercih ettiğinde alacağı sonuç da o kadar iyi olur. Genel yapıya zarar vermeyen, kullanım sonrasında istenilen parlaklığı sunan ve beyazların kapanmasında önemli bir görevi olan tüp boya doğal oksidan yıpranmış saçların kendini bulmasına da yardımcı olur. Trendyol’dan her ürünü daha detaylı şekilde inceleyebilir ve bakım uygulamanıza en uygun olanını rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Her Saç Rengini Yakalayabileceğiniz Oksidan Çeşitleri

Her Saç Rengini Yakalayabileceğiniz Oksidan Çeşitleri

Koyu renk saçlara sahip kişiler daha açık tonlarda istediklerinde rahatlıkla açtırma işlemi yapabilirler. Bu açtırma işlemleri sırasında oksidan tozu tarzında birçok farklı üründen yararlanılabilir. Farklı markalar tarafından üretilen bu ürünler aynı zamanda krem ve su şeklinde de üretilir. Tozu denemek için kullanma kılavuzunda belirtilen tarife göre karışımı hazırlayabilir ve açma işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu açma işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken birçok detay vardır. Toz ile yapılan açma işlemlerinde belirtilen süreler oldukça önemlidir. Her ton için farklı dakikalarda bekletilmesi gerekir ve uzun bir süre saçlar yıkanmadığında istenilen sonuçtan daha açık bir ton ile karşılaşabilirsiniz. Saçların zarar görmemesi ve ideal bir şekilde açılması için mavi oksidan çeşitlerinden de yararlanabilirsiniz. Uygulama kolaylığı bulunan bu açıcılar özel bir bileşene sahiptir. Bu bileşenleri sayesinde cilt herhangi bir şekilde olumsuz etkilenmez. “Mavi oksidan nedir?” cevabı en çok merak edilen sorulardan biridir. Bu ürün içerisinde bulunan mavi renkli bileşenler sayesinde saçlarda açma sonrasında oluşan kızıllıklar oldukça azalır. Bunun amacı ise boyanın daha kolay uygulanabilmesi de istenilen rengin daha rahat şekilde yakalanabilmesidir. Toz açıcılar sayesinde cila işlemi uygulandığında çok daha etkili sonuçlar alabilmek mümkün hale gelir. Kaliteli açıcı çeşitleri kullanmak hem sonuç almayı kolaylaştırır hem de istenilen tonu yakalamak için defalarca işlem yaptırmak zorunda kalmazsınız. Birçok farklı denemeye rağmen kişilerin istedikleri tonu yakalayamaması biraz da yanlış açıcı kullanılmasından kaynaklanır. Doğru numaralar ve volüm değerleri tene uygun bir saç rengi yakalamak açısından her zaman önemlidir. Bu ürünleri temin ederken saçlarınızın yoğunluğuna ve uzunluğuna uygun miktarda satın almanız gerekir. Az miktar ile yalnızca dip kısımlarda açma işlemi yapabilirsiniz.

Oksidan Kullanımında Tercih Edilebilecek Numaralar

Oksidan Kullanımında Tercih Edilebilecek Numaralar

Güzellik ve bakım uygulamalarında önemli bir yere sahip olan açıcılar farklı numaralarda üretilirler. Her numara saçta farklı bir ton bulmaya yardımcı olurken bazıları da beyazları kapatmak için boya ile karışım şeklinde kullanılır. Uygulanması kolay olan bu ürünleri saçta çok fazla bekletmeye gerek duyulmaz. Belirli bir süre bekledikten sonra yıkanmalıdır. Eğer açıcı olarak kullanılmış ise işlem sonrasında istenilen boya uygulanabilir. Fakat beyaz kapatmak için boya içerisinde uygulanmış ise yıkadıktan sonra kurutma işlemi yeterli olur. Oksidan numaraları yapılacak işleme göre farklılık gösterir. Bu numaralara dikkat edildiğinde hem saçlar zarar görmez hem de kolayca tam ayarında bir ton bulabilirsiniz. 9 oksidan numarası 30’luk olarak bilinir ve bunları daha çok 2 veya 3 tona kadar açılmasını beklediğiniz durumlarda kullanabilirsiniz. Standart kullanımı vardır ve boya ile karışım yapmak yeterlidir. 6 oksidan ise 20’lik olarak bilinirler bunlar beyazları kapatmada çok etkili bir özelliğe sahiptir. Aynı zamanda açıcı olarak kullanıldıklarında koyu tonları açığa çevirmede etkilidirler. Normal boyama işlemlerinde sıkça tercih edilen bir açıcı numarasıdır. Numara seçimi yaparken mutlaka hangi açıcının ne kadar etkili olduğunun bilinmesi gerekir. 12’lik oksidan olarak bilinen açıcılar 40 volume denk gelirler ve bunlar yüksek açıcı özelliklerine sahiptirler. Bu saç açıcılar yüksek oranda bir açma işlemi yapılacağı zaman kullanılırlar. Etkileri son derece yüksek olan ürünler doğru kullanıldığında zarar verme oranları çok düşüktür ve istenilen tonlar çok iyi şekilde yakalanır. Asıl renkten daha açık tonlara dönerken mutlaka vol değerlerine ve numaralara dikkat edilmesi gerekir.

Saç Renginizi Kolayca Açabileceğiniz Oksidan Çeşitleri

Saç Renginizi Kolayca Açabileceğiniz Oksidan Çeşitleri

Renk açma işlemleri yapılırken farklı uygulamalar yapılır. İki farklı şekilde yapılan bu işlemler boya ile yapılabileceği gibi toz açıcılar kullanılarak da yapılabilir. Boya kullanarak yapılan bir işlem sırasında 0.9 oksidan ya da 10.0 gibi numaralar uygundur. Çok açık tonları bulmak istediğinizde 40 volum kullanmak gerektiği unutulmamalıdır. Uygulamaya başlamadan önce ufak bir deneme için ense kısmından bir tutam alın ve karışımı hafifçe uygulayın. Eğer bir sorun görmüyorsanız işlemi tamamen uygulayabilirsiniz. Açık renklerde ki boyayı kaseye koyun ve üzerine de 40 volüm yani 12’lik oksidanı ekleyin. Bu işlem esnasında 60 gram civarında boya kullanılmış ise oksidan 60 ml miktarında olması gerekir. İşlemi yaparken mutlaka deriden 1 cm uzaktan işlem yapmanız gerekir. Hızlı ve pratik bir şekilde uygulamayı gerçekleştirin. Her yere aynı oranda karışım sürdüğünüzden emin olun. Aksi halde açma işlemi açıklı koyulu bir sonuç ortaya çıkarır. Yarım saat kadar bekledikten sonra açılmayan kısımlara biraz daha karışımdan sürün ve biraz bekledikten sonra yıkayın. Bu işlem daha önceden boya kullanılmamış ise rahatlıkla yapılabilir. Ancak defalarca işlem görmüş saçlar için biraz daha farklı bir uygulama yapılması gerekir. Bu işlem sırasında dipten uca bir açma işlemi daha uygundur. Uygulama için gerekli olanlar ise toz açıcı ve %12’lik bir oksidandır. Burada önemli olan nokta ise var olan tonun hangi renge dönüştürüleceğidir. Siyah olan bir saçı tek seferde sarıya çevirmek kolay değildir. İşlem sırasında önce tozu bir kaba alın ve üzerine oriel yani toz açıcıyı ekleyin. Daha sonra ise karışımı istenilen kıvama gelene kadar karıştırın. Karışım çok cıvık olmazsa kullanımı daha rahat olur. İşleme enseden başlayın ve yine deriye çok yaklaştırmayın. Hızlı bir şekilde her yeri kaplayacak şekilde uygulama yapın ve gözlere temas etmemesine de dikkat edin. Bu karışımı saçta çok bekletmemeye özen gösterin. 15 dakika sonra yıkayın. Daha sonra istenilen renge boyama yapabilirsiniz. Uygulanması son derece basit ürünlerdir ve kullanım talimatlarına dikkat edildiğinde yan etkiler ortaya çıkarmaz.

Trendyol’da Bulabileceğiniz Oksidan Seçenekleri

Trendyol’da Bulabileceğiniz Oksidan Seçenekleri

Saçlar estetik görünümün en önemli öğesidir. Işıl ışıl parlayan ve canlı bir görünüm kişilerin de sağlıklı görünmesinde önemli bir etkendir. Beyazları çıkan ya da ten rengine uygun olmayan tonlar kişilerin de bakımsız görünmesine neden olur. Böyle durumlarda bilindik ve güvenirliği kanıtlanmış oksidan markaları arasından uygun ürünler seçmek gerekir. Çok sık şekilde işlem yapıyorsanız ya da bu alanda profesyonel olup bir güzellik merkezi işletiyorsanız oksidan 1 lt gibi yüksek miktarlı ürünler de satın alabilirsiniz. Açıcıların numarası ve ne kadar miktarda kullanılacağı istenilen renk tonuna göre farklılık gösterir. Buna ek olarak seçimi etkileyen bir diğer unsur ise kişilerin saçlarının daha önceden işlem görüp görmediğidir. Eğer saçlarınız boyalı değilse toz yerine krem açıcılar kullanılarak direkt boya ile işlem yapılabilir. Fakat yüksek oranda boyadan geçmiş ve koyu renklerde ise toz açıcılar kullanılması daha iyi sonuç almaya yardımcı olur. Böyle durumlarda 75 ml oksidan çeşitleri tercih edilebilir. Bunların yanında işlem görecek olan saçın türü de önemlidir. Canlı ve kalın telleri açma işleminden çok fazla etkilenmediğinden rahatça işlem yapabilirsiniz. Oksidan fiyatları da seçimlerde etki eden unsurlar arasındadır. Fiyatlar miktarına ve markasına göre farklılık gösterebilir. Ancak her durumda ulaşılabilir fiyatlardır ve herkesin rahatlıkla temin edilebilmesi mümkündür. Trendyol’dan tüm ürünleri inceleyebilir ve gereksinimlerinizi rahatlıkla temin edebilirsiniz.