Vücut Bakımında Neden Organik Ürünler & Yağlar Daha Çok Tercih Ediliyor?

Cilde İyi Gelen Organik Yağlar

Son yıllarda cilt bakımında kullanılan organik ürünlerin sayısı gittikçe artmaya başladı. Artık herkesin cilt bakım rutininde en az bir organik ürün bulunuyor. İster tonik için limon suyu kullanımı olsun, ister cilt temizlemede sabun kullanmak olsun, ister organik yağ olsun. İnsanlar, yıl geçtikçe organik ürünlerin içerdiği mucizevi maddeleri daha da çok fark etmeye başladı ve bu yüzden bakım rutinlerinde bu ürünlere yöneldiler. Gün geçtikçe hızlanan organik bakım trendi, kısa bir zamanda kendini unutturacağa da benzemiyor. Peki, organik cilt bakım yağı neden artık bu kadar çok tercih ediliyor? Gelin en çok kullanılan bakım yağlarının özelliklerine bakalım ve bu sorunun cevabını birlikte bulalım!

Organik Cilt Bakım Ürünleri Seçimi

Organik Cilt Bakım Ürünleri Seçimi

Son yıllarda cilt bakım rutinlerinde kimyasal ürünlerden bir uzaklaşma görüyoruz. Bunun birçok sebebi var, ancak en öncesinde sağlık sorunları geliyor. Kullandığımız kremler, temizlik ürünleri, duş jeli gibi jeller kimyasal temelli oldukları için bazı hassas ciltleri tahriş edebiliyorlar. Bu da tabii ki cilt sorunlarına yol açıyor. Aynı şekilde, kimyasal içerikler cildimize uzun vadede zarar verebiliyorlar veya alerjileri tetikleyebiliyorlar. Bu yüzden, dünya genelinde organik cilt bakım ürünlerine olan ihtiyaç ve talep arttı. Artık insanlar kimyasal içerikli kremlerden ziyade vücut bakım yağı kullanmayı tercih ediyor, aynı şekilde yüzlerinde de bitkisel yağlar kullanıyorlar. Bunun birçok faydası olabilir, örneğin cildinizde dinlenmiş bir etki bırakabilirler. Kimyasal içerikli kremler cildinizi bir süreden sonra yoruyor ve kırışıklıklara neden olabiliyor. Organik yağlar ise doğal içerikleri sayesinde cildinizin doğal yapısını bozmadan bakım uygulamanızı sağlıyor. Her cildin ihtiyacına göre onlarca farklı doğal yağ bulunuyor, ve bunların hangisinin size en iyi geleceğini öğrenmek için her birinin özelliklerini iyi bilmeniz lazım. Cilde iyi gelen yağlar arasından en çok tercih edilenlere bir bakalım.

Cilde İyi Gelen Yağlar

Cilde İyi Gelen Yağlar

Cilt için kullanılan onlarca yağ çeşidi var ve hepsinin özellikleri birbirinden farklı olabilir. Her yağın cildinize iyi gelmeyeceğini söylemekte fayda var, çünkü bütün ciltlerin yapısı bir diğerinden farklı, bu yüzden her maddeye vereceği tepkiler de farklı. Ancak, cildinizde yaşadığınız sorunlara göre seçmeniz gereken yağı bir nebze anlayabilirsiniz. Örneğin, cilt lekelerine iyi gelen ürünler arasından organik tercihlerden ilki hindistan cevizi yağı. Hindistan cevizi yağı, son yılların en popüler organik yağlarının başında geliyor. Bu yağın tercih edilmesinin birçok nedeni var, ancak belki de en önemli kullanım alanı cilt lekelerine iyi gelmesi. Organik hindistan cevizi yağı, ciltteki yanık, yara gibi lekelerin iyileşmesini hızlandırıyor. Hatta bunlarla da yetinmeyip aknelerin de iyileşmesini etkiliyor. Yalnızca akne lekelerinin değil, aktif aknelerin sönmesini de sağlayan bu yağ, favorilerden. Bir diğer çok kullanılan cilt yağı da jojoba yağı. Jojoba yağı, ciltteki akne lekelerinin giderilmesinde hindistan cevizi yağının yanı sıra kullanılan bir diğer ürün. Jojoba yağının düzenli kullanımda ciltteki güneş lekelerine ve sivilcelere iyi geldiği görülüyor. Ancak hatırlatmakta fayda var, bu yağları güneşe çıkmadan önce sakın kullanmayın!

Cilt Kuruluğuna İyi Gelen Yağlar

Cilt Kuruluğuna İyi Gelen Yağlar

Cilde iyi gelen yağlar , cilt kuruluğunu gidermek için de kullanılıyor. Peki, cilt kuruluğuna ne iyi gelir? Aslında az önce saydığımız iki yağ, cilt kuruluğunu gidermek için kullanılan yağlardan ikisi. Birçok organik vücut bakım yağı kuru ciltleri gidermek için kullanılabiliyor. Yağlar, kullanım alanları ne olursa olsun nemlendirici özelliğe sahipler. Ancak nemlendirmek için çok yoğun yağ kullanımı sivilce ve akne oluşumuna neden olabilir. Bu yüzden yüzünüze yağ uygularken az miktarda ve eşit kullandığınıza emin olun. Hindistan cevizi yağı, jojoba yağı, argan yağı ve daha birçok yağ çeşidi vücut ve yüz nemlendirmede kullanılan en popüler yağlar arasında. Aynı şekilde, organik nemlendirici yüz kremi de hala kuru ciltlerin favorilerinden. Eğer yağ kullanmak cildinize ağır geliyorsa bu organik nemlendiricileri Trendyol'da aracılığıyla edinebilirsiniz.